Motocykl z wózkiem bocznym

Dzięki Transalpowi nabrałeś doświadczenia i chcesz zrobić następny krok w motocyklowej przygodzie?
Tu znajdziesz kącik poświęcony innym jednośladom.
Awatar użytkownika
tajga_pl
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: 22.08.2011, 16:12
Mój motocykl: inne endurowate moto

Motocykl z wózkiem bocznym

Post autor: tajga_pl »

Czołem!

Pytanie które nasuwa mi się w niedzielę z rana kieruję do osób które miały styczność z jazdą w terenie motocyklem z wózkiem bocznym - np. K-750.
Czy takim czymś jeździ się podobnie do quada w terenie czy też jest to zupełnie inna bajka?
Sylwek
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1525
Rejestracja: 13.03.2012, 11:08
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Lisków

Re: Motocykl z wózkiem bocznym

Post autor: Sylwek »

Temat szeroki.
Czy zaprzęg to z napędem tylko na tylne koło moto,czy również wózka (niektóre Dniepry,MW,itd.).
Jaki quad-ośka,przeprawówka?
Jaki teren:piach,żwirownia,bagienka torfiaste,leśne dróżki..

Generalnie trudno porównywać,bo moto ma 3 koła i na szybszych zakrętach łatwo można podnieść wózek,poza tym ruski mają węższe koła,więc
szybciej tną miękkie podłoże;quad większe balony ,co daje większe podparcie,ale i większe opory toczenia,itp.Ośka jest z reguły niższa,więc się
tak szybko nie przewraca przy większych prędkościach jak wyższa przeprawówka,jest lżejsza (łatwiej targać :grin: ).Geometria podwozia także
przemawia za czterokółką (zwłaszcza dla słabo znającego zaprzęgi).Kilka lat temu na torze Kacze Doły/Wschowa można było porównać endurozaprzęgi
i quady w zawodach.Ależ to była dzicz :grin: :grin: .

Poza tym dzisiejsze quady to nie ta liga mocy (ściślej moc/ciężar) co radzieckie zaprzęgi.No i nie trzeba do nich tak często zaglądać :lol: .
Awatar użytkownika
MARCINm10
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 474
Rejestracja: 11.09.2012, 20:49
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Wielowieś

Re: Motocykl z wózkiem bocznym

Post autor: MARCINm10 »

No co do porównania to quad jest lepszy w teren co motor z wózkiem
Quad zwinniejszy ,szybsz, mocniejszy,mniejszy a motor większy napweno nie będzie sie tak prowadzić dobrze jak quad .Quad dobry jest w teren a taki motor to jest dobry na drogi szutrowe utwardzone takie jest moje zadnie bo właśnie skłodom taki motor :ok:
gajowy
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 78
Rejestracja: 10.03.2013, 18:51
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Motocykl z wózkiem bocznym

Post autor: gajowy »

z wózkiem bocznym w terenie??? są wersje typowo ofroadowe, ale to w Polsce totalna egzotyka już samo posiadanie motocykle innego niz ruski lub zabytkowy z koszem bocznym wywołuje spore zainteresowanie. Wątpie czy w terenie jazda z koszem to jakas przyjemność, można poprobowac wyjazdów zimowych i pojechac szutkówką.
Trzeba brac pod uwagę ze predkości z koszem bedą o około 30% niższe w każdym mmomencie jazdy, jeżeli zachorowałes na kosz, badaj temat ja do niego dorastałem kilka lat. Ale chyba tylko jedno może skłonić do jazdy z koszem - rodzina i chęć jazdy zimą, bo innego sensu nie widze, może jeszcze niepełnosprawnośc ruchowa, ale to juz oddzielny temat.
http://1.bp.blogspot.com/-WzO0ahFKsck/U ... C07075.JPG
na pewno zeby jeżdzic z koszem trzeba zmienic zawieszenie przednie i załozyc amor skrętu, jak u mnie
gajowy
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 78
Rejestracja: 10.03.2013, 18:51
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Motocykl z wózkiem bocznym

Post autor: gajowy »

to co jeszcze dla ciebie znalazłem
http://www.kolyaska.pl/motocross.html
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości