Szyba turystyczna

Montaż i demontaż elementów jak: panele boczne, czacha, owiewki, szyby, kanapy, deflektory, lusterka, osłony goleni, błotniki, naklejki, zegary i linki.
Rolo
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 726
Rejestracja: 26.07.2010, 15:19
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Wrocław

Re: Szyba turystyczna

Post autor: Rolo »

:help: Po uważnym przestudiowaniu tego i innych wątków i iluś tam rozmów z Trampiarzami wczoraj nabyłem drogą kupna MRA Vario Touring do 650-tki za jedyne 390, :swieczki: I byłbym się kurna pewnie dziś podzielił wrażeniami ale wyskoczył klops... Po pierwsze to ta cholera ma mniejsze otwory niż oryginał, po drugie jak wyciągnąłem te gumowe nity z gwintem w środku, w które wkręca się śrubki to nie ma szans włożyć tego tak, żeby ten gumowy kołnierz nita wylazł na zewnątrz. W jakiejś tam szczątkowej instrukcji od szybki po angielskiemu przeczytałem, że mniej więcej "w niektórych motongach te nity po wyciągnięciu nie nadają się do ponownego użycia, dlatego my giermańska fyrma MRA dajemy do tych typów motongów nowe nity" a w samym woreczku oprócz naklejek i gumy na krawędź szyby nic nie ma, czyli że niby Trampolina do tych typów nie należy co nie zmienia faktu, że moje nity jakoś nie chcą być "re-used". Pytanie do kogoś kto zakładał MRA, mam jakiegoś wybraka bez nitów? Jakieś inne pomysły, patenty jak sobie poradzić z tymi nitami? :help:
Motocyklistę jest w stanie zrozumieć tylko pies wystawiający pysk za okno jadącego samochodu
TA XL 650 '01 => AT XRV 750 '02
Jabłuszenko
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 191
Rejestracja: 12.12.2009, 23:08
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Wrocław od 7 - 16

Re: Szyba turystyczna

Post autor: Jabłuszenko »

Te tuleje delikatnie wkręcaj w otwory, wchodzą zgodnie z "instrukcja". Jak sie im przypatrzysz to maja "delikatny gwint" zewnętrzny. Na otworach w szybie musisz mieć "leciutki" zapas (muszą byc większe) , szyba pracuje w czasie jazdy, jak skręcisz zbyt "sztywno" może pęknąć. Najlepiej zrób takiej średnicy jak miałeś na oryginale. Ułatwi Ci życie jak najpierw włożysz szybę potem tuleje, odwrotna kolejność to udręka :wink: Zdjęcie obudowy zegarów ( co prawda kilka śrubek więcej trzeba odkręcić) też ułatwia prace. :thumbsup:
TA XL650V
- Nikt Wam nie da tego, co My obiecamy........
Awatar użytkownika
sepcio
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 112
Rejestracja: 27.07.2010, 17:27
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Szyba turystyczna

Post autor: sepcio »

zakupiłem szybę do TA600 MRA Touring (nie vario) i chciałem się podzielić wrażeniami :blush:
Szybę założyłem dość sprawnie (zdjąłem obudowę zegarów), jest wykonana dokładnie. Jako, że temat popularny jest wśród wysokiej braci Trampkowej chciałem dodać parę słów od osoby która mierzy 170 cm. Po jej założeniu komfort znacznie wzrósł tzn nie przyjmuje takiej ilości wiatru na klatę oraz głowę. przy 140km/h na niemieckiej autobahnie słyszę silnik), jednakże o jeździe z otwartą szyba powyżej 60 km/h nie ma mowy. Myślę, że sprawę załatwiłby deflektor, pytanie jakiej wielkości. Z zakupu jestem zadowolony oprócz wyżej wymienionych zalet Trampek z nią nabrał powagi :cool:

Szyba została nabyta w Motofazie za cenę 260 zł. Myślę, że jest to chrześcijańska suma jak za taki produkt. Nie mają jej w stałej ofercie należy pytać.

pozdrawiam
sajmooon
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 70
Rejestracja: 15.02.2010, 20:21
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Szczecin

Re: Szyba turystyczna

Post autor: sajmooon »

Mam dosyć zapaskudzonej szybki w kasku i w związku z tym zamierzam wstawić do TA 650 turystyczną szybę i deflektor, np. od Darkojaka. Przeglądając ofertę firm akcesoryjnych można stwierdzić, że do wyboru jest Givi i MRA. Czy ma ktoś z Was doświadczenie własne, która z tych szyb jest sztywniejsza i która lepiej zniesie przyczepiony do niej deflektor?
Awatar użytkownika
grzesieks103
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 104
Rejestracja: 20.01.2009, 18:29
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Szyba turystyczna

Post autor: grzesieks103 »

Sajmoon szyba MRA nie jest wiele wyższa od orginału, Givi jest wysoka ale też dośc miękka,jak dodasz deflektor będzie się wyginać przy większym wietrze na bank(mam givi to wiem).
Pozdrawiam
sajmooon
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 70
Rejestracja: 15.02.2010, 20:21
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Szczecin

Re: Szyba turystyczna

Post autor: sajmooon »

Dzięki Grześku za odpowiedź :smile: . W takim razie skoro MRA też jest niska, to pozostaje kupić Givi i sprawdzić czy przy moim wzroście (173) okaże się wystarczająca, czy jednak trzeba będzie doczepić deflektor i wówczas sprawdzę ile taki zestaw wytrzyma... Ale z tego co kojarzę, to jest parę osób tu u nas z takim zestawem i chyba jeszcze nikomu nie trzasnęła podczas jazdy. A jeżeli już komuś pękła, to niech się pochwali :grin: .
Awatar użytkownika
Wacek
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 287
Rejestracja: 15.03.2009, 12:27
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: za miedzą Warszawa

Re: Szyba turystyczna

Post autor: Wacek »

Ależ są wysokie MRA, sam taką posiadałem... dopóki nie trzasnęła mi podczas... postoju... ale to dłuższa historia ;-)
Teraz mam właśnie taką MRA nieiwele wyższą od oryginału, z fabrycznym deflektorem.
był: XL 600V '96
jest: RD04 '92
harnas_wro
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 43
Rejestracja: 29.03.2010, 10:47
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Wrocław

Re: Szyba turystyczna

Post autor: harnas_wro »

grzesieks103 pisze:... Givi jest wysoka ale też dośc miękka,jak dodasz deflektor będzie się wyginać przy większym wietrze na bank(mam givi to wiem).
Mam wysoką GIVI i eksperymentowalem z niskim i wysokim defl. Darkojaka. Do okolo 130 - 140 km/h nic sie nie wyginało. Szybciej nie jechałem. W jakiejś mega wichurze też nie miałem sposobności się poruszać.

Ale zdjąłem te deflektory bo od latania głowy na prawo i lewo słabo się robiło po dłuższym czasie. Oczywiście delikatne pochylenie i objawy trzepania ustawały. (aha: mam jakies 175 cm - nie wiecej :) )
W mieście galancio - można śmigać - ale w trasę coś mi ten cały zestaw niebardzo leżał :sad:
Nie powiedziałem jeszcze ostatniego słowa z szybami i delf.- do eksperymentów powrócę pewnie wiosną, bo fajnie się jeździ z podniesioną szybą - tylko trzeba uważać np. na kamyki spod kół aut.
Kura jest jak rower: kiedy nie jedzie to się przewraca ...
sajmooon
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 70
Rejestracja: 15.02.2010, 20:21
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Szczecin

Re: Szyba turystyczna

Post autor: sajmooon »

Wacek pisze:Ależ są wysokie MRA, sam taką posiadałem... dopóki nie trzasnęła mi podczas... postoju... ale to dłuższa historia ;-)
Teraz mam właśnie taką MRA nieiwele wyższą od oryginału, z fabrycznym deflektorem.
...faktycznie, są i wyższe - właśnie znalazłem.
MRA ma 45 cm wysokości: http://www.defender.net.pl/product-pol- ... 0-07-.html
Givi ma 56 cm wysokości: http://www.motobagaz.pl/szyba-turystycz ... p-436.html

A pamiętasz może jak było ze sztywnością tej Twojej "byłej" MRA?
I powiedzcie jeszcze, jak oni mierzą te 56 cm. To jest wymiar całkowity wyciągniętej szyby, czy wymiar mierzony od plastiku owiewki?
Z góry dzięki :thanks: .
Awatar użytkownika
Thorin
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 677
Rejestracja: 31.10.2008, 11:16
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Przeworsk

Re: Szyba turystyczna

Post autor: Thorin »

Panowie, zdjęcie szyby MRA z powyższego linku nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Co do jej sztywności, to nie ma szału - jest dosyć wiotka w porównaniu z oryginałem, ale jakoś nie przeszkadza to podczas jazdy. 45 cm to całkowita długość szyby.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Cave me domine ab amico, ab inimico vero me ipse cavebo
sajmooon
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 70
Rejestracja: 15.02.2010, 20:21
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Szczecin

Re: Szyba turystyczna

Post autor: sajmooon »

Dzięki za sprostowanie kwestii wyglądu szyby MRA. I tak właśnie można kupować coś z neta posługując się załączonymi zdjęciami oferowanego towaru. Człowiek się napatrzy, napali, zakupi, przyjdzie paczuszka, a tam :dupa: ...
W Twoim przypadku ta wysokość szyby jest wystarczająca żeby odchylić strugę powietrza ponad kask?
Awatar użytkownika
Thorin
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 677
Rejestracja: 31.10.2008, 11:16
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Przeworsk

Re: Szyba turystyczna

Post autor: Thorin »

Nie do końca, brakuje jakieś 2 - 3 cm. Tzn. jak się odrobinę skurczę to jest odczuwalnie lepiej. Tak czy inaczej, jest znacznie lepiej niż z oryginałem.
Cave me domine ab amico, ab inimico vero me ipse cavebo
Awatar użytkownika
Bolek
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1127
Rejestracja: 30.09.2008, 20:39
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Libiąż

Re: Szyba turystyczna

Post autor: Bolek »

Szyba Givi jest prosta a Thorina (ja też taką posiadam) jest odgięta u góry ,co nie jest bez znaczenia :smile:
Thorin pisze:Nie do końca, brakuje jakieś 2 - 3 cm.
No
Jak się smucisz to jesteś smutas a jak się kłócisz to jesteś ....☺
sajmooon
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 70
Rejestracja: 15.02.2010, 20:21
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Szczecin

Re: Szyba turystyczna

Post autor: sajmooon »

To znaczy, że pomimo 11 cm różnicy "na niekorzyść" MRA, dzięki temu odgięciu u góry może ona lepiej spełniać swoje zadanie niż prosta dłuższa Givi?
Awatar użytkownika
grzesieks103
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 104
Rejestracja: 20.01.2009, 18:29
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Szyba turystyczna

Post autor: grzesieks103 »

Zdjęcie0037.jpg
Jak widać na załączonym obrazku,szyba Givi nie jest prosta lecz podgięta w górnej części
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Bolek
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1127
Rejestracja: 30.09.2008, 20:39
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Libiąż

Re: Szyba turystyczna

Post autor: Bolek »

Ja mówiłem o tej szybie z linka,którego podał sajmoon 6 postów wyżej
Jak się smucisz to jesteś smutas a jak się kłócisz to jesteś ....☺
sajmooon
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 70
Rejestracja: 15.02.2010, 20:21
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Szczecin

Re: Szyba turystyczna

Post autor: sajmooon »

Bolek pisze:Ja mówiłem o tej szybie z linka,którego podał sajmoon 6 postów wyżej
Tak dla jasności w sprawie szyb dodam tylko tyle, że szyba givi do której link wkleiłem wyżej, na żywo wygląda dokładnie tak, jak ta ze zdjęcia Grześka. Nie jest ona prosta, tylko wyprofilowana u góry. W rękach sprawia wrażenie dość sztywnej, ale jak będzie to oczywiście wyjdzie w praniu :grin: .
Hough :thumbsup: .
kaplar
romeciarz
romeciarz
Posty: 29
Rejestracja: 02.06.2011, 09:21
Mój motocykl: XL650V

Re: Szyba turystyczna

Post autor: kaplar »

mam pytanko?, czy ktoś może wie jaka jest różnica między tymi dwiema szybami MRA,??
http://www.moto-akcesoria.pl/szyba-mra- ... 00-,p,7212
http://www.moto-akcesoria.pl/szyba-mra- ... lp,p,45022

Pierwsza szyba ma fotkę oryginalną i podany rozmiar 43cm, a druga fotkę z innego moto oraz brak podanej wysokości. Co ciekawe obie mają taką samą nazwę, w MA nie są mi w stanie podać wysokości tej drugiej szybki??
Korzen
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 645
Rejestracja: 09.06.2009, 13:55
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Siedlce

Re: Szyba turystyczna

Post autor: Korzen »

To chyba jakiś błąd jest. 80zł?
sam bym kupił
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
marek79
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 464
Rejestracja: 29.06.2010, 11:05
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Szyba turystyczna

Post autor: marek79 »

Mam 183 cm i szyba GIVI jest średnia chyba ze wymyślisz deflektor .
W lato i tak mam oryginalna szybę Hondy jest miły wiater .
GIVI z deflektorem zakładam na jesień i wtedy jest ok .
http://www.marek.box.net.pl/Motorcycles ... 1.2010.jpg
Może średnio to wygląda ważne że spełnia swoją funkcję .
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości