Slajdy zamiast zdjęć

Coś nie działa? Zawartość strony dziwnie wygląda? Daj znać.
Awatar użytkownika
falco
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5544
Rejestracja: 06.04.2010, 16:06
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: K-J

Slajdy zamiast zdjęć

Post autor: falco »

Siema,
jak w temacie a dokładniej mówiąc...

Na forum akwarystycznym FAWA mamy bardzo ciekawy guzik z funkcją slajdów (picasaslide), który umożliwia wrzucanie 1 odnośnika z galerii picasa w którym ukazują się wszystkie zamieszczone zdjęcia jako pokaz slajdów.

Dzięki temu nie trzeba się męczyć z wklejaniem każdego zdjęcia osobno, nie trzeba docinać zdjęcia do wymogów forum, list nie wydłuża się/kadruje o często długo ładujące się zdjęcia i co najważniejsze nawet najobszerniejsza fotostory mieści się w 1 okienku!! :thumbsup:
Do tego sami decydujemy o długości wyświetlania slajdów, możemy przewijać, itp.

Nie wiem jak jest pod kątem obciążenia serwera oraz czy to spowoduje większą pracę dla Modów, dlatego wrzucam jako propozycję, ale uważam, że pod kątem praktycznym, to niesamowite udogodnienia zarówno dla umieszczających jak i oglądających zdjęcia, których u nas nie brakuje. :cool:

Mam tylko nadzieję, że zdjęcia będą wcześniej przebrane, bo zdarza się, że ludzie wrzucają wszystko do 1 wora gdzie jest nawet kilkaset zdjęć na których powtarzają się ujęcia klatka po klatce... :thumbsdown:

Poniżej mój przykład z forum akwarystycznego (nie trzeba się rejestrować, aby obejrzeć):
http://fawa.pl/viewtopic.php?f=15&t=17929
Pozdr! falco
...nie ma boga i Motóra...


Czas Diabła... oto Łezka...
Awatar użytkownika
MADRAFi
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1382
Rejestracja: 27.07.2011, 19:06
Mój motocykl: BMW GS
Lokalizacja: Warszawa (Ursus)

Re: Slajdy zamiast zdjęć

Post autor: MADRAFi »

taki kod musialoby zaakceptowac nasze forum - HTML a niestety zabrania :(

Kod: Zaznacz cały

<embed type="application/x-shockwave-flash" src="https://picasaweb.google.com/s/c/bin/slideshow.swf" width="800" height="533" flashvars="host=picasaweb.google.com&hl=en_US&feat=flashalbum&RGB=0x000000&feed=https%3A%2F%2Fpicasaweb.google.com%2Fdata%2Ffeed%2Fapi%2Fuser%2Fmadrafi%2Falbumid%2F5809633787425303361%3Fkind%3Dphoto%26alt%3Drss%26authkey%3DGv1sRgCIy4xvyq9-6-6QE" pluginspage="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer"></embed>
Awatar użytkownika
Baran
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 845
Rejestracja: 12.01.2010, 19:46
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Warszawa

Re: Slajdy zamiast zdjęć

Post autor: Baran »

Ale AFAIK można zrobić customowy BB Code np. z takim właśnie HTML'em.
__
... >> Transalp XL650V >> Triumph Tiger 955i + bzyk-smrodziuch (Honda Pantheon 150 2T)
Startujemy z polskim forum Triumph Tiger - http://www.tigerforum.pl/
Awatar użytkownika
falco
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5544
Rejestracja: 06.04.2010, 16:06
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: K-J

Re: Slajdy zamiast zdjęć

Post autor: falco »

Baran pisze:Ale AFAIK można zrobić customowy BB Code np. z takim właśnie HTML'em.
yyy... Baran, mam nadzieję, że Ty mi nie ubliżasz...? :haha:

To była luźna propozycja, mi jako użytkownikowi wydaje się baaardzo pożyteczna.
Nie mam pojęcia jak sprawa wygląda od strony "obsługi" forum, nie chcę dorzucać więcej pracy, a wręcz przeciwnie... :cool:
Pozdr! falco
...nie ma boga i Motóra...


Czas Diabła... oto Łezka...
Awatar użytkownika
maju
Admin
Admin
Posty: 1374
Rejestracja: 01.06.2008, 16:13
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Slajdy zamiast zdjęć

Post autor: maju »

taki kod musialoby zaakceptowac nasze forum - HTML a niestety zabrania
A dlaczego zabrania?
Chyba każdy wie jak przykuwają uwagę ruszające się elementy.
Nie zawsze mamy ochotę coś oglądać a to wciąż się kołysze/ podskakuje/ przesuwa/ miga / czy wręcz ucieka!
Ta sama zasada dotyczy treści postów jak i podpisów.

I właśnie dlatego, aby forum nie stało się migającą choinką jest jak jest.

Mamy na forum galerię gdzie można dodawać całe albumy zdjęć. Są one wówczas w jednym miejscu, posegregowane. Dodatkowo takie zdjęcia z albumu można umieszczać bezpośrednio w postach.
Mamy wiec odpowiednie narzędzia do zdjęć.

Dodatkowo wspomniany kod odwołuje się do zewnętrznych stron www, a tym samym może za jakiś czas przestać działać, lub zapewne będzie przemycał reklamy.
Awatar użytkownika
MADRAFi
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1382
Rejestracja: 27.07.2011, 19:06
Mój motocykl: BMW GS
Lokalizacja: Warszawa (Ursus)

Re: Slajdy zamiast zdjęć

Post autor: MADRAFi »

a czytales ze chodzi o wygode.
Te wasze galerie sa malo uzywalne. Jakos nie widze tlumow ktore z tego korzystaja i zamieszczaja zdjecia. Wszyscy i tak robia linkowania do zewnetrznych stron bo to jedyny sesnowny sposob zeby pokazac ladnie zdjecia.
Awatar użytkownika
maju
Admin
Admin
Posty: 1374
Rejestracja: 01.06.2008, 16:13
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Slajdy zamiast zdjęć

Post autor: maju »

MADRAFi pisze: Te wasze galerie sa malo uzywalne. Jakos nie widze tlumow ktore z tego korzystaja i zamieszczaja zdjecia. Wszyscy i tak robia linkowania do zewnetrznych stron bo to jedyny sesnowny sposob zeby pokazac ladnie zdjecia.
To czy galeria jest używana czy nie to już kwestia ludzi.
Jest udostępnione narzędzie ale nikogo nie zmuszam do korzystania z niego.
Skoro wszyscy "robia linkowania do zewnetrznych stron" to ich sprawa, nie ma takiego obowiązku.
Galeria udostępniona w ramach forum pozwala umieszczać zdjęcia do 1000pix szerokości więc nie jest to mało.
Jest to wystarczająca wielkość aby przedstawić dobre zdjęcie, tutaj przykłady:
gallery/image_page.php?album_id=136&image_id=543
gallery/image_page.php?album_id=97&image_id=295
gallery/image_page.php?album_id=1&image_id=41
Przypomnę, że te zdjęcia można umieszczać też bezpośrednio w treści postów.
Przykład: 295
Można też wkleić linka do całej galerii i wówczas mamy wszystkie zdjęcia na ekranie.
a czytales ze chodzi o wygode.
Za to doczytałem to:
umożliwia wrzucanie 1 odnośnika z galerii picasa
Czyli do treści postu trzeba wkleić linka, co czynimy i tak obecnie - nakład pracy taki sam.
Zdjęcia nadal sią na zewnętrznych serwerach.
nie trzeba docinać zdjęcia do wymogów forum
Skoro zdjęcia są na zewnętrznych serwerach to jest to oczywiste.
Obecnie podając linka do tych zewnętrznych serwerów tez nie trzeba zdjęć kadrować do wymagań forum, ewentualnie do wymagań tych zewn serwerów.
zdarza się, że ludzie wrzucają wszystko do 1 wora gdzie jest nawet kilkaset zdjęć na których powtarzają się ujęcia klatka po klatce
A to już kwestia ludzi a nie programów/ maszyn.
Wprowadzając taki pokaz slajdów, to te " kilkaset zdjęć na których powtarzają się ujęcia klatka po klatce" będzie nam latać przed oczami i ... nadal będzie ich "kilkaset klatka po klatce". Co gorsza będziemy zmuszeni je oglądać nie wiedząc co jest dalej. Na zwykłym pokazie zdjęć (lista, jedno obok drugiego) możemy sami na podstawie miniaturki zdecydować które chcemy powiększyć.

Zresztą większość zewnętrznych serwisów ze zdjęciami umożliwia kliknięcie "pokaz slajdów" i mamy ten pokaz.
Mamy więc wybór, a to lepsze niż go nie mieć.
Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość