XL600 CZY XL650 Transalp

motocyklowo
Awatar użytkownika
witali79
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 43
Rejestracja: 20.09.2016, 21:14
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Trójmiasto -Gelsenkirchen Nrw

XL600 CZY XL650 Transalp

Post autor: witali79 »

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów

a wiec moje pytanie jest czy możecie mi doradzić z własnego doświadczenia jakiego Transalpa wybrać 600 czy 650
Ja 172cm
moje pierwsze moto GS500
Honda cr125 :crossy:
no i ostatni XJ600 Diversion :bija: do wypadku i na tym się skończyło .w 2007

teraz szukam coś żeby polatać po asfalcie no i las :grin: no i czasami z żonką nad morze :zabawa:
może kiedys na zlot :smile:

i teraz nie wiem czy kupić xl600 czy dołożyć kasy i kupić xl650 a różnica w cenie nie jest aż taka duża .
tylko pytanie przy moim wzroście co będzie dla mnie lepsze i jaki się lepiej prowadzi ,bo z serwisem i częściami to chyba to samo .

czekam na wasze porady bo już sam nie wiem co myśleć . :wacko:

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Artek
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2513
Rejestracja: 09.10.2011, 16:33
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: ZMY

Re: XL600 CZY XL650 Transalp

Post autor: Artek »

Jak samemu to 600-ka (podatna na modyfikacje).Jak z żoną to 650-ka wygrywa(lepiej się prowadzi). Jak złoty środek to xrv650 w salonowym stanie :smoke:
Dominator.
Neo
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 155
Rejestracja: 17.10.2015, 22:20
Mój motocykl: nie mam motocykla

Re: XL600 CZY XL650 Transalp

Post autor: Neo »

Cześć

Zanim ktoś bardziej kompetentny ode mnie coś odpisze, poczytaj ten wątek:

http://www.xrv.org.uk/forums/transalp/3 ... 650-a.html

Jak będzie Ci się chciało, zbierz informacje stamtąd i streść tutaj. Forumowicze pewnie chętnie odniosą się do tych opinii :)
Konto zamknięte na stałe.
PawelM.
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 63
Rejestracja: 21.04.2014, 09:46
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Marki

Re: XL600 CZY XL650 Transalp

Post autor: PawelM. »

Ja mam 171cm i oba sa ok. Jak pisal kolega 600 fajna ale wygodniej w pojedynke choc dla szczuplakow to i we dwoje ok a jak rozmiar wiekszy to 650
KTM 950 ADV 2005r.
Awatar użytkownika
tomekpe
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2476
Rejestracja: 30.07.2010, 11:40
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Milanówek

Re: XL600 CZY XL650 Transalp

Post autor: tomekpe »

A ja bym proponował temat do kosza.. bo o tym dylemacie jest naprawdę trochę już napisane na forum. Nie da się tego zamknąć w paru słowach, a szkoda produkować od nowa te same treści.
Awatar użytkownika
zimny
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2901
Rejestracja: 28.08.2010, 08:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Garwolin

Re: XL600 CZY XL650 Transalp

Post autor: zimny »

Miałem trzy 600-tki i jedną 650-tkę. To podobne motocykle.

Solo - polecam 600-tkę lub 650 jak się bardziej podoba. We dwoje 600 też da radę ale 650 zapewni i lepsze prowadzenie i więcej komfortu.

Ot, cała prawda w zwięzłych słowach :smile:
Trampkarz emeryt.
DL1000 AL8
Awatar użytkownika
witali79
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 43
Rejestracja: 20.09.2016, 21:14
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Trójmiasto -Gelsenkirchen Nrw

Re: XL600 CZY XL650 Transalp

Post autor: witali79 »

tomekpe pisze:A ja bym proponował temat do kosza.. bo o tym dylemacie jest naprawdę trochę już napisane na forum. Nie da się tego zamknąć w paru słowach, a szkoda produkować od nowa te same treści.

Jak nie masz ochoty to nie musisz na nowo się produkować.

Jak widzisz
Są forumowicze którzy chętnie wyrażą swoją opinię
Nawet i ponownie .

Pozdrawiam i dziękuję za wasze odpowiedzi.
Awatar użytkownika
tomekpe
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2476
Rejestracja: 30.07.2010, 11:40
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Milanówek

Re: XL600 CZY XL650 Transalp

Post autor: tomekpe »

witali79 pisze:
tomekpe pisze:A ja bym proponował temat do kosza.. bo o tym dylemacie jest naprawdę trochę już napisane na forum. Nie da się tego zamknąć w paru słowach, a szkoda produkować od nowa te same treści.

Jak nie masz ochoty to nie musisz na nowo się produkować.

Jak widzisz
Są forumowicze którzy chętnie wyrażą swoją opinię
Nawet i ponownie .

Pozdrawiam i dziękuję za wasze odpowiedzi.
Kolego, chodzi o szacunek dla osób, które wejdą z takim zapytaniem ponownie za rok, za dwa, próbując znaleźć informacje na forum - bo tematycznie to delikatnie mówiąc nie wymyśliłeś Ameryki, a do tego nie chciało Ci się poświęcić czasu na przeszukanie istniejących wątków, gdzie jest naprawdę dużo informacji.

Sęk nie w tym, czy mi się chce produkować i pisać, tylko w tym, że robisz bałagan. Dbamy tu o porządek i to wcale nie jest dobrze, żeby powielać treści w kilku miejscach.
Awatar użytkownika
wilq.bb
Kontroler
Kontroler
Posty: 2673
Rejestracja: 27.08.2012, 08:41
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: XL600 CZY XL650 Transalp

Post autor: wilq.bb »

Tomku zgadzam się z Tobą, ale nie warto strzępić klawiatury. Zgłosić do moderacji i czekać.....
O różnicach miedzy TA napisano juz wszystko - tylko trzeba poszukać kolego witali79, albo do zimnego napisać :P
Wytapatalkowane
"Logowanie się na forum jest jak wchodzenie do knajpy za rogiem - zawsze te same mordy przy barze, barman rzuci drwiną a kiblu trochę śmierdzi... Jednak się przychodzi." by Matjas
Jako dżentelmen upijam się po 18-stej.
Awatar użytkownika
witali79
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 43
Rejestracja: 20.09.2016, 21:14
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Trójmiasto -Gelsenkirchen Nrw

Re: XL600 CZY XL650 Transalp

Post autor: witali79 »

tomekpe pisze:
witali79 pisze:
tomekpe pisze:A ja bym proponował temat do kosza.. bo o tym dylemacie jest naprawdę trochę już napisane na forum. Nie da się tego zamknąć w paru słowach, a szkoda produkować od nowa te same treści.

Jak nie masz ochoty to nie musisz na nowo się produkować.

Jak widzisz
Są forumowicze którzy chętnie wyrażą swoją opinię
Nawet i ponownie .

Pozdrawiam i dziękuję za wasze odpowiedzi.

Kolego, chodzi o szacunek dla osób, które wejdą z takim zapytaniem ponownie za rok, za dwa, próbując znaleźć informacje na forum - bo tematycznie to delikatnie mówiąc nie wymyśliłeś Ameryki, a do tego nie chciało Ci się poświęcić czasu na przeszukanie istniejących wątków, gdzie jest naprawdę dużo informacji.

Sęk nie w tym, czy mi się chce produkować i pisać, tylko w tym, że robisz bałagan. Dbamy tu o porządek i to wcale nie jest dobrze, żeby powielać treści w kilku miejscach.
Tak jak kolega pisze

Nie warto strzępić klawiatury .
Awatar użytkownika
Terrorr
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 690
Rejestracja: 10.07.2011, 14:13
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: XL600 CZY XL650 Transalp

Post autor: Terrorr »

Jak więcej będziesz się szwendał poza czarnym to 600tka wg. mnie lepsza ! 650tka sztywniejsza przez co większa część nierówności trafia do ciebie :smile: aaa no i 600tka po lifcie (w kolorze szaro-czarnym) jest po prostu ładniejsza :cool:
Stajnia gościła: XL600V + DRZ400E + NX250
Stajnia gości: KTM 640 ADV
Awatar użytkownika
witali79
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 43
Rejestracja: 20.09.2016, 21:14
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Trójmiasto -Gelsenkirchen Nrw

Re: XL600 CZY XL650 Transalp

Post autor: witali79 »

Terrorr pisze:Jak więcej będziesz się szwendał poza czarnym to 600tka wg. mnie lepsza ! 650tka sztywniejsza przez co większa część nierówności trafia do ciebie :smile: aaa no i 600tka po lifcie (w kolorze szaro-czarnym) jest po prostu ładniejsza :cool:
Witam
600tka Ładniejsza to sie zgadza kolego .
Myśle że będę latał wiecej po za czarnym i więcej w pojedynkę .
zostanę przy wyborze 600 tki chyba :ok:
może kiedyś się spotkamy w trójmieście :crossy: terrorr :crossy:

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
zimny
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2901
Rejestracja: 28.08.2010, 08:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Garwolin

Re: XL600 CZY XL650 Transalp

Post autor: zimny »

Jako złoty środek polecałbym 600 z lat 97-99 czyli PD10. Będziesz zadowolony :wink:
Trampkarz emeryt.
DL1000 AL8
Awatar użytkownika
witali79
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 43
Rejestracja: 20.09.2016, 21:14
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Trójmiasto -Gelsenkirchen Nrw

Re: XL600 CZY XL650 Transalp

Post autor: witali79 »

No tak też myślę :smile:
jak bedę kupował to tylko 97- w górę
żeby miał juz dwie tarcze .

Bo tak sobie myślałem im nowszy tym gorszy
Jak z Autami , wiadomo jak nowy na gwarancji to ok
Ale później po gwarancji jak juz paro letnie auto to jest co robić :thumbsdown: wszystko robione tanim kosztem i Dużo elektroniki . Podejrzewam że w moto to samo .


Dzięki pozdrawiam :crossy:
Ostatnio zmieniony 01.10.2016, 15:01 przez witali79, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
tomekpe
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2476
Rejestracja: 30.07.2010, 11:40
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Milanówek

Re: XL600 CZY XL650 Transalp

Post autor: tomekpe »

witali79 pisze:No tak też myślę :smile:
No i juz mają dwie tarcze przod :thumbsup:
A to już różnica.

Bo tak sobie myślałem im nowszy tym gorszy
Jak z Autami , wiadomo jak nowy na gwarancji to ok
Ale później po gwarancji jak juz paro letnie auto to jest co robić :thumbsdown: wszystko robione tanim kosztem i Dużo elektroniki . Podejrzewam że w moto to samo .


Dzięki pozdrawiam :crossy:
Widać, że "solidnie" opracowałeś temat... Straszne farmazony.

Zachęcałem Cię do lektury forum nie z powodu złośliwości, tylko to już naprawdę wszystko zostało opisane i to bardziej szczegółowo, niż te kilka wypowiedzi powyżej . Różnice między tymi dwoma motocyklami są kosmetyczne i na pewno nie jest tak, jak piszesz powyżej. Co do trwałości to trudno wskazać faworyta, i nie jest tak, że 600tki są dużo trwalsze, a w 650tkach jest jakaś dodatkowa elektronika. Z czynników ekonomicznych to 650tki średnio palą prawie litr więcej, przy zbliżonych osiągach. Aczkolwiek 600tka rzeczywiście ma wielu zwolenników, i także ta japońska, produkowana do 95 roku, mimo jednej tarczy.

Osobiście polecam, jak ma być czasem z "żonką nad morze", to zdecydowanie 650tka. Z kolei przy Twoim wzroście 600tka jest nieco węższa, i może być wygodniej sięgać ziemi. Co do twardości zawieszenia mam odwrotne obserwacje, moja 650tka jest dużo miększa niż 600tka żony. To kwestia danego egzemplarza.

A ostateczny wybór i tak zależy głównie od preferencji estetycznych oraz od portfela. Zadbane 600tki potrafią kosztować sporo. Nie musi to oznaczać, że są lepsze - po prostu jest ich już mniej, a 650tek - zatrzęsienie.
Awatar użytkownika
witali79
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 43
Rejestracja: 20.09.2016, 21:14
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Trójmiasto -Gelsenkirchen Nrw

Re: XL600 CZY XL650 Transalp

Post autor: witali79 »

tomekpe pisze:
witali79 pisze:No tak też myślę :smile:
No i juz mają dwie tarcze przod :thumbsup:
A to już różnica.

Bo tak sobie myślałem im nowszy tym gorszy
Jak z Autami , wiadomo jak nowy na gwarancji to ok
Ale później po gwarancji jak juz paro letnie auto to jest co robić :thumbsdown: wszystko robione tanim kosztem i Dużo elektroniki . Podejrzewam że w moto to samo .


Dzięki pozdrawiam :crossy:
Widać, że "solidnie" opracowałeś temat... Straszne farmazony.

Zachęcałem Cię do lektury forum nie z powodu złośliwości, tylko to już naprawdę wszystko zostało opisane i to bardziej szczegółowo, niż te kilka wypowiedzi powyżej . Różnice między tymi dwoma motocyklami są kosmetyczne i na pewno nie jest tak, jak piszesz powyżej. Co do trwałości to trudno wskazać faworyta, i nie jest tak, że 600tki są dużo trwalsze, a w 650tkach jest jakaś dodatkowa elektronika. Z czynników ekonomicznych to 650tki średnio palą prawie litr więcej, przy zbliżonych osiągach. Aczkolwiek 600tka rzeczywiście ma wielu zwolenników, i także ta japońska, produkowana do 95 roku, mimo jednej tarczy.

Osobiście polecam, jak ma być czasem z "żonką nad morze", to zdecydowanie 650tka. Z kolei przy Twoim wzroście 600tka jest nieco węższa, i może być wygodniej sięgać ziemi. Co do twardości zawieszenia mam odwrotne obserwacje, moja 650tka jest dużo miększa niż 600tka żony. To kwestia danego egzemplarza.

A ostateczny wybór i tak zależy głównie od preferencji estetycznych oraz od portfela. Zadbane 600tki potrafią kosztować sporo. Nie musi to oznaczać, że są lepsze - po prostu jest ich już mniej, a 650tek - zatrzęsienie.
(Straszne farmazony ) jestem nowy na forum no i nie mam doswiadczenia w MOTO trochę wyrozumiałości :sad:
no i odpisuje z telefonu w biegu ............. muszę sie trochę przyłożyć wiem
ale dzieki za Konkretna odpowiedz NIE taK OdrazU .

co do lektury forum to obiecuje :wink: że sie przyłoże do czytania.

Nie ukrywam ze szukałem przez wyszukiwarkę
Ale jak szukałem konkretnie porównania 600 a 650
to nic nie znalazłem
Dla tego pomyślałem że założę temat z zapytaniem na (Inne tematy). Żeby nie robić bałaganu


Pozdro :wink
kolejarz
romeciarz
romeciarz
Posty: 22
Rejestracja: 27.09.2016, 08:32
Mój motocykl: nie mam jeszcze TA

Re: XL600 CZY XL650 Transalp

Post autor: kolejarz »

Czytając tą dyskusję jestem zdziwiony że 600tka jest węższa bo myślałem że różnic nie ma. A która jest węższa przed liftem czy po? Pytam bo na wiosnę będę chciał się stać właścicielem TA600 a mam 170cm i to pewnie będzie ważny szczegół dla mnie.
Awatar użytkownika
tomekpe
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2476
Rejestracja: 30.07.2010, 11:40
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Milanówek

Re: XL600 CZY XL650 Transalp

Post autor: tomekpe »

kolejarz pisze:Czytając tą dyskusję jestem zdziwiony że 600tka jest węższa bo myślałem że różnic nie ma. A która jest węższa przed liftem czy po? Pytam bo na wiosnę będę chciał się stać właścicielem TA600 a mam 170cm i to pewnie będzie ważny szczegół dla mnie.
Minimalnie węższa ze względu na plastiki (ich kształt), ale rama zdaje się taka sama. Nasza jest PD06, nie sądzę aby PD10 miała tu cokolwiek inaczej. Jest parę sposobów na obniżanie, o ile byś w ogóle tego potrzebował, także luz.
Awatar użytkownika
ostry
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 3966
Rejestracja: 12.06.2008, 21:52
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kraśnik
Kontakt:

Re: XL600 CZY XL650 Transalp

Post autor: ostry »

witali79 pisze:Nie ukrywam ze szukałem przez wyszukiwarkę
Ale jak szukałem konkretnie porównania 600 a 650
to nic nie znalazłem
Dla tego pomyślałem że założę temat z zapytaniem na (Inne tematy). Żeby nie robić bałaganu
viewtopic.php?f=17&t=3446&p=39080&hilit ... nie#p39080

Proszzzzę.

Zdrówka!
PD 06,RD 01,PD 06,PD 06,RD 04,PD 06,PD 10,RD 10,RD 13,PD 06,T7 ...
Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości