Motocykl dla nienormatywnego ;)

Dzięki Transalpowi nabrałeś doświadczenia i chcesz zrobić następny krok w motocyklowej przygodzie?
Tu znajdziesz kącik poświęcony innym jednośladom.
turek
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 417
Rejestracja: 04.10.2013, 12:59
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Motocykl dla nienormatywnego ;)

Post autor: turek »

Witajcie.
Poszukuję motocykla dla kogoś nienormatywnego - tak jak ja.
190 cm wzrostu 98 kg żywca :)
Obecnie śmigam na pożyczonej od kolegi XJ900S.
Zastanawiam się jakie moto mogę kupić, żebym nie wyglądał jak ten misio z bajki co na motorynce jeździł :)
Ważne, ze to ma być motocykl do turystyki.
Awatar użytkownika
evoluzione
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 913
Rejestracja: 23.08.2012, 22:24
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kurów

Re: Motocykl dla nienormatywnego ;)

Post autor: evoluzione »

Tak, na oko to litrowe Viadro by ci pewnie podeszło. Jak masz gdzie to się spróbuj przymierzyć.

Jeszcze określ swój przedział cenowy, bo z nowych/drogich jeszcze parę by się znalazło :smile:
Są:
PD10 98 - w najszybszym kolorze :-), PD06 95 - żonki
Była:
XL 125 2001
Masz problem z CB Radiem? - pisz/dzwoń - spróbuję pomóc - http://forum.transalpclub.pl/viewtopic.php?f=68&t=13016
SQ8MXQ
Awatar użytkownika
Wolo
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3484
Rejestracja: 05.11.2008, 15:12
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Poznań

Re: Motocykl dla nienormatywnego ;)

Post autor: Wolo »

Varadero, BMW 1150 ADV, 1200 ADV, KTM 950/ 990, GTR 1400, Goldwing, BMW 1200 LT... jest sporo dużych, przestronnych motocykli.

Postaraj się zadać precyzyjne pytanie, określ swoje preferencje a przede wszystkim budżet, bo inaczej zacznie się wyliczanka.


Pozdrawiam,


Wolo
Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa.
turek
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 417
Rejestracja: 04.10.2013, 12:59
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Re: Motocykl dla nienormatywnego ;)

Post autor: turek »

Ok zatem precyzuję - na tyle na ile mogę :)
Kasa to tak około 12 000
Chodzi o moto do codziennych dojazdów do roboty - 50 km w obie strony, oraz takie, którym z plecakiem pojadę wygodnie na tygodniowy wyjazd pod namiot.
Co do BMW to gadałem z kumplem i mówi ze 1150 jest mało elastyczne i że ma jakieś dziwnie reagujące hamulce, GW jakoś mi nie podchodzi z designu.
Spalanie tez by się przydało "rozsądne" :)
Awatar użytkownika
Biedron
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 815
Rejestracja: 20.05.2010, 11:56
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Pruszków

Re: Motocykl dla nienormatywnego ;)

Post autor: Biedron »

Z podanych kryteriów pod trampka to chyba tylko cena pasuje... :mouthshut:
Biedron
Awatar użytkownika
jedras
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 648
Rejestracja: 14.07.2008, 21:16
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Maastricht, Netherlands
Kontakt:

Re: Motocykl dla nienormatywnego ;)

Post autor: jedras »

Myślę, że odpowiedź na Twoje pytanie padło już w drugim poście tego tematu. Varadero 1000 powinno spełnić Twoje oczekiwania. Mocy całkiem sporo, gabaryty odpowiednie, solidna technika hondy, przy wysokiej szybie MRA dobra ochrona przed wiatrem. Za kwotę którą wymieniłeś powinieneś znaleźć całkiem dobrą sztukę z rocznika 99-02.
Awatar użytkownika
Wolo
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3484
Rejestracja: 05.11.2008, 15:12
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Poznań

Re: Motocykl dla nienormatywnego ;)

Post autor: Wolo »

Nie słyszałem o przypadłościach BMW z hamulcami. Tam jest montowane Brembo.

Viadro bardzo OK, ale można się również przymierzyć do:

- duży V-strom
- duży Bandzior
- Triumph Tiger
- FJR (tylko w takiej kasie trudno)
- TDM
- kilka modeli BMW K, RT, LT...

Trzeba samemu próbować, przysiąść się, bo każdy oferuje co innego, inną pozycję itp.
Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa.
mishieck
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 532
Rejestracja: 06.06.2011, 10:26
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: O! Pole

Re: Motocykl dla nienormatywnego ;)

Post autor: mishieck »

Afra będzie ok.
Awatar użytkownika
bankier
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 567
Rejestracja: 27.01.2009, 21:33
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Motocykl dla nienormatywnego ;)

Post autor: bankier »

Varaderko, sam się przymierzam żeby na nie wymienić mojego trampa :)
Przyszedł czas na Varadero
forhend
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 292
Rejestracja: 13.06.2008, 20:28
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

Re: Motocykl dla nienormatywnego ;)

Post autor: forhend »

Proste,tylko Królowa :smile:
Awatar użytkownika
grad74
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2689
Rejestracja: 23.06.2012, 07:09
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Siechnice

Re: Motocykl dla nienormatywnego ;)

Post autor: grad74 »

forhend pisze:Proste,tylko Królowa :smile:
Nie do końca , bo owszem po błocku można na niej pojechać , ale z tego co opisuje nasz kolega i z jego preferencji wynika że raczej nie zabłądzi na OFF-y , a na czarnym to wybacz ale wydaje mi się , że taki mastodont jak Viadro objeżdża AT wzdłuż i w poprzek.
Honda TransalpPD10-99r, Honda Revere RC33-96r, Honda Nx125-99r, SHL M11-62r, WSK Garbuska-68r,Skuterek Motobi 50 z Hondowskim silniczkiem ;).

Gdyby Transalp kardan miał, ideałem by się zwał :)
forhend
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 292
Rejestracja: 13.06.2008, 20:28
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

Re: Motocykl dla nienormatywnego ;)

Post autor: forhend »

Sam mam wymiary podobne do kolegi.Jesli wiec chodzi o gabaryty motocykla ,to Afryka najbardziej mi pasuje(nie wygladam ,jak na Komarze)nie wspominajac o preferencjach jazdy(mozliwosc wjechania wszedzie ,no i dojazdów do pracy)Varadero jest dużo mniejsze gabarytowo ,oprocz wagi ,i duży facet wyglada na nim ,może nie jak na Komarze,ale jak na WSK.
Ale to moje odczucie i prosze mnie nie bic :thumbsup:
Pozdrawiam.Forhend.
Awatar użytkownika
bankier
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 567
Rejestracja: 27.01.2009, 21:33
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Motocykl dla nienormatywnego ;)

Post autor: bankier »

forhend pisze:Sam mam wymiary podobne do kolegi.Jesli wiec chodzi o gabaryty motocykla ,to Afryka najbardziej mi pasuje(nie wygladam ,jak na Komarze)nie wspominajac o preferencjach jazdy(mozliwosc wjechania wszedzie ,no i dojazdów do pracy)Varadero jest dużo mniejsze gabarytowo ,oprocz wagi ,i duży facet wyglada na nim ,może nie jak na Komarze,ale jak na WSK.
Ale to moje odczucie i prosze mnie nie bic :thumbsup:
Pozdrawiam.Forhend.
Varadero jest dużo mniejsze gabarytowo? Niezły żarcik, chyba Kolega musiał :drinking: :lol:
Przyszedł czas na Varadero
Awatar użytkownika
jedras
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 648
Rejestracja: 14.07.2008, 21:16
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Maastricht, Netherlands
Kontakt:

Re: Motocykl dla nienormatywnego ;)

Post autor: jedras »

forhend pisze:Sam mam wymiary podobne do kolegi.Jesli wiec chodzi o gabaryty motocykla ,to Afryka najbardziej mi pasuje(nie wygladam ,jak na Komarze)nie wspominajac o preferencjach jazdy(mozliwosc wjechania wszedzie ,no i dojazdów do pracy)Varadero jest dużo mniejsze gabarytowo ,oprocz wagi ,i duży facet wyglada na nim ,może nie jak na Komarze,ale jak na WSK.
Ale to moje odczucie i prosze mnie nie bic :thumbsup:
Pozdrawiam.Forhend.
Kolega chyba porównuje Varadero 125 do Africi, bo duże Wiadro jest wyraźnie większe ;)
Awatar użytkownika
falco
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5544
Rejestracja: 06.04.2010, 16:06
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: K-J

Re: Motocykl dla nienormatywnego ;)

Post autor: falco »

Siema,
sam nie jeździłem, ale mam znajomych, co mieli porównanie właśnie pomiędzy V1000 a Afryką i... staruszka może schować się w krzakach... ;)

Mowa oczywiście o preferencjach na których zależy Autorowi, czyli przede wszystkim wyjazdy, 2 osoby a czasem boczne drogi. Co do spalania, to przy Wiadrze są tak rozbieżne opinie, że ciężko podpowiedzieć, ale w końcu litra trzeba nakarmić, więc nie można liczyć, że zadowoli się tym, co 600*.


* nie dotyczy przeszczepa. :lol:
Pozdr! falco
...nie ma boga i Motóra...


Czas Diabła... oto Łezka...
Awatar użytkownika
grad74
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2689
Rejestracja: 23.06.2012, 07:09
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Siechnice

Re: Motocykl dla nienormatywnego ;)

Post autor: grad74 »

falco pisze:Siema,
sam nie jeździłem, ale mam znajomych, co mieli porównanie właśnie pomiędzy V1000 a Afryką i... staruszka może schować się w krzakach... ;)

Mowa oczywiście o preferencjach na których zależy Autorowi, czyli przede wszystkim wyjazdy, 2 osoby a czasem boczne drogi. Co do spalania, to przy Wiadrze są tak rozbieżne opinie, że ciężko podpowiedzieć, ale w końcu litra trzeba nakarmić, więc nie można liczyć, że zadowoli się tym, co 600*.


* nie dotyczy przeszczepa. :lol:
A czemu nie dotyczy przeszczepa? :omg: :lol: . A co do spalania to nie pamiętam kto to pisał kiedyś o spalaniu litrowego Viaderka 2003 , ale jakoś tak wychodziło że mając wtryski pali jakoś tak właśnie podobnie do 600tki :niewiem: . A ja za bardzo kurduplowaty i za słaby (dosłownie ) jestem ale Viadro też mi się podobie , bo ja głównie po czarnym i z plecaczkiem latam :)
Honda TransalpPD10-99r, Honda Revere RC33-96r, Honda Nx125-99r, SHL M11-62r, WSK Garbuska-68r,Skuterek Motobi 50 z Hondowskim silniczkiem ;).

Gdyby Transalp kardan miał, ideałem by się zwał :)
Awatar użytkownika
jedras
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 648
Rejestracja: 14.07.2008, 21:16
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Maastricht, Netherlands
Kontakt:

Re: Motocykl dla nienormatywnego ;)

Post autor: jedras »

falco pisze:Siema,
sam nie jeździłem, ale mam znajomych, co mieli porównanie właśnie pomiędzy V1000 a Afryką i... staruszka może schować się w krzakach... ;)

Mowa oczywiście o preferencjach na których zależy Autorowi, czyli przede wszystkim wyjazdy, 2 osoby a czasem boczne drogi. Co do spalania, to przy Wiadrze są tak rozbieżne opinie, że ciężko podpowiedzieć, ale w końcu litra trzeba nakarmić, więc nie można liczyć, że zadowoli się tym, co 600*.


* nie dotyczy przeszczepa. :lol:
Odnośnie spalania, to faktycznie zdania są bardzo rozbieżne. Z moich obserwacji wynika, że to jest bardzo zależne od warunków jazdy. Przykładowo
-solo bez kufrów, prędkość 90-100km/h - 5,5l/100km
-solo z kuframi, prędkość 120-130km/h - 6,5-7l/100km
-z plecaczkiem z kuframi 120-140km/h - 7-7.5l/100km
-solo w mieście - 6.5-7l/100km
-z plecaczkiem w pełnym załadunku, prędkość 160-200km/h - 10-11l/100km
W moim wypadku tak wygląda pełen załadunek :D
https://lh5.googleusercontent.com/-Uu_B ... 070768.JPG
Powyższe dane są dla Varadero 99', czyli wersja gaźnikowa. Wtryskowa pali około litra mniej. Dane mierzone na dystansie 30kkm (w dwa sezony:P).
Awatar użytkownika
falco
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5544
Rejestracja: 06.04.2010, 16:06
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: K-J

Re: Motocykl dla nienormatywnego ;)

Post autor: falco »

Jak wspomniałem Sam nie jeździłem, więc nie chcę odpowiadać co do szczegółów spalania, a z tego co mówili, to była ogromna rozbieżność (jak wiadomo zależy, to od wielu czynników) 6-10, czyli... niektóre Trampki* też się załapią. ;) Na pewno cholernie chwalili za stabilność na drodze, ochronę od wiatru, wygodę, zwłaszcza dla 2 osób.

Przeszczep nie ma spalania typowego tylko... liniowe - ile odkręci, tyle wciąga, a że to człek bez zahamowań, to... chla ile wleje. :grin:


* szczególnie przeszczepa. :dupa:
Pozdr! falco
...nie ma boga i Motóra...


Czas Diabła... oto Łezka...
Awatar użytkownika
grad74
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2689
Rejestracja: 23.06.2012, 07:09
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Siechnice

Re: Motocykl dla nienormatywnego ;)

Post autor: grad74 »

jedras pisze: W moim wypadku tak wygląda pełen załadunek :D
https://lh5.googleusercontent.com/-Uu_B ... 070768.JPG
Powyższe dane są dla Varadero 99', czyli wersja gaźnikowa. Wtryskowa pali około litra mniej. Dane mierzone na dystansie 30kkm (w dwa sezony:P).
Ożesz Ty karol.... :omg: No to faktycznie sporo tego. Ale jakie ładne to wiaderko, wszystko pod kolor :thumbsup: . Ale czy viadro nie ma siedzenia niżej od TA? Czy tylko mi się zdaje czy masz obniżane?
Honda TransalpPD10-99r, Honda Revere RC33-96r, Honda Nx125-99r, SHL M11-62r, WSK Garbuska-68r,Skuterek Motobi 50 z Hondowskim silniczkiem ;).

Gdyby Transalp kardan miał, ideałem by się zwał :)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości