nowy tranalp ??

motocyklowo
Mały
Czytacz
Czytacz
Posty: 4
Rejestracja: 10.11.2008, 10:28

nowy tranalp ??

Post autor: Mały »

Witam

Nosze sie z zamiarem kupna motoru pierwszego dla siebie. niestety albo stety mam 194 cm i słuszną wage 110 kg. Myśle o o nowym Transalpe ale po;
1 czy nie bedzie zamały
2 chce latac troszke po sutrach wiec czy wybierac wersje z ABS-em
Pomocy
JANUSZ
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 252
Rejestracja: 05.11.2008, 20:32
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Bielsko

Re: nowy tranalp ??

Post autor: JANUSZ »

Odpowiadając na pierwasze pytanie: Ja ma 185 cm, i siedzac na motocyklu (transalp 650) stope mam płasko na ziemi a nogi wyprostowane, także przy twoim wzroście bedziesz się czuł napewno pewnie bo bedziesz miał nogi lekko ugięte co sprawie lepszą pozycje przy manewrowaniu motongiem np przy ruszaniu, itp.( mam też cbf 1000 i wnim jest nisko siedzenie i tam jak siedze to właśnie nogi mam lekko ugiete i czuje się pewniej niż na transalpie myśle : o tzw.manewrowani parkingowym),
Po zakupie moto dla ciebie bedzie dobrą opcję od razy zmienić szybe na wysoką GIVI, moto staje się wizualnie wyższe a i witr nie będzie dmuchal w oczy,
Natomiast odpowiadając na drugie pytanie dotyczącej abs-u to trudno odpowiedzieć, ja jak chce pojezdzić szutrami czy po lesie biore transalpa 650 oczywiście niema abs-u ( bo zaden niema), a gdy planuje asfaltówki to jade cbf wnim mam abs i musze przyznać z jest nieoceniny szczególnie na mokrej nawierzchni działa idealnie moim zdaniem jest naprawde dopracowany,
Pewnie za wiele Ci pomogłem ale by najmniej próbowałem,
Sam musisz mniej wiecej ocenić ile będziesz jezdził szutrami a ile asfaltami,
Z tego co zauważyłem 70% może nawet 80% kupują z abs-em,
Ale decyzja należy do ciebie :thumbsup: :thumbsup:
Awatar użytkownika
ryben
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 477
Rejestracja: 19.10.2008, 17:17
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: wrocław

Re: nowy tranalp ??

Post autor: ryben »

wg mnie trampol będzie dla Ciebie niczym motorynka dla przerośniętego kurdupla, jak weźmiesz bagaż i pasażerkę /-ra to będzie mało ruchawo i za słabo, będziesz balansować na granicy mozliwości tego motonga . ja mam osobiście 184 cm i ok. nieco lekko >90 kg i jeżdże póki co solo więc mnie odpowiada; co do ABS to na drodze jest OK :ok: w terenie nie sprawdzałem bo hmm koledzy z forum skutecznie mnie od tego pomysłu odwiedli :banghead: :banghead: ale po szutrach i bezdrożach bez szaleństw jak przystało na "leszcza" :lol: jeżdżę i daje rade, ale zaznaczam to nie jest offroad typu hardcore tylko takie nieśmiałe esy floresy; jesli masz wybór i chęć podrózowania bierz Varadero !! a jak jeszcze większa chęć to bierz czołg długodystansowy dla wysokich i tych wyższych, ich pasażerów i wiele ciężkiego bagażu - bmw r 1200 gs !! maszyna nieruchawa podobno i kłopotliwa ale nie do zabicia /tak też mówia o swych maszynach posiadacze legendarnej juz Hondy Africa Twin zdobywczyni rajdu Paryż Dakar Królowej Pustyni, maszyny która nigdy sie nie psuje :thanks: / i nie trzeba smarować łańcucha :grin: - pomyśl powaznie :omg: trampek stary i nowy są fajne i dają dużo radości, ale przymierz się do konkretnej maszyny najlepiej i sam oceń czy siedzi Ci sie OK rusza i hamuje, a winkle i cała reszta później - fakt że ten motong waży 220 kg i jest naprawde ciężki i może sprawic kłopoty ale motongi to nie są zabawki tylko pojazdy silnikowe które mają niezłe póki co osiągi
czas ucieka ... wieczność czeka ...
Grzesiek33
Czytacz
Czytacz
Posty: 8
Rejestracja: 18.08.2008, 11:25

Re: nowy tranalp ??

Post autor: Grzesiek33 »

Zdecydowanie będzie za mały-pojezdzisz sezon i będziesz szukał czegos większego.
Mały
Czytacz
Czytacz
Posty: 4
Rejestracja: 10.11.2008, 10:28

Re: nowy tranalp ??

Post autor: Mały »

wielkie dzieki za rady
Awatar użytkownika
Mroq
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 375
Rejestracja: 16.06.2008, 09:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: nowy tranalp ??

Post autor: Mroq »

jeżeli to twój pierwszy motor, to radziłbym trampka i to używanego, żeby serce nie bolało przy glebach, łatwo go opanujesz , po roku , dwóch odsprzedasz z niewielką stratą a kasy ci zostanie na dobry kask i strój.
kupowanie jako pierwszy motor potwora 1000cm3 jest bez sensu
AT RD 07a
Awatar użytkownika
Remi
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1073
Rejestracja: 19.09.2008, 17:46
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Bartoszyce
Kontakt:

Re: nowy tranalp ??

Post autor: Remi »

Mroq ma rację - podziwiam ludzi co kupują pierwsze moto z salonu. Nie zdecydowałbym sie na zakup nowego gdybym identycznym nie pojeździł przynajmniej jeden sezon. Jeszcze nie trafiłem na swój idealny motocykl... może to będzie transalp ale na pewno nie 700 bo jest za bardzo miejski.
Awatar użytkownika
BlackGodiva
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 236
Rejestracja: 16.06.2008, 12:04
Lokalizacja: Duszniki Zdrój
Kontakt:

Re: nowy tranalp ??

Post autor: BlackGodiva »

ryben pisze: maszyna nieruchawa podobno i kłopotliwa ale nie do zabicia /tak też mówia o swych maszynach posiadacze legendarnej juz Hondy Africa Twin zdobywczyni rajdu Paryż Dakar Królowej Pustyni, maszyny która nigdy się nie psuje :thanks: /
Ryben, nie jesteś na forum bambusów - nie musisz tak się pucować do tej Afryki :haha: :haha: :haha:

Naprawdę, powinieneś w końcu się pojawić na spotkaniu w Oleńce (następne już jutro) - tam byś dowiedział się z pierwszej ręki, jak niezawodna jest Afri i które jej "podzespoły" można nosić w portfelu :haha:
forhend
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 292
Rejestracja: 13.06.2008, 20:28
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

Re: nowy tranalp ??

Post autor: forhend »

Trampek na 1 sezon jazdy ,jak najbardziej tak,pózniej sam stwierdzisz ,ze chcesz cos letko wiekszego:)i wymienisz motocykl,
moja rada:kup używanego trampka w dobrym stanie,a nie nową maszyne z salonu,szkoda go na gleby i nauke.pózniej łatwiej bedzie zmienic motocykl na inny.Howgh.
TROJAN
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3276
Rejestracja: 28.10.2008, 23:26
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: KRAKóW

Re: nowy tranalp ??

Post autor: TROJAN »

A ja mam nowego trampka i jest mi dobrze . :tongue:
Mam 188 wzrostu waga 90 kg , nie dotykam pełną stopą do podłoża tylko czóbkiem palców .
Faktycznie jest cięzki ale to nie przeszkadza aż tak bardzo .Kwestia szutrów to jest problem opon i przede wszystkim umiejętności

A zresztą punkt widzenia zależy od punktu siedzenia ...........
Jest demokracja :smoke:

pozdro :lanie:
Awatar użytkownika
Remi
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1073
Rejestracja: 19.09.2008, 17:46
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Bartoszyce
Kontakt:

Re: nowy tranalp ??

Post autor: Remi »

Mi tam z wyglądu też sie nawet 700-tka podoba...tylko to małe koło z przodu. Lasy w mojej okolicy lubią miec na środku drogi wielkie dziury że nie wspomnę o miescie więc im wieksze koło tym lepsze.
Awatar użytkownika
ryben
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 477
Rejestracja: 19.10.2008, 17:17
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: wrocław

Re: nowy tranalp ??

Post autor: ryben »

Kwestia szutrów to jest problem opon i przede wszystkim umiejętności

zgadzam sie z tym stwierdzeniem, dobry tzn. sprawny i doświadczony motongowiec na i po /-prawie/ wszystkim pojedzie :crossy: a leszczowi w tym nie pomoże najlepsza maszyna i droga gładka niczym stół :thumbsdown:
czas ucieka ... wieczność czeka ...
JANUSZ
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 252
Rejestracja: 05.11.2008, 20:32
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Bielsko

Re: nowy tranalp ??

Post autor: JANUSZ »

Kolega Trojan potwierdził właśnie to o czym pisałem w pierwszym poście :punk: ,
Co do gs-a lub innego większego moto to trudno sobie wyobrazić gościa który zaczyna jezdzić właśnie na takim sprzęcie- szacun!
Nie chciał bym z nim wspólnie latać - no chba że byłby wybrany w programie " MAM TALENT" :ok:
Awatar użytkownika
ryben
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 477
Rejestracja: 19.10.2008, 17:17
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: wrocław

Re: nowy tranalp ??

Post autor: ryben »

JANUSZ pisze:Kolega Trojan potwierdził właśnie to o czym pisałem w pierwszym poście :punk: ,
Co do gs-a lub innego większego moto to trudno sobie wyobrazić gościa który zaczyna jezdzić właśnie na takim sprzęcie- szacun!
Nie chciał bym z nim wspólnie latać - no chba że byłby wybrany w programie " MAM TALENT" :ok:
:haha: :haha: :haha: :haha: :ok: :ok:
czas ucieka ... wieczność czeka ...
TROJAN
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3276
Rejestracja: 28.10.2008, 23:26
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: KRAKóW

Re: nowy tranalp ??

Post autor: TROJAN »

No tak Panowie taka prawda :blush:
Awatar użytkownika
ryben
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 477
Rejestracja: 19.10.2008, 17:17
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: wrocław

Re: nowy tranalp ??

Post autor: ryben »

BlackGodiva pisze:
ryben pisze: maszyna nieruchawa podobno i kłopotliwa ale nie do zabicia /tak też mówia o swych maszynach posiadacze legendarnej juz Hondy Africa Twin zdobywczyni rajdu Paryż Dakar Królowej Pustyni, maszyny która nigdy się nie psuje :thanks: /
Ryben, nie jesteś na forum bambusów - nie musisz tak się pucować do tej Afryki :haha: :haha: :haha:

Naprawdę, powinieneś w końcu się pojawić na spotkaniu w Oleńce (następne już jutro) - tam byś dowiedział się z pierwszej ręki, jak niezawodna jest Afri i które jej "podzespoły" można nosić w portfelu :haha:
ja nie pucuję do Afryki Twin, ja podziwiam ją bo to jest PERŁA Z LAMUSA /nie dość że już z lamusa to na dodatek nadal perła/ :crossy:
czas ucieka ... wieczność czeka ...
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości