600, 1996r, 68 000km, 7800zł, Białystok, raworB

Kupić? Nie kupić? Porady odnośnie kupna, opinie o konkretnych egzemplarzach
Awatar użytkownika
dziamalk
romeciarz
romeciarz
Posty: 22
Rejestracja: 07.08.2012, 17:52
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Mrągowo, Gdańsk

600, 1996r, 68 000km, 7800zł, Białystok, raworB

Post autor: dziamalk »

Link do aukcji:
http://allegro.pl/honda-transalp-xl-600 ... 78894.html

Obrazek
Rok produkcji: 1996 Przebieg (km): 68000
Pojemność silnika: 501 - 750ccm Rodzaj paliwa: benzyna
Rodzaj napędu: łańcuch Stan: Używany
Uszkodzony: Nie
Wyposażenie: Bagażnik, Kufry,
Informacje dodatkowe: Bezwypadkowy, Sprowadzony, Zarejestrowany w Polsce,

Motocykl w bardzo dobrym stanie wizualnym oraz technicznym.Nowy akumulator, świece, łańcuch, Sprzęt praktycznie przygotowany do sezonu. Jedyne o co pokusiłbym się to rutynowa wymiana oleju i filtr oleju (filtr jest kupiony - wrzucę do kufra przyszłemu właścicielowi). Jazda na tym motorze to prawdziwa przyjemność. Zanim go kupiłem rozptrywałem różne pomysły - BMW GS 650, Suzuki V-storm, Kawasaki KLE, Yamaha Tenere itp. Czytałem bardzo dużo na forach i wybór padł na Tramppka. Bo jak twierdzą fani dwóch kółek - co jak co ale HONDA jest po prostu niezawodna. I tak faktycznie jest - przejeździłęm nią 2 sezony bez żadnych zastrzeżeń:) :), a jeździ się na tym motorze zajedwabiście, nie wspomnę już o pięknej pracy silnika :) Sprzedaje tylko dlatego, że ze względów osobistych i zaodowych musiałem przeorganizować swoje życie i zupełnie nie mam czasu na jazdę. Nie wypada aby taki sprzęcik stał w grażu. Do motyckla dorzucam kufer GIVI, oponę enduro firmy MITAS oraz porządny pokrowiec firmy Naxa. Zanim zalicytujesz proszę o kontakt telefoniczny pod numerem telefonu
Mój kolejny temat w tym dziale, aukcja polecona przez etopa, no i nie powiem, żeby mi się nie spodobało i trochę się "napaliłem" mimo, że nie dzwoniłem jeszcze do tego Pana. Moim niewprawnym okiem wszystko wygląda zachęcająco, ale czekam jeszcze na Wasze opinie.

Chciałbym wiedzieć czy cena jest dobra, czy myślicie, że dałoby się jeszcze coś zbić jeżeli motocykl faktycznie byłby w dobrym stanie?
Czy pojawia się dużo więcej ogłoszeń na jesieni i takie moto można by kupić taniej, czy te wszystkie dodatki sprawiają, że taka cena tego egzemplarza byłby atrakcyjna nawet zimą?
Czy jest ktoś, albo znacie może kogoś z Białegostoku albo bliskiej okolicy, kto mógłby obejrzeć motocykl, pomóc w zakupie, bo jeżeli większość rzeczy zgadzałaby się z opisem, to bym go kupił jak najszybciej, tylko jestem kompletnie zielony i częściowo brałbym kota w worku, nie zdążyłem nawet poczytać tematów typu: na co zwracać uwagę przy zakupie itp.
A może nie ma co srać po gaciach, tylko samemu pojechać dokładnie obejrzeć motocykl, sprawdzić czy nic nie cieknie, czy ładnie pali, czy równo, prosto jeździ, czy rama krzywa, wypytać o przeszłość i brać, a co będzie to się zobaczy ?
Awatar użytkownika
arthec
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 117
Rejestracja: 17.02.2012, 17:14
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Krakow

Re: 600, 1996r, 68 000km, 7800zł, Białystok, raworB

Post autor: arthec »

Wyglada rzeczywiscie zdrowo. Zawsze podobalo mi sie to malowanie. Co do ceny to wydaje mi sie, ze zima moglbys go dostac za mniejsze pieniadze. Kluczowa sprawa to stan opon i napedu. Jesli niedlugo beda do zmiany to na pewno trzeba negocjowac.

Pytanie podstawowe - na ile chcesz skorzystac jeszcze z tego sezonu? Jesli marzenia o weekendowym lataniu lub dalszych przejazdzkach sa mocne - to warto brac teraz. Okres najwyzszych cen i tak juz minal.

Kupowac samemu czy "pod opieka"? Wiadomo, ze lepsza druga opcja. Osobiscie kupowalem sam, ale staralem sie nadrobic gruntowna lektura tego forum, poznaniem osoby od ktorej kupowalem (opinii o niej na forum) oraz przede wszystkim zdrowym rozsadkiem.

Motocykli jest wiecej niz my mamy pieniedzy by na nie wydac. Prawo popyt - podaz dziala na korzysc kupujacego. To ty masz wybor, ty decydujesz. Dopoki kasa jest w twojej kieszeni, to ty mozesz wybrzydzac. A na gadanie, ze okazja itp - pamietaj, ze kazdego sezonu na tym forum jest do kupienia co najmniej kilka cukierkow. Nie ma co sie spieszyc.
Awatar użytkownika
Cambriel
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 914
Rejestracja: 29.03.2012, 20:37
Mój motocykl: XL600V

Re: 600, 1996r, 68 000km, 7800zł, Białystok, raworB

Post autor: Cambriel »

exuser87 pisze:No kto jak kto, ale Etop to ma najwięcej doświadczenia :smile: Tak wybrzydzał, tak wybierał, że gdyby zapisywał moto którymi się interesował, to by było pewnie z 75% rynku TA w Polsce :grin:
Zacytowałem słowa Mazi87 z wątku, w którym Arthec był na etapie poszukiwania swojego motonga. Już wtedy wiedziano, że nasz Etop ma oko do motocykli (takie podwójne hipnotyzujące). :tongue: :grin:
Dlatego piszę tak :
dzwoń i pytaj sprzedającego, konsultuj się z Etopem.
Do Białegostoku z Mrągowa jest tylko 180 km.
Szczerze pisząc mnie tam gul skacze, "...taki on ładny, taki mi sie widzi amerkańcki..." :smile:

Obrazek
Test: Cambriel


Nie sztuką jest bycie jednym z 72, sztuką jest bycie jednym z 12, mistrz może być tylko jeden.
etop
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 809
Rejestracja: 24.02.2011, 09:44
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Rastenburg Mazury NKE
Kontakt:

Re: 600, 1996r, 68 000km, 7800zł, Białystok, raworB

Post autor: etop »

Dzieki Panowie za słowa uznania wszystko to prawda szukałem i przy pomocy kolegów oceniano mi kilka sprzętów. Mi ten też sie podoba, i na oko nie na sie czego czepić, trzeba ocenić na miejscu ale sam nie jedź, popros o pomoc kolegów z forum z Białego napisz kilka PWów jak ktos sie odezwie i znajdzie chwilę na pomoc to umawiaj na oględziny. Może kierownik jest nasz? chociaz gdyby tak było ofertę sprzedaży dałby na forum, lecz istnieje prawdopodobieństwo że ktos z naszych ten egzemplarz i kierownika poprostu zna ;-) największy plus to fakt ze jest używany i kupujesz od właściciela a nie od handlarza.
Powodzenia kolego.
Ps. Ten rocznik to ostatni samuraj ;)
kobietom, pacierza i alkoholu nie odmawiam
Awatar użytkownika
gajos007
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 749
Rejestracja: 17.11.2010, 20:47
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Węgorzewo

Re: 600, 1996r, 68 000km, 7800zł, Białystok, raworB

Post autor: gajos007 »

Właśnie miałem prosić o poradę dotyczącą tego moto...będzie trzeba PW posłać do enerona i laplukasz mają chyba niezadaleko więc może oblukają ;)

btw.Może chcesz moją SuperTenere :wink: ? Zaraz będę wystawiał na sprzedanie ;)
XL600V '90r - XTZ750 '90r - XL650V '00r - DL650 '04r - XL650V '01r - XL700V '10r - XRV750 '02r
Awatar użytkownika
arthec
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 117
Rejestracja: 17.02.2012, 17:14
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Krakow

Re: 600, 1996r, 68 000km, 7800zł, Białystok, raworB

Post autor: arthec »

gajos007 pisze:
btw.Może chcesz moją SuperTenere :wink: ? Zaraz będę wystawiał na sprzedanie ;)
oraz
gajos007 pisze:Ogłoszenie nieaktualne.

Nie sprzedaje,zmienił mi się światopogląd. Przeleciałem się dziś trampkiem z pasendżerem i zapomniałem o jednej ważnej rzeczy,tenera nie osiada tak mocno jak na nią plecaczek wsiądzie,nie ma problemów z wyprzedzaniem,a do tego dochodzi jeszcze wygoda w/w pasażera.

Jedyne co zmienię w teresce to oponki na jakąś kostkę....no i dokupię sobie jakiś bagster....także temat rozwiązany
Ja wiedziałem, że będą kolejne zwroty w tej historii i telenowela :grin:
Awatar użytkownika
gajos007
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 749
Rejestracja: 17.11.2010, 20:47
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Węgorzewo

Re: 600, 1996r, 68 000km, 7800zł, Białystok, raworB

Post autor: gajos007 »

Hehe to nie będzie telenowela,raczej sztuka w trzech aktach....tj. Akt 1.Sprzedaje Akt 2.Nie sprzedaje Akt 3.Sprzedałem

Dziś podszedł akt 3 więc na 99% tenera sprzedana,czekam do 18 sierpnia na odbiór moto i będę szukał trampka :) no chyba że się jakaś afri trafi ale z przewagą na trampka ;)
XL600V '90r - XTZ750 '90r - XL650V '00r - DL650 '04r - XL650V '01r - XL700V '10r - XRV750 '02r
etop
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 809
Rejestracja: 24.02.2011, 09:44
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Rastenburg Mazury NKE
Kontakt:

Re: 600, 1996r, 68 000km, 7800zł, Białystok, raworB

Post autor: etop »

ma info ze kupiłes Obrazek
kobietom, pacierza i alkoholu nie odmawiam
Awatar użytkownika
dziamalk
romeciarz
romeciarz
Posty: 22
Rejestracja: 07.08.2012, 17:52
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Mrągowo, Gdańsk

Re: 600, 1996r, 68 000km, 7800zł, Białystok, raworB

Post autor: dziamalk »

Taaak, kupiłem go, teraz oficjalnie i z czystym sumieniem mogę dołączyć do tak zacnego grona fanów i posiadaczy TA.
Bardzo dziękuję wszystkim za pomoc, bez niej nie poszłoby wszystko tak gładko.

Pozdrawiam bardzo serdecznie!
lukarz
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 51
Rejestracja: 27.10.2011, 14:57
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Polkowice/Wrocław

Re: 600, 1996r, 68 000km, 7800zł, Białystok, raworB

Post autor: lukarz »

dziamalk pisze:Taaak, kupiłem go, teraz oficjalnie i z czystym sumieniem mogę dołączyć do tak zacnego grona fanów i posiadaczy TA.
Bardzo dziękuję wszystkim za pomoc, bez niej nie poszłoby wszystko tak gładko.
Pozdrawiam bardzo serdecznie!
Gratulacjone :grin: :grin:
Za ile go wyrwałeś???
Awatar użytkownika
dziamalk
romeciarz
romeciarz
Posty: 22
Rejestracja: 07.08.2012, 17:52
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Mrągowo, Gdańsk

Re: 600, 1996r, 68 000km, 7800zł, Białystok, raworB

Post autor: dziamalk »

Pan się nie chciał targować, a mi zależało, moto w dobrym stanie, tylko kilka drobnostek zrobić i powinno być lux, a co będzie to czas pokaże.
etop
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 809
Rejestracja: 24.02.2011, 09:44
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Rastenburg Mazury NKE
Kontakt:

Re: 600, 1996r, 68 000km, 7800zł, Białystok, raworB

Post autor: etop »

niech sie darzy a drobnostki sam usuwa w ramach relaksu Obrazek
kobietom, pacierza i alkoholu nie odmawiam
Awatar użytkownika
dziamalk
romeciarz
romeciarz
Posty: 22
Rejestracja: 07.08.2012, 17:52
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Mrągowo, Gdańsk

Re: 600, 1996r, 68 000km, 7800zł, Białystok, raworB

Post autor: dziamalk »

Temat do zamknięcia, dziękuję.
Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości