przedni błotnik pd10 z abs, pp czy coś innego?

Montaż i demontaż elementów jak: panele boczne, czacha, owiewki, szyby, kanapy, deflektory, lusterka, osłony goleni, błotniki, naklejki, zegary i linki.
Awatar użytkownika
ZeRT
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 122
Rejestracja: 14.08.2015, 10:14
Mój motocykl: XL600V

przedni błotnik pd10 z abs, pp czy coś innego?

Post autor: ZeRT »

Cześć!

Zabrałem się dziś za naprawę pęknięć przedniego błotnika, wcześniej uszkodzenia bardzo skutecznie połapane na blaszki przynitowane od spodu. Mimo, iż madmaxowy styl był skuteczny i praktyczny absolutnie nie nadaje się do oklejanie folii. Niestety w związku z faktem przejechania niemal 100k kilometrów wewnętrzna strona błotnika jest niemal na równo wypiaskowana przez co nie widać z jakiego materiału jest wykonany, ledwo widać jakiekolwiek oznaczenia. Reszta plastików to abs ten od błotnika jest wyraźnie inny. Materiał jest mleczno-przeźroczysty i pali się inaczej niż abs. Teraz nie wiem jakiego drutu spawalniczego użyć.
Czy ktoś wie może z jakiego materiału wykonany jest błotnik? Może ktoś ma fotkę strony wewnętrznej egzemplarza który nie dostał tak po tyłku i da się coś odczytać?

Pozdrawiam,
Zert
Ostatnio zmieniony 10.01.2016, 23:56 przez ZeRT, łącznie zmieniany 1 raz.
Bądź szalony, ale nie głupi
Awatar użytkownika
ArturS
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1267
Rejestracja: 03.08.2010, 22:08
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: przedni błotnik pd10 z abs, pp czy coś innego?

Post autor: ArturS »

Trochę słaby pomysł, ale w razie czego rodzaj tworzywa można rozpoznać po kolorze płomienia, zachowania podczas palenia i zapachu po zgaszeniu :grin:
http://home.agh.edu.pl/~podborsk/wp-con ... cznych.pdf
Części trampkowe www.transalp.riderparts.pl
Yamaha XT600Z Ténéré / Husqvarna TE610ie
Awatar użytkownika
Marcin-BB
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 846
Rejestracja: 13.09.2008, 07:56
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Bielsko- Biała

Re: przedni błotnik pd10 z abs, pp czy coś innego?

Post autor: Marcin-BB »

Konkretna ta ściągawka Arturze :thumbsup:
Ostatnio zmieniony 10.01.2016, 21:51 przez Marcin-BB, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ZeRT
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 122
Rejestracja: 14.08.2015, 10:14
Mój motocykl: XL600V

Re: przedni błotnik pd10 z abs, pp czy coś innego?

Post autor: ZeRT »

Oo dużo kompletniejsza tabela niż ta którą miałem. Z testu palenia wynika że błotnik jest z PP.
Czy pomysł słaby to się zobaczy jak skończę ;) (jeśli skończę :p).
Plastiki w TA są z co najmniej trzech rodzajów plastiku. Przedni błotnik pp, boki biały abs, tylny błotnik czarny abs albo kompletnie inne tworzywo...
Bądź szalony, ale nie głupi
Awatar użytkownika
tropas
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 192
Rejestracja: 25.01.2009, 12:28
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: przedni błotnik pd10 z abs, pp czy coś innego?

Post autor: tropas »

Miałem podobny problem, boczek pospawałem a na błotniku było jedno pęknięcie i potraktowałem je klejem takim w podwójnej strzykawce (kupiłem w sklepie z lakierami do klejenia złamanych zaczepów w plastikach) i ten klej daje radę trzyma mocno a przynajmniej takie sprawia wrażenie :smile:
Zdziwiło mnie to że błotnik jest z innego materiału a w dodatku nie ma żadnych oznaczeń i myślałem już że może to jakiś zamiennik. Jakbyś odkrył jaki to materiał to napisz dla potomnych :)
Awatar użytkownika
ZeRT
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 122
Rejestracja: 14.08.2015, 10:14
Mój motocykl: XL600V

Re: przedni błotnik pd10 z abs, pp czy coś innego?

Post autor: ZeRT »

Dziś go tylko oczyściłem z lakieru i przygotowałem do spawania. Jutro wieczorem spróbuję pospawać. Na pierwszy ogień idzie pręt PP. Próba ogniowa wykazała, że tak jest i czemu miałbym nie wierzyć specom z AGH :P
Dla mnie klej odpada, nie po to kupiłem spawarkę do plastików, żeby się klejem babrać ;P.
Bądź szalony, ale nie głupi
Awatar użytkownika
ArturS
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1267
Rejestracja: 03.08.2010, 22:08
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: przedni błotnik pd10 z abs, pp czy coś innego?

Post autor: ArturS »

Niedługo biorę się za spawanie pokiereszowanej czachy Tereski :smile: Pewnie też się nie obejdzie bez zapalniczki :lol: Najgorzej, że czasami nie sposób dojść do tego co to za tworzywo, bo dołożą kredy, czy domieszają czegoś ekstra. Od niedawna robię też w recyklingu tworzyw i już kilka ton niewiadomoczego leży na placu. Do dalszego rozpoznania przydałaby się flotacja o różniej gęstości płynu (odpowiednia domieszka glikolu lub soli).
Części trampkowe www.transalp.riderparts.pl
Yamaha XT600Z Ténéré / Husqvarna TE610ie
Awatar użytkownika
zimny
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2901
Rejestracja: 28.08.2010, 08:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Garwolin

Re: przedni błotnik pd10 z abs, pp czy coś innego?

Post autor: zimny »

Ciekawy temat :smile: Plastikologii TA chyba nikt nie zgłębiał. Ja myślałem że boczki i błotnik przód to to samo - a jednak..

Będzie jak znalazł gdy poobijam mojego Trampka :wink:
Trampkarz emeryt.
DL1000 AL8
Awatar użytkownika
ZeRT
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 122
Rejestracja: 14.08.2015, 10:14
Mój motocykl: XL600V

Re: przedni błotnik pd10 z abs, pp czy coś innego?

Post autor: ZeRT »

No i pospawałem kawałeczek.
Wszystko wskazuje na to, że przedni błotnik faktycznie jest z PP. Efekt na ten moment nie jest piękny :P.

Foteczki w temacie o moim dłubaniu w trampku.
viewtopic.php?f=183&t=19857
Bądź szalony, ale nie głupi
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości