Szukam uniwersalnej opony

Montaż, demontaż i kontrola takich elementów jak: klamki, pompy hamulcowe, tarcze, klocki, zaciski, przewody hamulcowe, koła, felgi, szprychy, opony i łożyska kół.
Huzar
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 302
Rejestracja: 12.12.2020, 22:04
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja:

Re: Szukam uniwersalnej opony

Post autor: Huzar »

bialy pisze: 26.01.2021, 21:55
Huzar pisze: 26.01.2021, 21:00 METZELER TOURANCE czy Heidenau k60 komplet do 650
Przejrzyj jeszcze ten temat :)

viewtopic.php?f=27&t=21976&start=180
Hehe, im wiecej czytam tym mniej wiem.
Awatar użytkownika
capri
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1129
Rejestracja: 14.04.2016, 06:40
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: Szukam uniwersalnej opony

Post autor: capri »

Bo na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Opinia jest jak odbytnica - każdy ma własną.
https://www.youtube.com/@MPK24pl
https://www.facebook.com/MPK24pl

Romet Kadet -> ETZ 150 -> Jawa 350TS -> Varadero 125 -> PD06 '93 -> XL1000V '03 + DR-Z400E '03 -> VFR1200XD '12 -> NT1100 '22 + SWM RS500R '21
Huzar
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 302
Rejestracja: 12.12.2020, 22:04
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja:

Re: Szukam uniwersalnej opony

Post autor: Huzar »

prochu pisze: 12.02.2020, 21:00 Continental TKC 70 na przód, a tył TKC 70 Rocks (nowość) ulepszona terenowo wersja starej 70-ki.
Do takiego kompletu można zastosować dętki? Bo nigdzie nie widzę wersji TT
Awatar użytkownika
capri
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1129
Rejestracja: 14.04.2016, 06:40
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: Szukam uniwersalnej opony

Post autor: capri »

Można.
https://www.youtube.com/@MPK24pl
https://www.facebook.com/MPK24pl

Romet Kadet -> ETZ 150 -> Jawa 350TS -> Varadero 125 -> PD06 '93 -> XL1000V '03 + DR-Z400E '03 -> VFR1200XD '12 -> NT1100 '22 + SWM RS500R '21
Huzar
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 302
Rejestracja: 12.12.2020, 22:04
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja:

Re: Szukam uniwersalnej opony

Post autor: Huzar »

Dzięki @capri :impreza:
Huzar
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 302
Rejestracja: 12.12.2020, 22:04
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja:

Re: Szukam uniwersalnej opony

Post autor: Huzar »

Pany ,a dędka standardowa to , z zaworem 90 stopni? Zamawiam i chcę w jednej przesyłce
Awatar użytkownika
capri
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1129
Rejestracja: 14.04.2016, 06:40
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: Szukam uniwersalnej opony

Post autor: capri »

Nie wiem jakie są niestandardowe, więc chyba standardowa :)
https://www.youtube.com/@MPK24pl
https://www.facebook.com/MPK24pl

Romet Kadet -> ETZ 150 -> Jawa 350TS -> Varadero 125 -> PD06 '93 -> XL1000V '03 + DR-Z400E '03 -> VFR1200XD '12 -> NT1100 '22 + SWM RS500R '21
Huzar
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 302
Rejestracja: 12.12.2020, 22:04
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja:

Re: Szukam uniwersalnej opony

Post autor: Huzar »

Jeszcze raz dzięki, jak się spotkamy w realu to stawiam butelkę :impreza:
Awatar użytkownika
capri
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1129
Rejestracja: 14.04.2016, 06:40
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: Szukam uniwersalnej opony

Post autor: capri »

No to do rychłego!
https://www.youtube.com/@MPK24pl
https://www.facebook.com/MPK24pl

Romet Kadet -> ETZ 150 -> Jawa 350TS -> Varadero 125 -> PD06 '93 -> XL1000V '03 + DR-Z400E '03 -> VFR1200XD '12 -> NT1100 '22 + SWM RS500R '21
Huzar
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 302
Rejestracja: 12.12.2020, 22:04
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja:

Re: Szukam uniwersalnej opony

Post autor: Huzar »

capri pisze: 08.02.2021, 18:07 No to do rychłego!
Do rychłego :thumbsup: :smile:
W końcu zamowiłem metzelery karoo stret u seby :lol:
Awatar użytkownika
bialy
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 224
Rejestracja: 19.05.2018, 21:49
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Re: Szukam uniwersalnej opony

Post autor: bialy »

Czy ktoś jeździ z Was na Metzeler Karoo Street i mógłby podzielić się opinią? Koledze próbuję pomóc w wyborze opon do trampka. :crossy:
Awatar użytkownika
easy_rider
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: 25.09.2018, 18:30
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Łańcut / Podkarpackie

Re: Szukam uniwersalnej opony

Post autor: easy_rider »

Panowie czytałem wiele tematów n/t opon ale tak w skrócie, jak uważacie, jeśli jeżdżę teraz na Siracach a mam w planie zmienić przód na TKC80 a tył E09, to jaka będzie różnica w jeździe na asfalcie (nie mówie o jakiś ostrych sportowych winklach, tylko o normalnej turystycznej jeździe) ?
Czy będzie się gorzej skręcać? Czy hałas z opon będzie dokuczliwy? Czy będą jakieś drgania i nieprzyjemne doznania ?

Czy jazda takim zestawem (TKC + E09) to będzie "męka" jak inni mówią czy raczej bez negatywnych odczuć....?
Jeżdżę głównie 90% asfalt / 10% szuter, twardy piasek, dojazdówki do asfaltu itp.... Czasem mam ochotę wjechac na drogę leśną czy na łąkę ale boję się na tych moich oponach. Nie chcę znowu już moich Siraców (i tak się starły już), bo ani wyglądają na opony enduro ani nie pasują to trampka moim zdaniem. TKC + E09 wyglądają "kozacko" moim zdaniem i chyba poczucie bezpieczeństwa też jest na plus.

Jaka jest wasza opinia?
michau
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 77
Rejestracja: 03.07.2013, 02:18
Mój motocykl: mam inne moto...

Re: Szukam uniwersalnej opony

Post autor: michau »

Przy takiej jeździe jak opisujesz to ten zestaw szybko Ci zejdzie i jest niepotrzebny. Możesz spokojnie wziąć coś bardziej uniwersalnego typu Metzeler tourance, Motoz GPS czy Pirelli Scorpion STR.
Zrobisz znacznie większy przebieg a na szutrach czy dojazdach do asfaltu spokojnie przejdziesz.
Awatar użytkownika
easy_rider
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: 25.09.2018, 18:30
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Łańcut / Podkarpackie

Re: Szukam uniwersalnej opony

Post autor: easy_rider »

Ale jak to jest z tym Mitasem E09 ?
Bo czytałem i w sumie ma tylko jedyną wadę - "wyje" na asfalcie? Ale to chyba zależy od ciśnienia w oponie, powiedzmy jeśli nabije ją do "katalogowego" 2.2 bara to też będzie głośna, czy już zdecydowanie mniej?

Metzeler tourance, Motoz GPS czy Pirelli Scorpion STR to są opony chyba bardziej szosowe z "ponacinanym" bieżnikiem.
Wolałbym czegoś co da mi pewność w pospolitym terenie, czyli szutry, trochę piasku, kałuże błotne itp. Ostatnio przejeżdzałem drogą leśną (po prostu asfalt się skończył i było ze 3km lasu + kałuże i błotko. Na Siracach czułem się bardzo niepewnie. A wiadomo Trampek trochę waży i dobrze by było gdyby opona "trzymała" motor w terenie....

Więc jak to jest panowie z tym Mitajsem E09 ? Bardzo szumi na 2.2 bara z tyłu?
Awatar użytkownika
emek
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 237
Rejestracja: 02.08.2017, 18:20
Mój motocykl: mam inne moto...

Re: Szukam uniwersalnej opony

Post autor: emek »

Nie szumi bardzo. Ja używam Pirelli mt21.
Awatar użytkownika
ajzol
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 118
Rejestracja: 07.08.2017, 17:47
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Środa Wlkp.

Re: Szukam uniwersalnej opony

Post autor: ajzol »

Przy Motozie to E09 jest cichy :wink:
Sylwek
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1525
Rejestracja: 13.03.2012, 11:08
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Lisków

Re: Szukam uniwersalnej opony

Post autor: Sylwek »

ajzol pisze: 27.07.2021, 21:46 Przy Motozie to E09 jest cichy :wink:
Nooo :smile: .

easy_rider pisze: 27.07.2021, 14:48 Nie chcę znowu już moich Siraców (i tak się starły już), bo ani wyglądają na opony enduro ani nie pasują to trampka moim zdaniem. TKC + E09 wyglądają "kozacko" moim zdaniem i chyba poczucie bezpieczeństwa też jest na plus.
Wyglądem się nie jeździ. Ślizgniesz się parę razy na mokrym asfaltowym zakręcie i docenisz niewizualnego Siraca. A Pirelli bardzo sympatyczne są.
Awatar użytkownika
Piter!!!
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 360
Rejestracja: 24.10.2015, 16:38
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Szukam uniwersalnej opony

Post autor: Piter!!! »

Motoz gps jest bardzo cichą oponą, tylna odwrócona na 100% off dosyć sobie radzi, jedyne co, to przez środkowy pasek słabo się odpycha w piachu. W/g mnie dobry zestaw na wyprawę w świat, bo opona względnie twarda na bardzo duże przebiegi.

Motoz adv, tylna cicha, przednia wyje, bardzo dobre opony, dobrze trzymają na asfalcie w każdych warunkach, idzie zamknąć opony, w offie bardzo dobre.

Motoz rallyz w offie mega, idą w każdych warunkach, na asfalcie wyją jak dwa wojskowe stary rozpędzone do 80km/h, w dłuższej trasie pękają bębenki. Ale off mega.

W/g mnie najlepszy zestaw to tkc80 przód i motoz adv tył. Mega w terenie i względnie ciche na asfalcie, uwaga na tkc na mokrym, potrafi się uślizgiwać.

Pirelli str to taka opona asfaltowa udająca że da radaę w offie. Jak nowa to jeszcze mało wiele. Bardzo uniwersalny zestaw na asfalt, opony miękkie, bardzo dobre w deszczu, szczególnie tylna. Będąc w Rumunii na transalpinie, pozwoli Ci zejść na kolano, a jak dotrzesz asfaltem na szczyt, to wtedy jeszcze szutrem dotrzeć na sam wierzchołek góry :yaho:

Przednia opona bije na boki po trzy milimetry, powoduje to bicie kierownicy przy 60km/h. A najwiekszym jej minusem jest wyrywanie kierownicy z rąk w momencie wjeżdżania w piach, później się prostuje, ale pierwsze metry to kierownica zawsze ucieka w którąś stronę.
Ostatnio zmieniony 28.07.2021, 12:07 przez Piter!!!, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Piotr76
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 393
Rejestracja: 08.08.2018, 22:23
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Głusko Duże

Re: Szukam uniwersalnej opony

Post autor: Piotr76 »

Piter!!! pisze:Motoz gps jest bardzo cichą oponą, tylna odwrócona na 100% off dosyć sobie radzi, jedyne co, to przez środkowy pasek słabo się odpycha w piachu. W/g mnie dobry zestaw na wyprawę w świat, bo opona względnie twarda na bardzo duże przebiegi.

Motoz adv, tylna cicha, przednia wyje, bardzo dobre opony, dobrze trzymają na asfalcie w każdych warunkach, idzie zamknąć opony, w offie bardzo dobre.

Motoz rallyz w offie mega, idą w każdych warunkach, na asfalcie wyją jak dwa wojskowe stary rozpędzone do 80km/h, w dłuższej trasie pękają bębenki. Ale off mega.

W/g mnie najlepszy zestaw to tkc80 przód i motoz adv tył. Mega w terenie i względnie ciche na asfalcie, uwaga na tkc na mokrym, potrafi się uślizgiwać.

Pirelli str to taka opona asfaltowa udająca że da radaę w offie. Jak nowa to jeszcze mało wiele. Bardzo uniwersalny zestaw na asfalt, opony miękkie, bardzo dobre w deszczu, szczególnie tylna. Będąc w Rumunii na transalpinie, pozwoli Ci zejść na kolano, a jak dotrzesz asfaltem na szczyt, to wtedy jeszcze szutrem dotrzeć na sam wierzchołek góry :yaho:

Przednia opona bije na boki po trzy milimetry, powoduje to bicie kierownicy przy 60km/h. A najwiekszym jej minusem jest wyrywanie kierownicy z rąk w momencie wjeżdżania w piach, później się prostuje, ale pierwsze metry to kierownica zawsze ucieka w którąś stronę.
Jak to mówią zawodowi offowi spece po piachu to i sportem pojedzie ale powiedz mi Piter czy takie laczki na mokrym ancfalcie dadzą radę w zakrętach bez spiny? Obrazek

Wysłane z mojego SM-A715F przy użyciu Tapatalka

Kwasówkę alu czarną i plastiki spawam
trudne przypadki od ręki a niemożliwe na jutro
michau
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 77
Rejestracja: 03.07.2013, 02:18
Mój motocykl: mam inne moto...

Re: Szukam uniwersalnej opony

Post autor: michau »

Metzeler tourance i Pirelli Scorpion STR są wg mnie bardzo zbliżone. Dobre na asfalcie. Także mokrym. Na szutrach tak samo. W suchym piachu dają radę jak już trzeba po nim jechać ale na pewno nie dadzą +10 do skilla. W błocie śliskie.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości