owiewka "czacha"

Trochę stali, kabelków, gumek ... i motocykl gotowy
Awatar użytkownika
kaktus
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 97
Rejestracja: 13.09.2010, 08:48
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Chełm
Kontakt:

owiewka "czacha"

Post autor: kaktus »

W związku z tym że jakoś ciężko mi dokupić reflektor do trampka zacząłem się zastanawiać nad zrobieniem owiewki o modnym kształcie jak ten:
Obrazek

Ale pierwsze co mi się nie podobało że jest mała co za tym idzie oddalona mocno od kierowcy i czy nie będzie w związku z tym problemów z zawirowaniami. Tak się dobrze składało że zrobiłem w swoim trampku na szybko owiewkę aby przeszedł przegląd i jeszcze zaliczyć jazdę w tym roku , a że to jest prowizorka to bez problemów zmieniłem kąt pochylenia na obecnie modny "dakarowy".Obrazek
Pierwsze wrażenie OK wcześniej przy 60 nie słyszałem silnika teraz dopiero przy 80 ale jak się obawiałem przy 120 turbulencje pomyślałem trudno może ma tak być ale jak mi szybę w kasku otworzyło to mój zapał miną, może macie jakieś pomysły a może ktoś jeździł z taką owiewką ?
hertek
romeciarz
romeciarz
Posty: 21
Rejestracja: 04.01.2009, 17:54
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kościan

Re: owiewka "czacha"

Post autor: hertek »

jeżeli masz nowszy model PD10 to pasuje reflektor od Hondy Dominator u mnie był to chyba rocznik 94
Awatar użytkownika
Driverd2
szorujący kolanami
szorujący kolanami
Posty: 1673
Rejestracja: 16.12.2009, 17:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Żyrardów
Kontakt:

Re: owiewka "czacha"

Post autor: Driverd2 »

hertek pisze:jeżeli masz nowszy model PD10 to pasuje reflektor od Hondy Dominator u mnie był to chyba rocznik 94
od 94 jest już nowsza lampa ale nie jest to PD10 tylko PD06, PD10 były bodajże od 97 roku, ale lampa w obu tych modelach jest taka sama chyba że różni się jakimś drobnym szczegółem bo ceną w Hondzie to napewno, do tego starszego ponad 1100zł a do młodszego ponad 800zł

Edit: Przepraszam, moje niedopatrzenie, droższy to jest zestaw zestaw, a tańsza to jest sama lapma.
hertek
romeciarz
romeciarz
Posty: 21
Rejestracja: 04.01.2009, 17:54
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kościan

Re: owiewka "czacha"

Post autor: hertek »

94 to był rocznik hondy dominator z której pobrany został reflektor do transalpa rocznik 97
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
kaktus
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 97
Rejestracja: 13.09.2010, 08:48
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Chełm
Kontakt:

Re: owiewka "czacha"

Post autor: kaktus »

Tak zauważyłem że dominator ma taką samą lampę mam rocznik 97 jak zrezygnuję z owiewki "Dakarowej" to pozostaje jej zakup, ale nigdy nie byłem zwolennikiem fabrycznych motocykli i ciągnie mnie w stronę przemiany :) Kiedyś zloty były ciekawsze a teraz wszędzie fabryczne motocykle, tylko jak by się dało usunąć te turbulencje. Nie zdążyłem sprawdzić ustawienia pod nieco łagodniejszym kątem już szybę bardziej pochyliłem ale pogoda nie pozwala jeździć 120 :)
Na dziś ustawiłem kąt jak w KTM 990 może będzie dobrze w końcu KTM ponad 200km/h śmiga :)
Awatar użytkownika
Stringers
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 354
Rejestracja: 18.10.2008, 22:37
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Dark Side of Stettinum
Kontakt:

Re: owiewka "czacha"

Post autor: Stringers »

ten biały to nawet nieźle wygląda tylko jakoś mu do przodu wszystko tak ucieka no chyba że to wina sposobu zrobienia zdjęcia :egh:
Najpiękniejsza muzyka, to praca silnika...choćby to był odkurzacz ;)

FOTOSTORY http://picasaweb.google.com/onthemove.dnx
BLOG http://onthemove.blox.pl/html
Awatar użytkownika
kaktus
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 97
Rejestracja: 13.09.2010, 08:48
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Chełm
Kontakt:

Re: owiewka "czacha"

Post autor: kaktus »

Toć to taka moda :smile: tu jest jeszcze ładna Afica ale tu to wszystko zmienione mistrzowska robota :) http://www.africatwinclub.org/public/fo ... opic=13642
Awatar użytkownika
Andrzej77
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 487
Rejestracja: 29.03.2009, 23:00
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kobylanka

Re: owiewka "czacha"

Post autor: Andrzej77 »

kaktus pisze:... mam rocznik 97...
Nie chcę kreować się na znawcę Twojego motocykla, ale od '97 trampek miał 2 tarcze z przodu i białe osłony rąk
Ufaj Allahowi, ale wielbłąda zawsze przywiązuj do płotu
Awatar użytkownika
kaktus
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 97
Rejestracja: 13.09.2010, 08:48
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Chełm
Kontakt:

Re: owiewka "czacha"

Post autor: kaktus »

Wiem że się zdarzały 97 z dwoma tarczami ale zrobiony a sprzedany długa droga pierwsza rejestracja jest 97 :smile: więc pewnie końcówka roku 96 przyjmuję dla siebie 97 jak w kwitach.
Ostatnio zmieniony 14.01.2011, 19:50 przez kaktus, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Andrzej77
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 487
Rejestracja: 29.03.2009, 23:00
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kobylanka

Re: owiewka "czacha"

Post autor: Andrzej77 »

Skoro masz świadomość to OK. Chodziło mi właśnie o ten lift 96/97. Przy zakupie niektórych elementów ma to znaczenie.
Ufaj Allahowi, ale wielbłąda zawsze przywiązuj do płotu
Awatar użytkownika
kaktus
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 97
Rejestracja: 13.09.2010, 08:48
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Chełm
Kontakt:

Re: owiewka "czacha"

Post autor: kaktus »

Dzisiaj udało mi się wyjechać, z szybą ustawioną pod kątem jak w KTM , turbulencje już nie wyczuwalne, przy 130 szybki w kasku nie otwierało , ale przy 80 km/h hałas wiatru jest większy za szybą jak na stojąco. W miarę wzrostu prędkości hałas się wyrównuje, przy 120 jest podobnie. Jednym słowem taka owiewka raczej psuje jak poprawia i dam se spokój pomimo atrakcyjnego wyglądu. Zastanowię się nad oryginalną lub zrobioną podobną na dwa reflektory w pionie lub poziomie.
Znalazłem ciekawy tani reflektor choć wydaje się zbyt duży aby dać go w poziomie, Africa chyba ma 12cm średnicy a ten reflektor ma 14 cm :sad:
http://sklep.wesem.pl/3/6707/Reflektory ... _typu_PES3
Next22
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1224
Rejestracja: 24.08.2009, 15:35
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: POLICHNO

Re: owiewka "czacha"

Post autor: Next22 »

Coś czytałem że do AT zakłada się reflektory od 125p lub poloneza "borewicza" wraz z regulacją i stelażem I są przystosowane do h-4.
Wszystko dobre ale Trampek najlepszy :)
Awatar użytkownika
Andrzej77
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 487
Rejestracja: 29.03.2009, 23:00
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kobylanka

Re: owiewka "czacha"

Post autor: Andrzej77 »

kaktus pisze:Zastanowię się nad oryginalną lub zrobioną podobną na dwa reflektory w pionie...
Ty się ucz chłopaku na błędach innych. Nie rób tego!!! To powinno Cię przekonać: viewtopic.php?f=105&t=4086
Zdecydowanie oryginał...
Ufaj Allahowi, ale wielbłąda zawsze przywiązuj do płotu
Awatar użytkownika
kaktus
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 97
Rejestracja: 13.09.2010, 08:48
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Chełm
Kontakt:

Re: owiewka "czacha"

Post autor: kaktus »

No nic owiewka "dakarowa" bardzo ładna ale nie działa jak powinna to daję sobie spokój na dziś, oryginalna jest całkiem fajna i nie ma co sobie szukać roboty po to aby tylko wsadzić dwa reflektory nie ma sensu, założenie było inne chodziło o cały kształt .
Uważam jednak że nie była to strata czasu decydując się na modny wzór owiewki po moich testach z wiatrem już wiemy że nie ma komfortu pewnie tylko po to je się stosuje aby skutecznie osłonić przyrządy nawigacyjne a nie kierowcę.
Przy okazji pochwalę się, udało mi się po pół roku poszukiwań kupić reflektor w normalnej cenie za 170 z przesyłką :smile: od dominatora 650 taka sama tylko wystające piki mocujące od dołu są z metalu reszta identyczna a jeszcze w trampku jest dodatkowy otwór chyba odpowietrzający.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości