Dorobienie klucza we Wrocku

Moderator: haku

TatOR
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 41
Rejestracja: 14.03.2013, 23:40
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Wrocław

Dorobienie klucza we Wrocku

Post autor: TatOR »

Gdzie we Wrocławiu dorobię klucz z immobiliserem do TA 650? Jest ktoś taki we Wrocławiu że zrobi to za ludzkie pieniądze? Po prostu mam jeden klucz i nie mam zapasu...
Wracam choć nie dojechałem...
Awatar użytkownika
Skippy
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 343
Rejestracja: 27.02.2011, 21:32
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dorobienie klucza we Wrocku

Post autor: Skippy »

Klucz w Hondzie kosztuje ok 120 zł, kodowanie 90. Musisz tylko sobie gdzieś dociąć (tu może być różnie, raczej nie chcą, albo marudzą, że nie dają gwarancji, czy się uda ;) ).
Możesz też zamówić w Hondzie od razu docięty (po nr VIN), ale to wychodzi znacznie drożej.
TatOR
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 41
Rejestracja: 14.03.2013, 23:40
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dorobienie klucza we Wrocku

Post autor: TatOR »

A gdzie zakupię klucz (allegro?) i gdzie dorobię?
Wracam choć nie dojechałem...
Awatar użytkownika
Skippy
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 343
Rejestracja: 27.02.2011, 21:32
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dorobienie klucza we Wrocku

Post autor: Skippy »

Klucz kupisz w salonie Hondy, albo na allegro (ale nie widzę, żeby taniej było). Zadzwoń do salonu, zapytaj ile wszystko teraz kosztuje i zamów kluczyk (na miejscu pewnie nie mają).
Ja kupiłem kluczyk w salonie Hondy, pojechałem do centrum handlowego (Auchan, nie pamiętam ile dokładnie kosztowało, pamiętam, że dużo) na docięcie, a potem znowu do salonu zaprogramować.
Docięty kluczyć na początku ciężko chodził, ale się wyrobił.
Nie polecam salonu D&D - oni się na motocyklach raczej nie znają i strasznie długo mi kodowali kluczyk.
Rzuciłem okiem na rachunki - kluczyk 123 zł (jeden widzę na allegro dostępny i wychodzi drożej), kodowanie 90 zł. Na docinanie papieru nie mam.
TatOR
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 41
Rejestracja: 14.03.2013, 23:40
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dorobienie klucza we Wrocku

Post autor: TatOR »

Dzięki wielkie za rady!
Wracam choć nie dojechałem...
Fryzjer
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 789
Rejestracja: 16.06.2008, 23:43
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dorobienie klucza we Wrocku

Post autor: Fryzjer »

Jedź na Halę Targową. Tam Ci dorobią bez problemu.
Dorabiałem tam jak zgubiłem swój kluczyk na podstawie stacyjki. Wszystko jak należy, cena coś 120zł wieli za dorobienie..
Capo RR "Wyzwanie jest dla tych, którzy wyruszają w drogę. Marzenia są dla tych, którzy zostają z tyłu" T.Sabine
Awatar użytkownika
martes
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 227
Rejestracja: 07.07.2012, 12:49
Mój motocykl: nie mam już TA

Re: Dorobienie klucza we Wrocku

Post autor: martes »

Przebrnąłem przez temat rok temu.
Skippy pisze: Klucz kupisz w salonie Hondy, albo na allegro (ale nie widzę, żeby taniej było). Zadzwoń do salonu, zapytaj ile wszystko teraz kosztuje i zamów kluczyk (na miejscu pewnie nie mają) (...) Rzuciłem okiem na rachunki - kluczyk 123 zł (jeden widzę na allegro dostępny i wychodzi drożej)...
Tylko nie w salonie! Coś słabo patrzysz. Na Allegro kluczyk "HISS" (i nie jest to pojedyncza sztuka) kosztuje 43zł, więc SPORO taniej niż 123zł za egzemplarz prosto z salonu Hondy. Kluczyk wygląda identycznie jak oryginał, nie było problemu z zakodowaniem i działa normalnie do dziś.
Skippy pisze: ...pojechałem do centrum handlowego (Auchan, nie pamiętam ile dokładnie kosztowało, pamiętam, że dużo) na docięcie, a potem znowu do salonu zaprogramować.
Docięty kluczyć na początku ciężko chodził, ale się wyrobił.
Kluczyk dociąłem od ręki w Arkadach Wrocławskich jakoś za 20-25zł i nie było żadnego usprawiedliwiania się fachowca, że w razie czego nie daje gwarancji - po prostu dorobił od ręki tak jak każdy inny klucz, nic się nie musiało "docierać", od razu chodził dobrze. Polecam też punkt w Kauflandzie na Bardzkiej - czego im się nie zaniesie, to zawsze dorobią w ludzkich pieniądzach, więc HISSa pewnie też ogarną bez problemu.
Skippy pisze: Nie polecam salonu D&D - oni się na motocyklach raczej nie znają i strasznie długo mi kodowali kluczyk.
Jakby się nie znali, to by nie zakodowali. Z tego co z nimi gadałem, to na serwisie jest osobny gość od motocykli i dlatego trzeba sie umówić na termin w którym ten człowiek pracuje, także motocykla nie rozkręca przypadkowy mechanik samochodowy. Co trzeba przyznać, to że faktycznie trochę to trwało (jakoś godzinę), ale jednak - usługa została wykonana prawidłowo i bez problemów, a przecież żeby dostać się do komputerka, trzeba zdemontować pół przodu, więc trochę to musi trwać. Zresztą ich cena, to połowa ceny jaką woła "znające się na motocyklach" RPM Motocykle na Rakowej, więc nawet jakby miało być u nich trochę szybciej, to chyba lepiej oszczędzić stówkę i zalać za to bak do pełna.
Awatar użytkownika
Skippy
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 343
Rejestracja: 27.02.2011, 21:32
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dorobienie klucza we Wrocku

Post autor: Skippy »

No to widocznie źle trafiłem, kiedy mechanika nie było. Spodziewałem się, że ceny w Hondzie będą podobne, jeśli kodują połowę taniej to warto tam jechać. Może się nauczyli. Mi kodowali ponad 1,5 godziny, jeszcze źle skręcili :thumbsdown:
Awatar użytkownika
martes
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 227
Rejestracja: 07.07.2012, 12:49
Mój motocykl: nie mam już TA

Re: Dorobienie klucza we Wrocku

Post autor: martes »

A kiedy mniej więcej byłeś? Możliwe, że twój trampek "przetarł szlaki" przed moim i teraz już umieją to zrobić. :grin:
Awatar użytkownika
Skippy
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 343
Rejestracja: 27.02.2011, 21:32
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dorobienie klucza we Wrocku

Post autor: Skippy »

Ze 2 lata temu. Wiele się mogło zmienić. Może mechnik już inny albo trafiłem jak nie było motocyklowego. Jeszcze się przyznał, że nie wiedzieli jak i dzwonili po innych serwisach :)
Awatar użytkownika
bartekk
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1450
Rejestracja: 28.10.2011, 07:54
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: wrocław - radwanice

Re: Dorobienie klucza we Wrocku

Post autor: bartekk »

Czy ktoś z Was wie gdzie we Wrocku dorobię klucz do kufra Hepco Becker? Jeden "dorabiacz" odesłał mnie do drugiego, a drugi pokiwał głową :niewiem: .
W życiu są rzeczy ważne i .... ważniejsze.
Awatar użytkownika
grad74
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2687
Rejestracja: 23.06.2012, 07:09
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Siechnice

Re: Dorobienie klucza we Wrocku

Post autor: grad74 »

Bartekk, na Ruskiej pod arkadami numer chyba 44 lub 46 (w warsztacie szewskim) . Wiem że tam są sprytne chłopaki. Mi docinali taki płaski do Opla razem z kodowaniem IMO i byłem zadowolony. Jak ten Twój klucz to nie jest straszny "dziwoląg" jakiś to myślę że dadzą radę. :)
Honda TransalpPD10-99r, Honda Revere RC33-96r, Honda Nx125-99r, SHL M11-62r, WSK Garbuska-68r,Skuterek Motobi 50 z Hondowskim silniczkiem ;).

Gdyby Transalp kardan miał, ideałem by się zwał :)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości