Co dostanę, jak "zapłacę" - dyskusja nad (możliwymi)zmianami

Coś nie działa? Zawartość strony dziwnie wygląda? Daj znać.
mirkoslawski
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2269
Rejestracja: 28.08.2009, 11:16
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kielce

Co dostanę, jak "zapłacę" - dyskusja nad (możliwymi)zmianami

Post autor: mirkoslawski »

Chciałbym zapoczątkować dyskusję (której inspiracją jest Falco :wink: ) co do możliwości korzystania z forum dla niepłacących. I nie mówię o podziale na kolory (bo niektórzy płacą choć są czarni) a o spowodowaniu większej motywacji do płacenia za korzyści, które płyną z korzystania z forum i o zmniejszenie frustracji tych, którzy płacą i tak naprawdę niewiele więcej "mogą".

Moim zdaniem dostęp do wątków o "mechanice", "porad", "giełdy" powinni mieć tylko Ci, co składkę opłacili. Tam moim zdaniem jest to, co wielu tutaj ciągnie - a przecież FORUM to nie tylko biznesy - to społeczność.
Nie wiem, czy i jaki odzew będzie miała moja propozycja ale spróbować warto :wink:
Ostatnio zmieniony 01.03.2014, 17:51 przez mirkoslawski, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
falco
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5544
Rejestracja: 06.04.2010, 16:06
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: K-J

Re: Ograniczenia dla "niepłacących"

Post autor: falco »

Brawo! Świat należy do odważnych!! Kibicuję i 3mam kciuki!!! :ok:
Pozdr! falco
...nie ma boga i Motóra...


Czas Diabła... oto Łezka...
mirekm71
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 807
Rejestracja: 12.02.2012, 19:05
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Brzeg

Re: Ograniczenia dla "niepłacących"

Post autor: mirekm71 »

Rowniez jestem za! :thumbsup:
Kupuje tylko od czarnych takich jak ja.
Adampio
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 1945
Rejestracja: 21.10.2012, 17:32
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Środmieście

Re: Ograniczenia dla "niepłacących"

Post autor: Adampio »

Za krotko tu jestem żeby się mądrzyć ale drugą już składkę zapłaciłem pro publico bono bo nie uważam że "forum prawem nie towarem", a zielony kolorek traktuje jako miły rodzaj uznania mojego wkładu, typu np. dyplom do powieszenia na ścianie :grin:
mirkoslawski
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2269
Rejestracja: 28.08.2009, 11:16
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kielce

Re: Ograniczenia dla "niepłacących"

Post autor: mirkoslawski »

Adampio pisze:Za krotko tu jestem żeby się mądrzyć ale drugą już składkę zapłaciłem pro publico bono bo nie uważam że "forum prawem nie towarem", a zielony kolorek traktuje jako miły rodzaj uznania mojego wkładu, typu np. dyplom do powieszenia na ścianie :grin:
I chwała Ci za to :smile:
Niestety (albo stety) nie każdy w ten sposób podchodzi do korzystania z forum. Zresztą - "to, że ja nie kradnę nie oznacza, że nie ma złodziei" a tym samym jakieś "regulacje" być muszą nawet tam, gdzie u niektórych (większości) wystarczy poczucie moralności, "sumienie" czy też inne, zdecydowanie bardziej wartościowe przesłanki aby "coś robić" albo "czegoś nie robić".
Awatar użytkownika
Remi
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1073
Rejestracja: 19.09.2008, 17:46
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Bartoszyce
Kontakt:

Re: Ograniczenia dla "niepłacących"

Post autor: Remi »

Rok czy dwa temu wałkowalismy temat przy okazji rozmowy o dziale sprzedam. Irytowalo mnie ze "czarni" robili biznesy na forum bez ograniczen i zasypywali masa ogloszen. Byla wtedy propozycja zeby ograniczyc dzial dla zielonych. W tym roku nie zaplacilem skladki i nie wiem czy zaplace bo poza kolorem i satysfakcja z wydanych paru zlotych nie ma nic. Wiem ze to grosze ale wlasciwie po co? Wiem ze za serwer trzeba placic itp ale wlasnie doszedlem do wniosku ze korzystam na tym tyle samo co te osoby, ktore nie placa. Nawet zeby zdjecia tu wrzucac oplacalem abonament na fotosiku bo bylo latwiej niz załadowac je na forum. Na dzis nic mnie nie przekonuje na tak.
Awatar użytkownika
pat13
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1211
Rejestracja: 15.04.2009, 17:09
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Warszawa i okolice

Re: Ograniczenia dla "niepłacących"

Post autor: pat13 »

Mirku,
popatrz na sprawę od strony praktycznej.
Fora, które wymieniłeś to te, w których istotne jest dotarcie do najszerszego grona czytelników.
Nie czarujmy się - zielony czy czarny, wystawiając lub szukając moto albo mając problem techniczny liczy na odzew osoby mającej coś sensownego do powiedzenia w temacie - dowolnego koloru. Obcinając dostęp spowodujesz obniżenie skuteczności tych forów i w efekcie - przeniesienie się tych tematów do innej domeny.
Sądzę, że to dobry krok - w kierunku umniejszenia wartości tego forum. :grin:
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
Awatar użytkownika
falco
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5544
Rejestracja: 06.04.2010, 16:06
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: K-J

Re: Ograniczenia dla "niepłacących"

Post autor: falco »

Jak już wielokrotnie wspominałem w innych wątkach (tej części forum nie widzieli jednak "czarni" do których dołączam), więc powtórzę:
"jestem za a nawet przeciw", ale... zróbcie to z głową, by nie wylać dziecka z kąpielą...

Bardzo pożyteczny temat dla forum jako przykład:
http://forum.transalpclub.pl/viewtopic. ... ik#p207522
:cool:

Swoją drogą, zamiast dzielić ostrymi słowami, typu: "złodziej, frajer, itp.", uważam, że warto... zapytać osób, które przez wiele lat były zielone (nie mówię o sobie, ja wyraziłem już dobitnie własną opinię), ale... przestały się udzielać (na czym ogromnie straciła wartość forum) stali się "czarni" (nie mylić, że "źli") i zwyczajnie stracili zainteresowanie forum, które było potęgą!!

Osobiście uważam, że tutaj jest pies pogrzebany a jestem przekonany, że takie osoby miały by baaardzo dużo cennych rzeczy/wskazówek do przekazania, które mogłyby zdecydowanie wzmocnić forum, które jest ogromnym zasobem wiedzy, niestety od dłuższego czasu wiejącego nudą.
Pozdr! falco
...nie ma boga i Motóra...


Czas Diabła... oto Łezka...
mirkoslawski
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2269
Rejestracja: 28.08.2009, 11:16
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kielce

Re: Ograniczenia dla "niepłacących"

Post autor: mirkoslawski »

Remi - wiem, śledziłem, mam podobne zdanie.

Pat - biorę to pod uwagę i myślałem o tym wielokrotnie. To ważny argument aby forum było "całe dla wszystkich". Pozostaje jednak parę pytań w związku z tym:

Jak w takim razie motywować ludzi do tego, aby płacili składki (zaczęli lub robili to nadal)? Jak ich przekonać, że "to szlachetne, że muszą, że tak wypada, że to normalne, że to przykry obowiązek" (proszę właściwe wybrać)?
Można nie robić nic - i ok. Ale jak Falco zresztą zauważył (słusznie) - coraz mniej "się dzieje" poza wątkami, które wymieniłem jako propozycje ograniczeń. Coraz więcej ludzi "nie płaci" albo przestaje. Jest "ileś tam" osób, które płacą cyklicznie/systematycznie a ileś, które płacą raz i na tym się kończy, pomimo iż nadal "wiszą" na liście i korzystają. Nie dam się też przekonać, że opłata jest bezcelowa - utrzymanie, ogarnięcie i w ogóle nakład na utrzymanie forum kosztuje nie tylko czas, ale i kasę (choć czas to też pieniądz).

Falco (Ciebie tu przywołuję dosyć często ale w pozytywnym aspekcie :smile: ) - masz rację - jakiekolwiek zmiany (jeśli będą) - muszą być zrobione z głową a to, że powinny być - jest według mnie bezdyskusyjne.

Jakie więc być powinny? Nie wiem. Zaproponowałem ograniczenie a właściwie "zwiększenie przywilejów dla płacących". Zaproponowałem przede wszystkim jednak dyskusję na ten temat a dla mnie dyskusja to wymiana pomysłów, uwag - nie tylko sama krytyka (nawet jeśli słuszna) bo aby było konstruktywnie, muszą być merytoryczne propozycje.

Jeśli jednak (czego się niestety obawiam i spodziewam) większość powie, że "nie ma potrzeby zmian" to trudno (dla nas wszystkich będzie trudniej) - ja nadal będę płacił dopóki tu będę ale na "ile" wystarczy składka roczna w wysokości 20 zł od 20 osób? Czy wystarczy ona do uatrakcyjnienia forum? Czy w ogóle wystarczy do jego utrzymania?

Nie będę bił piany (bo nawet w piwie jej nie bardzo lubię) więc jeszcze raz - zachęcam do dyskusji
Fizolof
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 358
Rejestracja: 25.06.2013, 22:39
Mój motocykl: XL600V

Re: Ograniczenia dla "niepłacących"

Post autor: Fizolof »

Wypatrzyłem jeden "błąd logiczny".
-Zieloni najczęściej sprzedają moto (po powiedzmy 2 latach po przybyciu na forum, byciu zielonymi itp sprzedają TA bo przesiadają się na AT albo co innego).
-Czarny (a na początku brązowy :cool: ) często zaczyna przygodę z forum od szukania pierwszego moto i większość się odbije od forum lub zrazi do niego. Przypomnijcie sobie swoje początki na forum... jak ciężko było zdobyć te 10 postów, żeby mieć możliwości czarnego.
1 post w przywitalni, 1 post w dziale o dowcipach, 1 post w dziale o filmikach z YT. A jeszcze trzeba 7 nastukać :swieczki:

A więc zieloni sprzedają a czarni chcą kupić więc "sorry taki mamy klimat".

Druga sprawa chcesz coś sprzedać, zieloni nie chcą kupić bo im np niepotrzebne, czarny by kupił ale nawet nie wie o takiej możliwości (bo nie ma dostępu) więc bujasz się z towarem, że tak to kolokwialnie ujmę.
Czarni czasami też mają rzeczy które akurat ktoś porzebuje (nie mówię tutaj o tych co tu mają sklepy itp) np. kupiłem gopro ale mi się znudziło, chciałbyś kupić ale nie możesz bo ja nie mogę Ci sprzedać :tongue:

Ograniczając dostęp czarnych tak naprawdę ograniczacie sami siebie :roll:

Jest to paradoks dzisiejszych osiedli, gdzie masz kamery, strażników, bramki i bramy wjazdowe na piloty i często wysokie płoty okalające owe osiedle.Więzienie, tyle, że wychodzić można kiedy się chce. :haha: Wolni ludzi dobrowolnie się zamykają, poddają się infiltracji dla własnego "bezpieczeństwa".

Ps. Szparag jest czarny, chcesz mu zabrać dostęp do porad? :tongue:
Awatar użytkownika
Remi
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1073
Rejestracja: 19.09.2008, 17:46
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Bartoszyce
Kontakt:

Re: Ograniczenia dla "niepłacących"

Post autor: Remi »

Mi to lotto bo wlasnie przez takie podejscie nie mam zamiaru placic. Szparag i cala reszta robi kase na ludziach z forum i zdobywa miedzy innymi tutaj klientow, czy powinni placic ta durna skladke czy nie to nie moj interes ale ja w takim razie tym bardziej nie bede i kilka osob z tego co wiem tez nie. Kiedy pisalem o ograniczaniu dostepu do dzialu sprzedam chodzilo o to zeby oglaszac mogli sie tylko zieloni a ogladac wszyscy.
mirkoslawski
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2269
Rejestracja: 28.08.2009, 11:16
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kielce

Re: Ograniczenia dla "niepłacących"

Post autor: mirkoslawski »

Fizolof pisze:Wypatrzyłem jeden "błąd logiczny".
-Zieloni najczęściej sprzedają moto (po powiedzmy 2 latach po przybyciu na forum, byciu zielonymi itp sprzedają TA bo przesiadają się na AT albo co innego).
-Czarny (a na początku brązowy :cool: ) często zaczyna przygodę z forum od szukania pierwszego moto i większość się odbije od forum lub zrazi do niego. Przypomnijcie sobie swoje początki na forum... jak ciężko było zdobyć te 10 postów, żeby mieć możliwości czarnego.
1 post w przywitalni, 1 post w dziale o dowcipach, 1 post w dziale o filmikach z YT. A jeszcze trzeba 7 nastukać :swieczki:

A więc zieloni sprzedają a czarni chcą kupić więc "sorry taki mamy klimat".

Druga sprawa chcesz coś sprzedać, zieloni nie chcą kupić bo im np niepotrzebne, czarny by kupił ale nawet nie wie o takiej możliwości (bo nie ma dostępu) więc bujasz się z towarem, że tak to kolokwialnie ujmę.
Czarni czasami też mają rzeczy które akurat ktoś porzebuje (nie mówię tutaj o tych co tu mają sklepy itp) np. kupiłem gopro ale mi się znudziło, chciałbyś kupić ale nie możesz bo ja nie mogę Ci sprzedać :tongue:

Ograniczając dostęp czarnych tak naprawdę ograniczacie sami siebie :roll:

Jest to paradoks dzisiejszych osiedli, gdzie masz kamery, strażników, bramki i bramy wjazdowe na piloty i często wysokie płoty okalające owe osiedle.Więzienie, tyle, że wychodzić można kiedy się chce. :haha: Wolni ludzi dobrowolnie się zamykają, poddają się infiltracji dla własnego "bezpieczeństwa".

Ps. Szparag jest czarny, chcesz mu zabrać dostęp do porad? :tongue:
Mazi - sorki, ale u Ciebie też jest błąd logiczny :fuck:
ja NIC NIKOMU zabrać nie chcę :cool: Chcę tylko aby każdy kto płaci nie miał poczucia, że na plecy mu coraz więcej osób siada zamiast żeby grupa podróżników się powiększała (jeśli wiesz, o co mi chodzi) . Jeśli Masz propozycję, jak pogodzić: utrzymanie (finansowe) forum, ogólny dostęp WSZYSTKICH i dobrowolność wpłat - dawaj pomysły a nie szukaj błędów :wink:
Awatar użytkownika
pat13
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1211
Rejestracja: 15.04.2009, 17:09
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Warszawa i okolice

Re: Ograniczenia dla "niepłacących"

Post autor: pat13 »

Mirek,
zacznijmy od definicji: za co jest składka?
1. Za przynależność do TCP.
A forum jest TCP, więc nie płacę - nie mam dostępu. W ogóle. I już. Forum jest wówczas ograniczone - aby na nim istnieć trzeba się dać wciągnąć na członka :lol: i płacić składkę partyjną.
Albo - forum jest ogólnodostępne i opłata nie jest związana z udziałem w forum a jest związana wyłącznie z życiem klubowym. Wtedy na forum wszyscy są gender i cacy. :tongue:
2. Za posiadanie loginu na forum.
Wróżę wówczas krótką przyszłość takiemu forum bo odstaje ono od zwyczajów przyjętych w necie.
3. Za posiadanie "przestrzeni na forum" - na zdjęcia, maile itp. To ma jakiś sens - za wygodę się płaci.

Czy bierzesz pod uwagę, że niepłacenie składki jest również pewną demonstracją lub może protestem? W tym przypadku, stwierdzenie że jak ktoś nie płaci, to jest sęp - może być mylącym uproszczeniem. Remi już zagaił ten temat.

IMO - forum z roku na rok staje się coraz mniej ciekawe. Zobacz np. ile w gatkach nt. najbliższego zlotu zajmuje Twój problem alkoholowy :lol: - jest on istotniejszy od tematów zlotowych. :swieczki:
Zamieniliśmy jakość na ilość. Nie każdy chce się w tej formule odnaleźć i nie każdy chce za to płacić.
A jak szukasz pomysłów na zdobycie finansów do utrzymania forum to metody na to są znane każdemu kto ma odrobinę styczności z biznesem w necie. Takich osób tu nie brakuje.
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
Awatar użytkownika
haku
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 681
Rejestracja: 25.03.2010, 23:55
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Smolec

Re: Ograniczenia dla "niepłacących"

Post autor: haku »

Problem ze składkami jest o wiele bardziej złożony. Nie chodzi tak na prawdę o kasę za składkę, bo koszt utrzymania forum jest do ogarnięcia nawet jak by nie było składek. Zresztą jestem pewny, że powód wprowadzenia składek był już przedstawiony w poprzedniej dyskusji.
2 dni temu Maju mi tłumaczył jak to wygląda i dlaczego jest jak jest ... widać wywołał wilka z lasu :)
Generalnie jest za dużo pisania na ten temat.
Może niech każdy kto ma jakiś pomysł na przywileje i ograniczenia napisze co by chciał zmienić. Pewnie będzie to max 10 osób, na zlocie można nawet będzie to przedyskutować przy :impreza: .... i może coś się poprawi w tym temacie :)
Awatar użytkownika
falco
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5544
Rejestracja: 06.04.2010, 16:06
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: K-J

Re: Ograniczenia dla "niepłacących"

Post autor: falco »

Aby odwrócić tendencję spadkową trzeba... dodawać/zachęcać, a nie ograniczać, że o wytykaniu palcami czy "nazewnictwie" nie wspomnę. ;)

Skoro do tej pory wszystkie tego typu dyskusje kończyły się bez żadnych wniosków (znaczy nikomu na tym tak naprawdę nie zależy), to nie ma się co dziwić, że zamiast coraz lepiej, robi się coraz gorzej. Zamiast integrować wyczuwa się niechęć pomiędzy "kolorami".

Ponieważ zawsze staram się konstruktywnie krytykować, to podam przykłady, które wiem, że się gdzie indziej sprawdzały:

- zieloni mają tańsze wjazdy na zloty, imprezy, itp.
- zieloni mają bez porównania szerszą "obsługę" forum (dodatkowe funkcje, inne działy, obsługę zdjęć, itp. Opcji jest mnóstwo),
- zieloni mają pierwszeństwo przy zakupach grupowych czy dodatkowe zniżki u handlujących na forum (a także sklepach, firmach, itp.),
- zieloni mają pierwszeństwo/zniżki przy zapisach na wszelkiego typu szkolenia, warsztaty, itp.

Itd, itp...

Wszystkie "prawa i obowiązki" w zależności od statutu powinny być wytłuszczone w miejscu rejestracji na forum, wtedy każdy od początku wiedziałby (i decydował) czy (świadomie) chce mieć dostęp tylko do standardowych zasobów forum czy pełnej wersji wraz z "gratisami".

Tutaj również wytłuszczone, żeby uciąć raz na zawsze teorie spiskowe, że każdy jest równy, każdy może liczyć na pomoc, itp., jedyna różnica polega na tym czy chce mieć dostęp standardowy (czyli uboższy) czy pełen (za umówmy się symboliczną opłatą) ze wszystkimi udogodnieniami, zniżkami, jak zwał, tak zwał.

Ale... podejrzewam (jak mirkoslawski), że... pogadamy sobie i wyjdzie jak zawsze. :dupa:

Wystarczy chcieć od teorii przejść do praktyki. :cool:


P.S. A tak poza tym, to wszystko pikuś w porównaniu z tym co robią kacapy na Ukrainie... :ysz:
Pozdr! falco
...nie ma boga i Motóra...


Czas Diabła... oto Łezka...
mirkoslawski
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2269
Rejestracja: 28.08.2009, 11:16
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kielce

Re: Ograniczenia dla "niepłacących"

Post autor: mirkoslawski »

pat13 pisze:Mirek,
zacznijmy od definicji: za co jest składka?
1. Za przynależność do TCP.
A forum jest TCP, więc nie płacę - nie mam dostępu. W ogóle. I już. Forum jest wówczas ograniczone - aby na nim istnieć trzeba się dać wciągnąć na członka :lol: i płacić składkę partyjną.
Albo - forum jest ogólnodostępne i opłata nie jest związana z udziałem w forum a jest związana wyłącznie z życiem klubowym. Wtedy na forum wszyscy są gender i cacy. :tongue:
2. Za posiadanie loginu na forum.
Wróżę wówczas krótką przyszłość takiemu forum bo odstaje ono od zwyczajów przyjętych w necie.
3. Za posiadanie "przestrzeni na forum" - na zdjęcia, maile itp. To ma jakiś sens - za wygodę się płaci.

Czy bierzesz pod uwagę, że niepłacenie składki jest również pewną demonstracją lub może protestem? W tym przypadku, stwierdzenie że jak ktoś nie płaci, to jest sęp - może być mylącym uproszczeniem. Remi już zagaił ten temat.

IMO - forum z roku na rok staje się coraz mniej ciekawe. Zobacz np. ile w gatkach nt. najbliższego zlotu zajmuje Twój problem alkoholowy :lol: - jest on istotniejszy od tematów zlotowych. :swieczki:
Zamieniliśmy jakość na ilość. Nie każdy chce się w tej formule odnaleźć i nie każdy chce za to płacić.
A jak szukasz pomysłów na zdobycie finansów do utrzymania forum to metody na to są znane każdemu kto ma odrobinę styczności z biznesem w necie. Takich osób tu nie brakuje.
Chyba zupełnie mnie nie zrozumiałeś (i nie mówię, że to Twoja wina) - właśnie dlatego, aby ludzi tacy jak np. Remi, Falco nie "odchodzili", zaproponowałem zmiany i zaproponowałem dyskusję, która jak dla mnie zakończy się jak przewidywałem (czyli nijak). Bo skoro pytasz, czy biorę pod uwagę zaprzestanie płacenia jako wyraz protestu to oznacza, że w ogóle nie zrozumiałeś intencji (ja je źle wyraziłem).
Forum staje się mniej ciekawe, jak to określiłeś - a dlaczego? Jak myślisz? Czy aby nie dlatego, że żyją głównie ogólno dostępne wątki "handlowe"? Jeśli nie - powiedz mi, bo nie wiem.
Nie wiem, czy zarzucasz czy pokazujesz temat w Luźnych gaciach dotyczący mojego chlania ale chyba nie chcesz powiedzieć, że to złamanie zasad i "przyczyna"? Gdyby skreślić/usunąć pieprzenie o moim piciu zainteresowanie wątkiem zlotowym było by...no jakie? A tak przynajmniej ktoś włazi - zresztą - to nie o to chodzi.

Pat podoba mi się punkt 3 w Twojej wypowiedzi :wink:
falco pisze:Aby odwrócić tendencję spadkową trzeba... dodawać/zachęcać, a nie ograniczać, że o wytykaniu palcami czy "nazewnictwie" nie wspomnę. ;)

Skoro do tej pory wszystkie tego typu dyskusje kończyły się bez żadnych wniosków (znaczy nikomu na tym tak naprawdę nie zależy), to nie ma się co dziwić, że zamiast coraz lepiej, robi się coraz gorzej. Zamiast integrować wyczuwa się niechęć pomiędzy "kolorami".

Ponieważ zawsze staram się konstruktywnie krytykować, to podam przykłady, które wiem, że się gdzie indziej sprawdzały:

- zieloni mają tańsze wjazdy na zloty, imprezy, itp.
- zieloni mają bez porównania szerszą "obsługę" forum (dodatkowe funkcje, inne działy, obsługę zdjęć, itp. Opcji jest mnóstwo),
- zieloni mają pierwszeństwo przy zakupach grupowych czy dodatkowe zniżki u handlujących na forum (a także sklepach, firmach, itp.),
- zieloni mają pierwszeństwo/zniżki przy zapisach na wszelkiego typu szkolenia, warsztaty, itp.

Itd, itp...

Wszystkie "prawa i obowiązki" w zależności od statutu powinny być wytłuszczone w miejscu rejestracji na forum, wtedy każdy od początku wiedziałby (i decydował) czy (świadomie) chce mieć dostęp tylko do standardowych zasobów forum czy pełnej wersji wraz z "gratisami".

Tutaj również wytłuszczone, żeby uciąć raz na zawsze teorie spiskowe, że każdy jest równy, każdy może liczyć na pomoc, itp., jedyna różnica polega na tym czy chce mieć dostęp standardowy (czyli uboższy) czy pełen (za umówmy się symboliczną opłatą) ze wszystkimi udogodnieniami, zniżkami, jak zwał, tak zwał.

Ale... podejrzewam (jak mirkoslawski), że... pogadamy sobie i wyjdzie jak zawsze. :dupa:

Wystarczy chcieć od teorii przejść do praktyki.
:thumbsup: Podobają mi się pomysły pod myślnikami :wink: Nawet bardzo i jestem "za" (bez "przeciw") :grin:

Wiecie co Wam powiem - jakoś mam wrażenie, że są na tym forum dwie grupy ludzi (i wcale nie chodzi mi o podział "kolorowych") - ci, którym "się chce" i ci, którym "wygodnie". Oby tylko ci pierwsi stanowili większość albo przynajmniej mieli dość siły, by tych drugich przekonać :mouthshut:
Awatar użytkownika
Neno
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2484
Rejestracja: 15.03.2010, 18:37
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Zambrów

Re: Ograniczenia dla "niepłacących"

Post autor: Neno »

OK, moja propozycja by zacząć to wszystko wprowadzać powoli i obserwować wyniki, czy to coś daje.
Na początek moja propozycja.

Dział ogłoszenia:
zieloni - bez ograniczeń
czarni - ok, niech też mają możliwość coś sprzedać, nie chciałbym koledze który nie płaci z różnych pobudek takowej opcji odbierać ale nie lubię też handlarzy, którzy nie uczestniczą w życiu naszej społeczności a tylko na niej zarabiają. Nie wiem... 1 ogłoszenie na miesiąc bez możliwości edycji ? I nie boli mnie to, że ktoś zarabia ( bo też ktoś z tego korzysta - często zieloni ) ale o to , że czasem mam dość przebijania się przez wątki sprzedaży, często giną mi fajne tematy w tym gąszczu i tylko dzięki pewnemu koledze na nie czasem trafiam, bo podsyła mi linki w stylu "a to widziałeś"... Po prostu mając mało czasu już czasem mam dość przebijania się przez "tłum". Odechciewa się czytać, niestety też i pisać ;(

Oczywiście to tylko luźna propozycja, na początek, pod dyskusję.

Ograniczenie do działu mechanicznego trochę kojarzy mi się z : wyslij SMSa pod numer XCVR a otrzymasz kod z możliwością dostępu. Wiem jak ja na takie strony reaguję ;) Ani nie piszę, ani nie czytam.
mirkoslawski
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2269
Rejestracja: 28.08.2009, 11:16
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kielce

Re: Co dostanę, jak "zapłacę" - dyskusja nad (możliwymi)zmia

Post autor: mirkoslawski »

Zmieniłem tytuł na bliższy moim intencjom co do treści wątku.

Pojawiło się trochę pomysłów - czas je zebrać, co pozwolę sobie zrobić, w jednym miejscu i uznać jako początek dyskusji nad konkretami:

- zieloni mają tańsze wjazdy na zloty, imprezy, itp.
- zieloni mają bez porównania szerszą "obsługę" forum (dodatkowe funkcje, inne działy, obsługę zdjęć, posiadanie "przestrzeni na forum" - na zdjęcia, maile itp)
- zieloni mają pierwszeństwo przy zakupach grupowych czy dodatkowe zniżki u handlujących na forum (a także sklepach, firmach, itp.),
- zieloni mają pierwszeństwo/zniżki przy zapisach na wszelkiego typu szkolenia, warsztaty, itp.
- Dział ogłoszenia:
zieloni - bez ograniczeń
czarni - ok, niech też mają możliwość coś sprzedać, nie chciałbym koledze który nie płaci z różnych pobudek takowej opcji odbierać ale nie lubię też handlarzy, którzy nie uczestniczą w życiu naszej społeczności a tylko na niej zarabiają - 1 ogłoszenie na miesiąc bez możliwości edycji
- handlujący (czyt. producenci, sklepy, firmy) muszą zapłacić składkę (tak jest na FAT) aby tutaj działać (sprzedawać)
- zieloni otrzymują możliwość otrzymywania "punktów" za pomoc od użytkowników, którzy uznają, że takową otrzymali. Punkty mogą np. wymienić na "gadżety klubowe"
.

To są propozycje - jeśli są warte drążenia, trzeba je uszczegółowić. Dobrze by było, aby Admini się też wypowiedzieli, co jest możliwe z ich punktu widzenia.

Jedno też przemyślenie mam...słyszę, że "forum się psuje"...a ile zrobiłem/zrobiłeś, żeby się "nie psuło"??? Wszystko, co mogłem/eś?
Awatar użytkownika
Artek
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2513
Rejestracja: 09.10.2011, 16:33
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: ZMY

Re: Co dostanę, jak "zapłacę" - dyskusja nad (możliwymi)zmia

Post autor: Artek »

Częściowo to już działa, na zlocie dostajemy jakieś drobne rzeczy, dla zielonych są tańsze ciuchy forumowe, często zieloni wysyłają towar za free płacącym. Ważne pytanie: co zrobić z pieniędzmi uzyskanymi z tych dodatkowych opłat? Pamiętajmy jedno admini pracują za darmo. :resp: i chwała im za to(ja bym nie miał cierpliwości poprawiać giełdy w [K] lub [S]). Jedno wiem z życia na pewno: tam gdzie pojawiają się pieniądze tam zaczynają się kłopoty. Lubię to forum za to że nie ma tu reklam.
Dominator.
Awatar użytkownika
falco
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5544
Rejestracja: 06.04.2010, 16:06
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: K-J

Re: Co dostanę, jak "zapłacę" - dyskusja nad (możliwymi)zmia

Post autor: falco »

Artek pisze:...chwała im za to(ja bym nie miał cierpliwości poprawiać giełdy w [K] lub [S]).
Wolo i mówię, to bez żadnej wazeliny (zresztą On wie to doskonale) jest najlepszym (czynnym) moderatorem jakiego w sieci widziałem, a że mam już "kilka" lat na karku, to "trochę" widziałem. :resp:
Drugim (co niesamowite, również z tego forum) jest a raczej (niestety) był, to ostry. :resp:
Pozdr! falco
...nie ma boga i Motóra...


Czas Diabła... oto Łezka...
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość