nowa marka na polskim rynku Richa

Kurtki, kaski, buty, ochraniacze itp.
Awatar użytkownika
jaro5000
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 215
Rejestracja: 05.02.2009, 15:55
Lokalizacja: Katowice

nowa marka na polskim rynku Richa

Post autor: jaro5000 »

http://www.richa.pl/

Mam pytanie, czy ktoś już coś słyszał o takiej marce, a może miał kontakt organoleptyczny? W Katowicach otwierają sklep, jadę dziś obadać, pomacam i opiszę wrażenia...ale może szanowni klubowicze mają coś do powiedzenia na temat. :crossy:
xl600v
Awatar użytkownika
arkadius9
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 51
Rejestracja: 27.10.2008, 21:02
Lokalizacja: Gliwice

Re: nowa marka na polskim rynku

Post autor: arkadius9 »

hej i co??? byles w tym sklepie ...podobaja mi sie tam buty "jump"...a gdzie w Katowicach otworzyli ten sklep..czekam na opinie:)..pozdro
Awatar użytkownika
Bolek
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1127
Rejestracja: 30.09.2008, 20:39
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Libiąż

Re: nowa marka na polskim rynku

Post autor: Bolek »

Też bym był zainteresowany gdzie to jest,i czy warto odwiedzić
Jak się smucisz to jesteś smutas a jak się kłócisz to jesteś ....☺
Awatar użytkownika
jaro5000
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 215
Rejestracja: 05.02.2009, 15:55
Lokalizacja: Katowice

Re: nowa marka na polskim rynku

Post autor: jaro5000 »

witam, no więc tak się sprawy mają:
sklep nie jest sam w sobie nowy, okazało się, że chodzi o sklep "BroomBastic" na Dębie w Katowicach. Prowadzą go bardzo mili i rzeczowi ludzie, z którymi łatwo można się dogadać, np co do cen. Jeśli chodzi o ciuchy wspomnianej w tytule firmy RICHA- są na prawde dobre- przynajmniej na "macane" i jak się ubierze na grzbiet to leży jak normalna kurtka, wszystko super, producent daje 2 lata gwarancji, nop i 20% upustu na dzień dobry. Sklep ma w ofercie teżciuchy HELD'a, RED LINE'a i bodajży OZONE. Porównywałem kurtkę RICHA model RIX-2 http://richa.pl/index.php?option=com_co ... &Itemid=56 z modelem HELD'a w tej samej cenie (nie pamiętam jaki to model), porównanie tak w sklepie wychodzi zdecydowanie na korzyść tej pierwszej. Co ponadto? dystrybutor RICHY jest gdzieś niedaleko Katowic i są w stanie na drugi dzień sprowadzić dowolny kolor, model i rozmiar. RIX-2 ma osobno wypinaną membranę i ocieplenie i komplet twardych ochraniaczy, które przynajmniej na mnie leżały tam gdzie powinny. Niedawno przymierzałem też komplet BF DESERT i byłem już na niego zdecydowany, ale teraz... chyba zdecyduję się na RICHA.
Ponawiam pytanie, czy ktoś miał jakąś dłuższą styczność z tą marką? jak to wygląda po sezonie, dwóch, pięciu?
...ech i tak zapewne się zdecyduję, więc będę później kontynuował wątek :thumbsup:
xl600v
Awatar użytkownika
jaro5000
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 215
Rejestracja: 05.02.2009, 15:55
Lokalizacja: Katowice

Re: nowa marka na polskim rynku

Post autor: jaro5000 »

jeszcze jedna sprawa, na stronie RICHA.PL nie ma całego asortymentu, sprawdźcie koniecznie oryginalną stronę http://richa.be/en/indexen.htm - wkrótce ma być pełna oferta.

arkadius9- jeśli chodzi o buty to akurat szczególnie się nie przyglądałem, ale stało tam tego trochę, różne marki. Jak będziesz w pobliżu to koniecznie zajrzyj, sklep jest czynny do 20-tej, jest na Dębowej 10 (jadąc od Katowic, skręcasz zaraz za Silesią w prawo, dokładnie na przeciwko Kościoła)


...i żeby było jasne, ja z tymi ludźmi nie mam nic wspólnego, nikogo nie naganiam do sklepu, to nie mój interes...

Pozdrawiam

p.s.: jak kupię to dam znać
xl600v
Awatar użytkownika
supertramp
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 128
Rejestracja: 25.11.2008, 22:39

Re: nowa marka na polskim rynku

Post autor: supertramp »

jaro5000 pisze:RIX-2 ma osobno wypinaną membranę i ocieplenie i komplet twardych ochraniaczy, które przynajmniej na mnie leżały tam gdzie powinny. Niedawno przymierzałem też komplet BF DESERT i byłem już na niego zdecydowany, ale teraz... chyba zdecyduję się na RICHA.
Jaro5000 - czyli według Ciebie to właśnie RIX-2 może stanowić alternatywę do BF Desert czy masz jakiś inny model RICHA na myśli ?? Pytam, bo też muszę coś dokupić na ten sezon...
Dalej w drogę wyruszamy - starczy sił - dzisiaj jest nasz dzień!
Awatar użytkownika
jaro5000
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 215
Rejestracja: 05.02.2009, 15:55
Lokalizacja: Katowice

Re: nowa marka na polskim rynku

Post autor: jaro5000 »

supertramp: no myślę, że zdecydowanie najbliżej tym kurtkom do siebie, są jeszcze inne jak popatrzysz po stronie, zwłaszcza tej oryginalnej belgijskiej, ale podejrzewam też nieśmiało, że te pozostałe będą znacznie droższe i bliżej im będzie do MODEKI MELVILE PRO np albo jakiś innych HG.
Powiem tak, przez całą zimę zmacałem trochę kurtek i jedyna która zrobiła na mnie większe wrażenie niż omawiany tu model RICHA to UVEX na goretex'ie- ale nie mam 1800zł na kurtkę. Jeżeli nie masz daleko to podjedź sobie tam i obadaj własnoręcznie. Każdy z nas ma nieco inny grzbiet... mierzyłem też REDLINE STORM u nich- niby spoko, ale jakaś taka "obła", a chudzieńki nie jestem :lol: , więc trzeba mierzyć i mierzyć.
Podoba mi się ta wersja odblaskowa tej kurty- nie trza już żadnej kamizelki powiewającej.

czekam na środki finansowe i będą dalsze opisy
xl600v
Awatar użytkownika
Gmol
Czytacz
Czytacz
Posty: 9
Rejestracja: 23.06.2008, 09:18
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Re: nowa marka na polskim rynku

Post autor: Gmol »

Richa to uznana marka, ma kilkadziesiąt lat doświadczenia w tej branży. Mieszkałem pare lat na wyspach i widziałem, że cieszy się tam baaadzo dużym powodzeniam. Osobiście postawiłem na Halvarssona, wiec nie posiadam doświadczeń organoleptycznych .
Awatar użytkownika
Mistruś
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 314
Rejestracja: 14.02.2009, 00:59
Lokalizacja: Katowice

Re: nowa marka na polskim rynku

Post autor: Mistruś »

jaro5000, jak tak badasz sprawę jakiś czas to widziałeś może coś tańszego z kurtek w goratexie. Widziałem raz coś z Uvexa za 1200 zł na trasie Gliwice – Rybnik, pierwsze skrzyżowanie po zjechaniu z A-4, jakaś turystyczna kurtka, ale nie pamiętam jaki model.
Czy z tymi goratexami to też tak jak kordurą że różne gęstości?? i dla tego róne ceny a niby też gore?
"Ostatni Japończyk"
Awatar użytkownika
jaro5000
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 215
Rejestracja: 05.02.2009, 15:55
Lokalizacja: Katowice

Re: nowa marka na polskim rynku

Post autor: jaro5000 »

Mistruś, powiem szczerze, że nie rozglądałem się zbytnio za Goretexami bo zwyczajnie są po za moim zasięgiem...na razie. Wiem, że poszczególne marki mają swoje patenty tekstylne, Modeka ma coś co się nazywa Avertex. Richa stosuje materiał o tajemniczej nazwie AIRDURA- jest ponoć bardzo wytrzymały i sporo lżejszy, co mogło by się zgadzać, bo rzeczywiście kurtka wydała się ... hmm "poręczna". Wiem, że świtną opinią cieszą sięHein-Gericke, model Tuareg- jeśli chodzi o Goretex- cena ok 1400-1500 złociszy.
xl600v
Awatar użytkownika
Mistruś
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 314
Rejestracja: 14.02.2009, 00:59
Lokalizacja: Katowice

Re: nowa marka na polskim rynku

Post autor: Mistruś »

Ok. dzięki jaro5000, też właśnie się powoli rozglądam za tymi sprawami i pytam bo taki goratex w góry mam wiele lat i jestem zadowolony, a miałem kiedyś hydrotex i wymiękł szybko. Te kurtki są bardzo drogie, tez poza moim zasięgiem, ale nie raz lepiej poczekać czy dopożyczyć niż pozornie zaoszczędzić, choć może się skończy na czymś typu BUSE.
Muszę też luknąć na ten sklep w Katowicach
"Ostatni Japończyk"
Awatar użytkownika
Mistruś
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 314
Rejestracja: 14.02.2009, 00:59
Lokalizacja: Katowice

Re: nowa marka na polskim rynku

Post autor: Mistruś »

Jaro5000 byłem w tym sklepie i faktycznie obsługa fajna :thumbsup: , ze wszystkim można się dogadać :thumbsup: , przywieźli mi tą RIX-2 na drugi dzień w innym rozmiarze niż była na sklepie. Chciałem „L” czarną. Dzisiaj byłem ją przymierzyć, ale jeszcze się wstrzymałem do soboty, choć nie wiem co wskóram w tym czasie, bo krótki a roboty mam dużo innej :sad: .
Generalnie jest fajna kurta, tylko nie wiem czemu, ale jest tak że czarna inaczej troszkę leży niż ta z białymi wstawkami :egh: , różnią się protektorami, ta czarna ma wieksze i małym szczegółem na dole kurtki, w tej czarnej są takie napy dzięki którym można zmniejszyć obwód na dole. Różnią się też membraną na pierwszy rzut oka, choć model i rozmiar dokładnie ten sam. A generalnie to ponoć dobrze jak jest wysoka stójka pod szyją a w nich jest niziutka, no i garb mam spory, ale to chyba norma ?! Wydaje mi się że jest stosunkowo lekka i miękka.
A jak ma sie do niej BUSE ANKONA, można to porównać?
"Ostatni Japończyk"
Awatar użytkownika
jaro5000
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 215
Rejestracja: 05.02.2009, 15:55
Lokalizacja: Katowice

Re: nowa marka na polskim rynku

Post autor: jaro5000 »

Mierzyłem BUSE, Anconę właśnie. Pierwszy problem to był taki że nawet 3XL było BARDZO ciasne, ogólnie kurteczka jakaś taka mocno przy ciele i kusa strasznie, na zdjęciach wyglądała na taką bardzo turystyczną, a w rzeczywistości to podejrzewam że nawet w 4XL czułbym się jak krupniok. W Buse ponadto nie masz wypinanej membrany- a to nie wróży nic dobrego latem. Buse jednak jest tańsza...ja tylko czekam na przelew i jadę po RIX-a
xl600v
Awatar użytkownika
Mistruś
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 314
Rejestracja: 14.02.2009, 00:59
Lokalizacja: Katowice

Re: nowa marka na polskim rynku

Post autor: Mistruś »

Heh, widzę Jaro5000 że jesteś zdecydowany, to dobrze masz już kłopot z głowy :smile: . Ja jeszcze oglądałem Modeke Discavery S, oglądałeś to może, a może ktoś takiej używa lub może się o niej wypowiedzieć. Ten gadżet ze zbiorniczkiem na wodę jest do wyjęcia. Nie wiem jak będą się zachowywać te ochraniacze na zewnątrz po jakimś czasie na słońcu, w końcu to jakiś plastik chyba.
"Ostatni Japończyk"
Awatar użytkownika
jaro5000
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 215
Rejestracja: 05.02.2009, 15:55
Lokalizacja: Katowice

Re: nowa marka na polskim rynku

Post autor: jaro5000 »

heh, no niby zdecydowany, ale ta modeka, no całkiem fajna się wydaje. A wiesz może gdzie można w naszych okolicach ją zobaczyć i przyodziać na grzbiet? cana fajna, może jak w komplecie kupować to i jeszcze jaki rabat by wyskoczył. Mam kumpla (Stachu, u nas na forum i na AT), który jeździ w Modece, ale Mellvile Pro- jest bardzo zadowolony, ale troche droższa jest. Jakbym miał szansę pomacać tę Discovery to bym się może zastanowił, ale póki co zostaję przy wyborze RICHA. A i jeszcze jedno, w nowym MOTOCYKLU jest opis chyba 10 czy 15 zestawów w cenach do 1500zł- zobacz sobie jak będziesz miał okazję- jest fajnie opisane w tabelach co która ma a co nie ma.
ok, idę się zmagać z moją kursową Yamahą 250 :witch: ...jeszcze trochę i wskoczę w pełni legalnie na mojego trampka :szab:
xl600v
Awatar użytkownika
jaro5000
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 215
Rejestracja: 05.02.2009, 15:55
Lokalizacja: Katowice

Re: nowa marka na polskim rynku

Post autor: jaro5000 »

:banghead:
bardzo przepraszam za głupie pytanie dotyczące tego gdzie można to zobaczyć :tongue:
xl600v
Awatar użytkownika
Mistruś
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 314
Rejestracja: 14.02.2009, 00:59
Lokalizacja: Katowice

Re: nowa marka na polskim rynku

Post autor: Mistruś »

ee czemu głupie http://modeka.pl/pl/dealerzy/, ja nie pisałem bo dopiero teraz dorwałem neta - ja oglądałem w Goczałkowicach przy trasie na Bielsko w "Olek Motocykle" chyba taka nazwa. Fajny sklep i spokojna nie nachalna Pani z Panem, przy najmniej jak ja byłem chyba w piątek. Są chyba wszystkie rozmiary tej Discavery i sporo rozmiarów z tych innych modeli, jest też ta Mellvile Pro- ale chyba tylko jedna choć nie pytałem o inne a ,mogą mieć za zapleczu bo inne modele też mi z zaplecza przynosiła miła Pani. Ta Mellvile Pro- jest pewnie z wyższych modeli, ale mi bardzo się na razie podoba ta Discavery, choć nie przymierzałem tej Mellvile Pro tylko Mellvile, to raczej jej poprzedniczka. Co do ceny to się zdziwiłem bo na necie nigdzie taniej nie ma niż te 870. Ale chciałbym jeszcze zobaczyć BUSE tak na własne oczy, tylko chyba najbliżej w Krakowie. Z Buse tak z netu to podobają mi się NARDO i OPEN ROAD, oczywiście nie w cenie salonowej, nie są niby na moja kieszeń, ale jak szaleć to szaleć, mały debet nie jest zły :lol: . Może jutro się wybiorę do Krakowa jak mi się uda, jeśli jesteś zainteresowany oględzinami BUSE to zapraszam, może miałbym większą mobilizację, jak będę jechał to około 12:00 lub 13:00. Kontakt do mnie na kom. wiesz gdzie szukać.
"Ostatni Japończyk"
Awatar użytkownika
jaro5000
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 215
Rejestracja: 05.02.2009, 15:55
Lokalizacja: Katowice

Re: nowa marka na polskim rynku

Post autor: jaro5000 »

hej, ja wczoraj byłem w Tychach w Motoplazie, obadać tę DISCOVERY, no nie powiem, strasznie mi się podoba, teraz przez ciebie mam niezłą zagwozdkę :hammer: .
Kraków, jutro...no no pomarzyć dobra rzecz- niestety praca mnie ściga i trzyma :thumbsdown:
wracając do Modeki, takie przemyślenia:
-po primo: sklep Motoplaza jest ...no taki sobie, ale nie mam jakiś pozytywnych odczuć.
-po drugie primo: wielkim atutem kurtki są dodatkowe plastikowe ochraniacze na barkach i łokciach (ale nie wiem czy z tym twardym plastikiem na łokciach to sięmoto nie będzie w offie rysować)
-trzecie primo: czy aby przez tę dziurę na plecach, na wężyk od CamelBag'a nie będzie padać deszcz do środka w razie czego? :egh:
-cztery: jakby człowiek chciał komplet to cena znacznie rośnie, spodnie Modeki są cholernie drogie, a zamek w kurtce wydawał mi się dość długi i nie zdziwi mnie to jak się okaże, że inne spodnie nie bardzo chcą się spiąć.
-5: :banghead:

podjadę jeszcze do Olka (w końcu to po drodze). Może jakiś lepszy rabat całościowy dadzą, bo w Tychach max 5%, a jak nie to komplecik RICHA i basta!!! coś trzeba kupić i mieć to z głowy.
Apropos sklepów to jeszcze jedno przemyślenie mnie naszło: V-max, sklep z akcesoriami w Tychach- bardzo polecam, bardzo miły człowiek, jeżdżący i znający się na rzeczy to prowadzi. Fajne ceny i w ogóle- naprawiłem swój garnek HJC za grosze.

A i jeszcze jedno Mistruś, w rzeczonym wcześniej artykule w MOTOCYKLU pisali o RICHA że kolor czarny ma inne nietypowe wymiary :ohmy: , ale nie dodali już w jakim sensie...

JAk pojedziesz jednak nach Krakau to napisz o tym co widziałeś , oprócz Smoka Wawelskiego oczywiście :wink:
xl600v
Awatar użytkownika
jaro5000
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 215
Rejestracja: 05.02.2009, 15:55
Lokalizacja: Katowice

Re: nowa marka na polskim rynku

Post autor: jaro5000 »

No i byłem wczoraj u Olka. Decyzja już tym razem ostateczna zapadła, pomimo tego iż wątek ten założony przeze mnie dotyczył marki Richa (która jest niewątpliwie dobra), to dzięki koledze mój wybór padł na komplet MODEKA. czekam tylko na spodnie we właściwym rozmiarze i po odbiór. jak będę miał w domu to się pochwalę jeszcze.
Pozdro :thumbsup:
xl600v
Awatar użytkownika
supertramp
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 128
Rejestracja: 25.11.2008, 22:39

Re: nowa marka na polskim rynku

Post autor: supertramp »

jaro5000 pisze:(...)to dzięki koledze mój wybór padł na komplet MODEKA(...)
Komplet? To w cenie kurtki są również spodnie? :omg: Ponieważ spodziewam się odpowiedzi odmownej :lol: to napisz proszę jaką nazwę mają spodnie, które ze wspomnianą kurtką tworzą komplet.

pozdrawiam
Dalej w drogę wyruszamy - starczy sił - dzisiaj jest nasz dzień!
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości