Tankbag Oxford 38l

Akcesoria do motocykla, gmole, kufry, sakwy, grzane manetki, słowem dodatkowe wyposażenie.
Awatar użytkownika
jedras
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 648
Rejestracja: 14.07.2008, 21:16
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Maastricht, Netherlands
Kontakt:

Tankbag Oxford 38l

Post autor: jedras »

Witam

W związku z planowanym wyjazdem wakacyjnym pomyślałem o zakupie czegoś takiego:
http://allegro.pl/torba-na-bak-zbiornik ... 00970.html

Pytanie czy ktoś miał doczynienia z tym modelem Oxforda? Przyznam, że mam złe doświadczenia z tankbagami na magnesy. Poprzedni pożyczony, podrapał mi lakier na zbiorniku i nie chciałbym żeby to się powtórzyło.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

PS Dodam, że zamierzam go użytkować na zbiorniku Hondy Varadero 1000 :)
Awatar użytkownika
Neno
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2484
Rejestracja: 15.03.2010, 18:37
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Zambrów

Re: Tankbag Oxford 38l

Post autor: Neno »

Ja mam HELD-a na magnesy i jest lepiej niż ok - co prawda w terenie trzeba go przymocować dodatkowo na paski ale rysować, nie rysuje zbiornika od ponad dwóch lat. Pamiętaj by przed założeniem torby oczyścić dokładnie zbiornik a dodatkowo w miejscach narażonych na tarcie oklej sobie folią bezbarwną i będzie git!
Z oxfordem śmigałem i mam jak najlepsze zdanie. Nie rysuje, porządne zamki, pokrowiec... ale ja mam model z lat `00 więc może być innej, zapewne lepszej jakości.
Awatar użytkownika
shaakir
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 69
Rejestracja: 23.02.2011, 11:34
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Nowa Dęba
Kontakt:

Re: Tankbag Oxford 38l

Post autor: shaakir »

Zeszłoroczną Rumunię obleciałem z dokładnie tym modelem Oxforda o który pytasz. Wygodny w użyciu, nie rysuje zbiornika a pojemny jak diabli... No i szelki do zrobienia z niego plecaka robią robotę. Co prawda normalnie użytkuję mniejszy rozmiar bo 18l (lepiej mi się jeździ w trybie mieszania on/off) też oxforda, ale tamten pożyczony od kumpla na wyjazd szczerze polecam.
Awatar użytkownika
Neno
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2484
Rejestracja: 15.03.2010, 18:37
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Zambrów

Re: Tankbag Oxford 38l

Post autor: Neno »

shaakir pisze:Wygodny w użyciu, nie rysuje zbiornika a pojemny jak diabli...
No pojemność mówi sama za siebie - otchłań!
Tak dla porównania ja będę miał zamontowane na jesienny, miesięczny wyjazd sakwy o takiej pojemności - łącznej pojemności :)
Grzechu79
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 37
Rejestracja: 03.08.2011, 11:37
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Wrocław

Re: Tankbag Oxford 38l

Post autor: Grzechu79 »

Neno pisze:... nie rysuje zbiornika od ponad dwóch lat. Pamiętaj by przed założeniem torby oczyścić dokładnie zbiornik a dodatkowo w miejscach narażonych na tarcie oklej sobie folią bezbarwną i będzie git! ...
Warto też na sam spód tankbaga nie kłaść twardych przedmiotów. Kolega kiedyś wytarł sobie lakier konserwą którą miał na samym dole w tankbagu
Awatar użytkownika
roshid
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 128
Rejestracja: 12.09.2010, 22:57
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Poznań

Re: Tankbag Oxford 38l

Post autor: roshid »

Mam ten model, służył mi już w zeszłym sezonie. Ogólnie jest w porządku, dobra jest ta opcja zwiększania pojemności poprzez dodatkowy zamek i możliwość noszenia jako plecak. W 600-tce mimo wystającego korka trzyma się nieźle (pasek + magnesy), podejrzewam, że bez folii na baku mógłby rysować lakier. Z bajerów jest w zestawie pokrowiec przeciwdeszczowy i możliwość wykorzystania samego spodu osobno jako mapnik. W tym sezonie zacząłem mieć problemy z głównym zamkiem - zaczyna się samoistnie rozdzielać przy większym wypakowaniu, ale jest w tym trochę mojej winy. Nie jest to jakaś hiper jakość, ale daje radę.
Awatar użytkownika
Reindeer
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1139
Rejestracja: 11.11.2011, 16:48
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Wrocław (czasem Krosno)

Re: Tankbag Oxford 38l

Post autor: Reindeer »

Jestem ciekaw czy ktokolwiek porównywał Tankbag Oxforda z tym lidlowskim. Pytam, bo nie wiem na który się zdecydować, a z racji użytkowania TA 600 z wystającym korkiem wybór mam ograniczony.
Awatar użytkownika
bathory
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 635
Rejestracja: 20.12.2011, 15:48
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Tankbag Oxford 38l

Post autor: bathory »

Reindeer pisze:Jestem ciekaw czy ktokolwiek porównywał Tankbag Oxforda z tym lidlowskim. Pytam, bo nie wiem na który się zdecydować, a z racji użytkowania TA 600 z wystającym korkiem wybór mam ograniczony.
Nie przymierzałem nigdy oxfordzkiego ale mam lidlowski. Wystający korek w zasadzie w niczym nie przeszkadza. Przy mocnym obijaniu terenu magnesy nie utrzymują go w miejscu ale to można jakoś nadrobić ściągając paskiem górnym (do kiery np.) i dolnym pewnie też (podpiąć go pod zaczep kanapy). Generalnie za tę cenę ja jestem zadowolony i mogę polecić.
Awatar użytkownika
Reindeer
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1139
Rejestracja: 11.11.2011, 16:48
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Wrocław (czasem Krosno)

Re: Tankbag Oxford 38l

Post autor: Reindeer »

bathory pisze:
Reindeer pisze:Jestem ciekaw czy ktokolwiek porównywał Tankbag Oxforda z tym lidlowskim. Pytam, bo nie wiem na który się zdecydować, a z racji użytkowania TA 600 z wystającym korkiem wybór mam ograniczony.
Nie przymierzałem nigdy oxfordzkiego ale mam lidlowski. Wystający korek w zasadzie w niczym nie przeszkadza. Przy mocnym obijaniu terenu magnesy nie utrzymują go w miejscu ale to można jakoś nadrobić ściągając paskiem górnym (do kiery np.) i dolnym pewnie też (podpiąć go pod zaczep kanapy). Generalnie za tę cenę ja jestem zadowolony i mogę polecić.
A lidlowski ile ma pojemności?
Awatar użytkownika
jedras
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 648
Rejestracja: 14.07.2008, 21:16
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Maastricht, Netherlands
Kontakt:

Re: Tankbag Oxford 38l

Post autor: jedras »

Kupiłem tego Oxforda, Ogólnie bardzo pojemny i dobrze wykonany. Delikatnie rysuje bak, ale chyba się tego nie uniknie. Na płaskim baku wiadra trzyma się bardzo dobrze.
Awatar użytkownika
bathory
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 635
Rejestracja: 20.12.2011, 15:48
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Tankbag Oxford 38l

Post autor: bathory »

Reindeer pisze:
bathory pisze:
Reindeer pisze:Jestem ciekaw czy ktokolwiek porównywał Tankbag Oxforda z tym lidlowskim. Pytam, bo nie wiem na który się zdecydować, a z racji użytkowania TA 600 z wystającym korkiem wybór mam ograniczony.
Nie przymierzałem nigdy oxfordzkiego ale mam lidlowski. Wystający korek w zasadzie w niczym nie przeszkadza. Przy mocnym obijaniu terenu magnesy nie utrzymują go w miejscu ale to można jakoś nadrobić ściągając paskiem górnym (do kiery np.) i dolnym pewnie też (podpiąć go pod zaczep kanapy). Generalnie za tę cenę ja jestem zadowolony i mogę polecić.
A lidlowski ile ma pojemności?
Nie jestem w stanie Ci powiedzieć, pewnie co najmniej 20 litrów plus boczne kieszonki (3) i fakt, że odpinając zamek można go powiększyć. Mi spokojnie wchodzi lustro i apteczka (nie taka znowu najmniejsza) plus parę drobnych gadżetów i jakieś bzdety po kieszonkach. Ważne, że szybko się odpina i zamienia w plecak. Pokrowiec takoż ma. Bak rysuje jak pod magnes się piach dostanie.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości