Aprilia Pegaso 650

Dzięki Transalpowi nabrałeś doświadczenia i chcesz zrobić następny krok w motocyklowej przygodzie?
Tu znajdziesz kącik poświęcony innym jednośladom.
Awatar użytkownika
michal87sc
Czytacz
Czytacz
Posty: 4
Rejestracja: 16.01.2013, 22:55
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: Będzin

Aprilia Pegaso 650

Post autor: michal87sc »

Warto?? czy jak już kupować to Transalpa??


http://otomoto.pl/aprilia-pegaso-650-19 ... 01023.html
Awatar użytkownika
teo
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 370
Rejestracja: 14.06.2011, 09:36
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Siedlce

Re: Aprilia Pegaso 650

Post autor: teo »

Pewnie, że lepiej trampka. Zawsze dwa gary to nie singiel, poza tym większa dostępność części
Awatar użytkownika
Wolo
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3484
Rejestracja: 05.11.2008, 15:12
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Poznań

Re: Aprilia Pegaso 650

Post autor: Wolo »

Hej, pytasz ogólnie o ten model, czy akurat o ten egzemplarz? Pytam, bo nie wiem, czy dział dobry :)
Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa.
Awatar użytkownika
gwardia
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2858
Rejestracja: 01.11.2010, 17:24
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: Murowana Goślina

Re: Aprilia Pegaso 650

Post autor: gwardia »

Pewnie więcej byś się dowiedział na forum 'pegasowym". Tu i tak większość osób odpowie ci, że lepiej trampka, bo takiego wyboru dokonali i nie żałują.
"Jutro zawsze będzie jutro więc jutro jutra już nie będzie"
Awatar użytkownika
michal87sc
Czytacz
Czytacz
Posty: 4
Rejestracja: 16.01.2013, 22:55
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: Będzin

Re: Aprilia Pegaso 650

Post autor: michal87sc »

Wolo pisze:Hej, pytasz ogólnie o ten model, czy akurat o ten egzemplarz? Pytam, bo nie wiem, czy dział dobry :)

ogólnie o pegaso 650 :) ewentualnie suzuki rf itd itp.....

z tego rodzaju moto ktorymi mozna osiągać duże przelotowe prędkości to chyba BMW R1100GS....

Cenowo wiecej niż TRAMPEK ale..... takie 2in1 bo i w teren można jak trampkiem, a i na trasie mozna przelotowo leciec bez katowania 140-160
Awatar użytkownika
Nadol
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3272
Rejestracja: 11.07.2011, 09:18
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Marki

Re: Aprilia Pegaso 650

Post autor: Nadol »

Podłącze się pod temat, ponieważ dotyczy tego samego moto.

Kumpela przymierza się do zakupu pierwszego motocykla. Jest dylemat - co wybrać (poza kolorem :)).
Budżet: około 8 kzł (max 10 kzł)
Moto ma być uniwersalne, proste, łatwo się prowadzić i nie psuć się w trasie :). Pozycja na moto możliwie swobodna, prosta (nie ścigacz).
Powstała taka oto lista:
1. Aprilla Pegaso
2. Suzuki Freewind
3. BMW F650 (ST, GS)
4. może coś wam przychodzi do głowy (poza Trampkiem :))
Nadol aka n4d01
srebrna 650, srebrny lub biały kask, WH....
Romet Ogar 200 -> MZ ETZ 150 -> ......... -> Honda XL 650 V

"Samochodem przemieszczasz ciało, motocyklem podróżuje dusza"
Awatar użytkownika
Feel_ip
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 198
Rejestracja: 11.08.2009, 13:48
Lokalizacja: Kraków

Re: Aprilia Pegaso 650

Post autor: Feel_ip »

Nadol, wszystkie moto które wymieniłeś są zacne bo nie sportowe więc z założenia nie zmęczone żywotem a z racji przeznaczenia a mniejsza popularność w Polsce dyktuje mniejszą cene za nawet ładne sztuki (poza chyba bmw gs), wiadomo liczy się dbanie o eksploatacje przez użytkowników (łozyska, oleje, filtry)
1. Aprilla Pegaso to praktycznie ten sam motocykl co BMW F650 jeno sporo tańszy. W nowszych wersjach dodali gsowi świeczkę, nie wiem czy w apce też.
2. Suzuki Freewind też dobra oferta
4. poza "V-ką" Trampkiem _ zdecydowanie budżetowy Kawasaki KLE 500 i budzetowa Honda Vigor 650 moze z xt600 ale te dwa ostatnie są bezowiewkowe
Najlepiej przefiltrować swoją okolicę w potralu aukcyjnym, pojechać się przysiąść, sama kumpela osądzi który jest wygodny.

Michal87sc, to w końcu pytasz o Pegaso 650 czy R1100GS? Zastanów się jak często procentowo będziesz jeździł te rzeczywiście 140-160 i wybierz moto które spełni Twoje wymagania. Nie ma motocykli do wszystkiego bo wtedy są do :dupa: pomijając fakt że żaden z wymienionych przez Ciebie w cięższy teren sie nie nadaje.
Awatar użytkownika
zimny
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2901
Rejestracja: 28.08.2010, 08:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Garwolin

Re: Aprilia Pegaso 650

Post autor: zimny »

W Polsce nigdzie nie można 160 jeździć :tongue: :grin:

Poza tym nie bardzo widzę takie pałowanie singla :egh: Pegaso to bardzo fajny motocykl. Natomiast jak ktoś ma zapędy do szybszej jazdy to mocy zabraknie, niezależnie czy to trampek czy pegaso.
Trampkarz emeryt.
DL1000 AL8
Awatar użytkownika
Nadol
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3272
Rejestracja: 11.07.2011, 09:18
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Marki

Re: Aprilia Pegaso 650

Post autor: Nadol »

Feel_ip, dzięki za info.
Się przysiadała koleżanka. W tej chwili już chodzi bardziej o konkrety techniczno-eksploatacyjne. Może ktoś zna słabe i mocne strony tych motków i się wypowie.
Wiem, że Pegaso to włoska odpowiedź (kopia?) BMW ale później (roczniki) to chyba się pozmieniało trochę (inne silniki?). Pegaso ogólnie można dużo taniej kupić niż niemiecki pierwowzór ale może warto dołożyć i jednak wybrać BMW? Rocznikowo od 2000 do limitu budżetowego.
Nadol aka n4d01
srebrna 650, srebrny lub biały kask, WH....
Romet Ogar 200 -> MZ ETZ 150 -> ......... -> Honda XL 650 V

"Samochodem przemieszczasz ciało, motocyklem podróżuje dusza"
Awatar użytkownika
Piku
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 104
Rejestracja: 16.06.2009, 23:52
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Warszawa

Re: Aprilia Pegaso 650

Post autor: Piku »

Witam.
Mogę się wypowiedzieć co do kwestii motocykla. Moja matula jeździ takowym BMW F650 ST 2001r.Fajny motocykl zawias trochę wpuściliśmy niżej by pewniej stała na nogach. Czasami go dosiadam choć ma go dopiero rok.
Z moich spostrzeżeń to jest singiel i najlepiej radzi sobie w zakresie obrotów 3,200-3,500 wtedy sa mniejsze wibracje. Hamulce brembo, ostre piekielnie dla mnie za mocne. Dla nie wprawionego uślizg na zablokowanym kole to nie problem. Szyba za niska a o akcesoryjna trudno. Dla kobitki 165-170 myślę ze jest git choć brakuje mu kultury pracy silnika. Następny motocykl to już na pewno nie singiel
Ostatnio zmieniony 21.01.2013, 12:25 przez Wolo, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: ort
Transalp XL 700V ABS '08
Awatar użytkownika
zimny
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2901
Rejestracja: 28.08.2010, 08:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Garwolin

Re: Aprilia Pegaso 650

Post autor: zimny »

Singiel to singlel. Trochę musi tyłek masować :smile:

Jak się taki kupuje to ze wszystkimi jego urokami, zadami i waletami :wink:
Trampkarz emeryt.
DL1000 AL8
Awatar użytkownika
wilq.bb
Kontroler
Kontroler
Posty: 2673
Rejestracja: 27.08.2012, 08:41
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Aprilia Pegaso 650

Post autor: wilq.bb »

Jeśli chodzi o Aprilie - przed zakupem pierwszego moto konsultowałem to u znajomych z całkiem znanego serwisu moto w Bielsku i co usłyszałem, to zacytuje:
"owszem był taki motocykl, nawet zdjęcia się zachowały, ale nie waż się tego kupować" - wg nich bolączką tego modelu jest sprzęgło rozrusznika zdobycia tylko w ASO za odpowiednią kwotę - poza tym nie mieli zastrzeżeń - oczywiście padło zaraz porównanie, że lepiej transa kupic - no i m.in dlatego jestem tu i teraz :grin:
"Logowanie się na forum jest jak wchodzenie do knajpy za rogiem - zawsze te same mordy przy barze, barman rzuci drwiną a kiblu trochę śmierdzi... Jednak się przychodzi." by Matjas
Jako dżentelmen upijam się po 18-stej.
Awatar użytkownika
Jaro-Ino
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2820
Rejestracja: 22.01.2010, 00:41
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Aprilia Pegaso 650

Post autor: Jaro-Ino »

Jeśli przelotówki 140-160 to SUper Tenera nadaje się do tego idealnie :) Siedzi się na siodle niżej niż na TA lub na podobnym poziomie. Masa nie jest najmniejsza, ale to kwestia przyzwyczajenia.
Awatar użytkownika
gwardia
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2858
Rejestracja: 01.11.2010, 17:24
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: Murowana Goślina

Re: Aprilia Pegaso 650

Post autor: gwardia »

Jest jeszcze np: Dominator NX650 i Yamaszka XT660Z.


Jaro-Ino pisze:Jeśli przelotówki 140-160 to SUper Tenera nadaje się do tego idealnie :) Siedzi się na siodle niżej niż na TA lub na podobnym poziomie. Masa nie jest najmniejsza, ale to kwestia przyzwyczajenia.
Jaro to nie wątek o autoreklamie tylko obiektywne doradzanie :smile: .
"Jutro zawsze będzie jutro więc jutro jutra już nie będzie"
Awatar użytkownika
Nadol
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3272
Rejestracja: 11.07.2011, 09:18
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Marki

Re: Aprilia Pegaso 650

Post autor: Nadol »

OK... a jak nie singiel ale w podobnej klasie (moc/waga/pozycja/poreczność/niezawodność/cena) to co?
Nadol aka n4d01
srebrna 650, srebrny lub biały kask, WH....
Romet Ogar 200 -> MZ ETZ 150 -> ......... -> Honda XL 650 V

"Samochodem przemieszczasz ciało, motocyklem podróżuje dusza"
Awatar użytkownika
Tomko
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 595
Rejestracja: 16.05.2010, 13:55
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Aprilia Pegaso 650

Post autor: Tomko »

Honda VFR 750 Rc36 II do 8 tyś PLN kupisz fajna sztukę :grin: VFR to nie ścig!! To sportowy turystyk :wink:
Zbieram na fajny rower...
Awatar użytkownika
Feel_ip
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 198
Rejestracja: 11.08.2009, 13:48
Lokalizacja: Kraków

Re: Aprilia Pegaso 650

Post autor: Feel_ip »

nadol pisze:singimoc/waga/pozycja/poreczność/niezawodność/cena
niech się przymierzy do Kawasaki KLE 500 (czyli er5 w odpowiedniku nakeda), będzie z nich miał największą kulturę silnika ze względu na dwa gary
Tomko pisze:Honda VFR 750
rzeczywiście wygodna dla Michal87sc może być vfr-a, na szybsza trasę+lekkie szutry wybrałbym jednak mniej obudowaną Yamahę TDM
Ostatnio zmieniony 21.01.2013, 12:38 przez Feel_ip, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
zimny
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2901
Rejestracja: 28.08.2010, 08:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Garwolin

Re: Aprilia Pegaso 650

Post autor: zimny »

Tomko pisze:Honda VFR 750 Rc36 II do 8 tyś PLN kupisz fajna sztukę :grin: VFR to nie ścig!! To sportowy turystyk :wink:
To i tak szorowanie :dupa: po asfalcie. I tylko po asfalcie :tongue:

Co do Aprilii to mam sprzęt tej firmy i ceny części (przynajmniej w moim przypadku) to typowy polski mit. W ASO są tańsze od porównywalnych Hądy i czasem niewiele droższe od zamienników. Nie ma co robić dramatu.

O Afryce kiedyś słyszałem od mechanika że nie kupować bo pompy i reglery padają. Trampka też bo w 600 moduły się sypią a w 650 pompy wody. :smile: Wszystko jest do ogarnięcia...

Jeśli się nie mylę to Ś.P. Izi pojechał z kumplem na Ural. Kumpel właśnie na Pegaso, pojechali wrócili i nic nie padło poza chwilowymi kaprysami. Po prostu uważam że każde moto ma swoje słabe punkty- pytanie tylko jak często są awarie i na ile skomplikowana naprawa.

Pozdrawiam
zimny
Trampkarz emeryt.
DL1000 AL8
Awatar użytkownika
Tomko
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 595
Rejestracja: 16.05.2010, 13:55
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Aprilia Pegaso 650

Post autor: Tomko »

zimny pisze:
Tomko pisze:Honda VFR 750 Rc36 II do 8 tyś PLN kupisz fajna sztukę :grin: VFR to nie ścig!! To sportowy turystyk :wink:
To i tak szorowanie :dupa: po asfalcie. I tylko po asfalcie :tongue:
Oj, oj nie chce tutaj trzodzić w temacie ale ile osób posiadających enduro nie zjeżdża nim z asfaltu? :mouthshut:

A nawet jak trzeba na wyjeździe przejechać te parę km szutrem to nawet rzeczoną VFR da się to zrobić a na czarnym nie ma co porównywać szosowego enduro do VFR :wink: Poza tym to Honda i się nie psuje :smile:

MZtką jeździłem przez las i na asfalcie też a to szosowy turystyk :grin:

Astrą jeżdżę, jak trzeba gruntową drogą przez las i daje rade, (nie mówię o błotach i innych ekstremach).

A z Panem Ostrym na wyjedzie pod koniec sezonu 2012 pojechał chłopak szosówka na normalnych szosowych oponach, nawet bród nim przejechał i mam dla niego :resp:

PS Nie żebym kogoś na siłę zmuszał do zakupu VFR ale warto wziąć pod uwagę tego typu moto zwłaszcza jak sporadycznie albo wręcz w ogólnie nie będzie się zjeżdżać z czarnego :)

Sorki za :offtopic: już milknę :mouthshut:
Zbieram na fajny rower...
Awatar użytkownika
jedras
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 648
Rejestracja: 14.07.2008, 21:16
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Maastricht, Netherlands
Kontakt:

Re: Aprilia Pegaso 650

Post autor: jedras »

Tomko pisze:
zimny pisze:
Tomko pisze:Honda VFR 750 Rc36 II do 8 tyś PLN kupisz fajna sztukę :grin: VFR to nie ścig!! To sportowy turystyk :wink:
To i tak szorowanie :dupa: po asfalcie. I tylko po asfalcie :tongue:
Oj, oj nie chce tutaj trzodzić w temacie ale ile osób posiadających enduro nie zjeżdża nim z asfaltu? :mouthshut:

A nawet jak trzeba na wyjeździe przejechać te parę km szutrem to nawet rzeczoną VFR da się to zrobić a na czarnym nie ma co porównywać szosowego enduro do VFR :wink: Poza tym to Honda i się nie psuje :smile:
Brat właściciel 750 RC36 97r. też tak twierdził do momentu kiedy zawiesił się z wielkim hukiem na krawężniku ku uciesze gapiów :grin: Nie wspominając, że jechał za mną jadącym na wiadrze załadowanym do oporu :D
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości