Runda wokół Polski

Jedziesz gdzieś? Proponujesz spotkanie? Napisz o tym
iwan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: 15.06.2015, 11:10
Mój motocykl: nie mam już TA

Runda wokół Polski

Post autor: iwan »

Nie mam za sobą doświadczeń z dalekimi wyprawami. Od niedawna "trampkuję" - wcześniej bardziej sportowo... Od dawna chodzi mi po głowie runda wokół Polski. Zaplanowałem wstępnie trasę - ok. 2300 km. Da się zrobić w 4-5 dni mim zdaniem. Ktoś ma jakieś doświadczenia, rady, propozycje??? Może się by dołączył? Na razie jestem na etapie wstępnych planów. Może po prostu na żywioł... Termin - koniec wakacji, początek września. Może połączę z Rajdem Latarników...
Awatar użytkownika
Nadol
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3272
Rejestracja: 11.07.2011, 09:18
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Marki

Re: Runda wokół Polski

Post autor: Nadol »

Ktoś już robił takiego rundala. Powinien zostać ślad na forum po tej wyprawie.

Znalazłem: viewtopic.php?f=3&t=8862&p=138773&hilit ... 2a#p138773
Ostatnio zmieniony 20.07.2015, 14:05 przez Nadol, łącznie zmieniany 1 raz.
Nadol aka n4d01
srebrna 650, srebrny lub biały kask, WH....
Romet Ogar 200 -> MZ ETZ 150 -> ......... -> Honda XL 650 V

"Samochodem przemieszczasz ciało, motocyklem podróżuje dusza"
spetznaz
Czytacz
Czytacz
Posty: 4
Rejestracja: 16.04.2013, 00:59
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Elbląg / Słupsk

Re: Runda wokół Polski

Post autor: spetznaz »

cześć.
Zbierałem się jak ... do jeża .. żeby podobny wątek rozpocząć, ale podepne się pod ten :}
Zaczynam i kończę w Elblągu robiąc pitstop na woodstocku.

Oto mój wstępny plan na ten rok:
2015.07.27 Pon 525km Elbląg - Piaski - Hel - Słupsk
2015.07.28 Wto 570km Słupsk - Świnoujście - woodstock
2015.07.29 Śro (jeśli nie dojedziemy to od .... na) woodstock
2015.07.30 Czw WOODSTOCK
2015.07.31 Pią WOODSTOCK
2015.08.01 Sob WOODSTOCK
2015.08.02 Nie 350km WOODSTOCK - Szklarska poręba
2015.08.03 Pon 385km Szklarska poręba - Pszów
2015.08.04 Wto 440km Pszów - Nowy żmigród
2015.08.05 Śro 145km nowy żmigród - komańcza - wołosate + lokalne ścieżki
2015.08.06 Czw 440km Wołosate - Hrubieszów
2015.08.07 Pią 600km Hrubieszów - Augustów
2015.08.08 Sob 160km Augustów - Gołdap (+ zlot??)
2015.08.09 Nie 260km Gołdap - Elbląg

Miałem jechać z koleżanką (CBFka), ale koleżance namieszało sie w pracy i nie będzie miała wolnego.
Mapka poglądowa poniżej.

Obrazek


Jeśli ktoś ma ochotę się dołączyć to "zapopraszam" ;]
twe
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 43
Rejestracja: 05.05.2011, 21:24
Mój motocykl: mam inne moto...

Re: Runda wokół Polski

Post autor: twe »

Bardzo fajny pomysł na wypad. Wklejam link do mojej wycieczki, co prawda nie Trampkiem, ale po tej przygodzie podjąłem decyzję o zmianie moto:
http://motorzenie.blogspot.com/search?u ... date=false
iwan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: 15.06.2015, 11:10
Mój motocykl: nie mam już TA

Re: Runda wokół Polski

Post autor: iwan »

Szacun - szczególnie za opis.... ja zamierzam (czego nie napisałem) - wystartować i wrócić do Wrocławia
spetznaz
Czytacz
Czytacz
Posty: 4
Rejestracja: 16.04.2013, 00:59
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Elbląg / Słupsk

Re: Runda wokół Polski

Post autor: spetznaz »

W zeszłym roku chłopaki z Klubu Motocyklowego Hanysy Pszów jechali na wyprawę po polsce (zgodnie z ruchem zegara) - https://www.facebook.com/wyprawadookolapolski
Przejechałem się z nimi kawałek (2 dni). Ich plan zakładał jeśli dobrze pamiętam 8-9 dni jazdy.
Moim założeniem jest "bardziej po granicach".

Dla zainteresowanych mogę udostępnić plik GPX (Garminowski) z planem podróży. Po powrocie będę mógł udostępnić zainteresowanym plik GPX z faktycznej trasy.
iwan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: 15.06.2015, 11:10
Mój motocykl: nie mam już TA

Re: Runda wokół Polski

Post autor: iwan »

dzięki

tak jak pisałem trasa: Wrocław-Wrocław.

Dolny Śląsk bym nieco odpuścił, bo trochę już zjechałem. Granicy też bym się nie trzymał tak dokładnie.
Plan: Wrocław - Rzeszów/Przemyśl. Potem w górę na Podlasie wzdłuż wschodniej granicy po Bugu. Mazury no i Hel. Z helu po wybrzeżu do Świnoujścia/Szczecina a potem na południe i do Wrocławia. Po drodze oczywiście jakieś fajne miejsca zahaczane.

Trochę po Polsce autem jeżdżę ale nigdy czasu na nic...
Awatar użytkownika
wilq.bb
Kontroler
Kontroler
Posty: 2673
Rejestracja: 27.08.2012, 08:41
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Runda wokół Polski

Post autor: wilq.bb »

Ode mnie w dostajesz wschodnio-północny fragment PL:
http://transalpem.blogspot.com/2013/06/ ... ie-to.html

U Twe na zdjęciach jak pamiętam przewija się moja Hanka - no a u mnie jego maszina - udanego wojażu.

PS. Polska jest super do jazdy.
"Logowanie się na forum jest jak wchodzenie do knajpy za rogiem - zawsze te same mordy przy barze, barman rzuci drwiną a kiblu trochę śmierdzi... Jednak się przychodzi." by Matjas
Jako dżentelmen upijam się po 18-stej.
Awatar użytkownika
Kristobal
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1181
Rejestracja: 19.06.2011, 15:48
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: WKZ/WR
Kontakt:

Re: Runda wokół Polski

Post autor: Kristobal »

Ałaaaa. Tyłek mnie boli od patrzenia na te kilometraże. Podzieliłbym przez dwa... Nad morzem w lato jest duży ruch kołowy i pieszy. Nie wiem czy 50 kmh utrzyma średnią. W Świnoujściu padł rekord korka do dużego promu. Jak wjedziesz lepiej jedź przez Niemcy do Polic.
Honda XL350R'85/ Yamaha XJR1200'95/ Kawasaki KLE650'09
Awatar użytkownika
Reindeer
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1139
Rejestracja: 11.11.2011, 16:48
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Wrocław (czasem Krosno)

Re: Runda wokół Polski

Post autor: Reindeer »

iwan pisze:Nie mam za sobą doświadczeń z dalekimi wyprawami. Od niedawna "trampkuję" - wcześniej bardziej sportowo... Od dawna chodzi mi po głowie runda wokół Polski. Zaplanowałem wstępnie trasę - ok. 2300 km. Da się zrobić w 4-5 dni mim zdaniem. Ktoś ma jakieś doświadczenia, rady, propozycje??? Może się by dołączył? Na razie jestem na etapie wstępnych planów. Może po prostu na żywioł... Termin - koniec wakacji, początek września. Może połączę z Rajdem Latarników...
Wszystko fajnie, ale po co? 500-600 km dziennie oznacza jazdę prawie bez przerwy, z przerwami na toaletę i jedzenie. Nie widzę tu za bardzo miejsca na zwiedzanie, a jakby nie patrzeć nasz kraj ma dużo do zaoferowania. Na dobrą sprawę, na samą ścianę wschodnią + Bieszczady 4-5 dni to tak w sam raz. Chyba, że chodzi o samo pochwalenie się objechaniem Polski dookoła. Wtedy ten plan ma sens.
Awatar użytkownika
falco
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5544
Rejestracja: 06.04.2010, 16:06
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: K-J

Re: Runda wokół Polski

Post autor: falco »

Reindeer pisze: Wszystko fajnie, ale po co? 500-600 km dziennie oznacza jazdę prawie bez przerwy, z przerwami na toaletę i jedzenie. Nie widzę tu za bardzo miejsca na zwiedzanie, a jakby nie patrzeć nasz kraj ma dużo do zaoferowania.
Miałem zadać to samo pytanie, ale może tutaj chodzi właśnie o "rekord"? :niewiem: W sumie, (pewnie) można, nawet i w 3 dni... :lol:

Ostatnio podobne pomysły na "wyjazdy" (a raczej szybkobjazdy) rodzą się na forum, może to ta część ludzi, których kręci sama jazda? Ot każdy robi co chce, choć to zupełnie dla mnie niezrozumiałe (zwłaszcza na Trampku).

Osobiście na objechanie PL zarezerwowałbym min. dwa pełne tygodnie + rezerwowe 2-3 dni a wiem co mówię, bo po samej PL mam najechane ponad 50 tys km.
Miejsc do zwiedzania/zobaczenia czy choćby przejechania jest bez liku... :punk:

"Kilka" miejsc wartych zobaczenia obfotografowałem i wrzuciłem do mojej galerii...

P.S. Jak na razie moim "zwycięzcą" jest Murmańsk w 9 dni (w te i nazad). :cool:
Pozdr! falco
...nie ma boga i Motóra...


Czas Diabła... oto Łezka...
krzysiek1
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 293
Rejestracja: 26.04.2009, 23:25
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Runda wokół Polski

Post autor: krzysiek1 »

Falco
Myślę, że to co powiedziałeś( napisałeś) jest w 100% prawdą. Może kogoś kręcą nabijanie kilometrów. Ale jak potem się takiego delikwenta spyta co widział,co zobaczył, czego inni nie widzieli to temat zacznie się robić się płytki .
krzysiek1
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 293
Rejestracja: 26.04.2009, 23:25
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Runda wokół Polski

Post autor: krzysiek1 »

Falco
Jak zrobiłeś Murmańsk w tak krótkim czasie ?
Awatar użytkownika
falco
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5544
Rejestracja: 06.04.2010, 16:06
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: K-J

Re: Runda wokół Polski

Post autor: falco »

krzysiek1 pisze:Falco
Jak zrobiłeś Murmańsk w tak krótkim czasie ?
Hehehe... aż takim indywidualistą nie jestem. ;) To nie mój "wyczyn", to pomysł rzucony gdzieś u nas na forum, który tylko przytoczyłem jako przykład wyjazdu-objazdu bez najmniejszych szans na zobaczenie czegokolwiek poza licznikiem i dystrybutorem.

Ale jak wspomniałem każdy bawi się tak, jak lubi.
Pozdr! falco
...nie ma boga i Motóra...


Czas Diabła... oto Łezka...
spetznaz
Czytacz
Czytacz
Posty: 4
Rejestracja: 16.04.2013, 00:59
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Elbląg / Słupsk

Re: Runda wokół Polski

Post autor: spetznaz »

Jestem ze słupska (pomorze środkowe), od 13 lat mieszkam w Elblągu. Dystanse na pomorzu są takie, gdyż tutaj już wiem co jest. plan jest luźny i jak to mówią: "Każdy dobry plan bierze w łeb, kiedy pada pierwszy strzał".
Kolega obleciał polskę (ze 2 lata temu w 72 h jesli dobrze pamietam . w tym roku wymyslil sobie bicie rekordu ciaglej jazdy .. ale nie o tym tutaj).
Awatar użytkownika
tropas
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 192
Rejestracja: 25.01.2009, 12:28
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Runda wokół Polski

Post autor: tropas »

Kilka lat temu jechałem trasę w stylu dookoła polski, ale nie do końca, bo tereny które objeździłem wcześniej to już omijałem. Z Zielonej Góry pojechałem więc prosto na Hel i dalej przez Malbork, mazury, Białowieżę, Bieszczady i Tatry. Efekt był taki że 2 tyg nie wystarczyło i z Tatr wracałem już prosto do domu ze sporym niedosytem Bieszczad, a w planie był jeszcze powrót południową granicą. Moja rada - ja Ci się gdzieś spodoba to czasem lepiej zostać tam kilka dni niż lecieć dalej na łeb na szyję.
Awatar użytkownika
Iksu
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 120
Rejestracja: 10.08.2014, 22:45
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Stęszew ( koło Poznania )

Re: Runda wokół Polski

Post autor: Iksu »

Hej,
W zeszłym roku jechałem z Poznania do Bogatyni i górkami do Ustrzyk Górnych. Potem do domu czyli Poznań. Mi to zajęło 5 dni. Trasy Tak przy granicy. Wyjazd z Poznania i spanie : Szczytna ( dolina kłodzka ), Zalew Nysa ( bo się zasiedziałem w kopalni złota Złoty Stok, Schronisko koło Zakopanego i potem w Ustrzykach. Z Ustrzyk do Poznania i te 750 km w jeden dzień to tak mało fajna jazda non stop.
iwan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: 15.06.2015, 11:10
Mój motocykl: nie mam już TA

Re: Runda wokół Polski

Post autor: iwan »

Hej - ciesze się, że pojawiło się kilka praktycznych rad - DZIĘKI, bo o to mi chodziło.

Wezmę pod uwagę i pewnie plany zweryfikuję. Chyba skończy się na północnej Polsce z Rajdem Latarników w tle.

Bieszczady pewnie za rok, Mazury kto wie kiedy???

Póki co Paszków Rally
Awatar użytkownika
Kristobal
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1181
Rejestracja: 19.06.2011, 15:48
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: WKZ/WR
Kontakt:

Re: Runda wokół Polski

Post autor: Kristobal »

No i git. Jak masz dwa tygi urlopu i chcesz objechać Polskę to OBJEDŹ PÓŁ! ... a drugie pół za rok. Szkoda urlopu i paliwa na dzidowanie i gapienie się na asfalt i samochody. Chyba, że jesteś świeżym posiadaczem prawka i motoru, któremu w głowie tylko jazda i jazda lub producent zapłacił Ci za test opon turystycznych... :lol:

Mi raz GPS jasno powiedział: trasa 800km zgodnie z przepisami z (Suwałk do Narwy), postoje tylko na tankowanie i jedzenie kanapek przy motocyklu. Średnia: 63km/h. :omg: A to zwykła dojazdówa. Tryb urlopowy jest taki: wstaje 6-7a, jedzenie pakowanie i wyjazd o 8-9ej. Jazda do 16-18: w tym jakiś obiadzio plus zwiedzanie 2-3 punktów (skansen, latarnia itp), rozbicie się na kempingu o co czasem nie jest łatwo w sezonie, mycie i wypad na okolicę pieszo lub zażywanie kąpieli, planowanie dnia, poznawanie ludzi i jest 23. Taki tryb to 200-300km na dzień... kurde... dawno tego nie robiłem. :swieczki:
Honda XL350R'85/ Yamaha XJR1200'95/ Kawasaki KLE650'09
iwan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: 15.06.2015, 11:10
Mój motocykl: nie mam już TA

Re: Runda wokół Polski

Post autor: iwan »

w sumie fakt... 60/godz bez spinki specjalnej - a i spieszyć się nie ma gdzie... 2 tygodnie urlopu? słyszałem, ze niektórzy mają..... ja raczej weekend i 2-3 dni extra. Dzieki!
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Semrush [Bot] i 0 gości