Kto zna się na smartphonach - Galaxy S5 problem

poza dwoma kółkami
Awatar użytkownika
poss'ter
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 931
Rejestracja: 02.01.2013, 18:10
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Gdańsk

Kto zna się na smartphonach - Galaxy S5 problem

Post autor: poss'ter »

Telefon Galaxy S5, sieć pomarańczowa, rozmówcy skarżą się że słychać mnie kiepsko, sprawdziłem i rzeczywiście słychać jakby rozmówca mówił do telefonu z metra, kiepska jakość, nie wszystkie słowa są wyraźne, niektóre wręcz niezrozumiałe.
1. Przeczyściłem mikrofon powietrzem w sprayu, brak efektu.
2. Zrobiłem test: nagrałem głos na dyktafon - nagranie eleganckie (więc mikrofon chyba ok), rozmowa przez telefon - nadal kiepsko mnie słychać.
3. Włączałem, wyłączałem opcję redukcji szumów - poprawa dyskusyjna = brak wyraźnej poprawy.
Jakieś rady?
poss
"NIE ŁAM SIĘ" - Wajdek
mirkoslawski
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2269
Rejestracja: 28.08.2009, 11:16
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kielce

Re: Kto zna się na smartphonach - Galaxy S5 problem

Post autor: mirkoslawski »

Mam S5 i nic takiego nie stwierdziłem...zrób restart telefonu.

1) rozumiem, że "sieć" wyeliminowałeś
2) może coś Ci się zainstalowało?

więcej pomysłów nie mam, skoro mikrofon jest sprawny...
Awatar użytkownika
poss'ter
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 931
Rejestracja: 02.01.2013, 18:10
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Kto zna się na smartphonach - Galaxy S5 problem

Post autor: poss'ter »

mirkoslawski pisze:Mam S5 i nic takiego nie stwierdziłem...zrób restart telefonu.
Właśnie teraz to zrobiłem - dawno nie wyłączałem telefonu, brak efektu :(
mirkoslawski pisze: 1) rozumiem, że "sieć" wyeliminowałeś
Mam sim lock, chociaż nie wiem, tak myślę że mam... sprawdzę, ale nie mam w domu karty sim innej sieci.
mirkoslawski pisze: 2) może coś Ci się zainstalowało?
Może... nie znam się. Mam Avasta.
"NIE ŁAM SIĘ" - Wajdek
Awatar użytkownika
bartekk
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1450
Rejestracja: 28.10.2011, 07:54
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: wrocław - radwanice

Re: Kto zna się na smartphonach - Galaxy S5 problem

Post autor: bartekk »

1) rozumiem, że "sieć" wyeliminowałeś
Czy objawy są niezależnie od lokalizacji? Może przestawiłeś w słuchawce "rodzaj" sieci tj GSM, EDGE, 3G czy co tam jeszcze jest. U mnie ( 10km od centrum Wrocławia ) najlepiej działa prehistoryczne EDGE
a) wsadź inną kartę sim z orange do aparatu
b) wsadź swoją kartę do innego aparatu.

Niestety orange słynie z c..wego zasięgu.
W życiu są rzeczy ważne i .... ważniejsze.
Awatar użytkownika
poss'ter
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 931
Rejestracja: 02.01.2013, 18:10
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Kto zna się na smartphonach - Galaxy S5 problem

Post autor: poss'ter »

bartekk pisze: Niestety orange słynie z c..wego zasięgu.
I tu jest właśnie pies pogrzebany... że skarżą się nie wszyscy i nie zawsze...
Testy robiłem u rodziców w miejscowości 15 km od Gdańska i było bardzo kijowo, teraz jestem w Gdańsku i jest jakby lepiej ale nie perfect. Wcześniej używałem bardzo tradycyjnego tel. (nie smart) i nigdy nie był tego typu kłopotów nawet u rodziców.
bartekk pisze: a) wsadź inną kartę sim z orange do aparatu
b) wsadź swoją kartę do innego aparatu.
Sama karta może też mieć znaczenie? Sprawdzę.
bartekk pisze:Może przestawiłeś w słuchawce "rodzaj" sieci tj GSM, EDGE, 3G czy co tam jeszcze jest. U mnie ( 10km od centrum Wrocławia ) najlepiej działa prehistoryczne EDGE
Mam LTE/3G/2G - auto
"NIE ŁAM SIĘ" - Wajdek
Awatar użytkownika
colles
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1379
Rejestracja: 20.09.2011, 22:20
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Kto zna się na smartphonach - Galaxy S5 problem

Post autor: colles »

Miałem podobny problem ale z Galaxy S III . Ludzie skarżyli się , że bardzo źle mnie słychać ale tylko gdy dzwoniłem do sieci T-mobile.
Jeśli czegoś nie wolno , a bardzo się chce , to można ..... :))))))))))
Awatar użytkownika
LUK76
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 617
Rejestracja: 13.04.2012, 19:14
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kto zna się na smartphonach - Galaxy S5 problem

Post autor: LUK76 »

Może twardy reset pomoże...zrób kopię zapasową i przywróć ust. fabryczne, jeśli to nic nie zmieni, to do serwisu...choć oni pewnie go wyczyszczą do cna i na nowo zainstalują system...teraz naprawiają do skutku przez cały okres gwarancji...
Awatar użytkownika
uosiu
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 349
Rejestracja: 16.06.2014, 17:03
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Wrocław

Re: Odp: Kto zna się na smartphonach - Galaxy S5 problem

Post autor: uosiu »

poss'ter pisze:Telefon Galaxy S5, sieć pomarańczowa, rozmówcy skarżą się że słychać mnie kiepsko, sprawdziłem i rzeczywiście słychać jakby rozmówca mówił do telefonu z metra, kiepska jakość, nie wszystkie słowa są wyraźne, niektóre wręcz niezrozumiałe.
1. Przeczyściłem mikrofon powietrzem w sprayu, brak efektu.
2. Zrobiłem test: nagrałem głos na dyktafon - nagranie eleganckie (więc mikrofon chyba ok), rozmowa przez telefon - nadal kiepsko mnie słychać.
3. Włączałem, wyłączałem opcję redukcji szumów - poprawa dyskusyjna = brak wyraźnej poprawy.
Jakieś rady?
poss

Zmień kartę sim (jakiś prepaid za 5pln) i sprawdź jakość połączeń.
Wygląda jakby telefon wybierał słabe kodeki dźwięku ze względu na warunki w sieci komórkowej.

--
Tapatalk
Awatar użytkownika
pat13
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1211
Rejestracja: 15.04.2009, 17:09
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Warszawa i okolice

Re: Kto zna się na smartphonach - Galaxy S5 problem

Post autor: pat13 »

Kodowanie głosu i jego przesyłanie jest w GSM dość złożone - nie wdając się szczegóły obstawiam wadę tego konkretnego egzemplarza telefonu. Problem może być na etapie próbkowania głosu lub przesyłania do BTS i negocjacji szczeliny czasowej.
Dla sprawdzenia - przełóż kartę do innego aparatu i przetestuj w miejscu, w którym Twój S5 szwankuje. Jeśli inny aparat w tym miejscu działa poprawnie w tej samej sieci - winny jest Twój S5.
Poziom pokrycia pola jest wyświetlany na ekranie, jeśli masz 2 krechy to problemów komunikacyjnych z BTS być nie powinno. O słabym "zasięgu" możemy mówić gdy krecha jest jedna lub ich brak.

Obalenie kilku mitów, które się tu pojawiły:
Karta SIM odpowiada za identyfikację i logowanie do sieci. Nie bierze udziału w kodowaniu głosu więc wygrzewanie jej w mikrofalówce nic nie da. :grin: Jesli będzie źle kontaktować - Twój telefon będzie wylatywał z sieci i logował się do niej ponownie a to da inne objawy niż kiepska komunikacja głosowa.
GPRS/EDGE/LTE/HSPA/HSPA+/HSDPA/HSUPA - to są systemy transmisji danych i nie mają związku z transmisją "voice" - możesz nie mieć żadnej transmisji danych i móc normalnie rozmawiać. Głos w GSM leci na innych kanałach i na innej zasadzie niż dane.
Hasła typu "u mnie najlepiej działa EDGE" - mogą być jak najbardziej prawdziwe, trzeba jednak uwzględnić że zależy to od:
- obsługiwanych przez aparat częstotliwości - jest ich kilka, nie wszystkie aparaty obsługują wszystko,
- obsługiwanych przez aparat systemów transmisji danych na określonych częstotliwościach.
Bez podania danych aparatu oraz jego lokalizacji (czyli konkretnego BTSa) trudno się do tego odnieść a sama informacja trąci z lekka magią. :grin:
Może się zdarzyć, że mam najbliżej BTSa który obsługuje HSPA+ na 1900MHz, ale mój telefon nie obsługuje tej kombinacji więc transmisja leci przez inny BTS który obsługuje dane na 850MHz ale w standardzie EDGE.
Ale nadal nic to nie ma do kanału "voice" który nie podlega takim cudom. Ten może być po prostu zapchany i BTS przydziela mniejszą szczelinę czasową konkretnej słuchawce co wiąże się ze spadkiem jakości.
Ogólnie S5 nie powinien mieć problemów z obługą żadnej kombinacji używanej w Polsce o ile pochodzi z normalnej sieci dystrybucji (z klonami azjatyckimi, które można kupić sporo taniej - różnie bywa).
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
Awatar użytkownika
Pilot
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 332
Rejestracja: 10.02.2013, 17:32
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Raszyn

Re: Kto zna się na smartphonach - Galaxy S5 problem

Post autor: Pilot »

posst'ter ... jak jutro dotrę do biura to podpytam się kolegów z serwisu ... może będą znali problem.

Ja mam tą przyjemność pracować w ... Samsungu :mouthshut: jednak w firmie zarządzam flotą samochodową i na telefonach aż tak bardzo się nie znam.

Jutro dam Ci znać :thumbsup:
Old pilots never die, they just go on to a ... new plane.

Jawa 50 Mustang > ...... > Honda Transalp XL600V
Awatar użytkownika
poss'ter
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 931
Rejestracja: 02.01.2013, 18:10
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Kto zna się na smartphonach - Galaxy S5 problem

Post autor: poss'ter »

Niestety na razie się nie udało.
"NIE ŁAM SIĘ" - Wajdek
Awatar użytkownika
Cocio
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 263
Rejestracja: 19.01.2013, 20:22
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Małogoszcz

Re: Kto zna się na smartphonach - Galaxy S5 problem

Post autor: Cocio »

Odinstaluj avast'a i sprawdź ...
Ja miałem ogromne problemy z S3 i to pomogło, tzn. reinstalacja avast'a.
plebi
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 213
Rejestracja: 02.10.2010, 16:07
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Kto zna się na smartphonach - Galaxy S5 problem

Post autor: plebi »

poss'ter pisze:Niestety na razie się nie udało.
Masz phona na gwarancji ?
Moze masz mikrofon padniety - ja mialem tak samo to w innym Samsungu.
Oddalem do 'zwyklego' punktu - bo nie mialem przy sobie papierow, wymienil mikrofon i ....nic nie pomoglo. Wstawil spowrotem stary tak aby nie bylo widac ze cos bylo robione.
Poszedlem do serwisu gwarancyjnego - tam po prawie 2 tygodniach oddali i powiedzieli ze.... mikrofon wymienili. I telefon dziala :smile:
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości