Szukam uniwersalnej opony

Montaż, demontaż i kontrola takich elementów jak: klamki, pompy hamulcowe, tarcze, klocki, zaciski, przewody hamulcowe, koła, felgi, szprychy, opony i łożyska kół.
Awatar użytkownika
wilczek
szorujący kolanami
szorujący kolanami
Posty: 1831
Rejestracja: 05.03.2012, 13:45
Mój motocykl: inne endurowate moto

Re: jakie opony do Trampka

Post autor: wilczek »

Monia :tongue: wystarczyło w wątku o oponach zadać pytania, jesli je miałas po przeczytaniu tamtych postów. Ale nie. Załozyłaś z lenistwa śmietnik, w którym nie ma nic nowego i nic konstruktywnego . No może poza stwierdzeniem , ze górskie kamienie w strumieniu to to samo co mokry asfalt. Genialne- ale to nie Ty napisałaś :haha: fakt ze jestes ( z nicka) kobietą spowodował ze reszta samców oszczedzila Ciebie. Gdyby ten śmietnik założył facet , dostałby zjeby juz w pierwszym poście a Wolo w...lił to od razu w kosmos. A tu się z Tobą pieszczą- takie równouprawnienie :lol: ten paluszek :fuck: uroczo świadczy o Tobie...a ja nigdy nic pożytecznego nie robię :haha: :dupa: Napisałem to wszystko po to, aby pokazać absurdy forum i "obiektywizm" modów. Tak naprawdę , to mam głęboko w... co tu piszesz. Stosunkowo dobrej nocy życzę. :lol:
Awatar użytkownika
ambus
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 247
Rejestracja: 30.06.2012, 20:34
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Belgia

Re: jakie opony do Trampka

Post autor: ambus »

Ja drugi sezon latam na K60 scaut, Jestem zadowolony I już wiem że następne też będą scauty.
Awatar użytkownika
Krzyho
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 563
Rejestracja: 13.11.2008, 18:19
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Siedlce

Re: jakie opony do Trampka

Post autor: Krzyho »

Ja na TKC na przodzie zazwyczaj dojeźdżam w granice 18-19 tys, obecnie dojeżdzam 3 przednia guma i powoli rozglądam się za czymś bardziej cywilizowanym. Tył TKC zlatuje około 9-11 tys max , Mitas kończył mi się jeszcze szybciej , był kur..wsko śliski i hałas był jakby bardziej uciążliwy. Teraz na tył zarzuciłem Scouta i jest lepiej mimo około 8 tys nie widać jakiegoś specjalnego zużycia.
Awatar użytkownika
ant6
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 849
Rejestracja: 17.03.2013, 20:10
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: Wrocław

Re: jakie opony do Trampka

Post autor: ant6 »

wilczek pisze:Monia :tongue: wystarczyło w wątku o oponach zadać pytania, jesli je miałas po przeczytaniu tamtych postów. Ale nie. Załozyłaś z lenistwa śmietnik, w którym nie ma nic nowego i nic konstruktywnego . No może poza stwierdzeniem , ze górskie kamienie w strumieniu to to samo co mokry asfalt. Genialne- ale to nie Ty napisałaś :haha: fakt ze jestes ( z nicka) kobietą spowodował ze reszta samców oszczedzila Ciebie. Gdyby ten śmietnik założył facet , dostałby zjeby juz w pierwszym poście a Wolo w...lił to od razu w kosmos. A tu się z Tobą pieszczą- takie równouprawnienie :lol: ten paluszek :fuck: uroczo świadczy o Tobie...a ja nigdy nic pożytecznego nie robię :haha: :dupa: Napisałem to wszystko po to, aby pokazać absurdy forum i "obiektywizm" modów. Tak naprawdę , to mam głęboko w... co tu piszesz. Stosunkowo dobrej nocy życzę. :lol:
:haha: coś z prafdy ;) w tym jest
If nobody hates you, you're doing something wrong
Awatar użytkownika
KJU
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 454
Rejestracja: 10.04.2013, 09:51
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Słojczany

Re: jakie opony do Trampka

Post autor: KJU »

Monia pisze:Ostatecznie stanęło na tym, że zamówiłam Michelin T63, mam nadzieję że był to dobry wybór. :ok:
zamów jeszcze korki do uszu, jak będziesz po asfalcie śmigać.
i uważaj, bo przód lubi uciec na boki w terenie (sam chyba 3 gleby zaliczyłem na tych gumach, zbyt pewnie się poczułem)
Pozdarwiam
życie jest jak pudełko czekoladek - nigdy nie wiadomo co się trafi

http://zamiedzaidalej.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Monia
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 93
Rejestracja: 14.10.2013, 22:11
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szukam uniwersalnej opony

Post autor: Monia »

Jakiś wrażliwy jesteś, bo mi jakoś nie przeszkadza i pechowy na dodatek, bo mi przód nie ucieka w bok :tongue:
"Nie piję jak prowadzę... za dużo się rozlewa"
Adampio
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 1945
Rejestracja: 21.10.2012, 17:32
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Środmieście

Re: Szukam uniwersalnej opony

Post autor: Adampio »

Monia: juz masz te oponki? Glosne są na asfalcie?
Awatar użytkownika
Monia
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 93
Rejestracja: 14.10.2013, 22:11
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szukam uniwersalnej opony

Post autor: Monia »

z przodu mam Mitas E09 oponka :thumbsup: , z tyłu od tygodnia ujeżdżam Michelin T63 i jestem (jak na razie) zadowolona, i nie są wcale głośne. :crossy:
"Nie piję jak prowadzę... za dużo się rozlewa"
mirekm71
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 807
Rejestracja: 12.02.2012, 19:05
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Brzeg

Re: Szukam uniwersalnej opony

Post autor: mirekm71 »

Przyczepie tutaj zapytanie. Moj tyl sie konczy i chyba zakupie e09. Jezdzilem juz na takiej 120/90, do 700tki dedykowana jest 130/80. Teraz pytanie- Czy ktos jezdzil na jednej i na drugiej i posiada jakies spostrzezenia? Konkretnie obawiam sie ociezalosci na tej szerszej.
Kupuje tylko od czarnych takich jak ja.
macand
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 25.10.2010, 22:08
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Września

Re: Szukam uniwersalnej opony

Post autor: macand »

Podłącze się pod temat co by nie zaśmiecać :smile:

Nie szukam uniwersalnej opony ale zwracam się do Was z pytaniem :wink:

Jestem przed zakupem przedniej opony aktualnie na moto założone anakee2 (przód, do wymiany), metzeler tourance (zostało 60 % bieżnika)

z racji, że coraz częściej zjeżdżam z asfaltów (twardy szuter, drogi leśne) w przyszłości chciałbym założyć TKC 80 na przód + tył

i moje pytanie

czy TKC 80 na przód + metzeler tourance (na tył - do zużycia) to rozsądne rozwiązanie czy lepiej nie bawić się w taki zestaw i założyć na przód metzeler tourance i później komplet TKC 80
Awatar użytkownika
tomekpe
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2476
Rejestracja: 30.07.2010, 11:40
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Milanówek

Re: Szukam uniwersalnej opony

Post autor: tomekpe »

Moim zdaniem to dziwne połączenie. TKC z przodu da radę na asfalcie i jednak trochę poprawi jazdę po szutrach, ale bez odpowiedniego napędu z tyłu w terenie nie poszalejesz. A na asfalcie będzie ... no dziwnie. Nie łączyłbym opon o tak różnych właściwościach ze względu na bezpieczeństwo, bo zachowanie takiego zestawu może Cię zaskoczyć.

TKC na przód, Mitas e09 na tył i będzie OK. Jeśli zupełnie nie masz kasy na nowy komplet, to może tymczasowo kup coś używanego ?
macand
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 25.10.2010, 22:08
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Września

Re: Szukam uniwersalnej opony

Post autor: macand »

tomekpe pisze:Moim zdaniem to dziwne połączenie. TKC z przodu da radę na asfalcie i jednak trochę poprawi jazdę po szutrach, ale bez odpowiedniego napędu z tyłu w terenie nie poszalejesz. A na asfalcie będzie ... no dziwnie. Nie łączyłbym opon o tak różnych właściwościach ze względu na bezpieczeństwo, bo zachowanie takiego zestawu może Cię zaskoczyć.

TKC na przód, Mitas e09 na tył i będzie OK. Jeśli zupełnie nie masz kasy na nowy komplet, to może tymczasowo kup coś używanego ?
Tak jak wspomniałem ja chciałbym tylko skończyć tego metzelera touranca
Awatar użytkownika
tomekpe
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2476
Rejestracja: 30.07.2010, 11:40
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Milanówek

Re: Szukam uniwersalnej opony

Post autor: tomekpe »

60% zachowanego bieżnika to parę ładnych tysięcy km. W tym czasie nadszarpniesz stan nowego TKC, a na teren i tak się to średnio nada, podobnie jak na jesienne drogi (mokro, liście itp.). Da się na pewno, ale czy warto? Schowałbym tego niedojeżdżonego Metzelera do garażu.
Awatar użytkownika
Pawel1980
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 312
Rejestracja: 28.04.2014, 18:37
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Giżycko

Re: Szukam uniwersalnej opony

Post autor: Pawel1980 »

Podłączę się...
Pirelli Scorpion MT90 S/T( http://www.24opony.pl/opony,0,16754/pir ... d-tl-.html ) ktoś zna ten model, słyszał jakieś opinie, najlepiej pozytywne??? Szukam opon, głównie przedniej ze względu na "nietrampkowy" rozmiar 100/90r18, do bmw f 650 st. Żona przesiadła się na taki sprzęt z yamahy xv virago, beemka jest na typowo szosowych metzelerach i ślizga się na szutrach. Ze względu na wcześniej wspomniany rozmiar z tzw. uniwersalnych opon "z bieżnikiem" zostało tylko pirelli. Można zmienić koło na 19" lecz koszta znacząco wzrosną - koło, ślimak, podniesienie błotnika i opona... Podpowiecie coś...???
Awatar użytkownika
Nadol
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3272
Rejestracja: 11.07.2011, 09:18
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Marki

Re: Szukam uniwersalnej opony

Post autor: Nadol »

Nowość TKC70:
Obrazek

Więcej informacji tu:
http://www.adventuremotorcycle.com/spot ... est-report
Nadol aka n4d01
srebrna 650, srebrny lub biały kask, WH....
Romet Ogar 200 -> MZ ETZ 150 -> ......... -> Honda XL 650 V

"Samochodem przemieszczasz ciało, motocyklem podróżuje dusza"
Awatar użytkownika
ArturS
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1267
Rejestracja: 03.08.2010, 22:08
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Szukam uniwersalnej opony

Post autor: ArturS »

Szosówka, ale miejmy nadzieję klasy Anakee 2 :smile:
Części trampkowe www.transalp.riderparts.pl
Yamaha XT600Z Ténéré / Husqvarna TE610ie
Awatar użytkownika
Hermes
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 42
Rejestracja: 30.06.2014, 18:35
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Szukam uniwersalnej opony

Post autor: Hermes »

Od siebie zaproponuję, Michelin Sirac - super oponka
W DR650SE przelatałem na niej 10kkm w różnych warunkach i nigdy mnie nie zawiodła.
Dla mnie oponka 70%ON i 30%OFF.
Na mokrym asfalcie super trzyma. Jak najbardziej na plus!!
Awatar użytkownika
Pawel1980
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 312
Rejestracja: 28.04.2014, 18:37
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Giżycko

Re: Szukam uniwersalnej opony

Post autor: Pawel1980 »

W "efce" żony z przodu jest metzeler lasertec i zostaje na jakiś czas, ale tył to typowa szosówka metzeler z2 więc rzuca na szutrach i właśnie tu jest priorytet. Poszperałem w necie i właśnie sirac byłby idealny.
Awatar użytkownika
Hermes
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 42
Rejestracja: 30.06.2014, 18:35
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Szukam uniwersalnej opony

Post autor: Hermes »

Pawel1980 pisze:Poszperałem w necie i właśnie sirac byłby idealny.

:thumbsup:
Awatar użytkownika
herni74
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1429
Rejestracja: 19.08.2008, 20:11
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Stalowa Wola/Mielec

Re: Szukam uniwersalnej opony

Post autor: herni74 »

Załóż Mitasy 07 i będzie git . Zapłacisz za wszystko 400 pln i do tego wytrzymują przebiegi około 20 tys Km , ja na takich śmigam (zdarłem kilka par) i nawet w Pamirze mieliśmy i było OK!!!
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości