Transalp a wzrost.

motocyklowo
lord
romeciarz
romeciarz
Posty: 30
Rejestracja: 23.03.2010, 21:21
Lokalizacja: Grabina Radziwiłłowska - wieś

Re: Transalp a wzrost.

Post autor: lord »

tomasz pisze:
slawecki_m pisze:No cóż mój brat - 185cm wzrostu narzekał że dla niego nazbyt wysoki trampek 650. Ja natomiast dobrze się na nim czuję a mam 190cm. Cóż różni ludzie różne odczucia (jedni lubią spodnie ciasne inni z kroczem w kolanach) :) Trzeba zastosować indywidualną przymiarę.
Sławek, Ty lepiej tego Trampiego sprzedaj mi po kosztach... :grin: :grin: :tongue:
a sobie z Twoim wzrostem kupisz 1200GS :thumbsup: :tongue:
Co do wzrostu to parę miesięcy temu nazad widziałem jak naprawdę niski koleś startował GS w centrum Warszawy. Sprzęt stał na centralce, gość wsiadł na sprzęta, odpalił a potem kołysał się w przód i tył aż spadł z centralki, dodał gazu i pojechał. Daj mu Bóg tylko zielone bo ledwo zza zegarów wystawał. Wniosek - wszystko się da.
czasem by uzyskać efekt wiatru we włosach należy rozpiąć rozporek.
Awatar użytkownika
Wolo
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3484
Rejestracja: 05.11.2008, 15:12
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Poznań

Re: Transalp a wzrost.

Post autor: Wolo »

Driverd2 pisze:Poszukać czegoś w podobnym stylu ale niższego, coś się na pewno znajdzie może Honda bodajże NX tylko chyba to 250ccm ona ma wysokość siedzenia 820mm a to już mniej niż trampek i motocykl będzie też lżejszy, ma 6 biegów i około 24 koni.
http://www.scigacz.pl/Honda,NX,250,mode ... 79,im.html
Coś w tym musi być, bo już nie pierwszy raz spotykam się z pochlebnymi opiniami na temat małego NXa.
Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa.
Awatar użytkownika
kko
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 640
Rejestracja: 03.05.2010, 10:46
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kłodzko

Re: Transalp a wzrost.

Post autor: kko »

Wszędzie o obniżaniu kanapy, a czy można ją podwyższyć ?
"Nie trzeba być cynikiem, wystarczy, że rozumie się ludzi" - T.P.

XL 1000V SD02
piotrczerwinski

Mam 2 metry wzrostu, czy sa tu jacyś dwumetrowcy?

Post autor: piotrczerwinski »

Witajcie, właśnie zamówiłem pięknego Transalpa w oldskulowej wersji ze złotymi felgami. Zapadła noc i naszły mnie koszmary, że jestem za wielki na ten motor - mam 2 metry wzrostu i 115kg wagi. Powiedzcie czy są wśród Was podobni uzytkownicy? I czy te obawy mają sens?

Poza tym witajcie, jestem tu nowy...

Pozdrawiam Piotr
Awatar użytkownika
kko
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 640
Rejestracja: 03.05.2010, 10:46
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kłodzko

Re: Mam 2 metry wzrostu, czy sa tu jacyś dwumetrowcy?

Post autor: kko »

Ja mam 1,90 więc blisko, ważę trochę mniej niż Ty, ale nie tak wiele :grin:
Jak masz pasażera/kę która nie będzie ważyć więcej jak 65 kilo to nie ma problemu z jazdą.
Zamów sobie wysoką szybę, bo wiatr przy tym wzroście daje w czapkę :smile:

Witaj na forum !
"Nie trzeba być cynikiem, wystarczy, że rozumie się ludzi" - T.P.

XL 1000V SD02
piotrczerwinski

Re: Mam 2 metry wzrostu, czy sa tu jacyś dwumetrowcy?

Post autor: piotrczerwinski »

Dzięki za słowa otuchy. Moja żona ma 175cm wzrostu i z 50kg, razem daje to 170kg.... Ten motor to pierwszy sprzęt, jestem kompletnie zielony. Najwyżej kpię coś innego ale akurat do Tr mam wielki sentyment więc po prostu pewnego dnia poszedłem i kupiłem. Miałem jeszcze "boczny wiatr" w postaci V Stroma ale wydał mi sie jakiś taki plastikowy. Pytanie czy to bardzo źle że mając nogę na podnóżku nie ma konta prostego tylko noga jest lekko zgięta. Wiem, że to może i mieszne pytania no ale cóz, mam nadzieję, że z czasem będę miał bardziej "dojrzałe" pytania.

Pozdrawiam
Piotr
Awatar użytkownika
kons
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 204
Rejestracja: 31.03.2009, 12:41
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Morąg

Re: Transalp a wzrost.

Post autor: kons »

Z tym kontem prostym w kolanie to musisz sam sobie odpowiedzieć. Jeśli nie będą Cię napierdzielały nogi to luz. Ja miałem kiedyś moto na którym mocno było zgięte kolano - nie odpowiadało to moim nogom. Przejedź na raz ok 200km i zobaczysz czy jest dobrze czy źle
Awatar użytkownika
kko
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 640
Rejestracja: 03.05.2010, 10:46
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kłodzko

Re: Transalp a wzrost.

Post autor: kko »

Ja tak z nogą mam na fazerze - jest zbyt mocno ugięta, a na trampku jest oki, co najwyżej :dupa: mnie boli po dłuższej trasie, bo siodło mam takie sobie. Zresztą - siodło możesz zawsze sobie dać do przerobienia i zrobić wyższe dla kierowcy (ja tak właśnie planuję zrobić).
"Nie trzeba być cynikiem, wystarczy, że rozumie się ludzi" - T.P.

XL 1000V SD02
piotrczerwinski

Re: Transalp a wzrost.

Post autor: piotrczerwinski »

Otoz to! Chłopcy z Hondy zrozumieli mój problem, połączyli się w bólu i dotarliśmy do gościa, któremu podaje się wzrost i wagę i robi kanapy. Do tego poprawi miejsce dla Plecaczka. W amoku pojechałem i przymierzylem się do Tenere no i niby wyżej (o 4cm) no ale jajka ściska no i serce bo to nie jest Transalp. A ja po prostu nie wiedzieć czemu... kocham Transalpa. No i w ten sposób bede miał Kastoma :-) Dzięki za odpowiedzi. Jak odbiore no to pewnie pokażę fotke.
gadget
Czytacz
Czytacz
Posty: 8
Rejestracja: 02.07.2010, 14:05

Re: Transalp a wzrost.

Post autor: gadget »

Informuję, że zmieniłem nazwę ze swojego imienia i nazwiska na gadżeciarz. Po prostu nikt tu nie używa swoich oficjalnych danych no to co ja się będę wychylał.

Pozdrawiam

g.
Gadżet
XL700V
Awatar użytkownika
kko
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 640
Rejestracja: 03.05.2010, 10:46
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kłodzko

Re: Transalp a wzrost.

Post autor: kko »

A co to za koleś z Hondy ? Masz jakieś jego namiary, po ile robi takie kanapy ?
"Nie trzeba być cynikiem, wystarczy, że rozumie się ludzi" - T.P.

XL 1000V SD02
gadget
Czytacz
Czytacz
Posty: 8
Rejestracja: 02.07.2010, 14:05

Re: Transalp a wzrost.

Post autor: gadget »

Firma mieści się w.Rybniku:

http://mariomoto.pl/page16.php

ponoć wszystko czaja a kolega. Hondy widzial ich robotę i był pod wrażeniem. W przyszłym tygodniu odbieram Transalpika i
jestem cały zesttachany czy to nie będzie wtopa...
Gadżet
XL700V
Awatar użytkownika
kko
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 640
Rejestracja: 03.05.2010, 10:46
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kłodzko

Re: Transalp a wzrost.

Post autor: kko »

Tą firmę to już znam. Nie bój nic o TA, będzie git :thumbsup:
"Nie trzeba być cynikiem, wystarczy, że rozumie się ludzi" - T.P.

XL 1000V SD02
gadget
Czytacz
Czytacz
Posty: 8
Rejestracja: 02.07.2010, 14:05

Re: Transalp a wzrost.

Post autor: gadget »

Generalnie to po zastanowieniu się nad sobą i zważywszy na fakt że to będzie mój pierwszy sprzęt to nie widzę innej drogi jak polepszanie, dostosowanie wymarzonego Transalpa do swoich gabarytow: podwyższenie kierownicy i kanapy no i znalazłem jeszcze to:

http://www.mfw-wolf.de/en/products/moto ... arke=Honda

http://www.mfw-wolf.de/en/products/moto ... -extension

Wiesz coś o tym?

g.
Gadżet
XL700V
Awatar użytkownika
kko
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 640
Rejestracja: 03.05.2010, 10:46
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kłodzko

Re: Transalp a wzrost.

Post autor: kko »

Z tymi regulowanymi podnóżkami to jeszcze się nie spotkałem, więc nic nie podpowiem.
"Nie trzeba być cynikiem, wystarczy, że rozumie się ludzi" - T.P.

XL 1000V SD02
Awatar użytkownika
jaro5000
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 215
Rejestracja: 05.02.2009, 15:55
Lokalizacja: Katowice

Re: Transalp a wzrost.

Post autor: jaro5000 »

odpuść sobie takie wynalazki. Nie sądzę żebyś poczuł jakąś istotną różnicę. W dodatku te podnóżki są okrągłe, jak na sporta. Jeśli spróbujesz na nich wstawać w terenie, to się prędzej czy później zabijesz.
Nie napisałeś jakiego Trampka masz, ale wnioskuję, że 700. Przymierzałem się do niego (mam 193cm wzrostu) i nie było źle, największa różnica w porównaniu z moją600-ką, to szerokość kanapy i lepszy widok do przodu.

A i jeszcze coś mi się przypomniało, apropo ugiętych nóg w długiej podróży. Zamontuj gmole (zawsze warto). Ja czasem na dłuższych odcinkach zakładam nogi na gmole, żeby je sobie "rozprostować".
xl600v
Awatar użytkownika
tomasz
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 544
Rejestracja: 23.07.2009, 16:21
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Kontakt:

Re: Transalp a wzrost.

Post autor: tomasz »

jaro5000 pisze:
A i jeszcze coś mi się przypomniało, apropo ugiętych nóg w długiej podróży. Zamontuj gmole (zawsze warto). Ja czasem na dłuższych odcinkach zakładam nogi na gmole, żeby je sobie "rozprostować".

robię dokładnie tak samo :ok:
świetnie się ten sposób sprawdza :thumbsup:
To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące.
— Paulo Coelho
Alchemik
miód jest dla mięczaków! prawdziwi twardziele żują pszczoły...
Awatar użytkownika
kko
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 640
Rejestracja: 03.05.2010, 10:46
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kłodzko

Re: Transalp a wzrost.

Post autor: kko »

Ja mam za wysokie gmole i nóg nie mogę sobie tak położyć :thumbsdown:
"Nie trzeba być cynikiem, wystarczy, że rozumie się ludzi" - T.P.

XL 1000V SD02
gadget
Czytacz
Czytacz
Posty: 8
Rejestracja: 02.07.2010, 14:05

Re: Transalp a wzrost.

Post autor: gadget »

Gmole oczywiście zamowilem. Model, na którego czekam to z 2009 xl700v. Jak już pisałem ten oldskulowy biały że złotymi felgami. Mam fotke jak siadam na tego żółto czarnego. Ciekaw jestem co powiedzielibyscie. Czy jest śmiesznie czy po prostu mam paranoje. Niestety, kto ma taki wzrost i przeżył czasy kiedy NICZEGO nie było i coś takiego jak no ciuchy czy buty dla takich jak ją no to ma już skrzywienie. Jak i gdzie się da załadować że dwie lub trzy fotke i dla porównania pokazały Tenere, która jest wyższa no tylko trudno ją porównać do Trampka.
Gadżet
XL700V
Wicja
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 44
Rejestracja: 17.04.2010, 13:15
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Zabrze

Re: Transalp a wzrost.

Post autor: Wicja »

Hej

a ja dla odmiany troszkę przykrutki jestem do mojej 650 , mam 175 cm wzrostu i problem jak trzeba wyscofać motorek do tyłu i jest lekko pod górkę albo jak trzeba dajmy na to podeprzeć się bo się koło obsunie czy coś.
Raz położyłem trampka pod garażem przy prawie zerowej prędkości bo się koło na piasku uślizgnęło. a drugi raz wyższy kolega zaproponował mi pomoc w wycofaniu i nie wystał.
Poza tymi momentami jeździ mi się świetnie, zrobiłem ponad 1000 km w ciągu tygodnia, w tym także po polnych drogach i hałdzie i jest super.
Macie może jakieś porady jak zniwelować te parę centymetrów niedoboru wzrostu ?
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości