[P] 600, 1996, 5 899 zł, Węgorzewo, Marcin

Kupić? Nie kupić? Porady odnośnie kupna, opinie o konkretnych egzemplarzach
Kamil-85
romeciarz
romeciarz
Posty: 26
Rejestracja: 25.01.2017, 13:01
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Olsztyn

[P] 600, 1996, 5 899 zł, Węgorzewo, Marcin

Post autor: Kamil-85 »

Witam, czy moglibyście wstępnie ze swojego doświadczenia coś powiedzieć na temat tej oferty. Czy warto co sprawdzić, może ktoś zna ten motocykl lub sprzedającego.

https://www.olx.pl/oferta/honda-xl-600- ... jPsDz.html

Witam. Sprzedam Hondę XL 600 V Transalp, rok produkcji 1996. Silnik pracuje super, pali na dotyk, nic nie stuka, nie kopci. Ładnie wchodzi na obroty. Lakier całkiem ładnie utrzymany. Oczywiście wszystko sprawne. Plastiki całe. Wymieniony olej na Motula 5100. Opony w dobrym stanie. Napęd wygląda jak nowy. Kilka otarć na plastikach - jak to enduro. Nowa linka sprzęgła. Akumulator w średnim stanie- dla zdecydowanego kupującego dorzucę nowy. Motocykl zarejestrowany w Polsce. Normalne ślady eksploatacji. Zapraszam do przeprowadzenia jazdy próbnej. Możliwy transport na terenie całego kraju po kosztach paliwa. Zainteresowanych proszę o kontakt. Cena do minimalnej negocjacji.

https://naforum.zapodaj.net/5d4ca69509ee.jpg.html

https://naforum.zapodaj.net/c00411c30168.jpg.html

https://naforum.zapodaj.net/3792e8d196ae.jpg.html

https://naforum.zapodaj.net/ba017528c6f1.jpg.html

https://naforum.zapodaj.net/88f2eb6685e5.jpg.html
Awatar użytkownika
Adam_M
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 790
Rejestracja: 26.02.2014, 12:19
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Targówek/Wesoła

Re: [P] 600, 1996, 5 899 zł, Węgorzewo, Marcin

Post autor: Adam_M »

Pierwsza sprawa to przebieg- nigdzie go nie podał. Druga sprawa stan wałka zdawczego. Najlepiej poproś o fotki jak masz daleko żeby podjechać.
Ogólnie motocykl wygląda na zadbany, ale zdjęcia są mało dokładne. O moduły zapłonowe nie musisz się martwić, w 96' zamienili na jeden-mniej awaryjny :) Dobrze byłoby tez podjechać z miernikiem i sprawdzić napięcie ładowania, czy regulator jest ok. Jeżeli chodzi o napęd- napisał, że wygląda jak nowy :grin: patrząc po regulacji naciągu, to łańcuch był niedawno wymieniany, w sensie, że mało jeździł ;)
i po co ściągać tablicę rejestracyjną skoro moto jest zarejestrowane w Polsce?
XJ600N 94'->TA600V 96'
Kamil-85
romeciarz
romeciarz
Posty: 26
Rejestracja: 25.01.2017, 13:01
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Olsztyn

Re: [P] 600, 1996, 5 899 zł, Węgorzewo, Marcin

Post autor: Kamil-85 »

Dzwoniłem, miał mi podać dzisiaj rano wszystkie dane ( nr rej., przebieg), przed chwilką dzwoniłem nie odbiera. Wspominał mi, że wziął go w rozliczeniu za inny motocykl. A jaki jest koszt naprawy tego regulatora? Ile powinien wskazywać miernik i jak to sprawdzić?
Myślałem, że zakup motocykla to prostsza sprawa, ale widzę że trzeba uważać.
Awatar użytkownika
grad74
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2687
Rejestracja: 23.06.2012, 07:09
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Siechnice

Re: [P] 600, 1996, 5 899 zł, Węgorzewo, Marcin

Post autor: grad74 »

Adam, pierwsza sprawa to przebieg. Ile , no pytam się ile razy na FTA było pisane-mówione, żeby się przebiegiem nie sugerować bo licznik mógł być 15 razy zmieniony lub 10 lat nieczynny. Co do wałka to się zgodzę, Pojedynczy ,moduł czasem też potrafi "klęknąć" , ale to rzadkość. a co do reglera to jest to jedna z furii Trampkowo-Afrykańskich i po prostu TTTM. Generalnie Kamil-85, jak moto jest w ładnym stanie a jeszcze nie za dużo kosztuje to jechać, kupowaać szykować pod siebie i cieszyć się jazdą. Nie szukaj igły za 5 koła. czasem i w takim za 15 czy 20 znajszie się takie "sztosy" że hej...
Ostatnio zmieniony 31.01.2017, 16:47 przez grad74, łącznie zmieniany 1 raz.
Honda TransalpPD10-99r, Honda Revere RC33-96r, Honda Nx125-99r, SHL M11-62r, WSK Garbuska-68r,Skuterek Motobi 50 z Hondowskim silniczkiem ;).

Gdyby Transalp kardan miał, ideałem by się zwał :)
Awatar użytkownika
Adam_M
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 790
Rejestracja: 26.02.2014, 12:19
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Targówek/Wesoła

Re: [P] 600, 1996, 5 899 zł, Węgorzewo, Marcin

Post autor: Adam_M »

Ale ja nie mówię, że nie podanie przebiegu dyskwalifikuje pacjenta :grin: tylko stwierdziłem fakt :D
Wiadomo, że jak ma napisać bajki to lepiej niech nie pisze nic :D
Co do reglera, wziąć miernik, nastawić go na napięcie stałe do 20v, odpalić moto, i sprawdzić na aku jakie jest napięcie. jak około 14,5v, wszystko ok, jak około 15v to już do zmiany regulator.
reszta jak mówi Grad, jak sie podoba i jest blisko to brać ;) tylko ten wałek sprawdź!
XJ600N 94'->TA600V 96'
Awatar użytkownika
Qter
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3403
Rejestracja: 12.05.2011, 12:07
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Reguły
Kontakt:

Re: [P] 600, 1996, 5 899 zł, Węgorzewo, Marcin

Post autor: Qter »

Hej,

Mamy chyba kilku forumowiczów z tamtego rejonu - zapytaj na lokalnym o pomoc w ocenie :drinking:
może któryś będzie mógł rzucić okiem na ten egzemplarz


jeszcze ode mnie - pamiętaj że to "golas" brak kufra, stelaży, gmoli itp - więc być może będziesz chciał to dołożyć a to dodatkowa kasa
nowe aku żelowe pewnie da się kupić za mniej niż 150 pln z gwarancją 2 letnią , spytaj się z jaki DOT opon tak btw - bo to ze wyglądają dobrze to nie znaczy że są dobre ;)

PZDR

Qter
Geniusz tkwi w prostocie...

we don't cry very hard
Kamil-85
romeciarz
romeciarz
Posty: 26
Rejestracja: 25.01.2017, 13:01
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Olsztyn

Re: [P] 600, 1996, 5 899 zł, Węgorzewo, Marcin

Post autor: Kamil-85 »

Dodzwoniłem się, jutro mam dostać szczegółowe dane. Akumulator wstawił niby nowy ale sprawdzę, bo trochę sztuk ma. Obiecał ściągnąć zębatkę i zrobić fotkę zębatki. Widziałem, że golas, ale ważniejszy jest stan, resztę można dokupić. A frajda z tego też będzie. Poza tym, mam ograniczony fundusz, a strój też trzeba kupić i kask. Wydaję mi się, że na pierwsze moto byłby dobry.
Sylwek
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1525
Rejestracja: 13.03.2012, 11:08
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Lisków

Re: [P] 600, 1996, 5 899 zł, Węgorzewo, Marcin

Post autor: Sylwek »

W rozliczeniu,ale tablicy rej. brak. Zarejestrowany w Polsce?
Na tylnej lampie coś naklejone (?),ale to drobiazg.Jeśli zdrowy wałek zdawczy,silnik cichy i kosz nie napieprza zanadto,ładowanie na klemach w normie to już pasi.Suchy wydech,nie plujący olejem na zimno-przyłóż chusteczkę przy zimnym rozruchu,jeśli nie dymi spalonym olejem na ciepło,to lala. Dobrze byłoby (o ile sprzedający się zgodzi) przyjrzeć się ew. przebiciom cewek alternatora (faza-zero na każdym wyjściu uzwojenia) i pomiar między fazami ~V (jeśli równe to ok.). Za ten pieniądz,jeśli mechanicznie ok.,brać. Nieznaczne uszkodzenia plastików olać (zdjęcia porobione tak,że niewiele widać). Zobacz,czy między korkiem inspekcyjnym zaworu wydechowego pierwszego cylindra,a ramą jest luz ca 8 mm.Fakt,że golas,ale doposażysz. Ceny opon nie zabijają, średnia półka daje radę.Ciuchy też znajdziesz w rozsądnej cenie później. Moim zdaniem :grin: ,najlepszy rocznikowo model,a dlatego,że ja takim jeżdżę :lol: .A na poważnie nakulałem koło stówki przez niecałe 5 lat i Trampolot fruwa dalej. Moduł ma się dobrze,regler od zakupu ten sam.
Awatar użytkownika
marecki999
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 543
Rejestracja: 08.09.2008, 18:14
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Węgorzewo-Kal-Giżycko

Re: [P] 600, 1996, 5 899 zł, Węgorzewo, Marcin

Post autor: marecki999 »

Hey. przy okazji zalecialem do Marcina pogadac i luknac co ma. Transalp to Motocykl z Francji z ubezpieczalni.
Nie zarejestrowany jeszcze w Pl. TakE tlumaczenia przeglady itd do zrobienia ...
Na zegarze zdaje się 38tys. Moim zdaniem 138... bez mala.
Walka nie widzialem.Plastiki nie są spasowane . podrapane. Opony do wymiany. Napęd ok.
Trzeba sporo pracy by doprowadzić go dobrego stanu. Nie dla estety. Korozja na każdej srubie.wydechu. Lagi i Silnik też pezysniedzialy. Nie odpalalismy przy mnie bo zaraz miał być kupiec' który chciał by Moto było ziemne. Także tyle z mojej strony. Dodam że motocykle od Marcina technicznie są raczej ok. A wiadomo z ubezpieczalni mają rany.
Kamil-85
romeciarz
romeciarz
Posty: 26
Rejestracja: 25.01.2017, 13:01
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Olsztyn

Re: [P] 600, 1996, 5 899 zł, Węgorzewo, Marcin

Post autor: Kamil-85 »

Hej marecki999 dzięki za pomoc. Irytują mnie sytuację gdzie sprzedawca mówi o tym, że motocykl dostał w rozliczeniu, że zarejestrowany. Wprowadził mnie w błąd.

Jeszcze raz dziękuję za poświęcony czas.
Awatar użytkownika
grad74
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2687
Rejestracja: 23.06.2012, 07:09
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Siechnice

Re: [P] 600, 1996, 5 899 zł, Węgorzewo, Marcin

Post autor: grad74 »

Kamil-85 pisze:Obiecał ściągnąć zębatkę i zrobić fotkę zębatki.
Kamil , nie zębatki, tylko wałka fotkę masz dostać!!! I to nie jakąś kichę żeby na niej nic nie było widać. Wałek ma być przetarty, czysty i fotka w makro - ostra. A takie rzeczy jakprzyśniedziałe czy podkorodowane śruby, itp... no cóż będziesz miał bardziej co dopieszczać i "kochać" :tongue: :lol: Co do reglera to stanowczo jednak polecam Tobie i inym kolegom reglery od 650tek - tańsze, mniejsze, stabilniejsze. viewtopic.php?f=105&t=16969&p=341600&hi ... 00#p341723 .
Honda TransalpPD10-99r, Honda Revere RC33-96r, Honda Nx125-99r, SHL M11-62r, WSK Garbuska-68r,Skuterek Motobi 50 z Hondowskim silniczkiem ;).

Gdyby Transalp kardan miał, ideałem by się zwał :)
Kamil-85
romeciarz
romeciarz
Posty: 26
Rejestracja: 25.01.2017, 13:01
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Olsztyn

Re: [P] 600, 1996, 5 899 zł, Węgorzewo, Marcin

Post autor: Kamil-85 »

Otrzymałem fotki.

Obrazek

Obrazek

Kolega marecki999, pisze, że był widział że z Francji a gość mi wysłał nr rej. i VIN.
Nie wiem co ten sprzedawca kręci.

Grad74 przepraszam, zapomniałem się, wałek.
Kamil-85
romeciarz
romeciarz
Posty: 26
Rejestracja: 25.01.2017, 13:01
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Olsztyn

Re: [P] 600, 1996, 5 899 zł, Węgorzewo, Marcin

Post autor: Kamil-85 »

Awatar użytkownika
Adam_M
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 790
Rejestracja: 26.02.2014, 12:19
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Targówek/Wesoła

Re: [P] 600, 1996, 5 899 zł, Węgorzewo, Marcin

Post autor: Adam_M »

Kamil-85 pisze:Coś takiego mam jeszcze: https://historiapojazdu.gov.pl/strona-g ... ndex.xhtml
Zrób zrzuty ekranu, wyświetla się pusty formularz. Na telefonie nie widzę dobrze tego wałka, ciężko mi w tym momencie coś o nim powiedzieć

Tapnięte z Huawei P7
XJ600N 94'->TA600V 96'
Awatar użytkownika
pecze
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 63
Rejestracja: 30.07.2016, 15:30
Mój motocykl: Africa Twin

Re: [P] 600, 1996, 5 899 zł, Węgorzewo, Marcin

Post autor: pecze »

Widziałem tego trampka i na żywo, słabo się prezentuje (dużo pracy trzeba włożyć by doprowadzić go do porządku), poza tym to ciekawe czy on sprowadzony czy zarejestrowany bo ja dostałem odpowiedź że zarejestrowany. :omg:
Awatar użytkownika
grad74
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2687
Rejestracja: 23.06.2012, 07:09
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Siechnice

Re: [P] 600, 1996, 5 899 zł, Węgorzewo, Marcin

Post autor: grad74 »

Jak obejrzałem sobie zdjęcie wałka ( wbrew pozorom jest niezłej jakości) to wałek wydaje lekko już podpiłowany, ale tragedii ( nie bałbym się zakupu TA z takim wałkiem) nie ma , klej i jechane. Ale... jest powazny argument żeby zbić cenę .
Honda TransalpPD10-99r, Honda Revere RC33-96r, Honda Nx125-99r, SHL M11-62r, WSK Garbuska-68r,Skuterek Motobi 50 z Hondowskim silniczkiem ;).

Gdyby Transalp kardan miał, ideałem by się zwał :)
Awatar użytkownika
HarryLey4x4
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 712
Rejestracja: 29.01.2015, 22:45
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: spod Poznania

Re: [P] 600, 1996, 5 899 zł, Węgorzewo, Marcin

Post autor: HarryLey4x4 »

Jak kolega marecki999 był oglądać to przebieg był 38 tys. A na fotkach już 30 tys. :cool:

Kamil, jak nie masz ciśnienia, to poczekaj. Zawsze coś fajnego się pokazuje. Wielu trampkarzy pieszczochów, przed wiosną dostaje amoku i na gwałt szuka czegoś innego by na jesień stwierdzić ,że chcą znowu trampka. Ty musisz tylko wykorzystać tę wiosenną słabość :lol:
vide viewtopic.php?f=168&t=22253

Tu masz też coś co wydaje się ,że warto za tę kasę sprawdzić. Poproś kolegów z okolic Wdzydzkich. może ktoś znajdzie czas i podjedzie oblukać.
https://www.olx.pl/oferta/honda-transal ... 660a39b266
Widać ,że sprzedaje motocyklista, bo jak ma WSK to pewnie ogarnia technicznie i trampka. Zapewne powie co w nim jest.
Kamil-85
romeciarz
romeciarz
Posty: 26
Rejestracja: 25.01.2017, 13:01
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Olsztyn

Re: [P] 600, 1996, 5 899 zł, Węgorzewo, Marcin

Post autor: Kamil-85 »

Adam_M wrzucam zrzuty tak jak prosiłem.

Obrazek

W związku z powyższym powstaje pytanie, dlaczego marecki999 pisze:

"Hey. przy okazji zalecialem do Marcina pogadac i luknac co ma. Transalp to Motocykl z Francji z ubezpieczalni.
Nie zarejestrowany jeszcze w Pl. TakE tlumaczenia przeglady itd do zrobienia ...
Na zegarze zdaje się 38tys. Moim zdaniem 138... bez mala.
Walka nie widzialem.Plastiki nie są spasowane . podrapane. Opony do wymiany. Napęd ok.
Trzeba sporo pracy by doprowadzić go dobrego stanu. Nie dla estety. Korozja na każdej srubie.wydechu. Lagi i Silnik też pezysniedzialy. Nie odpalalismy przy mnie bo zaraz miał być kupiec' który chciał by Moto było ziemne. Także tyle z mojej strony. Dodam że motocykle od Marcina technicznie są raczej ok. A wiadomo z ubezpieczalni mają rany."

A gościu mi wysyła zdjęcie dowodu, nr rejestracyjne BSK JC04 i nr VIN.

pecze czy motocykl wart swojej ceny? Słabo się prezentuje, co to znaczy? A mechanicznie?

grad74 co masz na myśli mówiąc klej i jechane? A jaki to koszt jest wymiany wałka? Ile możne zbić?
Awatar użytkownika
pecze
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 63
Rejestracja: 30.07.2016, 15:30
Mój motocykl: Africa Twin

Re: [P] 600, 1996, 5 899 zł, Węgorzewo, Marcin

Post autor: pecze »

Mechanicznie, chwile tylko posłuchałem silnika i nie słyszałem jakiś niepokojących dźwięków, natomiast trampek wizualnie zniechęcił mnie do dalszych oględzin mechanicznych. Dużo korozji, śniedzi, plastiki słabo spasowane.Licznik kilometrów, tak jak pisze marecki, dodałbym na pewno 100 tyś. km. Moto zapuszczone i wygląda jakby większość swego istnienia stało pod chmurką. Jeżeli szukasz trampka do katowania w błocie, którego nie będzie Tobie szkoda to może ok, ale jeżeli jesteś choć trochę estetą to odpuść bo na zdjęciach naprawdę mało widać. Poza tym to golas i dokupienie do niego paru gadżetów oraz doprowadzenie trampka do porządku może sporo kosztować. Tablice BSK tak też dostałem odpowiedź od sprzedającego.
Kamil-85
romeciarz
romeciarz
Posty: 26
Rejestracja: 25.01.2017, 13:01
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Olsztyn

Re: [P] 600, 1996, 5 899 zł, Węgorzewo, Marcin

Post autor: Kamil-85 »

Nie szukam TA do jazdy po polach i lasach, chce być dumnym posiadaczem Transalpa. :ok: :yaho: Dziękuje bardzo wszystkim za zaangażowanie i pomoc. Wskazówki, które otrzymałem na pewno mi się przydadzą. Jeżeli spotkacie się z fajną ofertą to proszę o info.

Pozdrawiam, LWG.

Temat do zamknięcia.
Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości