Magazyn Motovoyager - zmiany...

motocyklowo
marek79
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 464
Rejestracja: 29.06.2010, 11:05
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Magazyn Motovoyager - zmiany...

Post autor: marek79 »

Cześć Krzysiek to teraz przed tobą duże wyzwanie .
Mam nadzieję że zobaczymy się na kolosach w Gdyni .
Ostatnio spotkałem tam Mariusza Ewę Tomka i Łukasza .
Życzę powodzenia i trzymam kciuki .
Motovoyager
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: 26.12.2010, 19:44
Mój motocykl: mam inne moto...

Re: Magazyn Motovoyager - zmiany...

Post autor: Motovoyager »

Dzięki za uwagi i udział w sondzie. Daję sobie czas do 10 stycznia na przemyślenia dotyczące pisma. Później jednak nadam temu jakiś kształt i będę się trzymał koncepcji. Napiszcie co zrobić ze sportem. Widziałbym go w piśmie, ale nie jako wyniki. Raczej jako opowieść o kuchni Dakaru, o przygotowaniach motocykli, o ciuchach zawodników etc. A jaka jest Wasza opinia?
Awatar użytkownika
Driverd2
szorujący kolanami
szorujący kolanami
Posty: 1673
Rejestracja: 16.12.2009, 17:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Żyrardów
Kontakt:

Re: Magazyn Motovoyager - zmiany...

Post autor: Driverd2 »

Motovoyager pisze:Dzięki za uwagi i udział w sondzie. Daję sobie czas do 10 stycznia na przemyślenia dotyczące pisma. Później jednak nadam temu jakiś kształt i będę się trzymał koncepcji. Napiszcie co zrobić ze sportem. Widziałbym go w piśmie, ale nie jako wyniki. Raczej jako opowieść o kuchni Dakaru, o przygotowaniach motocykli, o ciuchach zawodników etc. A jaka jest Wasza opinia?
Dakar dobry pomysł, do tego jakieś zawody enduro i cross bo przecież nie cały rok jest dakar, ale pomysł jest fajny. Po nowym roku pewnie będę już prenumerował, a jeszcze podobno miało być od nowego roku wydanie co miesiąc a nie co dwa, to jak to z tym będzie?
Awatar użytkownika
mmax
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 393
Rejestracja: 13.08.2009, 21:56
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Łódź, Ujazd, Tomaszów...

Re: Magazyn Motovoyager - zmiany...

Post autor: mmax »

Ostatni nr. jakoś podskórnie mi się nie podoba. Okładka GS, 3 str. GS, 7 str. dwa GS'y, 8 str. GS, 10 str. AT i trzy GS'y, 11 str. AT, GS i TA, 12 GS, 20 GS, 21 GS, 28 GS, 29 GS i mała AT, 31 dwa GS'y, 32 GS, 33 GS, 35 GS, 38 Var i dalej MZtki i inne chromy... Teraz wyszło że jestem zazdrośnie uprzedzonym, nietolerancyjnym ortodoksem. Bo tak jest!
...wymiana wałków zdawczych i wszystkie inne niewykonalne naprawy...
Awatar użytkownika
Bugi
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3271
Rejestracja: 27.06.2009, 09:23
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Kraków

Re: Magazyn Motovoyager - zmiany...

Post autor: Bugi »

Motovoyager pisze: Napiszcie co zrobić ze sportem. Widziałbym go w piśmie, ale nie jako wyniki. Raczej jako opowieść o kuchni Dakaru, o przygotowaniach motocykli, o ciuchach zawodników etc. A jaka jest Wasza opinia?
Hej
Sorki, ale nie czytałem jeszcze tego magazynu :blush: czas nadrobić straty.
Sam pracuje w magazynie o nieco zblizonej tematyce, tzn motoryzacja samochody :grin: i ja bym sport jak najbardziej widział, opisy rajdow tych wazniejszych n swiecie i w polsce, mozna trial dorzucic, wkoncu mamy jakies sukcesy w tym sporcie. Opisy ciuchów jak najbardzej, można tez zrobić jakiś cykl art czy to w formie jakiegos niezbędnika jak cos naprawić w trasie, ewentualnie o przydatnym wyposażeniu na wyprawie, relacje z ciekawych zlotów imprez. Jeżeli cześc z tych pomysłów już jest w gazecie to sorki :grin:
Pozdrawiam
Bugi
jak cos działa, nie ruszaj bo spier...
był.. Pomarańczowy dzik :)
http://www.youtube.com/user/bugi275
Awatar użytkownika
Driverd2
szorujący kolanami
szorujący kolanami
Posty: 1673
Rejestracja: 16.12.2009, 17:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Żyrardów
Kontakt:

Re: Magazyn Motovoyager - zmiany...

Post autor: Driverd2 »

mmax pisze:Ostatni nr. jakoś podskórnie mi się nie podoba. Okładka GS, 3 str. GS, 7 str. dwa GS'y, 8 str. GS, 10 str. AT i trzy GS'y, 11 str. AT, GS i TA, 12 GS, 20 GS, 21 GS, 28 GS, 29 GS i mała AT, 31 dwa GS'y, 32 GS, 33 GS, 35 GS, 38 Var i dalej MZtki i inne chromy... Teraz wyszło że jestem zazdrośnie uprzedzonym, nietolerancyjnym ortodoksem. Bo tak jest!
Mi się jedynie artykuł o vulcanie nie podobał, jakoś mi chromy do tej gazety nie pasują, a co do GS-ów i innych motocykli to akurat jest najmniej istotne czy ktoś na wyprawę wybiera się GSem czy Afryką, jest ona opisana co i jak, a jeśli ktoś będzie chciał czyjś wyczyn powtórzyć to przecież nie musi jechać tym samym, może pojechać czym chce jak Naczelny CZą kiedyś, czy Felkowski MZką (tegoroczny złombol opisany w MV) albo czym sobie kto uważa za słuszne, ale fakt miło by było zobaczyć i trampki :) tylko żeby do tego doszło trzeba wysyłać swoje opisy wypraw do MV a nie się wstydzić i tylko na forum wrzucać :grin:
Awatar użytkownika
robii23
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 804
Rejestracja: 02.11.2010, 22:42
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Magazyn Motovoyager - zmiany...

Post autor: robii23 »

Wypełniona i powodzenia

Mnie osobiście drażnią takie tematy jak właśnie poruszany u nas na forum dot. spodni:
viewtopic.php?f=28&t=5977
po co w ogóle o czymś pisać skoro nie robi się żadnych testów. Zestawienia nie pomagają praktycznie w niczym, jak masz trafić na minę to i tak trafisz obojętnie czy za 300 czy za 3000. Musisz szukać odp. gdzie indziej, a to nie wpływa korzystnie na wizerunek magazynu.
Skoro już coś zacząłeś to zrób to dobrze bo inaczej pozostaje niesmak.
Wg mnie magazyny takie jak Twój budują sobie renomę rzetelnością przeprowadzanych testów, obojętnie czego, ale rzetelnie.
Takie moje zdanie.
Awatar użytkownika
miroslaw123
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 3622
Rejestracja: 14.06.2009, 13:28
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Kraków

Re: Magazyn Motovoyager - zmiany...

Post autor: miroslaw123 »

Motovoyager pisze:Superpomysł, ale też już na to wpadłem.
hihihi :grin:
No to jeszcze kilka moich przemyśleń...do wykorzystania lub nie :wink:
sport - najbardziej nietresująca jest kuchnia wielkiego ale i małego naszego lokalnego sportu, wyniki są w każdej gazecie czy w sieci (mowa o sporcie nie w rozumieniu GP czy SB a enduro, cross, crosscountry...)
chromy, sporty - na nich ludzie też odbywają podróże, wielokrotnie dużo bardziej ciekawe niż na GS'ach :wink: a jeżeli to ma być gazeta podróżników to nie ma znaczenia na czym jeżdżą...
testy sprzętu/akcesoriów - na to trzeba mieć duży budżet ale jak się Wam uda :thumbsup:
porównania - warto umieszczać, na kilku stronach masz zebrane podobne artykuły, jasne że opisane wg. danych producenta ale to lepsze niż szykanie po wielu katalogach czy stronach www
opisy wypraw wraz ze zdjęciami - tak jak wcześniej powiedziano, warto by różniły się od tych dostępnych w sieci, nie ma sensu kupować tego co już się oglądało a często w sieci są ciekawsze...- tu trzeba porozmawiać z autorami by jednak pisali "dwie" wersje wydarzeń jeżeli oczywiście chcieli by być "wydrukowani".
opisy motocykli uczestniczących w wyprawach - było by fajnie jak by przy okazji opisu wyprawy przedstawić też motocykl który często (czyli nie zawsze...) znacząco odbiega od nazwijmy go "seryjnego" sprzętu, wszyscy chętnie by poczytali co właściciel zmienił udoskonalił a co w ogóle się nie sprawdziło...
opisy sprzętu turystycznego były by jak najbardziej na miejscu - na forach przed sezonem zawsze są pytania o karimatę, namiot etc...
dostępność - wszyscy musimy tankować więc dobre miejsce na taką gazetę to stacja benzynowa jakiś dużej sieci, ale nie można zapomnieć że nie wszyscy jeżdżą więc saloniki prasowe by też się przydały
ogłoszenia drobne - szkoda miejsca w gazecie.
uff, ale się rozpisałem o poranku :wink:
Awatar użytkownika
jeszua
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 255
Rejestracja: 11.12.2009, 11:22
Lokalizacja: ck krakoff
Kontakt:

Re: Magazyn Motovoyager - zmiany...

Post autor: jeszua »

jakoś tutaj dyskusja rozgorzała, więc powtórzę swoje niegdysiejsze uwagi:
- więcej treści, 4 opisy to jednak nieco mało (wiem, zależy od autorów; ale np. poprzedni rednacz twierdził gdzieś, że dostają mnóstwo tekstów, tylko nie nadają się do publikacji, co jest jednak nieco dziwne)
- szkoda miejsca na zapełniacze typu zestawienie rękawic czy przyczepek, po prostu na kilometr wionie zapchajdziurą
- większa objętość kosztem grubości papieru, może nieco niższa cena
- NIE publikować relacji zamieszczonych w sieci! jeśli autor decyduje się na druk - daje Wam wyłączność i zobowiązuje się nie publikować w innych mediach tego samego tekstu/ zdjęć
- lepsza korekta, zwłaszcza merytoryczna

i teraz dodatkowo:
- poradniki, nie zestawienia; typu jak wybrać śpiwór/ namiot, zamiast wyciągniętej od producenta ramki z opisem kilkunatu sprzętów. to samo dot. np. doboru opon: modele jako przykłady, ale zasadniczo wyłożyć jaki bieżnik do jakiej jazdy, itp; raz przynajmniej się przyda taki opis

powodzenia ;)
jsz

ps. rozumiem, że lutym będę mógł kupić mv w nowej wersji..?
kanapa, kibelek i paskud
relacje publikuję na motogen.pl
grzegorzh
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 221
Rejestracja: 03.11.2008, 14:45

Re: Magazyn Motovoyager - zmiany...

Post autor: grzegorzh »

Nie, nie, nie.
Jak mi się chce czytać w sieci, to sobie czytam w sieci, a jak mi się chce to sobie czytam na papierze. Brakuje mi tracków, waypointów, itp. Bo jak by ktoś chciał dajmy na to zafascynowany daną trasą ją powtórzyć, to musi się męczyć z mapą ;)
Może elektroniczna prenumerata by mi bardziej podeszła, bo papierową wersję kupuję nieregularnie.
Jakoś po kilku numerach znudziły mnie te opisy.
Zobacz sobie co jest w offroad.pl Mają czasami słabsze momenty, ale daje się czytać.
EDIT: Aha, jak jest opis jakieś przeróbki, czegoś z warsztatu, to powinny być namiary na sklep, warsztat, itp. A nie "zdolny pan Mirek", bo nawet jak by to był zajebisty patent, to nie da się łatwo powtórzyć, a to nie o to chodzi.
Awatar użytkownika
Tool
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 64
Rejestracja: 03.12.2010, 20:00
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Magazyn Motovoyager - zmiany...

Post autor: Tool »

Skromnie dodam parę słów o sporcie jako, że jesteśmy objęci patronatem MV ;) .

Dobrze by było (tak jak dotychczas) publikować nawet krótkie ale regularne relacje z rajdów (enduro, maratonów cross-country, baja)... cierpimy w Polsce na brak uczestników w klasyfikacji motocykli - jest wiele chętnych, którzy na co dzień jeżdżą turystycznie, ale pełnych różnych obaw.. sam namawiam i będę namawiał wszystkich do podjęcia wyzwania i startowania np. w maratonach, gdzie liczy się ukończenie rajdu, a nie sam wynik czasowy. Przykładem są koledzy z Niemiec, startują baja motocyklami pow. 180kg (osobna klasyfikacja).
pozdrawiam
tool

www.motoracer.pl
Awatar użytkownika
MAKOBIBOK
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 147
Rejestracja: 21.02.2010, 19:02
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kielce

Re: Magazyn Motovoyager - zmiany...

Post autor: MAKOBIBOK »

Ankieta poszła. Co do sportu, to mnie to zupełnie nie rusza i może go nie być w ogóle. Ale to oczywiście tylko moje osobiste zdanie. Natomiast "kuchnia" przeróżnych rajdów itp. jak najbardziej. Ogólnie trzymam kciuki - powodzenia. :thumbsup:
Ciężko jest lekko żyć...
Awatar użytkownika
maju
Admin
Admin
Posty: 1375
Rejestracja: 01.06.2008, 16:13
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Magazyn Motovoyager - zmiany...

Post autor: maju »

jeszua pisze:- NIE publikować relacji zamieszczonych w sieci! jeśli autor decyduje się na druk - daje Wam wyłączność i zobowiązuje się nie publikować w innych mediach tego samego tekstu/ zdjęć
A to akurat zły pomysł...
Relacje ludzi najczęściej ukazują się już gdzieś w sieci i bywają zauważone prze MV i potem dochodzi do ich wydruku.
A więc w sieci są pierwsze. Aby był zachowana wyłączność musiały by się nie pojawić w MV.
Dodatkowo osobiście nie zgodziłbym się na publikację własnej relacji w MV jeśli nie mógłbym jej jednocześnie umieścić na swojej stronie. Sądzę, że wiele autorów relacji również nie chce pozbywać się możliwości operowania własnym tekstem np w internecie.
Takie podejście pozbawiłoby MV wielu tekstów.
Awatar użytkownika
Unzagi
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 77
Rejestracja: 23.08.2010, 11:36
Mój motocykl: inne endurowate moto

Re: Magazyn Motovoyager - zmiany...

Post autor: Unzagi »

Ankieta wypełniona. Przyznam że niestety nie miałem jeszcze okazji mieć w swoich łapkach Motovoyager'a, a skoro sam sambor1965 będzie jego naczelnym (moje gratulacje Krzysztofie :smile: ) to będzie to moja lektura numer 1 :grin: Pozdrawiam i życzę powodzenia! :thumbsup:
Jeżeli wydaje Ci się, że co drugi Twój pomysł jest genialny - dopij wódkę i idź spać...
marek79
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 464
Rejestracja: 29.06.2010, 11:05
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Magazyn Motovoyager - zmiany...

Post autor: marek79 »

Takie pytanie wiadomo kiedy zmienią się informacje na stronie ?

http://www.motovoyager.pl/?plik=onas
Awatar użytkownika
KAPRAL
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 173
Rejestracja: 15.11.2008, 11:47
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Magazyn Motovoyager - zmiany...

Post autor: KAPRAL »

witam,
Ankieta wypełniona. :smile: Czytam regularnie bo mam wykupioną prenumeratę :smile: a co do zmian to jak już ktoś przede mną napisał sportu może nie być wogóle bo jest w innych moto czasopismach! Wydaje mi się że powinno sie znajdować jak najwięcej relacji z wypraw oraz wszystkiego co z tym związane tj. przygotowania sprzętu, moto, odzięży itd i wszelkie porady.Dodając np sport będzie MV upodabniał się moim skromnym zdaniem do konkurencyjnych gazet Motocykl czy Świat Motocykli w których to wydaniach powtarzają się nawet teksty :thumbsdown:
MV powinien pozostać pozycją dla podróżników!!! :ok: co wyróżnia tą pozycję od reszty! dlatego chćby i mnie przekonał do siebie czego efektem jest założenie prenumeraty :thumbsup:
To jest tylko i wyłącznie moje zdanie z którym nie muszą się wszyscy zgadzać :grin:
Pozdrawiam i życzę powodzenia na nowej drodze.... :ok:
XL 650V 03/04

Prawdziwych przyjaciół poznaje się po tym że wiedzą o tobie wszystko i dalej nimi są...
Awatar użytkownika
BigBoyKR
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 312
Rejestracja: 29.04.2010, 11:28
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Magazyn Motovoyager - zmiany...

Post autor: BigBoyKR »

O relacjach zamieszczonych w sieci pisałem wcześniej. Niech sobie będą (jak muszą) ale niech przynajmniej będą od nowa zredagowane, napisane troszkę pod innym kątem, a nie słowo w słowo to samo (ewentualnie wycięte całe akapity), co na sieci... przecież to ogłupieć idzie.
http://bigboykr.blogspot.com/ się uzupełnia powoli...
Awatar użytkownika
piotreklodz
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1001
Rejestracja: 04.11.2009, 21:00
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kurowice

Re: Magazyn Motovoyager - zmiany...

Post autor: piotreklodz »

Jak dla mnie, przydałby się jakiś kącik z poradami dotyczącymi techniki jazdy i bezpieczeństwa, ktoś doświadczony mógłby się wypowiadać na tematy typu "technika jazdy po błocie", "hamowanie awaryjne", "jazda z kuframi i bagażem".... no wiecie o co mi chodzi :grin:
Dział sportu, dla mnie jak najbardziej tak ale raczej jako ciekawostka, jakieś ciekawe artykuły o dakarze, o długodystansowych rajdach enduro, a nie np o żużlu czy motocrosie.
W ostatnim numerze totalnie nie pasował mi test vulcana... mimo wszystko "chromy" jakoś nie pasują do takiej gazety.
Może dobrze byłoby zamieścić coś o przygotowaniach do podróży samego motocyklisty (przygotowanie fizyczne, odżywianie itd).
Czasami coś więcej o pojawiającej się literaturze, tzn. o przewodnikach, poradnikach, mapach (jakie mapy najlepsze w jaki rejon - chyba ze wszyscy jeżdża już na gps, ale można też pisać cos o mapach do nawigacji).
Tylko Honda -> XL600V + XR 400R = :-)
Awatar użytkownika
Neno
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2484
Rejestracja: 15.03.2010, 18:37
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Zambrów

Re: Magazyn Motovoyager - zmiany...

Post autor: Neno »

Ja nawet kupiłem ostatni numer by za jakiś czas kupić kolejny ( ten mi się nie podoba ) i zobaczyć jakie zmiany zaszły i wtedy, mam nadzieję, że nie żal mi będzie dokonać prenumeraty :)
Jeszcze raz POWODZENIA !
Awatar użytkownika
jeszua
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 255
Rejestracja: 11.12.2009, 11:22
Lokalizacja: ck krakoff
Kontakt:

Re: Magazyn Motovoyager - zmiany...

Post autor: jeszua »

maju pisze:Dodatkowo osobiście nie zgodziłbym się na publikację własnej relacji w MV jeśli nie mógłbym jej jednocześnie umieścić na swojej stronie. Sądzę, że wiele autorów relacji również nie chce pozbywać się możliwości operowania własnym tekstem np w internecie.
Cóż, albo rybki albo akwarium: za publikację autor bierze pieniądze, wydawnictwo coś z tego mieć musi - w tym przypadku zainteresowanych czytelników. osobiście pisałem i publikowałem swoje opisy przejażdżek na portalu motogen: nie wyobrażam sobie, żebym udostępniał gdzieś indziej treść, za którą wziąłem pieniądze. jeśli 1 czy 2 teksty można znaleźć i przeczytać wcześniej w sieci, to o tyle w mojej ocenie uboższe jest pismo, za które miałbym płacić
powiem szczerze, że takie "reprinty" relacji z netu, przy obecnej jego pozycji i tak niszczącej słowo drukowane, zdawały mi się rozpaczliwymi krokami redakcji mającymi na celu "wydrukowanie czegokolwiek". jak widać już z dyskusji na forach - więcej osób korzysta z sieci i jej zasobów, niż kupuje mv. gazeta musi czymś konkretnym walczyć o czytelnika - i tym czymś jest treść; IMHO nie może więc być wtórna

Z tego samego powodu osobiście uważam za zbędne wszelkie wstawki typu "news": błyskawicznie się dezaktualizują, efektywniej są dostępne w necie, nikt nie wróci do nich po roku czy 5 latach - a do opisu trasy owszem, tak. Sam przed sezonem przeglądam stertę gazecisk z zaznaczonymi artykułami o wyjazdach, robię to z przyjemnością i korzyścią. Takiego zainteresowania życzyłbym po latach kolejnym numerom mv.
jsz
kanapa, kibelek i paskud
relacje publikuję na motogen.pl
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości