Spawanie wydechu na motocyklu

Montaż i demontaż baku, kraników , gaźników, airboxa, tłumiki , filtry powietrza i paliwa, linki ssania/ gazu, pompy paliwa elektryczne i podciśnieniowe, ustawienia gaźnika, poprowadzenie przewodów.
Awatar użytkownika
Yarro
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 699
Rejestracja: 27.01.2011, 16:22
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Białystok

Spawanie wydechu na motocyklu

Post autor: Yarro »

Zrobiła mi się dziurka w wydechu trochę ponad stopką pasażera. Nieduża, ale spaliny lecą na zawias tej stopki. I teraz pytanie: da się to pospawać bez zdejmowania tłumika (dojście jest dobre)? A jeśli tak to jak zabezpieczyć trampka, żeby czegoś nie uszkodzić?
krynek
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 533
Rejestracja: 22.08.2011, 20:39
Mój motocykl: nie mam już TA
Kontakt:

Re: Spawanie wydechu na motocyklu

Post autor: krynek »

Jak spawałem dwururkę to tylko odłączałem akumulator i co ważne masa jak najbliżej spawanego miejsca i nic się nie zesra.
pozdr
Transalp PD06 EVO II 650 -był, są kamertony....,teraz LC8
Awatar użytkownika
leslaw
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 543
Rejestracja: 04.04.2010, 21:22
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: WROCLAW (okolice)

Re: Spawanie wydechu na motocyklu

Post autor: leslaw »

Miejsca przyległe narażone na uszkodzenie przez iskry, można przykryć mokrymi szmatami.
Awatar użytkownika
jedras
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 648
Rejestracja: 14.07.2008, 21:16
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Maastricht, Netherlands
Kontakt:

Re: Spawanie wydechu na motocyklu

Post autor: jedras »

A to nie jest oryginalna dziurka, która służy odprowadzeniu wody? W 600 takowa była.
Awatar użytkownika
evoluzione
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 913
Rejestracja: 23.08.2012, 22:24
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kurów

Re: Spawanie wydechu na motocyklu

Post autor: evoluzione »

Jak urwałem śrubę osłony, to spawałem migiem nakrętkę i tylko odłączyłem aku i nic nie wybuchło.
Więc do dzieła :thumbsup:
Są:
PD10 98 - w najszybszym kolorze :-), PD06 95 - żonki
Była:
XL 125 2001
Masz problem z CB Radiem? - pisz/dzwoń - spróbuję pomóc - http://forum.transalpclub.pl/viewtopic.php?f=68&t=13016
SQ8MXQ
Awatar użytkownika
rumen
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 87
Rejestracja: 27.02.2012, 13:31
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Gowarczów/Łódź

Re: Spawanie wydechu na motocyklu

Post autor: rumen »

Blacharze jak spawają auto to nie tylko odłączają akumulator ale też "mostkują" czy coś takiego dokładnie nie wiem o co chodzi, ale właśnie jak sam spawałem swoje auto to mimo odłączenia akumulatora poszło jakieś zwarcie i spaliła mi sie końcówka mocy w radiu.

Nie wiem czy podobnie jest w moto że coś może polecieć ale radziłbym odkręcić tłumnik lepsze dojście, bezpieczniej a dużo roboty z wyjęciem tłumnika nie ma :grin: :tongue:
Panuj nad światem, nad sobą nie musisz.
emtomek
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 124
Rejestracja: 26.03.2012, 17:39
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Krasnystaw

Re: Spawanie wydechu na motocyklu

Post autor: emtomek »

pawelxd91 pisze:...... poszło jakieś zwarcie i spaliła mi sie końcówka mocy w radiu.
No radia przynajmniej w moim trampku to jeszcze nie ma ... :grin:

A tak poważnie to odłączyć akumulator, masę bardzo blisko miejsca naprawy i można spawać ... nic nie powinno się stać, aczkolwiek ja kiedyś odłączałem jeszcze moduł :)
Awatar użytkownika
evoluzione
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 913
Rejestracja: 23.08.2012, 22:24
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kurów

Re: Spawanie wydechu na motocyklu

Post autor: evoluzione »

pawelxd91 pisze:Blacharze jak spawają auto to nie tylko odłączają akumulator ale też "mostkują" czy coś takiego dokładnie nie wiem o co chodzi, ale właśnie jak sam spawałem swoje auto to mimo odłączenia akumulatora poszło jakieś zwarcie i spaliła mi sie końcówka mocy w radiu.

Nie wiem czy podobnie jest w moto że coś może polecieć ale radziłbym odkręcić tłumnik lepsze dojście, bezpieczniej a dużo roboty z wyjęciem tłumnika nie ma :grin: :tongue:
Mostkowanie chyba raczej stosuje się gdy nie można odłączyć aku, np. jak ktoś nie zna kodu do radia, itp. Zapina się to na aku i można spawać.
Są:
PD10 98 - w najszybszym kolorze :-), PD06 95 - żonki
Była:
XL 125 2001
Masz problem z CB Radiem? - pisz/dzwoń - spróbuję pomóc - http://forum.transalpclub.pl/viewtopic.php?f=68&t=13016
SQ8MXQ
Awatar użytkownika
ostry
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 3966
Rejestracja: 12.06.2008, 21:52
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kraśnik
Kontakt:

Re: Spawanie wydechu na motocyklu

Post autor: ostry »

Tak jak koledzy wyżej, tylko aku odłącz i lepiej niech iskry na niego nie lecą :smile: , chyba że masz alarm ze swoim zasilaniem awaryjnym, w takim wypadku musisz i jego odłączyć. Ja się tak właśnie dowiedziałem o alarmie w swoim poprzednim trampku a niestety pilota nie miałem. Skubany zaczął wyć a ja w tym hałasie musiałem szukać centralki - nie polecam :lol: .
PD 06,RD 01,PD 06,PD 06,RD 04,PD 06,PD 10,RD 10,RD 13,PD 06,T7 ...
Awatar użytkownika
falco
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5544
Rejestracja: 06.04.2010, 16:06
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: K-J

Re: Spawanie wydechu na motocyklu

Post autor: falco »

Siema,

co do "mostkowania" akumulatora, to dokładniej mówiąc jest to specjalne urządzenie, które wpina się przed spawaniem w autach gdzie nie można ot tak odłączać akumulatora (komputer, itp.). Akumulator zostaje normalnie w instalacji a dodatkowo zakłada się specjalne urządzenie i można spawać.

Oczywiście w Trampku to nie potrzebne, więc musisz odkręcić klemy i pamiętać by perfekcyjnie osłonić wszystko dookoła!!
Pozdr! falco
...nie ma boga i Motóra...


Czas Diabła... oto Łezka...
Awatar użytkownika
Krzychoza
romeciarz
romeciarz
Posty: 20
Rejestracja: 09.12.2014, 15:55
Mój motocykl: XL650V

Re: Spawanie wydechu na motocyklu

Post autor: Krzychoza »

Zapiekła mi się śruba w kolektorze, jedna z tych które trzymają tę blachę przykręconą do rury tylnego cylindra, niestety ukręciła się i została w środku, naprawiłem, działa - ale tak na przyszłość - te kolektory można normalnie migomatem cykać drutem do zwykłej stali ? Macie jakieś doświadczenia ? Bo jak się zwali znowu to trza będzie nakrętkę przyspawać.
Awatar użytkownika
meny72
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 117
Rejestracja: 10.04.2016, 08:59
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Barczewo

Re: Spawanie wydechu na motocyklu

Post autor: meny72 »

Spokojnie migomatem możesz, zasłon silnik, plastiki i koniecznie akumulator może wybuchnąć!
Fizolof
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 358
Rejestracja: 25.06.2013, 22:39
Mój motocykl: XL600V

Re: Spawanie wydechu na motocyklu

Post autor: Fizolof »

meny72 pisze:Spokojnie migomatem możesz, zasłon silnik, plastiki i koniecznie akumulator może wybuchnąć!
Odłącz moduł(y)
Awatar użytkownika
meny72
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 117
Rejestracja: 10.04.2016, 08:59
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Barczewo

Re: Spawanie wydechu na motocyklu

Post autor: meny72 »

Moduły? Trampek to nie wachadlowiec columbia, dać blisko mase i lecieć spawem :ok:
Fizolof
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 358
Rejestracja: 25.06.2013, 22:39
Mój motocykl: XL600V

Re: Spawanie wydechu na motocyklu

Post autor: Fizolof »

meny72 pisze:Moduły? Trampek to nie wachadlowiec columbia, dać blisko mase i lecieć spawem :ok:
Niektórzy też twierdzą, że nie potrzebują prezerwatyw bo zawsze zdążą wyjąć :lol: Każdy robi jak uważa :smoke:
Awatar użytkownika
meny72
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 117
Rejestracja: 10.04.2016, 08:59
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Barczewo

Re: Spawanie wydechu na motocyklu

Post autor: meny72 »

Filozof wiesz to ze swojego doświadczenia czy naczytałeś się w internecie? "chodzi mi o spawanie nie kondomy"
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości