Motocykl spadkowy Yamaha xj 650

Dzięki Transalpowi nabrałeś doświadczenia i chcesz zrobić następny krok w motocyklowej przygodzie?
Tu znajdziesz kącik poświęcony innym jednośladom.
Awatar użytkownika
jeivi
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 205
Rejestracja: 17.09.2010, 09:57
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Gdynia

Motocykl spadkowy Yamaha xj 650

Post autor: jeivi »

Witam!
Panowie/Panie w wyniku niesprawiedliwości tego świata zmarł mój najlepszy kolega( motocyklista, to on zaraził mnie pasją motocykli). Dostałem po nim na pamiątkę Yamahę xj 650 z 1982 roku. On zakupił ja na krótko przed śmiercią ( podejrzewam że chciał mieć jakiś motywator do powrotu do zdrowia). Z przyczyn oczywistych nie sprzedam go nigdy natomiast chciałbym przywrócić mu dawny blask, tak jak zrobiłem to z moim trampkiem ;-) Pytanie do użytkowników forum, czy ktoś miał kontakt z tym motocyklem? Generalnie potrzebne mi info na temat słabych stron tego modelu. Zastanawia mnie fakt czy 30 letni silnik obejdzie się bez generalki? Generalnie maszyna odpala tyle wiem na liczniku ma 47tyś i tu moja wiedza się kończy... Proszę o pomoc ;-)
tobias1
romeciarz
romeciarz
Posty: 28
Rejestracja: 08.05.2012, 22:46
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Lublin

Re: Motocykl spadkowy Yamaha xj 650

Post autor: tobias1 »

Jesli to jest jakis wyjatkowy egzemplarz, to moze miec 47tys, ale nie chce mi sie w to wierzyc. Na poczatek sprawdz czy nic nigdzie nie cieknie, chodzi mi o wal i silnik. Przydalby sie pomiar kompresji. Jesli wszystko jest wporzadku, to pojezdzij troche i zobacz czy nic dziwnego nie bedzie sie dzialo.
Awatar użytkownika
jeivi
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 205
Rejestracja: 17.09.2010, 09:57
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Gdynia

Re: Motocykl spadkowy Yamaha xj 650

Post autor: jeivi »

Generalnie to myśle nad całkowitą renowacją i zrobienie pamiątkowego motocykla. Z pierwszych oględzin nic nie cieknie wszystko kupy się trzyma, aż jestem zdziwiony ;-) Jeśli ktoś miał do czynienia z starymi japońskimi konstrukcajami to prosze o info;-)
rort_
romeciarz
romeciarz
Posty: 32
Rejestracja: 09.06.2012, 20:56
Mój motocykl: XL600V

Re: Motocykl spadkowy Yamaha xj 650

Post autor: rort_ »

Zacny motocykl - szczególnie silnik. Pancerny i mocny.
Słabe hamulce - ale to raczej standard z tamtych lat.
Zrób mu próbę olejową i zmierz ciśnienie oleju. Jak wyniki wyjdą w normie, to nic nie ruszaj. Wyreguluj zawory (płytki) i ciesz się jazdą. Może mieć nakulane te 40pare tysi - hałasuje łańcuch pierwotny?
Spotkałem się już z takimi maszynami.
Daj jakieś foto, czy jest w oryginalnym malowaniu.
Awatar użytkownika
jeivi
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 205
Rejestracja: 17.09.2010, 09:57
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Gdynia

Re: Motocykl spadkowy Yamaha xj 650

Post autor: jeivi »

O dziwo wszystko działa nic nie puka nic nie stuka polatałem tak 200km i git ;-) Generalnie w silniku tylko olej świece i filtr wymieniłem wymyłem wypucowałem i maszynka jak nowa ;-) Robi teraz za pamiątkę ;-) Zrobię sesje fotograficzną to podrzucę foto ;-)
Awatar użytkownika
jeivi
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 205
Rejestracja: 17.09.2010, 09:57
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Gdynia

Re: Motocykl spadkowy Yamaha xj 650

Post autor: jeivi »

Obiecana fotka :smile: Myślę że w ferie zimowe trochę podziałam i będzie jak nowa ;-)
Obrazek
Awatar użytkownika
teo
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 370
Rejestracja: 14.06.2011, 09:36
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Siedlce

Re: Motocykl spadkowy Yamaha xj 650

Post autor: teo »

Fajny klasyk i jeszcze o wartości sentymentalnej.
Artur
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 292
Rejestracja: 17.01.2012, 08:06
Mój motocykl: XL600V

Re: Motocykl spadkowy Yamaha xj 650

Post autor: Artur »

Super maszynka. Sam o niej myślałem zanim wsiadłem na TA.
Awatar użytkownika
jeivi
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 205
Rejestracja: 17.09.2010, 09:57
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Gdynia

Re: Motocykl spadkowy Yamaha xj 650

Post autor: jeivi »

Zapadła decyzja;-) Rozpoczynam budowę cafe racera :smile: Yamaha jest już idealną bazą do budowy koncepcja jest teraz praca, praca,praca ;-) Trampek już dopieszczony więc mogę czas poświęcić na xj'tę ;-)
Całość będzie utrzymana w czarnym metalicznym kolorze z chromami ;-)

Jednak xj będzie dalej odpoczywać :smile: Na miejsce xj jako cafe racer będzie jedyna słuszna maraka Honda ale Ntv :smile:
Rozpoczynają się poszukiwania ntv'ki ;-) Jak by ktoś wiedział coś o jakiejs fajnej sztuce proszę o info ;-) Szykuje się ładne stado w garażu Trampek i czafe racer na bazie ntv ;-)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości