KASK AGV LONGWAY

Kurtki, kaski, buty, ochraniacze itp.
tomasz77
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 591
Rejestracja: 26.11.2008, 20:59
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: KOBYLNICA/K.POZNANIA

KASK AGV LONGWAY

Post autor: tomasz77 »

POWITAC SZANONYCH KOLEGOW!!! MAM PYTANKO.CHCIALBYM NABYC NOWY KASK NA PRZYSZLY SEZON I MIALBY BYC TO AGV LONGWAY(SZCZEKA).JEZELI KTOS UZYWA TAKIEGO LUB SLYSZAL OPINIE O TYM MODELU TO BYM BYL WDZIECZNY ZA INFO O TYM MODELU .Z GORY DZIEKUJE I POZDRAWIAM.
Silnik, dwa koła i mina wesoła…no chyba, że sarna pod koła!!!
Wiciu
romeciarz
romeciarz
Posty: 20
Rejestracja: 30.11.2008, 22:18
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Wrocław

Re: KASK AGV LONGWAY

Post autor: Wiciu »

Ja w tym śmigam. Kask jak na cenę jest do przyjęcia. Powtarzam - jak na cenę - bo jak śmigniesz w Shoiu to troche inaczej się świat widzi. :smile: Ogólnie jest głośny dość, a już na starcie dokup szybkę oryginalną z antifogiem (standardowa jest do bani). Za te pieniądze fajna skorupa.
Awatar użytkownika
hynas
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 111
Rejestracja: 18.06.2008, 23:05
Lokalizacja: Poddębice

Re: KASK AGV LONGWAY

Post autor: hynas »

Również ja jeżdze w takim kasku i powtórze słowa Wicia, zastanów się jeszcze nad Airoch-em z opuszczaną blendą przeciwsłoneczną model bodajże SV 55, niestety jest troche droższy od AGV. Jeżeli masz do wydania 500 zł to polecam AGV :thumbsup:
Triumph Tiger 955i
mich
Czytacz
Czytacz
Posty: 2
Rejestracja: 03.12.2008, 23:27

Re: KASK AGV LONGWAY

Post autor: mich »

daj sobie spokój z tym kaskiem. :thumbsdown:
koledzy mają rację.
Awatar użytkownika
Buffalo
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 250
Rejestracja: 12.07.2008, 00:01
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Warszawa

Re: KASK AGV LONGWAY

Post autor: Buffalo »

Witam. Jeżdże w takim kasku. Za te pieniądze kask jest ok troche w nim głośno, ale z tym tzreba sie liczyć w szczękowym kasku za nieduże pieniądze. Zrobiłem w tym kasku jakies 5 tys km. wcześniej jeździłem w kasku otwartym wiec jest róznica, na plus oczywiscie. Zaliczyłem traske kolo 500 km przy 4stopniach na plusie i w gowe nie wialo ani nie było zimno dobra sprawa jest podbródek który chroni przed podwiewaniem. Generalnie za te pieniądze nie kupisz chyba nic lepszego.
FLHRC 2005
Awatar użytkownika
MiroMiro
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 83
Rejestracja: 14.06.2008, 08:10
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Ustrzyki Dolne
Kontakt:

Re: KASK AGV LONGWAY

Post autor: MiroMiro »

Jeździłem w AGV przez 1,5 roku i uważam że jest do bani.
1. Głośny
2. Szyba nawet z antyfogiem paruje
3. Po 1,5 roku bardzo się rozbił i latał mi na głowie

Przesiadłem się na integrala AGV i bylo duzo lepiej.

A teraz jezdze w SHOEI MULTITEC i nie ma porownania tylko kosztuje 2-3 razy tyle :sad:
BMW R1200R
Awatar użytkownika
slavo
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 91
Rejestracja: 24.08.2008, 22:11
Lokalizacja: Brzozów

Re: KASK AGV LONGWAY

Post autor: slavo »

SV 55s wg mnie też lipa.Drugi raz bym go nie kupił.
- Patrz tata Translapt przyjechoł
- besto wielko maszina !
Awatar użytkownika
Thorin
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 677
Rejestracja: 31.10.2008, 11:16
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Przeworsk

Re: KASK AGV LONGWAY

Post autor: Thorin »

Po przeczytaniu mnóstwa opinii (również na forum Afrykanerów) można dojść do następujących wniosków:
- nie ma dobrego kasku szczękowego w cenie do 600 zł
- każdy z nich (tzn. Caberg Rhyno, Airoh Matthiase i SV55, AGV Longway, Nolan N102) ma więcej wad niż zalet
- wszystkie są bardzo głośne
- najlepiej wykonany wg mnie jest Nolan, później AGV i CAberg, ostatni Airoh - opieram się tylko i wyłacznie na oględzinach organolep.... na macaniu! :grin:

Jako, że coś jednak muszę kupić (max 600 zł) proszę o pomoc w wyborze mniejszego zła - osobiście skłaniam się do AGV (cena czyni cuda - 450 zł na Allegro). No to robimy głosowanie, bez zbędnego ględzenia!

Aha, opuszczana blenda w Airoh sprawia bardzo złe wrażenie - "lata" jak przysłowiowy żyd po pustym sklepie, dodatkowo na nowym kasku widziałem odklejającą się naklejkę na dźwigni opuszczającą blende. Czy to czasem aby nie opada samo z siebie w czasie jazdy? Takie przynajmniej sprawia wrażenie....
Cave me domine ab amico, ab inimico vero me ipse cavebo
tomasz77
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 591
Rejestracja: 26.11.2008, 20:59
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: KOBYLNICA/K.POZNANIA

Re: KASK AGV LONGWAY

Post autor: tomasz77 »

WITAM. JA ZOSTAJE PRZY AGV. JAK MAM WYDAC NA NOLANA 1200PLN I MAM MIEC DWIE DECYBELE CISZEJ TO OLEWAM TO.
Silnik, dwa koła i mina wesoła…no chyba, że sarna pod koła!!!
Awatar użytkownika
MiroMiro
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 83
Rejestracja: 14.06.2008, 08:10
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Ustrzyki Dolne
Kontakt:

Re: KASK AGV LONGWAY

Post autor: MiroMiro »

Ja jednak wolał bym Nolan N102. Cena jest już przystępna a na pewno jest dużo lepiej wykonany.
BMW R1200R
Awatar użytkownika
matti21sk
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 242
Rejestracja: 02.12.2008, 09:52
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: KASK AGV LONGWAY

Post autor: matti21sk »

I jak Panowie, zakupiliscie juz kaski? Niedlugo tez bede kupowac, takze jezeli juz macie te kaski to podzielcie sie spostrzezeniami.

pzdr
Awatar użytkownika
Thorgal77
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1342
Rejestracja: 20.06.2008, 22:01
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Hindenburg (Zabrze)

Re: KASK AGV LONGWAY

Post autor: Thorgal77 »

Moje odczucie co do pierwszego mojego kasku Airocha SV55 jest takie ... dałem 620 zł - nic sie nie telepie, blenda sama sie nie opuszcza, zadne naklejki sie nie odklejają - a jesli by nawet sie odkleiły to co z tego - to tylko naklejki - zaczyna byc głosno tak jakos od 120 - jeździlem nim przy -10 nie było zimno, tzn cos tam zawiało pewnie przez to ze nie dokupiłem tej "uszczelki" pod brode - i nie dokupie :)

Jeden z wiekszych minusów - Paruje....ale lekkie ( 3mm) otwarcie szybki załątwia sprawe i nawet przy minusowych temp nie jest w twarz zimno.

Udanych zakupów. :-)
Wymiana uszkodzonych membran gaźnikowych XL600V, XL650, XRV750 RD04, XRV650 RD03 i inne

pancerne mocowania ścienne lub podłogowe do motocykla
viewtopic.php?f=169&t=10135
Częsci motocyklowe
Awatar użytkownika
Thorin
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 677
Rejestracja: 31.10.2008, 11:16
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Przeworsk

Re: KASK AGV LONGWAY

Post autor: Thorin »

Thorgal77 pisze:Udanych zakupów. :-)
Dzięki za te informacje. Jednak przeczytaniu miliona opinii zdecydowałem się na Caberga Rhyno. No chyba, że źle będzie mi leżał na dyńce to wtedy zostanie SV55 albo Longway...
Cave me domine ab amico, ab inimico vero me ipse cavebo
Awatar użytkownika
Stringers
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 354
Rejestracja: 18.10.2008, 22:37
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Dark Side of Stettinum
Kontakt:

Re: KASK AGV LONGWAY

Post autor: Stringers »

Mierzyłem Ceberga rhino i nawet mi się podobał ale później założyłem Airoh Mathisse RS Sport i po prostu nie było porównania. Nie wiem komu blenda opada czy lata, według mnie patent jest niezły i się sprawdza. Musisz założyć na czerep to będziesz wiedział, najlepiej abyś miał zaprzyjaźniony sklep i mógł się w nim przejechać. Powodzenia :thumbsup:
Najpiękniejsza muzyka, to praca silnika...choćby to był odkurzacz ;)

FOTOSTORY http://picasaweb.google.com/onthemove.dnx
BLOG http://onthemove.blox.pl/html
Awatar użytkownika
grzesieks103
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 104
Rejestracja: 20.01.2009, 18:29
Lokalizacja: Sochaczew

Re: KASK AGV LONGWAY

Post autor: grzesieks103 »

Witam.mam AIROHA i podzielam zdanie kolegow,nic nie lata itd,ale ostatnio moj kolega kupil NAXA nowego za 350 zl w Lodzi na gieldzie,kask wyglada solidnie,tylko trzeba go wkladac przy podniesionej szczece.Nie mialem niestety okazji sprawdzic jak sie spisuje w drodze,bo za zimno.Wykonanie kasku podobne do AIROHA,tez posiada szybke przyciemniana
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
kamikazemario
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 609
Rejestracja: 18.09.2008, 20:10
Lokalizacja: Beskid Wyspowy

Re: KASK AGV LONGWAY

Post autor: kamikazemario »

Ja się pochwale, że wczoraj zakupiłem Lazera Vertigo :tongue: Integral, więc troszke rozmija się z gustem większości forumowiczów chyba :wink: Nie latałem w nim jeszcze, ale wygląda naprawde dobrze i solidnie. Do tego piękne malowanie :ok:
CBR 600 F3
Odważni nie żyją wiecznie, lecz zbyt ostrożni nie żyją wcale..
Awatar użytkownika
Thorin
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 677
Rejestracja: 31.10.2008, 11:16
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Przeworsk

Re: KASK AGV LONGWAY

Post autor: Thorin »

matti21sk pisze:I jak Panowie, zakupiliscie juz kaski? Niedlugo tez bede kupowac, takze jezeli juz macie te kaski to podzielcie sie spostrzezeniami.
Jest Caberg Justissimo GT. Jeszcze w dniu zakupu wchodziły w grę SV55S, Caberg Rhyno, AGV Longway i N102. 100 przymiarek i padło na Justissimo. Po pierwszych jazdach (jakieś 100 km) jestem zadowolony.
plusy:
- jest wręcz bardzo cichy (porównanie do Longwaya)
- blenda
- otwieranie jedną ręką
- zakładam/zdejmuję go bez ściągania okularów (w SV55, jako jedynym, nie dałem rady tego zrobić)
minusy:
- przy moim wzroście wyglądam w nim jak Lord Vader w Kosmicznych Jajach :lol:
- zapięcie jakoś dziwnie drażni mi tzw. grdykę
Podsumowując, myślę, że jest to kask warty polecenia (zastrzegam sobie prawo zmiany zdania po dłuższej eksploatacji :grin: )
Cave me domine ab amico, ab inimico vero me ipse cavebo
Herflik
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 407
Rejestracja: 20.06.2008, 19:35
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Wrocław

Re: KASK AGV LONGWAY

Post autor: Herflik »

tez mam SV 55 i jedyne co mi lata to ... prezydent, jego brat i jeszcze paru ich kumpli :fuck: - poza tym kask jest bez zastrzerzeń, a jak mi w nim za głośno to trochę ściszam muzykę lub zmieniam kawałek na spokojniejszy :punk:
... na drzewie to każdy bażant potrafi.....
Awatar użytkownika
Lungo1
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 313
Rejestracja: 15.06.2008, 21:24
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Wrocław

Re: KASK AGV LONGWAY

Post autor: Lungo1 »

tak kolega rusza śliski temat ....tego co mu lata w kaku :grin:
APYS
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 47
Rejestracja: 04.01.2009, 21:13

Re: KASK AGV LONGWAY

Post autor: APYS »

mam zamiar zakupić kask i jak każdy czytam opinie i porady ale nie znalazłem nic lub niewiele na temat kasków otwartych. Temat jest dla mnie nowy dlatego mam pytanko czy ktoś już przerabiał jazdę w otwartym kasku jak to się sprawdza w praktyce. I kolejny , zauważyłem że preferowane są przez większość szczękowce (mnie też się podobają) i już prześledziłem że dobre zaczynają się od Airoha w górę a jak sie mają szczękowce typu NAXA? (http://www.naxa.pl/kask.php?model=F0B&foto=F0B_a) Czy w tym już w ogóle nie da się jeździć. Czy dysponując niewielką kwotą lepiej zainteresować się integralną skorupą? Bo i ciszej i mniej wieje?
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość