Iphone...???

poza dwoma kółkami
Awatar użytkownika
zimny
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2901
Rejestracja: 28.08.2010, 08:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Garwolin

Iphone...???

Post autor: zimny »

Trochę dojrzałem, przeszedłem androidofony, lumie i myślę trochę o "powrocie do ajfona. Potrzebuję telefonu, smsów, maila i map. I parę użytkowych aplikacji, niewyszukanych. I super sprawnego działania. TO daje Lumia z WP ale jest wielka i 5-cio calowa. Nie do końca mi to pasuje. Jakby Microsoft robił Lumię z ekranem 4 cale ale porządnym wnętrzem to nie miałbym dylematu, ale niestety wszystko co z dobrym wnętrzem to teraz jest opakowane w 5 czy większocalowy ekran

Macie ajfona? Używacie?? Może ktoś coś doradzi - ostatnio zglębiałem temat 2-3 lata temu i topowy był 4S. Mi nie zależy na dużym ekranie, wręcz przeciwnie. Ale niech to chodzi sprawnie, szybko i wygodnie. Miałem kiedyś 4 i nieco żałuję że sprzedałęm ale to było na fali zamiłowania do dużych ekranó i oglądania filmów na telefonie....

Może ktoś ma do sprzedania 4S lub coś nowszego w bdb stanie? Rozważam temat...będę wdzięczny za porady.

Pozdrawiam
zimny
Trampkarz emeryt.
DL1000 AL8
Awatar użytkownika
makumba
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 638
Rejestracja: 22.08.2013, 21:23
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kraśnik/Lublin

Re: Iphone...???

Post autor: makumba »

Hej! Co prawda od niedawna użytkuje ale polecam "czajnafon" - meziu m1 note - bardzo podobny do Iphona. Jeśli kupisz to wysyłkowo bezpośrednio z Chin to zapłacisz niewielkie pieniądze. Na polskim rynku jest też tania wersja tylko że z pamięcią wewnętrzną 16 gb, rynek chiński oferuje 32 gb. Pozostałe parametry nie odbiegają od najnowszych flagowców (poza ceną oczywiście :grin: ). Bateria zamontowana trwale i w przypadku wymiany raczej przez serwis - jednak to pojemny akumulator. Brak slotu na kartę pamięci, ale w przypadku stosunkowo dużej pamięci wewnętrznej, chyba nie jest potrzebna. Zaletą - przynajmniej dla mnie jest dual sim, jedno z gniazd obsługuje 4 G. Mogą być problemy z ładowarką, którą można zastąpić każdą inną. Poza tym przy zakupie trzeba zwrócić uwagę na polski język w oprogramowaniu i menu. Ekran 5 lub 5.5 cala co dla Ciebie chyba było przeszkodą, chociaż do Internetu to standard i wygoda, większość ekranów teraz jest właśnie w tym rozmiarze. Ten telefon to raczej dobra i tania opcja, jednak dla tych co lubią poszukać, pogrzebać i trochę zaryzykować. Moim zdaniem warto, ale wszystkich nie zadowoli.

Telefon zbiera pochlebne opinie - więcej info masz tutaj:

http://telchina.pl/meizu-f51.html
xl650v, drz 400
Mr.Pio
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: 06.10.2014, 21:57
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Michałowice koło stolicy

Re: Iphone...???

Post autor: Mr.Pio »

Ja chyba będę sprzedawał 4s gdy go odbiorę po wymianie z ubezpieczenia. Spadł żonie i stukła się szybka i w ramach ubezpieczenia podobno mają wymienić na nowego. Zatem mogę dać znać jak go odbiorę. Termin upływa pod koniec przyszłego tygodnia. Ma tylko jedną wadę 8G pamięci. Mam też 4s 16G i tu czuje niedosyt pamięci ze względu na sporą ilość zdjęć które robię.
marek79
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 464
Rejestracja: 29.06.2010, 11:05
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Iphone...???

Post autor: marek79 »

Po 2 miesiącach użytkowania nowego Moto G 2gen który popsuł się
ZASTANAWIAM się nad IPHONEM
Czy faktycznie zgniłe jabłko to produkt dla g.....o amerykana czy jednak system OIS jest stabilniejszy.
Awatar użytkownika
zimny
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2901
Rejestracja: 28.08.2010, 08:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Garwolin

Re: Iphone...???

Post autor: zimny »

marek79 pisze:Po 2 miesiącach użytkowania nowego Moto G 2gen który popsuł się
ZASTANAWIAM się nad IPHONEM
Czy faktycznie zgniłe jabłko to produkt dla g.....o amerykana czy jednak system OIS jest stabilniejszy.
iOS jest bez porównania stabilniejszy. Ale ma swoje ograniczenia i warto je znać. Ja odpuściłem z uwagi na to ile trzeba zapłacić za współczesnego iphona i to że nie chciałbym nosić 2k pln w kieszeni bo ja jestem dość urazowy dla telefonów :grin:

Ja powiem tak - dziś własnie sprzedaję oba telefony z androidem po 2 tygodniach użytku (przesiadłem się z Windows Phone). Wracam do Lumii i WP, stabilność i szybkość na poziomie iOS ale nie tak zamknięty system.

Dla mnie nie ma alternatywy dla Lumii jeśli chodzi i telefony w rozsądnych pieniądzach.

Pozdr
zimny
Trampkarz emeryt.
DL1000 AL8
Awatar użytkownika
harvi
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 61
Rejestracja: 27.03.2015, 22:19
Mój motocykl: XL700V

Re: Iphone...???

Post autor: harvi »

jeśli komuś zależy na "prywatności" i bez obaw i chętnie pogrzebie w sprytelu to http://www.cyanogenmod.org/
Yamaha FZS600 Fazer (10673 km) poszedł w dobre ręce :]
Triumph Sprint ST 1050 (22539 km) ehhh :(
Honda Transalp XL700VA :D

http://www.motoaktywni.org.pl
Awatar użytkownika
kuzi4
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 367
Rejestracja: 17.03.2010, 20:15
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Chrzanów/Łódź

Re: Iphone...???

Post autor: kuzi4 »

Na twarzoksiążce jest grupa handlowa od japka ;)
https://www.facebook.com/groups/836536423130191/
był XL 650V 2000 :( - został zabity...
ZIELONO MI
Awatar użytkownika
kuzi4
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 367
Rejestracja: 17.03.2010, 20:15
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Chrzanów/Łódź

Re: Iphone...???

Post autor: kuzi4 »

był XL 650V 2000 :( - został zabity...
ZIELONO MI
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość