Wibracje motocykla

Montaż, demontaż i kontrola takich elementów jak: klamki, pompy hamulcowe, tarcze, klocki, zaciski, przewody hamulcowe, koła, felgi, szprychy, opony i łożyska kół.
Awatar użytkownika
komar112
romeciarz
romeciarz
Posty: 33
Rejestracja: 30.06.2010, 09:19
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Grodków

Re: Wibracje motocykla

Post autor: komar112 »

No fakt na ręce mu nie patrzyłem jak wyważał a i sam nic nie powiedział że coś jest nie tak, ale jak postawie na nóżce i zakręcę kołem to nie skacze przynajmniej nie widac żeby było scentrowane jakkolwiek :ysz:
Bolek wszystkie szprychy są napięte jak struny :wink: to znaczy że niema na nich luzów... i kogo bym nie pytał w tej sprawie to nikt nic nie wie jak w czeskim filmie haha a to jest trochę denerwujące :sad:
Ale logicznie myśląc to jak jest koło jajowate to będzie biło cały czas a mi tylko przy +/- 80km/h W poniedziałek zrobię zamianę koła i zobaczymy co to da... Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Bolek
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1127
Rejestracja: 30.09.2008, 20:39
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Libiąż

Re: Wibracje motocykla

Post autor: Bolek »

komar112 pisze:No fakt na ręce mu nie patrzyłem jak wyważał a i sam nic nie powiedział że coś jest nie tak, ale jak postawie na nóżce i zakręcę kołem to nie skacze przynajmniej nie widac żeby było scentrowane jakkolwiek :ysz:
Bolek wszystkie szprychy są napięte jak struny :wink: to znaczy że niema na nich luzów... i kogo bym nie pytał w tej sprawie to nikt nic nie wie jak w czeskim filmie haha a to jest trochę denerwujące :sad:
Ale logicznie myśląc to jak jest koło jajowate to będzie biło cały czas a mi tylko przy +/- 80km/h W poniedziałek zrobię zamianę koła i zobaczymy co to da... Pozdrawiam
A sprawdź łożysko główki ramy,czy nie ma luzu.
Jak się smucisz to jesteś smutas a jak się kłócisz to jesteś ....☺
Awatar użytkownika
komar112
romeciarz
romeciarz
Posty: 33
Rejestracja: 30.06.2010, 09:19
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Grodków

Re: Wibracje motocykla

Post autor: komar112 »

Ok sprawdzę a jeśli będzie ok to zmienię koło :thanks:
Awatar użytkownika
Driverd2
szorujący kolanami
szorujący kolanami
Posty: 1673
Rejestracja: 16.12.2009, 17:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Żyrardów
Kontakt:

Re: Wibracje motocykla

Post autor: Driverd2 »

U mnie łożyska wymienione z tyłu i wibracje jak by mniejsze, jeszcze powyważam koła i pewnie się okaże że jednak nie od silnika wibracje były :)
Awatar użytkownika
komar112
romeciarz
romeciarz
Posty: 33
Rejestracja: 30.06.2010, 09:19
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Grodków

Re: Wibracje motocykla

Post autor: komar112 »

Witam i przepraszam że tak długo mnie nie było ale niestety praca... :grin: Wracając do tematu z tymi wibracjami z przodu to prawdopodobnie jest to przyczyna zbyt miękkiego przedniego zawieszenia... Niestety ze względu na pogodę nie sprawdziłem tego jeszcze ale jak zrobi się ciepło to na pewno wymienię olej na gęstszy i sprawdzimy co to da :wink: Takie informacje uzyskałem od kolegi który mówił że miał takie same objawy w moto jak ja, a po zalaniu oleju gęstszego wszystko jest ok. Tak że na wiosnę zobaczymy albo jeszcze szybciej hi hi
Awatar użytkownika
Jaro-Ino
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2820
Rejestracja: 22.01.2010, 00:41
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Wibracje motocykla

Post autor: Jaro-Ino »

Moje doświadczenie z wibracjami przodu jest takie, żę przód wibrował przy ciśnieniu 1,8. Jak miałem tyle lub mniej to dziwnie się zachowywał i wibrował regularnie. Jeśli z tyłu też było mniej to efekt się pogłębiał. Jak często sprawdzacie ciśnienie w kołach? :crossy:
Awatar użytkownika
komar112
romeciarz
romeciarz
Posty: 33
Rejestracja: 30.06.2010, 09:19
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Grodków

Re: Wibracje motocykla

Post autor: komar112 »

Jaro-Ino powiedz jakie były te wibracje w Twoim przypadku, przy jakiej prędkości itd. Moje ciśnienie 2,2 przód i 2,4 tył czy dobre nie wiem takie jest od wymiany opon, no i fakt często się tego nie sprawdza heh jak jest ok to się tylko odpala maszynkę i w drogę... :crossy:
Awatar użytkownika
Jaro-Ino
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2820
Rejestracja: 22.01.2010, 00:41
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Wibracje motocykla

Post autor: Jaro-Ino »

Wibracje to najczęściej przód wpadał w rezonans na prostej drodze. Rytmicznie podskakiwał co było czuć i widać na kierownicy. 2,2 z przodu to za dużo. 2 atm są zalecane przez sewisówke. I przód i tył. Jeśli z pasażerem to z tyłu do 2,5, ale przód cały czas 2. Może dlatego wibracje ma, że za dużo powietrza. A ja ciśnienie sprawdzam często, bo nawet jeśli trzyma dobrze, to jakieś wahania np od pogody są. A zawsze kontroluje czy jest ok :) Możne wtedy też mniej spalić i opon sie nie niszczy :wink:
Awatar użytkownika
Bolek
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1127
Rejestracja: 30.09.2008, 20:39
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Libiąż

Re: Wibracje motocykla

Post autor: Bolek »

U mnie na wahaczu jest fabryczna naklejka na której napisano
Przód 2.0 tył 2.0,jazda z pasażerem ,przód 2.0 tył 2.2
Raczej warto tego pilnować :smile:
Jak się smucisz to jesteś smutas a jak się kłócisz to jesteś ....☺
Awatar użytkownika
komar112
romeciarz
romeciarz
Posty: 33
Rejestracja: 30.06.2010, 09:19
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Grodków

Re: Wibracje motocykla

Post autor: komar112 »

Dzięki wielkie odnośnie ciśnienia :thanks: albo koleś co zmieniał mi oponki ma zepsute urządzenie do pompowania albo nie ma pojęcia ile powinno być :grin: Ja też mam podskakiwanie ale tylko przy prędkości około 80km/h
Cynciu
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1285
Rejestracja: 07.03.2010, 20:01
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Wibracje motocykla

Post autor: Cynciu »

Do sprawdzenia:
1. Ciśnienie w kołach (jak pisał Bolek- przód 2,0 , tył 2,0-2,2)
2. zząbkowany bieżnik w przednim kole?
3. wyważenie koła (może bardzo trefna opona?)
4. luz na główce ramy.

Jak coś jeszcze przychodzi komuś do głowy, dopiszcie
Wlóczęga: człowiek, który nazwałby się turystą, gdyby miał pieniądze..
[ Julian Tuwim ]
grgalek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: 08.12.2010, 22:01
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Królewo

Re: Wibracje motocykla

Post autor: grgalek »

Dzisiaj pogadałem sobie z gosciem z serwisu moto różnego o ciekawym przypadku,mianowicie 4 gości w koszalinie kupiło sobie bodajze pół roku temu nowe 4 szt TA 700 :grin: i pojawiło sie u nich drżenie kierownicy przy prędkości ok 80km :omg: -salon hondy rozłożył ręce :lanie: natomiast w tymże serwisie stwierdzili że opony wyząbkowały-wymiana, olej w lagach wymiana na gęstszy i wycentrowanie kół ,wyważenie i ciśnienie-ustąpiły problemy, :resp: :zabawa: i takich fachowcóff :dupa: mamy w salonach hondowych :thumbsdown: :dupa:
Awatar użytkownika
komar112
romeciarz
romeciarz
Posty: 33
Rejestracja: 30.06.2010, 09:19
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Grodków

Re: Wibracje motocykla

Post autor: komar112 »

No niestety do serwisu to tylko po części można jechać :lol: i to nie zawsze z wiadomego powodu. Olej już wymieniłem na 15W i różnica jest ale na razie na sucho bo pogody nadal nie ma żeby sprawdzić... Chyba nie będę czekał na pogodę tylko jeszcze zdemontuje koła i pojadę na wyważenie, wtedy będzie wiadomo co i jak. Ale jeśli się okaże ze nie były koła wyważane to koleś który niby to zrobił dostanie do słuchu troszkę :lanie:
Awatar użytkownika
Fresh
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 353
Rejestracja: 24.08.2008, 09:03
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Szczecin

Re: Wibracje motocykla

Post autor: Fresh »

U mnie było wibrowanie ale jak wycentrowałem koła,wymieniłem ,łożyska, wyważyłem i napompowalem azotem zgodnie z zaleceniem producenta P-2,0 T-2,0/2,2. Wsadziłem dętki butylowe 4mm i kozy coby się nie ślizgały to wszelakie objawy ustąpiły.
Wycentrowanie kółek dużo daje :ok:
Wciąż jadę tędy, pierdolę czyjeś względy, przykro mi, lecz jestem z tych, którzy popełniają błędy .
Cynciu
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1285
Rejestracja: 07.03.2010, 20:01
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Wibracje motocykla

Post autor: Cynciu »

mały off: Po kiego to pompowanie azotem? Sam pompuję w puszce ale nie wiem po co. :niewiem:
A jak się dopompuje powietrza to się nie zważy? :lol:
Wlóczęga: człowiek, który nazwałby się turystą, gdyby miał pieniądze..
[ Julian Tuwim ]
Awatar użytkownika
Fresh
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 353
Rejestracja: 24.08.2008, 09:03
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Szczecin

Re: Wibracje motocykla

Post autor: Fresh »

Gaz szlachetny, nie rozszerza się i nie kurczy w zmianach temperatur. Nie powoduje parcienia dętki,opony itd
dopompować też można ale jak masz ubytki to coś ci nie trzyma :grin:
Wciąż jadę tędy, pierdolę czyjeś względy, przykro mi, lecz jestem z tych, którzy popełniają błędy .
Next22
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1224
Rejestracja: 24.08.2009, 15:35
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: POLICHNO

Re: Wibracje motocykla

Post autor: Next22 »

Cynciu pisze:mały off: Po kiego to pompowanie azotem? Sam pompuję w puszce ale nie wiem po co. :niewiem:
A jak się dopompuje powietrza to się nie zważy? :lol:

A to taki bajer dla ludków co to nie mają co z kasą robić . Tym bardziej gdy się jeżdzi off.
Wszystko dobre ale Trampek najlepszy :)
BartOwl
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 70
Rejestracja: 08.09.2008, 16:45
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Katowice

Re: Wibracje motocykla

Post autor: BartOwl »

heh - szczególnie, że w powietrzu jest prawie 80% azotu... głównie chodzi tu o szkodliwy wpływ tlenu zawartego w powietrzu na starzenie się gumy i niszczenie felg aluminiowych (których nie mamy). rozszerzalność temperaturowa nie stanowi tutaj żadnego argumentu. Wystarczy trochę pogooglać...
http://www.opony.com.pl/artykul/pompowa ... em/?id=132 :
" Przeciwwskazania: Nie polecam azotu do opon dętkowych, spotykanych jeszcze np. w starszych pojazdach. Pompowanie takie jest po prostu bezcelowe: w przypadku dętki powietrze jest tak samo dobre jak azot, ponieważ nie ma bezpośredniego styku z felgą, a nic nie kosztuje."

ale kto bogatemu zabroni...
BartOwl @ Transalp XL 600V '99
Awatar użytkownika
Norton_Bob
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 99
Rejestracja: 06.01.2011, 20:20
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Chocznia

Re: Wibracje motocykla

Post autor: Norton_Bob »

Jeszcze jedną przyczyną może być złe ułożenie opony na feldze. Choć trudno w to uwierzyć, to zdarza się nie tylko w mz, jawach czy wsk, czego ja jestem najlepszym przykładem. Intensywne wibracje od 70 km/h w górę. Po zerknięciu na przednie koło w czasie jazdy (zalety niskiej szyby) widać było, jak opona "bije". A więc woda z mydłem plus pompowanie. Przy 3,5 atmosfery opona prawidłowo się ułożyła i wszystko wróciło do normy.
All you need is love. And motorcycles.
Awatar użytkownika
Jaro-Ino
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2820
Rejestracja: 22.01.2010, 00:41
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Wibracje motocykla

Post autor: Jaro-Ino »

Fakt. Mi też kiedyś się źle tył ułożył i wibracje były. Ale wiedziałem o tym i na stacje podjechałem pompować. Mimo płynu wskoczyła dopiero przy 6 atmosferach :)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości