Wymiana tarcz w zegarach

Montaż i demontaż elementów jak: panele boczne, czacha, owiewki, szyby, kanapy, deflektory, lusterka, osłony goleni, błotniki, naklejki, zegary i linki.
Mariusz
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 59
Rejestracja: 29.09.2012, 04:11
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Kołobrzeg

Wymiana tarcz w zegarach

Post autor: Mariusz »

Witam. W TA 650 chcę wymienić tarcze zegarów. Moje pytanie, jak zdjąć wskazówki. Próbowałem palcami, nie za mocno bo boję się, że mogę coś uszkodzić.
Awatar użytkownika
Trol
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 965
Rejestracja: 12.09.2012, 20:32
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Poland

Re: Wymiana tarcz w zegarach

Post autor: Trol »

No właśnie , czyżby nikt tego nie robił ? :smile:
Jestem Trolem poprawnym .Staram się .Nierzadko .
Mariusz
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 59
Rejestracja: 29.09.2012, 04:11
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Wymiana tarcz w zegarach

Post autor: Mariusz »

W Kołobrzegu od wczoraj jest zima, to mam czas na prace kosmetyczne przy moim moturze. Więc odświeżam temat - jak zdjąć wskazówki w zegarach.
Kto chce szuka sposobów, kto nie chce szuka powodów.
Krystian
romeciarz
romeciarz
Posty: 27
Rejestracja: 03.04.2014, 11:53
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Włodawa

Re: Wymiana tarcz w zegarach

Post autor: Krystian »

Nie wiem jak w trampkach ale kiedyś w autach delikatnie przy ośce podważałem widelcem , zawsze działało :)
Awatar użytkownika
Nadol
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3272
Rejestracja: 11.07.2011, 09:18
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Marki

Re: Wymiana tarcz w zegarach

Post autor: Nadol »

Nie zdejmowałem wskazówek ale próbowałbym je podważyć. Tarcze do 650 mam jakby ktoś chciał. Z chęcią odsprzedam. Kiedyś kupiłem na aledrogo od osobnika, który dorabia i teraz leżą. Dopiero ten temat odświeżył pamięć ;)
Nadol aka n4d01
srebrna 650, srebrny lub biały kask, WH....
Romet Ogar 200 -> MZ ETZ 150 -> ......... -> Honda XL 650 V

"Samochodem przemieszczasz ciało, motocyklem podróżuje dusza"
Mariusz
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 59
Rejestracja: 29.09.2012, 04:11
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Wymiana tarcz w zegarach

Post autor: Mariusz »

Plan mam taki; 1) przełożyć wskazówki za gwoździa, żeby swobodnie zwisały (zapamiętać położenie). 2) wąskimi szczypcami złapać za oś na której jest wskazówka. 3) zdjąć wskazówkę palcami lub podważyć np. nożykiem lub widelcem :lol: ha ha jestem kucharzem z 35 letnim stażem, ty Krystian też? Jeżeli któryś z kolegów ma jeszcze jakieś pomysły lub sugestie to bardzo proszę.
Kto chce szuka sposobów, kto nie chce szuka powodów.
Krystian
romeciarz
romeciarz
Posty: 27
Rejestracja: 03.04.2014, 11:53
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Włodawa

Re: Wymiana tarcz w zegarach

Post autor: Krystian »

Mariusz pisze: zdjąć wskazówkę palcami lub podważyć np. nożykiem lub widelcem ha ha jestem kucharzem z 35 letnim stażem, ty Krystian też?
Polecam jednak widelec nie pokaleczy tarczy jak np. nożyk :) nie nie ja kucharzem nie jestem i daleko mi do pichcenia ;) pracuję natomiast w lakiernictwie :)
Awatar użytkownika
grad74
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2689
Rejestracja: 23.06.2012, 07:09
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Siechnice

Re: Wymiana tarcz w zegarach

Post autor: grad74 »

Ja popieram Krystiana, ew podklej dodatkowo taśmę pod widelec pod oparcie na tarczy to nie poniszczysz lakieru. nożykiem bym nie próbował.
Honda TransalpPD10-99r, Honda Revere RC33-96r, Honda Nx125-99r, SHL M11-62r, WSK Garbuska-68r,Skuterek Motobi 50 z Hondowskim silniczkiem ;).

Gdyby Transalp kardan miał, ideałem by się zwał :)
Awatar użytkownika
evoluzione
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 913
Rejestracja: 23.08.2012, 22:24
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kurów

Re: Wymiana tarcz w zegarach

Post autor: evoluzione »

Obejrzałem swoje "zapasowe" zegary i wyglądają na wciśnięte. Ale mimo użycia dość sporej siły (palcami) nie zeszły. Myślę, że odpowiednio większa siła załatwi sprawę, ale musisz zapamiętać ich położenie względem osi.
Są:
PD10 98 - w najszybszym kolorze :-), PD06 95 - żonki
Była:
XL 125 2001
Masz problem z CB Radiem? - pisz/dzwoń - spróbuję pomóc - http://forum.transalpclub.pl/viewtopic.php?f=68&t=13016
SQ8MXQ
Mariusz
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 59
Rejestracja: 29.09.2012, 04:11
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Wymiana tarcz w zegarach

Post autor: Mariusz »

Panowie wielkie dzięki za zainteresowanie i pomoc. Widelec działa. A oto efekt mojej pracy, jeśli potrafię wkleić zdjęcia, lub chociaż podać linki https://www.dropbox.com/sc/6u00ssf5bq4b ... CcZYxtmdPa https://www.dropbox.com/sc/0vlaw76dpqw3 ... U2uD8phoTa https://www.dropbox.com/sc/0cd2qss62yh8 ... u-9s0XyQUa
Kto chce szuka sposobów, kto nie chce szuka powodów.
Mariusz
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 59
Rejestracja: 29.09.2012, 04:11
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Wymiana tarcz w zegarach

Post autor: Mariusz »

Udało się, fotki są. A teraz może kilka spostrzeżeń. Przełożyłem wszystkie wskazówki za gwoździa, opadła tylko od obrotomierza, jest na fotce. Wskazówka od paliwa, obrotomierza, temperatury wychodzi z ośką, a wskazówka od prędkościomierza bez ośki. Prędkościomierz ma inną budowę jak pozostałe co chyba widać na fotce. Wkręty trzymające tarczę prędkościomierza mają drobny gwint, bo wkręcone są w otwory w metalowym płaskowniku. Pozostałe mają szerszy gwint i wkręcone są w ramiona z plastiku. Opisałem to co zrobiłem, bo może komuś się przyda.
Kto chce szuka sposobów, kto nie chce szuka powodów.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość