Jeśli nie Trampek, to co...

Dzięki Transalpowi nabrałeś doświadczenia i chcesz zrobić następny krok w motocyklowej przygodzie?
Tu znajdziesz kącik poświęcony innym jednośladom.
Awatar użytkownika
Thorin
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 677
Rejestracja: 31.10.2008, 11:16
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Przeworsk

Re: Jeśli nie Trampek, to co...

Post autor: Thorin »

TROJAN pisze:to ma być teren , dla mnie to jest droga dojazdowa do prawdziwej zabawy ...... :grin:
Trojan - to co widzisz na zdjęciu tp "PARKING" przy wjeździe do lasu. W cięższych warunkach nikt nie myślał o robieniu zdjęć, bo nie było szans zejść z motoru, no chyba, że już leżał na glebie - bo i tak było.

Ale co ja tu będę po próżnicy gadał: zapraszam do siebie na mały offik - pojeździmy, zobaczymy, pośmiejemy się razem. A przy okazji nauczę się czegoś od lepszych od siebie.. :grin:
Cave me domine ab amico, ab inimico vero me ipse cavebo
Awatar użytkownika
Thorin
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 677
Rejestracja: 31.10.2008, 11:16
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Przeworsk

Re: Jeśli nie Trampek, to co...

Post autor: Thorin »

jedras pisze:Pewnie z troski o trampka przenosił go na plecach przez to błoto, bo taki czyściutki jest :grin:
Tjaaa, nie tyle przenosiliśmy na plecach, co mieliśmy wsparcie z powietrza. W końcu lans na GS-sie do czegoś zobowiązuje, prawda? :haha:

Jędras, nie rozśmieszaj mnie proszę, ja nie z tych co wożą błoto na Trampku jeszcze z Roku Pańskiego 2008, tylko po to, żeby pokazać, jaki to offroadowiec ze mnie... :lol: Nie po to ktoś Karchera wymyślił... :tongue:
Cave me domine ab amico, ab inimico vero me ipse cavebo
LAPA_PD06
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 135
Rejestracja: 18.06.2008, 22:00
Lokalizacja: Przeworsk

Re: Jeśli nie Trampek, to co...

Post autor: LAPA_PD06 »

Thorin niech no trochę popada to pojedziem w te same rejony :szab: a po tym wszystkim nie będzie ci się chciało KARCHERA uruchamiać :smoke:
Obrazek
tak ma wyglądać Trampek po offie :punk:
Obrazek
Obrazek
JEDRAS nie nosi Trampka tylko zaczyna kolega po prostu uczyć się ,dla niego jest to jeszcze spore wyzwanie NIKT Z NAS NIE BYŁ CZACHOREM I NIE JEŻDZIŁ ZARAZ JAK ON TAK ŻE TROCHĘ ZROZUMIENIA A ŻE DBA O MOTO JEGO SPRAWA :resp:
Transalp 600/650 96R HONDA ST 1100 98R HONDA VARADERO SD02 LIMITED EDITION z prawdą jest jak z dupą ,każdy ma swoją !!!!!!!!
TROJAN
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3276
Rejestracja: 28.10.2008, 23:26
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: KRAKóW

Re: Jeśli nie Trampek, to co...

Post autor: TROJAN »

Thorin pisze:
TROJAN pisze:to ma być teren , dla mnie to jest droga dojazdowa do prawdziwej zabawy ...... :grin:
Trojan - to co widzisz na zdjęciu tp "PARKING" przy wjeździe do lasu. W cięższych warunkach nikt nie myślał o robieniu zdjęć, bo nie było szans zejść z motoru, no chyba, że już leżał na glebie - bo i tak było.

Ale co ja tu będę po próżnicy gadał: zapraszam do siebie na mały offik - pojeździmy, zobaczymy, pośmiejemy się razem. A przy okazji nauczę się czegoś od lepszych od siebie.. :grin:
Nie rozumiem dlaczego tak sie tłumaczysz ja po prostu sobie jaja robie a Ty sie tak rozczulasz :whip:

Na marginesie to cięzkiego off-a nie lubie chyba że moim UAZ-ikiem

Twoje zdrowie :kolejka:

pozdrawiam :smoke:


pozdrawiam
JANUSZ
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 252
Rejestracja: 05.11.2008, 20:32
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Bielsko

Re: Jeśli nie Trampek, to co...

Post autor: JANUSZ »

Ktoś kiedyś powiedział;

Masz czysty motor - nie jezdzisz nim,
masz brudny - nie dbasz o niego,
:thumbsup:
Awatar użytkownika
MISIEK
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 554
Rejestracja: 15.06.2008, 22:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jeśli nie Trampek, to co...

Post autor: MISIEK »

http://panzer4j.wrzuta.pl/katalog/wszys ... 10.05.2009

To na dowód że nie będę gadał z czapy

Rzecz jasna wszystko zależy od kasy. Ja jej w nadmiarze nie mam to zamiast na Afri przesiadłem sie na Super Tenerę i aktualnie dopasowauje ten motocykl do siebie - jak dopasuję powiem co jest wart. Mam jednak na tyle fajna pracę, że mogą sobie tym i owym polatać, a że od czasu do czasu grywam w Totka, to może kiedyś sobie kupie maszynkę która mnie właśnie oczarowała, czyli BMW GS 1200. Latałem nim w terenie i byłem zdumiony możliwościami tego motocykla - śmigało się zajebiście mimo że nie był na kostkach. Spróbowałem też wersji Adventure, ale ten wydał mi sie juz nieco za ciężki - poprostu czuc że zpełnym bakiem waży o 30 kg więcej od zwykłego GSa. Co do GS 800 - wszystko ok, mniejszy, zwinniejszy, nieco przypomina Afri, ale ma jeden minus - cholernie agresywne oddawanie mocy, a to w terenie mi przeszkadza. Jeden przypadkowy ruch manetki (a o to na kamieniach lub chopkach nie trudno) i... i można polecieć w krzaki. Może inaczej byłoby gdyby GS 800 był na kostkach ale... nie sądzę. Myslę, że ta cecha byłaby fajna na szosie, ale asfalcie tych maszynek nie sprawdzałem.
Nie mam już Transalpa, Supertenery ani nawet Afryki...
Kisiel
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 104
Rejestracja: 23.08.2008, 01:11
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Jasło

Re: Jeśli nie Trampek, to co...

Post autor: Kisiel »

dzisiaj w padlem na offie w kaluze glebsza niz przednie kolo :tongue: Błoto i woda przelewaly mi sie nad przednią szybe, woda mi za kołnierz kurtki poszla ( a offroad'u sie ucze bo rower a trampek to inna kategoria). Trampek przejechal bez problemu ( prawie bo woda tak zagotowala na silniku ze musialem sie zatrzymac bo nic nie widzialem przez pare :tongue: ) i Nikt mi nie powie ze trampek sie do offu nie nadaje. Tak jak pisalo wczesniej wszystko zalezy od woznicy! Jak narazie zawsze ja miekne a nie trampek. Dawniej zajmowalem sie Downhillem (sport rowerowy) ale to co trampek mi daje w terenie (a nie jest czystym enduro) rowna sie z dobra traską rowerową (lacznie z tym ze ostatnio w lesie latalem (narazie nie mam zdjec bo nie mam aparatu, ale na dniach kupie aparacik to popstrykam i sie pochwale :grin: ) Trampus rządzi
Awatar użytkownika
gerard
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 695
Rejestracja: 08.03.2009, 01:40
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Jeśli nie Trampek, to co...

Post autor: gerard »

podobnie sporo na mtb latałem i latam troche jeszcze , mam pewne przyzwyczajenia m.in. to że prawie nigdy nie zawracam z powodu takiego że droga bardziej nierówna i dokładnie to samo mi daje trampek, aswalt nagle się kończy - zaczyna byle co i nie zawracam z tego powodu tylko japa mi się uśmiecha :grin: i jadę dalej, tam gdzie chce.
Nie wiem co bym innego miał wybrać w tej klasie pojemnościowej z dwoma garami ( i to V) i z takimi zdolnościami terenowymi i żeby żona miała z tyłu wygodnie a ja nie musiał walczyć ze zbyt dużą masą - motoru oczywiście.
Awatar użytkownika
Thorin
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 677
Rejestracja: 31.10.2008, 11:16
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Przeworsk

Re: Jeśli nie Trampek, to co...

Post autor: Thorin »

LAPA_PD06 pisze:Thorin niech no trochę popada to pojedziem w te same rejony :szab: a po tym wszystkim nie będzie ci się chciało KARCHERA uruchamiać :smoke:
Nie ma problemu, wiesz, że mnie nie trzeba dwa razy zapraszać :lol: Najwyżej będziesz mnie wyciągał na tych swoich nowych TKC :tongue:

Trojan - to są właśnie uroki pisania na forum, nigdy nie wiesz do końca co autor miał na myśli. A sam przyznasz, że cała linijka "loli" może podnieść ciśnienie. Ale peace, robię wszystko, żeby wpaść do Ustrzyk to sobie damy po mordzie, ale w ostateczności w mordę online :lol: :impreza:
Cave me domine ab amico, ab inimico vero me ipse cavebo
Awatar użytkownika
Peter65
Czytacz
Czytacz
Posty: 7
Rejestracja: 30.07.2008, 21:21
Lokalizacja: Poznań

Re: Jeśli nie Trampek, to co...

Post autor: Peter65 »

W koncu to forum Tansalpa wiec trudno chwalic BMW (Beziesz Mial Wydatki ) i to prawda ...opinie kolegow moich posiadaczy GS itp
Archeea
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 67
Rejestracja: 09.10.2008, 21:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jeśli nie Trampek, to co...

Post autor: Archeea »

Chłopaki,

a co myślicie o tym:
KTM 990 Adventure R

Robi wrażenie, tylko jak z jego uniwersalnością?


EDIT: znalazłem test:
http://www.scigacz.pl/KTM,LC8,990,Adventure,R,9175.html

Robi wrażenie na mnie ten moto. Ale cena powala na łopatki :dupa:
Awatar użytkownika
sqmir
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 250
Rejestracja: 20.04.2009, 10:38
Lokalizacja: piastów pruszków centrum wawy

Re: Jeśli nie Trampek, to co...

Post autor: sqmir »

nie wiem co "chłopaki", ale ja myślę skąd tu na to cacko wziąć kasiory :grin:


to ja jeszcze dorzucę. w jednym z nr. Motocykla czytałem o Hondzie Deauville.
Została zrobiona specjalnie dla...
....marketingowcy zauważyli bowiem, że spora część posiadaczy Transalpów, w szczególności w Europie, montuje do swoich maszyn kufry i wyższe szyby. To turystyczne enduro przeistacza się wtedy w bardzo wygodny motocykl do codziennego użytkowania w mieście przy każdej pogodzie, nic nie tracąc z swych podróżniczych walorów.....otóż właśnie tak przerobiona Honda Transalp - z bardzo uprzejmym dla jeźdźca i nienerwowym, 50-konnym V-twinem - idealnie nadawala się do roli codziennego osiołka roboczego.. A gdy nadchodził urlop wystarczyło przestroic nieco sztywnej tylne zawieszenie, zamontować topcase, założyć tankbag, ... i można było ruszać na wakacje, obojętnie:autostradami czy bocznymi drogami. Właśnie taka maszynę, fabrycznie zaopatrzoną w kufry i wygodną owiewkę, postanowili dać klientom marketingowcy z Hondy.
straszniem ciekaw opinii na powyzsze użytkowników TA. :roll:
XL 1000- |'02| kiedy nie wystarcza siła argumentów - konieczny jest argument siły.
Archeea
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 67
Rejestracja: 09.10.2008, 21:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jeśli nie Trampek, to co...

Post autor: Archeea »

sqmir pisze:nie wiem co "chłopaki",
Przepraszam, jeśli Cię uraziłem tym zwrotem.
TROJAN
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3276
Rejestracja: 28.10.2008, 23:26
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: KRAKóW

Re: Jeśli nie Trampek, to co...

Post autor: TROJAN »

Thorin pisze:
LAPA_PD06 pisze:Thorin niech no trochę popada to pojedziem w te same rejony :szab: a po tym wszystkim nie będzie ci się chciało KARCHERA uruchamiać :smoke:
Nie ma problemu, wiesz, że mnie nie trzeba dwa razy zapraszać :lol: Najwyżej będziesz mnie wyciągał na tych swoich nowych TKC :tongue:

Trojan - to są właśnie uroki pisania na forum, nigdy nie wiesz do końca co autor miał na myśli. A sam przyznasz, że cała linijka "loli" może podnieść ciśnienie. Ale peace, robię wszystko, żeby wpaść do Ustrzyk to sobie damy po mordzie, ale w ostateczności w mordę online :lol: :impreza:

:smoke:
Awatar użytkownika
sumik
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 69
Rejestracja: 16.06.2008, 13:20
Lokalizacja: Szczecin/Wrocław

Re: Jeśli nie Trampek, to co...

Post autor: sumik »

Archeea pisze:
a co myślicie o tym:
KTM 990 Adventure R
Wystarczy ten filmik obejrzećhttp://www.youtube.com/watch?v=oVGry7-g ... re=related i tak myślę o tym motorze :resp: i jeszcze większy :resp: dla kierowcy. Na pewno trzeba być doświadczonym kierowcą aby w pełni korzystać z tej maszyny.
koko dżambo i naprzód :D !!!
Awatar użytkownika
Komar
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 288
Rejestracja: 24.08.2008, 16:31
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: warszawa

Re: Jeśli nie Trampek, to co...

Post autor: Komar »

KTM...
Podczas wyboru motocykla rozważałem 990. Odpadła z dwóch ważnych powodów: Sporo pali oraz koledzy z serwisu KTMa mi odoradzili. To takie Ducati tyle, że w teren. Co chwilę trzeba do serwisu mykać. regulacje, drobne usterki jednym słowem trzeba być bogatym by jeździć KTMem
Ostatnio zmieniony 12.05.2009, 21:54 przez Komar, łącznie zmieniany 1 raz.
... wolność i przestrzeń niczym nieograniczona ...
Awatar użytkownika
Peter65
Czytacz
Czytacz
Posty: 7
Rejestracja: 30.07.2008, 21:21
Lokalizacja: Poznań

Re: Jeśli nie Trampek, to co...

Post autor: Peter65 »

[quote="Archeea"]Chłopaki,

a co myślicie o tym:
KTM 990 Adventure R

Robi wrażenie, tylko jak z jego uniwersalnością?

Z tego co moge powiedziec ," siedzialem na nim " to wygoda raczej srednia w szczegolnosci juz dla pasazera !
ale jesli chodzi o jazde w terenie + moc to juz sprzet z wyzszej polki .
Archeea
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 67
Rejestracja: 09.10.2008, 21:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jeśli nie Trampek, to co...

Post autor: Archeea »

sumik pisze:
Archeea pisze:
a co myślicie o tym:
KTM 990 Adventure R
Wystarczy ten filmik obejrzećhttp://www.youtube.com/watch?v=oVGry7-g ... re=related i tak myślę o tym motorze :resp: i jeszcze większy :resp: dla kierowcy. Na pewno trzeba być doświadczonym kierowcą aby w pełni korzystać z tej maszyny.
Gość jest kozak.
Maszyna również.
:resp:
Archeea
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 67
Rejestracja: 09.10.2008, 21:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jeśli nie Trampek, to co...

Post autor: Archeea »

Komar pisze:KTM...
Podczas wyboru motocykla rozważałem 990. Odpadła z dwóch ważnych powodów: Sporo pali oraz koledzy z serwisu KTMa mi odoradzili. To takie Ducati tyle, że w teren. Co chwilę trzeba do serwisu mykać. regulacje, drobne usterki jednym słowem trzeba być bogatym by jeździć KTMem
Na Goldenline znalazłem opinię posiadacza 990:

"3 jakość motocykla

swoim przejechałem bezawaryjnie 30 tyś, dbając o przeglądy.
nie powiem że katuje ale też i nie oszczędzam, dlatego dziwią mnie opinie o miernej jakości sprzętu
Przyznam że serwisując motocykl u znanego czołowego mechanika ktm w Polsce (Marka Kujałowicza) słyszę opinie że ktm ma
-pancerne skrzynie
-zawieszenie na 1000 lat
-silnik nie do zajechania

mój jest w 100% bezawaryjny a o czym wspomniałem ostro eksploatowany:) "


http://www.youtube.com/watch?v=YnAZGsXE ... 70&index=0
Awatar użytkownika
gerard
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 695
Rejestracja: 08.03.2009, 01:40
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Jeśli nie Trampek, to co...

Post autor: gerard »

sumik pisze:
Archeea pisze:
a co myślicie o tym:
KTM 990 Adventure R
Wystarczy ten filmik obejrzećhttp://www.youtube.com/watch?v=oVGry7-g ... re=related i tak myślę o tym motorze :resp: i jeszcze większy :resp: dla kierowcy. Na pewno trzeba być doświadczonym kierowcą aby w pełni korzystać z tej maszyny.

:ysz: co jeździec to jeździec, żeby nie wiem jaki super sprzęt - sam za nas nie pojedzie
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości