Interkom

Kurtki, kaski, buty, ochraniacze itp.
Awatar użytkownika
konbit
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 375
Rejestracja: 11.05.2009, 21:01
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Warszawa

Re: Interkom

Post autor: konbit »

Jednak się pokusiłem i nabyłem BT1.

Wybór nie był prosty gdyż wahałem się nad BT2 i BT1 zdecydowałem ze BT1.W moim wypadku będzie one lepszy bo nie zamierzam komunikować się z innymi motocyklami a nawet jeśli to przez krótkofalówkę.
Przez to że BT1 ma mniejszy zasięg niż BT2 to zużywa mniej prądu czyli dłużej pracuje. :smile6:

Ludzie na rożnych forach skarżyli się na BT2 że nie są w stanie wytrzymać 1 dnia podróży bez ładowania. A ja ze swoim jechałem ponad 8 godzin słuchając muzyki i dały radę (producent podaje czas pracy ok 8 godz) :grin: :dupa: :dupa:

Jestem już po pierwszych testach i muszę przyznać że jestem zadowolony z jego jakości.
Jest w nim wszystko co umożliwia zamontowanie go w dowolnym kasku, pomagają w tym 2 mikrofony (1 do kasku otwartego i 1 do integralnego). W opakowaniu znajdują się 2 płyty montażowe do modułów montowanych na kasku.
Jeden jest przyklejany i jeden przykręcany. Jest to rozwiązanie gdyż nie sprawia to problemu z montażem (mam kask Nolan N84 i świetnie do niego pasuje płyta przyklejana :ok: . Mój plecaczek ma gorszy kask i tam żal mi było marnować listwę przyklejaną więc użyłem drugi przykręcany i o dziwo świetnie pasuje)

Montaż głośników i mikrofonu nie sprawił mi żadnego problemu. W moim Nolanie są miejsca na montaż oryginalnego (zrobionego chyba ze złota) zestawu. Dzięki temu w kasku znajdują się miejsca na głośniki (pasują idealnie) :thumbsup: i na mikrofon dokładnie przed ustami. Oryginalnie w tym miejscu jest zamontowana gąbka.. W 2-gim (na szczęście kupiłem z wypinaną wyściółką :yaho: ) mikrofon można przykleić na rzepa (2 z klejem znajdują się w komplecie) a głośniki są na tyle cienkie że nie czuć ich z pod wygłuszających gąbek.
W komplecie dodatkowo znajdują się 2 kabelki do podłączenia urządzeń Audio :punk: oraz ładowarka na 230V (w Polsce nie jest jeszcze oferowana akcesoryjna na 12V) Na szczęście został zastosowany wtyk mini USB więc można coś zaadaptować… (pomysłowy Dobromir kilka piw i damy radę :smoke: !)

Przed zakupem czytałem porównania na różnych stronach i ludzie skarżyli się na wypadający kabel łączący moduł z głośnikami w kasku. Oraz użytkownicy skarżyli się na wysuwanie się modułu z uchwytu na kasku. W moim egzemplarzu zestawie nie stwierdziłem takich wad. :szab:

Podczas prób domowych byłem rozczarowany bo podczas chodzenia po mieszkaniu pojawiały się zakłócenia i trzaski. Producent podaje zasięg ok. 10 m. na motocyklu ten efekt nie występuje. Nawet podczas tankowania interkomy nie tracą łączności (na stacjach Neste nie trzeba zdejmować kasków :ok: ).

Urządzenie jest wyposażone w redukcję szumów i to działa naprawdę rewelacyjnie!!!. Podczas jazdy i rozmowy w głośnikach nie słychać pracy silnika ,szumu powietrza czy przejeżdżających puszek. Po prostu rewelacja dźwięk jest czysty i zrozumiały. Zwiększanie poziomu głośności wraz z wzrostem prędkości również jest bardzo wygodne. Stojąc Na światłach nie jest za głośno a w podczas jazdy nie jest za cicho po prostu tak w sam raz. Niestety podczas stosowania zatyczek poziom głośności jest niewystarczający i czasami nie można zrozumieć słów. O dziwo z telefonem jest OK.! i swobodnie można rozmawiać i naprawdę nie słychać że się jedzie na motocyklu. Testowałem również jazdę razem z radiem czy odtwarzaczem MP3. Dziwała wszystko jak należy i droga 300km mineła mi bardzo szybko. :szab: :dupa: :szab: :dupa: :szab: :dupa: :szab:

Urządzenie ma wbudowany system VOX automatycznie włącza on komunikację pomiędzy kaskami. Co ciekawe ma on możliwość regulacji czułości. Musze przyznać że jest to wygodne ale od rozpoczęcia rozmowy do włączenia mija kilka sekund. Przy krótkim zdaniu można je z automatu powiedzieć 2 razy. Na postoju lub ja się jedzie 30-40 km/h mówi się na tyle cicho ze system automatycznie po 20 s rozłącza się (troche to wkurza) ale jak się leci 60 i więcej to jest już ok. Co ciekawe przy najczulszym ustawieniu VOX podczas wyprzedzania przy ok. 130 sam się włączył… :shit: ale innym razem jak leciałem 130 na 5 biegu to pozostawał wyłączony. Zawsze można włączyć komunikację na stałe między kaskami ale wtedy urządzenie pobiera więcej prądu.


Reasumując - jest to produkt godny polecenia zawiera mnóstwo akcesoriów dzięki czemu łatwo go dopasować do każdego kasku. Jeśli ktoś poszukuje interkomu do pogadania z plecaczkiem, odbierania telefonu podczas jazdy czy słuchać muzyki, za te pieniądze wydaje mi się że jest to dobry wybór. Na allegro można go kupić za 619 zł. Co prawda nie jest to mała suma ale pozwala za 300 złotych umilić sobie podróż, czy opieprzyć plecaczek że składa się nie w tą stronę co trzeba…!!! A co najważniejsze nie trzeba przed każdą jazdą zakładać zbroi z kabli i podłączać 50 kostek :help: aby wszystko zaczęło działać.
Awatar użytkownika
Dlugi
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 67
Rejestracja: 14.06.2008, 00:12
Lokalizacja: Orzysz

Re: Interkom

Post autor: Dlugi »

super opis konbit. Takie testy są najlepsze i najbardziej wiarygodne. Też się szykuję na jakiś interkom, Twój opis napewno pomoże mi w dokonaniu jakiegoś wyboru :punk:
"tyle dróg budują, tylko kurw. nie ma dokąd iść..."
J.Himilsbach
Awatar użytkownika
Filip
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 57
Rejestracja: 20.04.2009, 14:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Interkom

Post autor: Filip »

kons pisze:
wojs pisze: wazniejszy dla mnie jest schemat jak podlaczyc calosc.
Jezeli chodzi ci o podłączenie przycisku nadawania do krótkofalówki z dołączanym mikrofonem i słuchawką to nie potrzeba ci schematu. Ja nie mam schematu, a nie chce mi się go tworzyć
...
Sfotografowanie ustrojstwa mojej konstrukcji jest niemozliwe bo ww schowku jest za mało miejsca i światła. Ale jeśli ty nie chcesz być uwiązany przewodem to ci to nie potrzebne.
Moge tylko opisać wygląd: wielkościa i kształtem przypomina paczkę fajek i ma 5 gniazd jack 3,5mm.
Kons, a napisz cos o magicznym pudełku w schowku.
Od razu spełnia funkcję interkoma z plecaczkiem i mixera wszelkich empetrojek, czy plecaczek równiez ma PMR-a?
Najchetniej zainstalowalbym taki mixer z interkomem fullduplex na kablach bez PMR, CB i innych BT.
F.
Awatar użytkownika
rzeka
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 123
Rejestracja: 24.01.2009, 22:30
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Interkom

Post autor: rzeka »

Panowie, a może któryś z Was testował kask z fabrycznie zamontowanym bluetoh-em bodajże Naxa? Jestem ciekaw jak to dziala.
Awatar użytkownika
Pokemon
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 91
Rejestracja: 19.06.2008, 19:06
Mój motocykl: Africa Twin

Re: Interkom

Post autor: Pokemon »

Konbit ładny opis.
Też się zdecyduje na niego.
Tu jest o parę złotych tańszy.

http://www.cbcaraudio.pl/p/pl/696/midla ... erkom.html
Awatar użytkownika
kons
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 204
Rejestracja: 31.03.2009, 12:41
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Morąg

Re: Interkom

Post autor: kons »

Filip pisze: Kons, a napisz cos o magicznym pudełku w schowku.
Od razu spełnia funkcję interkoma z plecaczkiem i mixera wszelkich empetrojek, czy plecaczek równiez ma PMR-a?
Najchetniej zainstalowalbym taki mixer z interkomem fullduplex na kablach bez PMR, CB i innych BT.
F.
fullduplex po kablu, nie oglądałeś zdjęć chyba :lanie: tam gdzieś zapodalem -kaski mają wyjścia na mały jack. ja mam gniazdko a moja luba wtyczkę :) hmmm powinno być odwrotnie :sex: no ale tak wyszło. w skrzynce są dwa scalone wzmacniacze operacyjne do 1Watta chyba. reszta prosta jak pierd...nie. nie mam wywalonych pokręteł na wierzch bo wszystko ustawione jak trzeba i nie trzeba regulować.
chyba pomyślę o otworzeniu manufaktury z tym cackiem ;) cena 100 zł za skrzynkę
:szab: hehehe .
sorry ze tak dlugo musiałeś czekać na odpowiedź ale zajęć mam sporo.
Awatar użytkownika
Scyzoryk
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 479
Rejestracja: 02.07.2008, 13:28
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: okolice Piaseczna

Intercom

Post autor: Scyzoryk »

Sprawiłem sobie (przy pomocy mikołaja) intercom

http://www.technika-motocyklowa.pl/inte ... 10427.html

takie coś :) Miał ktoś do czynienia? Jedyne czego się obawiam to zabawy z kabelkami ale niestety porządny sprzęt bezprzewodowy BT jest poza zasięgiem finansowym. (ponad 700pln trochę dużo jak na ten cel)

Będę testował wiosną, nastawiam się pozytywnie. 90% długich tras robię z żonką i brakowało mi możliwości komunikacji.
Pozdrawiam
Scyzoryk


AT CRF1000
Awatar użytkownika
ostry
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 3966
Rejestracja: 12.06.2008, 21:52
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kraśnik
Kontakt:

Re: Intercom

Post autor: ostry »

Jeszcze będziesz żałował ,że kupiłeś :haha: , no chyba że nie masz zbyt gadatliwej żony :wink: . A poważnie, fajna sprawa . Niestety pewnie nie raz zapomnisz się wypiąć przed zejściem z moto i zaplączesz w kabel. Miałem kiedyś taki choć innej firmy, spisywał się bdb dopóki nie dopadł go rozgrzany tłumik w czasie jazdy nocą , mój błąd :banghead: . Być może da się go uruchomić , mi się z tym nie spieszyło (patrz pierwsze zdanie :mouthshut: ).
PD 06,RD 01,PD 06,PD 06,RD 04,PD 06,PD 10,RD 10,RD 13,PD 06,T7 ...
Awatar użytkownika
Magda :)
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 69
Rejestracja: 27.11.2008, 20:48
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Intercom

Post autor: Magda :) »

Scyzoryk pisze: Myślę że nie będzie tak źle. Zresztą można to przecież wyłączyć ;)
To zależy kto trzyma "pilota" ;) Ogólnie tam z tyłu bardziej słychać wiat, ale jak mikrofon jest zakryty szybką, kominiarką czy chustą to jest nawet ok. Kierowiec ma gorzej jeśli (jak to rzekł OSTRY) ma gadatliwą żonę ;)
Awatar użytkownika
NEWMAN
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 124
Rejestracja: 24.10.2009, 17:38

Re: Intercom

Post autor: NEWMAN »

Ja od roku używam intercomu jednak innej firmy(oxford) http://www.moto.allegro.pl/item89460815 ... zedaz.html
i muszę powiedzieć że nie wyobrażam sobie dłuższej podroży we dwoje bez tego ustrojstwa.Spisuję się to bardzo dobrze ja mam to praktycznie cały czas włączone i nie słychać szumu od wiatru a dodatkowo muszę powiedzieć że jak stoję na światłach to lepiej słyszę otoczenie.Wadą jest to że jest niezła plątanina kabli i trzeba pamiętać że jak się schodzi z moto to trzeba się rozpiąć ale szybko się tego nauczysz :lanie:
http://picasaweb.google.com/lh/photo/eu ... directlink
Dodatkowo można sobie podpiąć pod to inne urządzenie np.GPS ,MP3 , lub radio cb(tylko nasłuch).
Awatar użytkownika
wąski
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 159
Rejestracja: 09.08.2009, 09:53
Lokalizacja: Lubartów-Lublin

Re: Intercom

Post autor: wąski »

ja poszedłem troszkę w inną stronę, mianowicie niedawno założyłem sobie zestaw CB do mojego konika....
W skład zestawu wchodzi : radio CB Intek 520, antena bezmasowa, zestaw słuchawkowy oraz przycisk montowany na kierownicy do nadawania sygnału. Nie używałem jescze ustrojstwa na dłuższej trasie ale testy wypadły całkiem pozytywnie :thumbsup:
By dojść do źródła, trzeba płynąć pod prąd.
— Stanisław Jerzy Lec (1909-1966)
Awatar użytkownika
torak
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1417
Rejestracja: 12.06.2008, 22:48
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Szczecin

Re: Intercom

Post autor: torak »

Powiedzcie mi, co ze słuchawką i mikrofonem? Jakoś są mocowane czy jak...
pomarańczowe zaloty czas zacząć
http://www.artmebel.szczecin.pl
Awatar użytkownika
NEWMAN
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 124
Rejestracja: 24.10.2009, 17:38

Re: Intercom

Post autor: NEWMAN »

wąski pisze:ja poszedłem troszkę w inną stronę, mianowicie niedawno założyłem sobie zestaw CB do mojego konika....
W skład zestawu wchodzi : radio CB Intek 520, antena bezmasowa, zestaw słuchawkowy oraz przycisk montowany na kierownicy do nadawania sygnału. Nie używałem jescze ustrojstwa na dłuższej trasie ale testy wypadły całkiem pozytywnie :thumbsup:
Jeśli ktoś chce w pełni korzystać z dobrodziejstw cb nie widze innego sensownego rozwiązania niż twoje.Niestety taki zestaw pewnie nie jest tani.U mnie cb przejechało się w motongu tylko dwa razy (radyjko jest ojca i pożyczyłem je żeby je przetestować ale uszy mi więdły jak słuchałem jak kierowcy na siebie rzucają mięsem padały też komentarze w moim kierunku jak pomalutku poboczem mijałem kilkukilometrowy korek bo akurat był wypadek i stwierdziłem że wolę słuchać żony albo silniczka transalpa niż ku..w , chu...w ,trzeszczenia i zakłóceń bo i takie się zdarzały .
Awatar użytkownika
NEWMAN
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 124
Rejestracja: 24.10.2009, 17:38

Re: Intercom

Post autor: NEWMAN »

torak pisze:Powiedzcie mi, co ze słuchawką i mikrofonem? Jakoś są mocowane czy jak...
słuchawki i mikrofon miały rzepy którymi bezpoblemu umocujesz je wewnątrz kasku, a kabelki puścisz sobie pod wypełnieniem kasku(najłatwiej to zrobisz jak masz wyciągane wnętrze)a sam interkom ja osobiście w zależności od pogody albo chowam do wewnętrznej kieszeni w kurtce(jak pada) ,albo mocuje przy urzyciu klipsa intercomu do jednego z pasków którymi reguluje się szerokość rękawa w kurtce ,a w kurtce w której nie mam tych pasków zakładam takie odblaskowe gumki szer.ok.3cm na rękawy trochę powyżej łokcia i na prewy rękaw intercom -mam go wtedy w zasięgu wzroku i obsługuje go lewą ręką a prawa cały czas trzyma gaz. :crossy:
Awatar użytkownika
wąski
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 159
Rejestracja: 09.08.2009, 09:53
Lokalizacja: Lubartów-Lublin

Re: Intercom

Post autor: wąski »

co do przekleństw na cb to fakt-często je się złyszy. Ale można przejść na inny kanał i rozmawiać tylko w wybranym kręgu. Napewno główną zaletą jest zasięg, ponadto można skorzystać z kanału alarmowego "9" a pozatym przy dłuższej jeździ zawsze można z kimś pogawużyć np: miłą panią jadącą przed nami autkiem :cool: . Do motocykla najlepiej się nadają radia przenośne, ja swoje zamontowałem na kierownicy coś w podobie jak nawigację na touratechu tak jak to jest w przypadku Garmina CSX-a. Zestaw o ile się nie mylę to coś ok 6 stów, ale lepiej kupić radyjko oddzielnie, antenę a tylko okablowanie specjalne od motocykla.

tutaj link podglądowy:
http://www.cb-radio.info.pl/sklep/zesta ... d,496.html
By dojść do źródła, trzeba płynąć pod prąd.
— Stanisław Jerzy Lec (1909-1966)
Awatar użytkownika
torak
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1417
Rejestracja: 12.06.2008, 22:48
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Szczecin

Re: Intercom

Post autor: torak »

NEWMAN pisze:słuchawki i mikrofon miały rzepy którymi bezpoblemu umocujesz je wewnątrz kasku,
ale..., słuchawka mieści się? Chciałbym to zobaczyć.
pomarańczowe zaloty czas zacząć
http://www.artmebel.szczecin.pl
Awatar użytkownika
Scyzoryk
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 479
Rejestracja: 02.07.2008, 13:28
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: okolice Piaseczna

Re: Intercom

Post autor: Scyzoryk »

słuchawka jest płaska i mieści się we wnęce (nauszniku) w kasku. Przyczepiony jest na rzep, czyli na stałe wklejasz jedna część do nausznika i jak korzystasz z Intercomu to przyczepiasz do tego słuchawkę z mikrofonem. Mikrofon idzie na giętkim drucie i można go wymodelować do kształtu kasku.

http://www.interkomy.pl/images/products/duze/kask.jpg

od środka wygląda to mniej więcej tak. To nie jest dokładnie mój model (u mnie głośnik obszyty jest dodatkowo pianką)
Pozdrawiam
Scyzoryk


AT CRF1000
Awatar użytkownika
NEWMAN
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 124
Rejestracja: 24.10.2009, 17:38

Re: Intercom

Post autor: NEWMAN »

torak pisze:
NEWMAN pisze:słuchawki i mikrofon miały rzepy którymi bezpoblemu umocujesz je wewnątrz kasku,
ale..., słuchawka mieści się? Chciałbym to zobaczyć.
Na ogół słuchawka się mieści ale akurat w moim przypadku delikatnie mnie uciskała co odczuwałem po dłuższej jeździe poradziłem sobie w ten sposób że przy urzyciu walca o średnicy nieco większej od słuchawki ugniotłem nieco styropian kasku w miejscu gdzie miała znajdować się słuchawka ,teraz siedzi ona głebiej i jest git :thumbsup:
Awatar użytkownika
JanuszCh.
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 402
Rejestracja: 14.02.2009, 21:20
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Dubiecko

Re: Intercom

Post autor: JanuszCh. »

Awatar użytkownika
sqmir
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 250
Rejestracja: 20.04.2009, 10:38
Lokalizacja: piastów pruszków centrum wawy

Re: Intercom

Post autor: sqmir »

gdyby do kogoś fortuna się uśmiechnęła to polecam;
http://alan.pl/produkty_kategoria.php?kat=46

widziałem i słyszałem, że sprawdza się dobrze.
XL 1000- |'02| kiedy nie wystarcza siła argumentów - konieczny jest argument siły.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości