Proszę o pomoc.....pilne!!!!

motocyklowo
Awatar użytkownika
KAPRAL
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 173
Rejestracja: 15.11.2008, 11:47
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Jaworzno

Proszę o pomoc.....pilne!!!!

Post autor: KAPRAL »

mam pytanko do znawców tematu mianowicie....czy jak sprowadze teraz motocykl z Niemiec to czy muszę go rejestrować odrazu? tzn załatwiać wszystkie papiery? czy moge to zrobić w póżniej przed sezonem np w kwietniu? bo cholewcia jasna na co teraz opłacać wszystko jak motorek będzie stał przez zimę?



i zapytam jeszcze jakie (ile) musze dokonać formalności/ opłaty?



Bardzo dziękuję za podpowiedzi
Ostatnio zmieniony 25.02.2009, 07:18 przez KAPRAL, łącznie zmieniany 1 raz.
XL 650V 03/04

Prawdziwych przyjaciół poznaje się po tym że wiedzą o tobie wszystko i dalej nimi są...
forhend
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 292
Rejestracja: 13.06.2008, 20:28
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

Re: Proszę o pomoc.....pilne!!!!

Post autor: forhend »

smiało możesz poczekac,kilka dni przed zgłoszeniem do rejestracji musisz miec "aktualną "umowe kupna -sprzedazy motocykla ("aktualną" czyli z datą poprzedzającą kilka dni do tyłu zakup sprzę :smile: ta)
Andy
romeciarz
romeciarz
Posty: 34
Rejestracja: 02.11.2008, 13:43

Re: Proszę o pomoc.....pilne!!!!

Post autor: Andy »

Masz wszystko tutaj : http://www.motocykl.org/sprowadzanie.php
Jeżeli to za mało to użyj wyszukiwarki
Awatar użytkownika
Remi
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1073
Rejestracja: 19.09.2008, 17:46
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Bartoszyce
Kontakt:

Re: Proszę o pomoc.....pilne!!!!

Post autor: Remi »

Ja co prawda jakiś czas temu ale jak sprowadziłem motocykl to czekałem z rejestracją dwa miesiące bo zima była i nie było sensu. Z tego co wiem nic sie nie zmieniło i nie przepisu zmuszającego do szybkiej rejestracji.
Awatar użytkownika
slavo
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 91
Rejestracja: 24.08.2008, 22:11
Lokalizacja: Brzozów

Re: Proszę o pomoc.....pilne!!!!

Post autor: slavo »

Ja kupiłem trampka w sierpniu a zarejestrowałem w październiku. Nie mam pojęcia po co kombinować :niewiem:
forhend pisze:musisz miec "aktualną "umowe kupna -sprzedazy motocykla ("aktualną" czyli z datą poprzedzającą kilka dni do tyłu zakup sprzę :smile: ta)
.
:hammer:
- Patrz tata Translapt przyjechoł
- besto wielko maszina !
Awatar użytkownika
KAPRAL
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 173
Rejestracja: 15.11.2008, 11:47
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Proszę o pomoc.....pilne!!!!

Post autor: KAPRAL »

... podpowiadali mi niektórzy że mam 30dni od daty na umowie? motor jest już w niemczech wyrejestrowany (ta data chyba nie jest ważnakiedy ?)
Posiadam umowę z datą :grin: oraz dwa Briefy (mały i duży) oraz ks serwisową
Czy jeszcze musze mieć jakieś inne dokumenty bo ktoś napominał o jakiejś ks pojazdu?! ale to chyba dotyczy tylko samochodów?! :sad:
XL 650V 03/04

Prawdziwych przyjaciół poznaje się po tym że wiedzą o tobie wszystko i dalej nimi są...
Awatar użytkownika
slavo
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 91
Rejestracja: 24.08.2008, 22:11
Lokalizacja: Brzozów

Re: Proszę o pomoc.....pilne!!!!

Post autor: slavo »

Masz wszystko co potrzebne.Na samochody, które zjeżdżają na "czerwonych\miesiączkowych" tablicach dostaje się dodatkowy papir.Termin 30 dniowy jest ale jak to w praktyce każdy wi.
- Patrz tata Translapt przyjechoł
- besto wielko maszina !
Awatar użytkownika
KAPRAL
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 173
Rejestracja: 15.11.2008, 11:47
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Proszę o pomoc.....pilne!!!!

Post autor: KAPRAL »

dzięki wszystkim za podpowiedzi :thumbsup:
XL 650V 03/04

Prawdziwych przyjaciół poznaje się po tym że wiedzą o tobie wszystko i dalej nimi są...
Awatar użytkownika
Piterek
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 242
Rejestracja: 25.09.2008, 16:49
Lokalizacja: Piotrków Tryb

Re: Proszę o pomoc.....pilne!!!!

Post autor: Piterek »

Mówisz że moto jest wyrejestrowane, więc chyba masz to napisane i podstemplowane na Briefach?
Bo bez wymeldowania nie zarejestrują ci moto w Polsce.A z tego co wiem, to termin 30 to dniowy od daty zakupu jednak obowiązuje. Moto po tym terminie zarejestrujesz, ale żebyś nie miał przykrych niespodzianek w postaci jakiegoś mandatu z US na przykład...
chciałbym umrzeć we śnie jak mój dziadek.... a nie jak jego pasażerowie głośno krzycząc :shock: :shock:
forhend
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 292
Rejestracja: 13.06.2008, 20:28
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

Re: Proszę o pomoc.....pilne!!!!

Post autor: forhend »

KAPRAL pisze:... podpowiadali mi niektórzy że mam 30dni od daty na umowie? motor jest już w niemczech wyrejestrowany (ta data chyba nie jest ważnakiedy ?)
Posiadam umowę z datą :grin: oraz dwa Briefy (mały i duży) oraz ks serwisową
Czy jeszcze musze mieć jakieś inne dokumenty bo ktoś napominał o jakiejś ks pojazdu?! ale to chyba dotyczy tylko samochodów?! :sad:
własnie po to jest potrzeban ta "kombinacja":)
Awatar użytkownika
slavo
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 91
Rejestracja: 24.08.2008, 22:11
Lokalizacja: Brzozów

Re: Proszę o pomoc.....pilne!!!!

Post autor: slavo »

Od motocykla nie odprowadza się dodatkowych opłat oprócz zwolnienia z Vatu i problemów nie ma z karami.Przynajmniej ja nie miałem :tongue: Z dwojga złego wolę karę za niedotrzymanie terminu niż opaleniznę w kratki za podpis :lol:
- Patrz tata Translapt przyjechoł
- besto wielko maszina !
Awatar użytkownika
KAPRAL
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 173
Rejestracja: 15.11.2008, 11:47
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Proszę o pomoc.....pilne!!!!

Post autor: KAPRAL »

...no właśnie mówię że :mouthshut:
Ostatnio zmieniony 16.11.2008, 18:01 przez KAPRAL, łącznie zmieniany 1 raz.
XL 650V 03/04

Prawdziwych przyjaciół poznaje się po tym że wiedzą o tobie wszystko i dalej nimi są...
Awatar użytkownika
slavo
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 91
Rejestracja: 24.08.2008, 22:11
Lokalizacja: Brzozów

Re: Proszę o pomoc.....pilne!!!!

Post autor: slavo »

Ja kupowałem trampka w salonie i w takim przypadku nic nie mogłem zakombinować ponieważ dostałem rachunek.Zostaje tylko napisanie umowy na ostatniego właściciela z briefu i podpis a tego robić nie chciałem.Mam wiarygodny komplecik dokumentów i czyste sumienie :smile:
- Patrz tata Translapt przyjechoł
- besto wielko maszina !
forhend
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 292
Rejestracja: 13.06.2008, 20:28
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

Re: Proszę o pomoc.....pilne!!!!

Post autor: forhend »

przeciez to zadne przestepstwo napisac nową umowe,sprzet nie jest kradziony,nie unikamy płacenia za rejestracje,ani nic w tym stylu,to absolutnie nieskazitelna rzecz w całej procedurze kupna,i nikt tego nie sprawdza.
No i nikt cie za to nie zamknie:) :lol: :lol: :lol: także luz chłopie,wypiszesz sobie nową umowe w marcu i do urzedów.pozdro. :thumbsup:
Fryzjer
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 789
Rejestracja: 16.06.2008, 23:43
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Wrocław

Re: Proszę o pomoc.....pilne!!!!

Post autor: Fryzjer »

Więc obalając mit 30 dni na rejestrację, w przypadku pojazdu sprowadzanego z innego Państwa Wspólnotowego Masz 5dni od momentu sprowadzenia pojazdu na teren Rzeczypospolitej Polskiej, data z umowy nie ma tu teoretycznie znaczenia, bo możesz np. zakupić pojazd 1 Sierpnia ale na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej sprowadzić go dopiero 20 Sierpnia, tak więc faktycznie masz 5 dni od daty pierwszego badania technicznego (116zł chyba), robisz wcześniej tłumaczenie (~110zł) briefa skł. z 2 części, umowę najlepiej spisz polsko-niemiecką, wtedy mniej za tłumaczenie zapłacisz, z papierem z przeglądu i dokumentami oraz tłumaczeniem udajesz się do Urzędu Skarbowego, właściwego dla miejsca zamieszkania, tam składasz wniosek o tzw. "zwolnienie z Vat-u" chyba formularz VAT 24 i po około 7dniach otrzymujesz to zwolnienie VAT 25 i twój portfel jest szczuplejszy o kolejne 160zł :banghead: . Ze wszystkimi dokumentami udajesz się do Wydziału Komunikacji, tam jakieś 150zł jeszcze opłat i rejestrujesz. do tego ubezpieczenie OC które MUSISZ wykupić koniecznie w dniu rejestracji a nastepnie :crossy: :crossy: :crossy:

Powodzenia :thumbsup:
Capo RR "Wyzwanie jest dla tych, którzy wyruszają w drogę. Marzenia są dla tych, którzy zostają z tyłu" T.Sabine
Awatar użytkownika
Piterek
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 242
Rejestracja: 25.09.2008, 16:49
Lokalizacja: Piotrków Tryb

Re: Proszę o pomoc.....pilne!!!!

Post autor: Piterek »

Kolego Fryzjerze mylisz nieco fakty, a na co niby ma mieć 5 dni od sprowadzenia do Polski???
Na rejestrację??? Otóż nie!!! Te 5 dni dotyczą samochodu!!! I jest to termin zgłoszenia samochodu w Urzędzie Celnym do akcyzy. Za jego przekroczenie walą mandaty.
Ale nie dotyczy to motocykla, bo na moto akcyzy nie ma!!!
Koszty rejestracji w wydziale komunikacji to ok 190zł, tłumaczenia ok 120zł, zerówka 116zł, świstek ze skarbowego o zwolnieniu z Vat 160zł, OC według posiadanych zniżek. Przy pełnych najtaniej w PZU (zależy to też od miasta, w dużych drożej) u mnie na wsi 54zł.

Wrażenia z jazdy Trampim... bezcenne. :ok:
chciałbym umrzeć we śnie jak mój dziadek.... a nie jak jego pasażerowie głośno krzycząc :shock: :shock:
Awatar użytkownika
MISIEK
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 554
Rejestracja: 15.06.2008, 22:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: Proszę o pomoc.....pilne!!!!

Post autor: MISIEK »

Nie mam już Transalpa, Supertenery ani nawet Afryki...
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości