Szukam uniwersalnej opony

Montaż, demontaż i kontrola takich elementów jak: klamki, pompy hamulcowe, tarcze, klocki, zaciski, przewody hamulcowe, koła, felgi, szprychy, opony i łożyska kół.
Awatar użytkownika
wilq.bb
Kontroler
Kontroler
Posty: 2673
Rejestracja: 27.08.2012, 08:41
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: jakie opony do Trampka

Post autor: wilq.bb »

Remi majtek 09 na przód bym w życiu nie założył - tylko TKC - robi robotę lepiej niż dobrze :ok:
Na 09 poleciałem na mokrym drewniany mostku i zgadzam się, że są śliskie - ale panie jedziesz z czarnego i wtedy jesteś PAN :thumbsup:
"Logowanie się na forum jest jak wchodzenie do knajpy za rogiem - zawsze te same mordy przy barze, barman rzuci drwiną a kiblu trochę śmierdzi... Jednak się przychodzi." by Matjas
Jako dżentelmen upijam się po 18-stej.
Awatar użytkownika
Monia
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 93
Rejestracja: 14.10.2013, 22:11
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa

Re: jakie opony do Trampka

Post autor: Monia »

Remi, wszystko co piszesz to w 100% prawda, mieszkam w WAW i mam tą "przyjemność" poruszać się codziennie między puszkami :thumbsdown: w deszczu, mgle, słońcu itp, itd i dobrze wiem jak wygląda jazda po mokrych pasach, czy też znakach poziomych.

Ogólnie reasumując, ile by nie pisał i się wychwalał to wybór i tak pada na Conti TKC i myślę, że będzie to chyba najlepszy i najrozsądniejszy wybór.
"Nie piję jak prowadzę... za dużo się rozlewa"
Awatar użytkownika
wilczek
szorujący kolanami
szorujący kolanami
Posty: 1831
Rejestracja: 05.03.2012, 13:45
Mój motocykl: inne endurowate moto

Re: jakie opony do Trampka

Post autor: wilczek »

To po jaką cholerę zakładałaś ten śmietnik? Wystarczyło użyć szukajki :tongue: :dupa: a i tak kupujesz standard :witch:
Awatar użytkownika
Kristobal
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1181
Rejestracja: 19.06.2011, 15:48
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: WKZ/WR
Kontakt:

Re: jakie opony do Trampka

Post autor: Kristobal »

Trampi jest taki uniwersalny że powinien mieć trzy komplety opon. Jeden na typowy teren jak ktoś lubi. Czyli te tyle C02 plus przednie MT21 lub wyrastające na przebój Motozy Tractionatory. Mieszane czyli semiklocki to będą TKC80 najlepsze czy Mietki 09, E07, Haidenauy K60, czy misieliny MT63. Ostatnie nie lubię bo mi wyła na tyle jakby syrenę odpalał w suce.
No i szosówki. Ja bzykałem na Conti TrailAttacach i chwalę. Kupiłem używki po 3kkm, zrobiłem kilka-naście i nadal jeżdżo. Nie ślizgały mi się choć w poprzek Polskę po asfalcie objechałem, po Borach Tucholskich i Beskidach też się kulało. Wdzydze dookoła po lesie zrobiłem - tylko w piachu i błocie się kopią, tak to jadą po szutrach i igłach leśny nawet na przełaj lasu. Na szosowo szutrowo to ja polecam Pirelli Sport Demon i Continental TrailAttach z czystym sumieniem. :grin: Wie bo jeździł, a tera so Attacki dwójki, może lepsiejsze. A i w testach dobrze stojo.
Honda XL350R'85/ Yamaha XJR1200'95/ Kawasaki KLE650'09
Awatar użytkownika
szaroo
romeciarz
romeciarz
Posty: 22
Rejestracja: 17.08.2011, 20:08
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Wawa/Radom

Re: jakie opony do Trampka

Post autor: szaroo »

Mitasy E08 (przód i tył) kupiłem nowe i przez trzy sezony śmigam na nich od asfaltu przez szutry po piach i błoto. Tu potwierdzam opinię że to syf. Suchy asfalt - przód trzyma ok, tył szybko traci przyczepność. Mokry asfalt - przód niepewny, tył wieczny drift czy tego chce czy nie, kiedyś mnie to bawiło do pierwszego awaryjnego hamowania przed wybiegającym psem-kamikaze, kiedy przejechałem bokiem z 10m. Szutry - komplet dobrze się zachowuje. Piach - trzeba jechać szybko. Błoto - dla hobbystów, szybko się zapychają. Z plusów to żywotność, przy mojej spokojnej jeździe 25kkm nie zrobiło na zestawie wielkiego wrażenia.
Już nigdy nie pójdę tą drogą. Przy kupnie następnych opon wybiorę coś z bardziej miękkiej mieszanki.

Pozdro
szaroo
Awatar użytkownika
bogdan79
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 436
Rejestracja: 30.03.2011, 17:24
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Warszawa

Re: jakie opony do Trampka

Post autor: bogdan79 »

niedawno zamieniłem anakee 2 na karoo 3, tu masz więcej n/t http://forum.transalpclub.pl/viewtopic. ... 07&t=15325
Silnik, dwa koła i mina wesoła…
Awatar użytkownika
piotreklodz
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1001
Rejestracja: 04.11.2009, 21:00
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kurowice

Re: jakie opony do Trampka

Post autor: piotreklodz »

Jeśli ktoś robi mniej niż 8tyś rocznie i jeździ spokojnie to e-07 też niech sobie odpuści. Te opony są w miarę ale przez pierwsze 2 sezony (wiec na trzeci sezon i tak powinno się je wyrzucać). Później robią się już całkiem drewniane. Wyrzucić to szkoda bo jeszcze dużo zostało, jeździć strach bo na mokrym asfalcie to się trzyma jak łysego za włosy, a i na suchym tył potrafi się uślizgnąć, pomimo zabójczej mocy trampka... I za cholerę to się zedrzeć nie chce...
Tylko Honda -> XL600V + XR 400R = :-)
Awatar użytkownika
Jaro-Ino
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2820
Rejestracja: 22.01.2010, 00:41
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Inowrocław

Re: jakie opony do Trampka

Post autor: Jaro-Ino »

Dlatego to idealna opona na szutry i Mongolie :grin:
Awatar użytkownika
ArturS
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1267
Rejestracja: 03.08.2010, 22:08
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: jakie opony do Trampka

Post autor: ArturS »

piotreklodz pisze:Jeśli ktoś robi mniej niż 8tyś rocznie i jeździ spokojnie to e-07 też niech sobie odpuści. Te opony są w miarę ale przez pierwsze 2 sezony (wiec na trzeci sezon i tak powinno się je wyrzucać). Później robią się już całkiem drewniane.
Na 3-sezonowej E07 z tyłu, wytartej ok 1mm od tego paska pośrodku, jadąc rano do pracy nie mogłem z normalną prędkością pokonać pierwszego zwykłego ronda, bo tyłek odchodził jak chciał. Jak po kilku(nastu) km się nagrzała, to już nie trzeba było jechać tak kwadratowo, ale i tak była tragedia. Po deszczu to już słów brakuje co się działo. O dziwo E09 nigdy takich nieprzyjemności mi nie zapewnił, ale i przebiegi nie przekraczały jednego sezonu :wink:
Z opon terenowych, wspomniany kilka postów wyżej Motoz, jeśli chodzi o model Desert, to moim zdaniem nie jest to opona na warunki "polne i trawiaste", gdzie niema mocno ubitego, czy kamienistego podłoża. Na polnych drogach glebiłem na niej nie rzadziej niż na TKC, bo zwyczajnie nie chwytała podłoża np przy wyjeżdżaniu z lekkiej koleiny. Na CST C755 problem zniknął. Jazda po mokrym czarnym na desercie też nie należała do przyjemnych i bezpiecznych. Porównałbym ją tutaj do mitasa E07, tj póki była świeża, to jeszcze jako tako, ale jak chciałem ją dojechać na kolejny sezon, to co chwilę łapałem uślizg przedniego koła (było ze dwa ślizgi na rondzie) - z tyłu miałem wtedy założoną równie "starego" i bardziej wytartego mitasa E09 i przy motozie zachowywał się pierwsza klasa. Na plus dla deserta - świetnie mi się jeździło kamienistych Bałkanach, równie wytrzymałej opony na grzmoty o kamolce nie spotkałem, a przebicie dętki daje efekt podobny jak z E09 na tyle, czyli póki się nie zatrzymamy, nie zejdziemy z motocykla pomacać i ponaciskać, to za cholerę nie wiadomo czy to kapeć, czy po prostu podłoże jakieś dziwne :lol:
Części trampkowe www.transalp.riderparts.pl
Yamaha XT600Z Ténéré / Husqvarna TE610ie
kasztanak
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 55
Rejestracja: 16.08.2012, 17:17
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Poznań

Re: jakie opony do Trampka

Post autor: kasztanak »

Hejka
Ja śmigam na Metzeler Enduro 3 Sahara i tak:
- na suchym asfalcie prowadzenie zadowoalające i tak około 70-100 w moim odczuciu nie różni się zbytnio od Tourance,
- namokrym asfalcie trzyma się pewnie wiem testowałem dla mnie rewelka,
- piaski i szuterki radzi sobie dobrze,
- błotko tylko do piewszeych kilku metrów później się niemiłosiernie zapycha,
- zasadniczy minus niemiłosiernie szybko schodzi.
Pozdrawiam
Nigdy nie pytaj o drogę człowieka, który ją zna, ponieważ nie dane ci będzie pobłądzić
Adampio
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 1945
Rejestracja: 21.10.2012, 17:32
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Środmieście

Re: jakie opony do Trampka

Post autor: Adampio »

Jeszcze nie mialem okazji ale czekaja mnie kamieniste brody. Oczywiscie nie dla przyjemnosci ale jako przeszkoda podczas podróży z sakwami. Czy z punktu widzenia opony "mokry szuter" rózni sie czyms zasadniczo od szutru suchego? :niewiem:

P.S. I pytanie dodatkowe: jak sie ma na asfalcie głosnośc TKC80 do głosnosci E09?
Awatar użytkownika
ant6
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 849
Rejestracja: 17.03.2013, 20:10
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: Wrocław

Re: jakie opony do Trampka

Post autor: ant6 »

Remi pisze:Kiedys w jakims temacie szeroko rozwodzilem sie na temat opon. Nie chce zgrywac tutaj madrali ale jakby nie bylo pare kilometrow przejechalem na roznych glownie nisko budzetowych oponach. Jesli ma byc w miare komfotowo i bezpiecznie na asfalcie i w terenie to po prostu tkc. Mitasow e09 zajezdzam drugi zestaw i wiem ze na pewno sa bardzo glosne i bardzo slabo trzymaja na mokrym. W miescie na skrzyzowaniach gdzie sa minimalne plamki oleju z puszek (a sa zawsze) jezdzi sie na nich jak na lodzie w czasie deszczu. Tak samo wszelkie znaki poziome. Da sie na nich jezdzic na suchym i swietnie daja rade w terenie a do tego wytrzymuja duze przebiegi ale... na mokrym jest dramat i tyle. W terenie kiedys robilismy porownanie z Neno na torze motocrossowym. Ja na e09 on na tkc. Wybralismy stromy dlugi podjazd i rura. Ja wjechalem bez problemu a Neno ledwo ledwo ale... wjechal. Za to na tych samych oponach w Wawie w czasie deszczu on startowal na swiatlach normalnie a ja przy kazdym dodaniu gazu mialem takie drifty ze masakra. Musialem go prosic zeby odpuscil troche bo albo sie zgubie albo rozwale. Nie wiem jak jest z innymi kostkami ale z tych dwoch wybralbym jednak do trampka tkc. XTRa kupilem na E09 (poprzedni wlasciciel zaliczyl na nich szlifa i polamal obojczyk :) ) jak je zajezdze to kupie conti tkc.
zgadzam się w 100% :smile:
poza tym 09 na błoto to też dramat, zaklejają się i powstają piękne sliki :P
If nobody hates you, you're doing something wrong
Awatar użytkownika
Jaro-Ino
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2820
Rejestracja: 22.01.2010, 00:41
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Inowrocław

Re: jakie opony do Trampka

Post autor: Jaro-Ino »

Adampio pisze:Jeszcze nie mialem okazji ale czekaja mnie kamieniste brody. Oczywiscie nie dla przyjemnosci ale jako przeszkoda podczas podróży z sakwami. Czy z punktu widzenia opony "mokry szuter" rózni sie czyms zasadniczo od szutru suchego? :niewiem:

P.S. I pytanie dodatkowe: jak sie ma na asfalcie głosnośc TKC80 do głosnosci E09?
Często bywa tak, że jak szuter zrobi się mokry to masz po prostu błoto, więc z punktu widzenia opony czasem wystarczy anakee a czasem potrzeba C02 na podobnej drodze
Adampio
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 1945
Rejestracja: 21.10.2012, 17:32
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Środmieście

Re: jakie opony do Trampka

Post autor: Adampio »

Jaro-Ino pisze:Często bywa tak, że jak szuter zrobi się mokry to masz po prostu błoto, więc z punktu widzenia opony czasem wystarczy anakee a czasem potrzeba C02 na podobnej drodze
Widzę, że się niejasno wyrazilem. Chodziło mi o szuter płukany :grin: Domniemywam, że przejazd przez kamienisty bród (gorski) jest bliższy mokremu asfaltowi niz błotnistej drodze ale tylko domniemywam.
Awatar użytkownika
Leo
szorujący kolanami
szorujący kolanami
Posty: 1815
Rejestracja: 27.09.2011, 16:15
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Warszawa

Re: jakie opony do Trampka

Post autor: Leo »

Monia, my z Grażą pojechałyśmy do Gruzji na Michelinach T63. I powiem tak - na asfalcie trzymają się bardzo ładnie, w terenie nie ma porównania do np Siraca, na mokrym też nic mi się nie ślizgało.
Po 10 000 km przód muszę wymienić, ale tył jeszcze daje radę ;)
Polecam spróbowanie.
Jedyna wada to na pewno są głośniejsze od szosówek, no ale każde kostki będą głośniejsze ;)
Serwus... Jestem nerwus :D

http://www.onetemuwinne.wordpress.com

Był Trampek 600 i KTM LC4 640 ADV, jest Afryka RD07a
Awatar użytkownika
Monia
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 93
Rejestracja: 14.10.2013, 22:11
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa

Re: jakie opony do Trampka

Post autor: Monia »

To po jaką cholerę zakładałaś ten śmietnik? Wystarczyło użyć szukajki :tongue: :dupa: a i tak kupujesz standard :witch:

Wilczek, zajmij się czymś pożyteczniejszym, zamiast pisać takie debilizmy jak powyżej :fuck:

Celowo zadałam te pytanie, żeby zorientować się w temacie i wybrać najlepszą opcję, nie każdy jeździ Beemkami serii 7 na łysych niskobudżetowych oponach .
Po drugie co ci przeszkadza w tym, że wszyscy jeżdżą na standardach. :dupa:
"Nie piję jak prowadzę... za dużo się rozlewa"
Awatar użytkownika
tomekpe
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2476
Rejestracja: 30.07.2010, 11:40
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Milanówek

Re: jakie opony do Trampka

Post autor: tomekpe »

Co fakt, to fakt, jest to n-ty temat o oponach, a i tak skończyło się na TKC80 + E09.
Awatar użytkownika
Nadol
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3272
Rejestracja: 11.07.2011, 09:18
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Marki

Re: jakie opony do Trampka

Post autor: Nadol »

Monia, Wilczek miał trochę racji... chociaż może zbyt dostanie to wyraził. Temat opon jest wałkowany na forum od lat, podobnie jak temat o olejach.
Kupuj T63 i będzie OK, nie idealnie ale możliwe po wszystkim dasz radę.
Nadol aka n4d01
srebrna 650, srebrny lub biały kask, WH....
Romet Ogar 200 -> MZ ETZ 150 -> ......... -> Honda XL 650 V

"Samochodem przemieszczasz ciało, motocyklem podróżuje dusza"
Awatar użytkownika
Monia
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 93
Rejestracja: 14.10.2013, 22:11
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa

Re: jakie opony do Trampka

Post autor: Monia »

ostateczna decyzja nie została jeszcze podjęta, wybór najlepszego kandydata nadal trwa. :crossy:
"Nie piję jak prowadzę... za dużo się rozlewa"
Awatar użytkownika
Monia
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 93
Rejestracja: 14.10.2013, 22:11
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa

Re: jakie opony do Trampka

Post autor: Monia »

Ostatecznie stanęło na tym, że zamówiłam Michelin T63, mam nadzieję że był to dobry wybór. :ok:
"Nie piję jak prowadzę... za dużo się rozlewa"
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości