Nie działa obrotomierz (moduły zapłonowe)

Montaż, demontaż oraz kontrola elementów jak: alternator, akumulator, regulator napięcia, moduły CDI, okablowanie, światła, bezpieczniki, przełączniki, światła stopu, czujnik nóżki bocznej, wiatraki, klaksony, kontrolki, rozruszniki i kierunkowskazy.
mojrzesh
Czytacz
Czytacz
Posty: 4
Rejestracja: 23.06.2008, 13:31

Nie działa obrotomierz (moduły zapłonowe)

Post autor: mojrzesh »

Panowie doradźcie, działał i przestał nagle bez ostrzeżenia. Włączał się nagle po kilku dziesięciu kilometrach podziałał jakiś czas i znowu znikł na dzień dzisiejszy od kilku dni jeżdże z niedziałającym. Czyściłem styki, moduły działają oba wiec co jeszcze ???
Awatar użytkownika
abdul25
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 102
Rejestracja: 23.06.2008, 00:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Wadowice

Re: Niedziała obrotomierz !

Post autor: abdul25 »

Ja tam nie wiem ale Niedziałający Obrotomierz + Transalp = Zepsuty Moduł, a wiesz na sto procent że moduły są sprawne ?
mojrzesh
Czytacz
Czytacz
Posty: 4
Rejestracja: 23.06.2008, 13:31

Re: Niedziała obrotomierz !

Post autor: mojrzesh »

Miałem już problem z modułami, jeden padł kupiłem używkę ale nie rozbierana i sprzęt pali na dwa gary równo więc moduł chyba ok. Można to jeszcze jakoś sprawdzić nie podmieniając modułów na inne ???
Awatar użytkownika
luke_01
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 74
Rejestracja: 18.06.2008, 18:00
Lokalizacja: Maków Podhalański
Kontakt:

Re: Niedziała obrotomierz !

Post autor: luke_01 »

Czy zamiana modułów stronami może coś zmienić ? Tak czy siak sprawdzimy to dzisiaj w garadzu :dupa:
--
Motocykl w zakręcie w przeciwieństwie do samochodu przechyla się we właściwą stronę.
Awatar użytkownika
luke_01
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 74
Rejestracja: 18.06.2008, 18:00
Lokalizacja: Maków Podhalański
Kontakt:

Re: Niedziała obrotomierz !

Post autor: luke_01 »

Po zamianie modułów stronami obrotomierz w trampim mojrzesh'a powrócił do życia :)
--
Motocykl w zakręcie w przeciwieństwie do samochodu przechyla się we właściwą stronę.
Awatar użytkownika
abdul25
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 102
Rejestracja: 23.06.2008, 00:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Wadowice

Re: Niedziała obrotomierz !

Post autor: abdul25 »

.... a nie mówiłem ......
Awatar użytkownika
wlodek_k
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 283
Rejestracja: 10.12.2010, 17:53
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa, Bielany, Wrzeciono

Re: Nie działa obrotomierz (moduły zapłonowe)

Post autor: wlodek_k »

czy ktoś widział cóś takiego - wymieniłem silnik z 600'92 na 650'05 - no i obrotomierz "trochę" zgłupiał - w sumie działa ale w zakresie od 0 do 2000 mniejwięcej, tzn jak jadę około 5000 to on pokazuje 1500... jakby mu skala 1:500 się włączyła albo cóś - co zrobić? jakieś sugestie macie?
moduły są oryginalne od 600
--
zielony Trampek 600'92 z silnikiem 650 :-) białostockie numery (BI), srebrny kask, czarne ciuchy
Awatar użytkownika
Genek
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 401
Rejestracja: 05.01.2010, 00:14
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Opalenica

Re: Nie działa obrotomierz (moduły zapłonowe)

Post autor: Genek »

a akumulator w jakim stanie, bo mój miał zwarcie w celach i skakało na obrotomierzu, po wymianie jest ok.
Ja, dwa koła i buzia wesoła :) o'#o ....
Awatar użytkownika
wlodek_k
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 283
Rejestracja: 10.12.2010, 17:53
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa, Bielany, Wrzeciono

Re: Nie działa obrotomierz (moduły zapłonowe)

Post autor: wlodek_k »

Genek pisze:a akumulator w jakim stanie, bo mój miał zwarcie w celach i skakało na obrotomierzu, po wymianie jest ok.
aku jest OK
--
zielony Trampek 600'92 z silnikiem 650 :-) białostockie numery (BI), srebrny kask, czarne ciuchy
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość