Hyde Park - o wszystkim i niczym

Moderator: haku

Awatar użytkownika
kokos
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 20.04.2010, 23:45
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Hyde Park - o wszystkim i niczym

Post autor: kokos »

Witam starszych (stażem) Kolegów i Koleżanki Motocyklistów :resp: , zrobiłem na moim Kochanym Trampku ciekawy weekend i chciałbym się tym z kimś podzielić i jednocześnie zadać kilka pytań :omg: . Trasa Wrocław-Bielsko Biała około 280km, zaczęło się w sobotni poranek, starałem się unikać autostrady, dlatego leciałem bocznymi drogami (bardzo miłe) :ok: Już po około 40 km jazdy wpadam w dwie "niewielkie" dziury przy 110km/h , słyszę 3!!! stuknięcia, patrze w lusterka hmmm trzecie stuknięcie to centralny kufer uderzający o asfalt :banghead: tutaj stawiam pierwsze pytanie, czy to normalne że kufer firmy (podobno zajebisty) GIVI, ot tak wypina się i leci ...gdzieś?Po około 30min znalazłem go w rowie po lewej stronie drogi przykryty trawą, 30m od ww dziur. Dalej droga leciał miło, tylko czerpanie przyjemności z jazdy :crossy: :ok: Minąłem znak drogowy Bielsko-Biała 13km, więc prawie już w domu i tu zaczynają się kłopoty, silnik gaśnie i :dupa: , szybko odkrywam że źle obliczyłem ilość paliwa (cóż nowy jestem w branży), o ironio Trampek wydał swoje ostatnie tchnienie pod znakiem "najbliższa stacja paliw 1000m), frycowe trzeba zapłacić, zakładam odblaskową kamizelkę, wrzucam na luz i zabieram mojego Trampusia na pieszy spacer,pcham, pcham, pcham..... przelatują obok mnie dwaj "koledzy' motocykliści na swoich super szybkich maszynach, tyle nasłuchałem się legend o tym jak sobie pomagają motórzyści, hmmm może mnie po prostu nie zauważyli :cool: , więc pcham dalej i dalej. Po kilkuset metrach widzę korek, który z racji mej "jazdy" poboczem nie robi na mnie żadnego wrażenie, jak się okazuje jeden z wcześniej widzianych "kolegów" zaparkował w osobówce. "Pędzący rumak" do kasacji, praktycznie zbieraliśmy z jezdni złom który w minimalnym stopniu przypominał motocykl :swieczki: , w rowie leżał właściciel tej "pięknej" maszyny. Oprócz pokiereszowanej ręki którą opatrzyłem i mocno spuchniętej nogi nic gościowi się nie stało, hmmm normalnie CUD!! :thumbsup: , po całej akcji pcham dalej i pcham...jak już dopchałem do dustrybutora to wlałem do pełna 15l, tutaj pojawia się drugie pytanie: z tego co wiem to pojemność baku mojego Trampka XL 650 to 19l,gdzie zniknęło 4l!!! :niewiem: , potem już droga znowu mijał spokojnie i szczęśliwie dojechałem do celu :ok: . Dzisiejszy powrót do Wrocka obył sie już bez większych przygód, poza tym że większość drogi minęła w deszczu, teraz już wiem...nie lubię jeździć gdy pada. Teraz już tylko :sex: i :drinking: i można kończyć ten piękny Trampkowy weeken :yaho:
ps: następny weekend już za pięć dni
ps2: to normalne że boli mnie :dupa: ???
pozdrawiam :smile:
Awatar użytkownika
Mariuha
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 56
Rejestracja: 16.06.2010, 00:29
Lokalizacja: Wrocław

Re: Hyde Park - o wszystkim i niczym

Post autor: Mariuha »

A żę tak głupio spytam - wiesz że masz jakieś 3 litry rezerwy? Ino trza kranik przekręcić dalej... :cool:
Agathon
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 277
Rejestracja: 20.06.2008, 16:30
Lokalizacja: Festung Breslau

Re: Hyde Park - o wszystkim i niczym

Post autor: Agathon »

1. Top case - odpadajace top case to norma (nie tylko pisze o Tobie Burja, choc Ty urywasz cale plyty :wink: ) Jezeli miałes juz podjechane mocowania w kufrze lub plycie to mogło walnac na dziurach, lub cos niedokladnie dopiete na zaczepach - np. jakis syf, brak gumek wytlumiajacych-dystansowych. Ogólnie zaczepy troche sie wyrabiaja z biegiem czasu i sa luznawe, wiec na kazdej dziurze kufer zaczyna sie tluc - jest to ostatnia oznaka, ze na trasy warto dopinac go dodatkowo pasem - kupujesz w markecie za 3-5zl pas do bagazu i objezdzasz dookola kufer do plyty. Tylko uwazaj, bo jak zle go zalozysz to pas moze sie zaczac zsuwac z okraglosci kufra - najlepiej kawalek tasmy klejacej w 1-2 miejscach, zeby trzymal pasek na miejscu.
Zaleta - oprocz zabezpieczenia kufra - to bedzie sie mniej tluk i nie bede sia wyrabiac zaczepy.
Co do Givi - jest bardzo dobre, ale Hepco jest lepszy.

2. 650 ma 3.8 rezerwy - nie zapomniales faktycznie przekrecic kranika? bo nic nie pisales, ze wszedles na rezerwe. Moze jest cos nie tak z kranikiem - chocby odwrotnie pokretlo zalozone? lub sam kranik walniety. Co do samego tankowania - zeby zalac do pelna - to trzeba na bocznej stopie tankowac i odczekiwac az paliwo troche sie rozejdzie w baku i dolewac.

3. Umiesz liczyc - licz na siebie... Masz taka sama szanse na pomoc od motongisty, jak od kazdego innego kolesia - to zalezy tylko od czlowieka.

4. :dupa: powinna bolec - przynajmniej wiesz, ze zyjesz :grin: lub ze masz hemoroidy :mouthshut:
Awatar użytkownika
Paulik
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 56
Rejestracja: 19.06.2008, 09:48

Re: Wypady, spotkania

Post autor: Paulik »

BlackGodiva pisze:
Paulik pisze: Po 632 dniach 4 godzinach, 24 minutach i 17 sekundach abstynencji :grin: :crossy:
To TYLE można wytrzymać ?????? Mnie przeraża moje 333 dni :thumbsdown:

:omg: :wacko: :pob:
Można, wbrew wszystkiemu i wszystkim ;) Wbrew rokowaniom lekarzy, stał się cud, który ma na imię Paweł ;)
Wtajemniczeni wiedzą o co chodzi ;)

Trzymaj się, dasz radę :)
A jak Fasolka się rozwija?
Awatar użytkownika
Paulik
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 56
Rejestracja: 19.06.2008, 09:48

Re: Wypady, spotkania

Post autor: Paulik »

http://foto.szmigiel.net/garazowanie/

a to dowód na to, kto ciężko pracował, a kto się obijał... no i w sumie widać, które się psują najczęściej ;)
Sobotnie serwisowanie motongów.
Agathon
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 277
Rejestracja: 20.06.2008, 16:30
Lokalizacja: Festung Breslau

Re: Hyde Park - o wszystkim i niczym

Post autor: Agathon »

Greton - udalo mi sie dostac te srubki :smile: J
ezeli ktos chce wymienic sobie objechane srubki przy zbiorniczku z plynem hamulcowym - to mam na zbyciu 1kpl. (2 srubki) na imbusa z nierdzewki A2 - pasuja na 100% do TA 600 z jedna tarcza.

Do innych sobie zmierzcie dlugosc calkowita sruby - moje maja M4x12mm.

Cena 2.50zl za 2 sruby.

Jezeli byloby wiecej chetnych to piszcie na priv, bo w czwartek/piatek bede odbieral swoje pozostale zamowienie i moge dobrac srubek. Dla totalnych onanistow moga byc z kwasowki A4, ale beda drozsze.

Bede tez mial zaslepki, ktore sa przy szczekach hamulcowych - to co normalnie jest na plaski srubokret M10x6mm i jest zgubione lub zapieczone :grin:
Bede mial ocynk M10x8mm na imbusa lub na 10mm - zaleta, ze jak objedziesz imbusa, to zawsze jeszcze czyms to chwycisz do wykrecenia, bo bedzie troche wystawać. Cene bede znal jak odbiore swoje.
Awatar użytkownika
graphia
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 655
Rejestracja: 18.06.2008, 23:54
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Hyde Park - o wszystkim i niczym

Post autor: graphia »

650 tka ma kranik z przekręcaną rezerwą? kuźwa nie wiedziałem.... :ysz:
Agathon
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 277
Rejestracja: 20.06.2008, 16:30
Lokalizacja: Festung Breslau

Re: Hyde Park - o wszystkim i niczym

Post autor: Agathon »

graphia pisze:650 tka ma kranik z przekręcaną rezerwą? kuźwa nie wiedziałem.... :ysz:
fakt - ona ma pseudowskaznik paliwa zamiast kranika

W takim razie pytanie czy zbiera paliwo do konca, bo w 600tkach jest troche martwej objetosci i trzeba czasami troche pokombinowac zeby to przelac w okolice kranika.

Reasumujac - 650tka jest brzydka i bez sensu :grin:
Awatar użytkownika
kokos
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 20.04.2010, 23:45
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Hyde Park - o wszystkim i niczym

Post autor: kokos »

no właśnie przeszukałem forum i instrukcje do 650, o kraniku takim jak w 600 nie ma nigdzie mowy, więc na to wychodzi że jest jakaś ilość paliwa w baku "fikcyjna", dobrze kombinuje....? bo jak tak to :dupa: , zwłaszcza że wskaźnik paliwa też do najdokładniejszych nie należy :haha:
Agathon
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 277
Rejestracja: 20.06.2008, 16:30
Lokalizacja: Festung Breslau

Re: Hyde Park - o wszystkim i niczym

Post autor: Agathon »

kokos pisze:no właśnie przeszukałem forum i instrukcje do 650, o kraniku takim jak w 600 nie ma nigdzie mowy, więc na to wychodzi że jest jakaś ilość paliwa w baku "fikcyjna", dobrze kombinuje....? bo jak tak to :dupa: , zwłaszcza że wskaźnik paliwa też do najdokładniejszych nie należy :haha:
pewnie zsumowalo sie na te 4litry to co zostalo w baku i niedolane do pelna na stacji itp

Na przyszlosc sprobuj przechylic na max motong na lewa strone - powinno cos sie jeszcze przelac w okolice kranika (chyba, ze 650tka ma z prawej :grin: )
Awatar użytkownika
graphia
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 655
Rejestracja: 18.06.2008, 23:54
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Hyde Park - o wszystkim i niczym

Post autor: graphia »

w 650 kranik z lewej. może masz jakiś syf w baku lub dodatkowy filterek paliwa na przewodzie? a może tankujesz do pierwszego odbicia? w moto pistolet na stacji odbija dośc szybko i prawie zawsze trza dolać na "hama" nieco :D
Awatar użytkownika
Skalpel
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 260
Rejestracja: 24.01.2010, 21:03
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wypady, spotkania

Post autor: Skalpel »

Paulik pisze:http://foto.szmigiel.net/garazowanie/

a to dowód na to, kto ciężko pracował, a kto się obijał... no i w sumie widać, które się psują najczęściej ;)
Sobotnie serwisowanie motongów.
Ej :P A czmeu mnei nikt nie zaprosil na grilla ? ;p Toz to 150m ode mnie. :lanie:
Freedom is what is hiding behind the next curve...
Awatar użytkownika
burja
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 56
Rejestracja: 25.10.2009, 20:49
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: gdynia

Re: Wypady, spotkania

Post autor: burja »

hej.. w ramach wejściówki trzeba było koniecznie mieć zepsuty kranik.. sorki-sprawne motongi to przecież żadna frajda.. no i zero grilli :tongue: więc.. wniosek jest prosty :grin:
Honda Transalp XL 600 V
Awatar użytkownika
kokos
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 20.04.2010, 23:45
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Hyde Park - o wszystkim i niczym

Post autor: kokos »

ok, będę lał na "hama" :lanie: dzięki
Awatar użytkownika
BlackGodiva
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 236
Rejestracja: 16.06.2008, 12:04
Lokalizacja: Duszniki Zdrój
Kontakt:

Re: Wypady, spotkania

Post autor: BlackGodiva »

Paulik pisze:http://foto.szmigiel.net/garazowanie/
Sobotnie serwisowanie motongów.
ostatnie zdjęcie w galerii wypisz wymaluj Lady and The Tramp:

http://media.photobucket.com/image/walt ... kiss-1.jpg

http://www.youtube.com/watch?v=av6Aucgb ... re=related


p.s.

Pogratulować czystej roboty w białych rękawiczkach :thumbsup:

Paulik, a jak Twoja Landryna wytrzymała abstynencję? Bo Ty, widzę, kwitnąco ;)
Awatar użytkownika
Paulik
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 56
Rejestracja: 19.06.2008, 09:48

Re: Wypady, spotkania

Post autor: Paulik »

BlackGodiva pisze:
Paulik pisze:http://foto.szmigiel.net/garazowanie/
Sobotnie serwisowanie motongów.
ostatnie zdjęcie w galerii wypisz wymaluj Lady and The Tramp:

http://media.photobucket.com/image/walt ... kiss-1.jpg

http://www.youtube.com/watch?v=av6Aucgb ... re=related

:lol: jest spore podobieństwo, tylko co na to, zakochany kundel? :D


p.s.

Pogratulować czystej roboty w białych rękawiczkach :thumbsup:

Paulik, a jak Twoja Landryna wytrzymała abstynencję? Bo Ty, widzę, kwitnąco ;)
Podziękował, lekko nie było, ale wracamy do formy.
Landryna była dzielna, stała w laboratoryjnych warunkach, było jej ciepło i przytulnie wśród innych motongów, miała zapewniony wikt i opierunek :) Jedynie puściły lagi ze starości i trzeba było przeprowadzić kilka kosmetycznych zabiegów. Dzielna dziewczyna :)
RaDOL
Czytacz
Czytacz
Posty: 6
Rejestracja: 11.05.2009, 00:24
Lokalizacja: Oleśnica

Re: Wypady, spotkania

Post autor: RaDOL »

Burja, naprawa kranika pewnie się powiodła, bo chyba widziałem Twojego trampka na motobazarze w niedzielę. Przez chwilę pomyslałem, że go sprzedajesz i nie będzie już fotek z wyjazdów...
Awatar użytkownika
burja
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 56
Rejestracja: 25.10.2009, 20:49
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: gdynia

Re: Wypady, spotkania

Post autor: burja »

jasne..tylko nikt nie chciał go kupić.. :banghead: a przecież to okazja życia.. od kobiety, forumowy, nie bity, jezdził tylko po bułki do sklepu.. :mouthshut: więc mam złą wiadomość-burja będzie nim jeździć dalej i jeszcze tu wróci... :grin: ps naprawa kranika się nie powiodła-doszliśmy jedynie do wniosku że kranik jest dobry tylko trampek do niego jest zepsuty :smoke: ale czego się nie robi żeby dotrzeć na TAKI bajzel.. :roll: Godiva.. Moja Droga.. wiesz już oczywiście że moje dni sa policzone... bo jak Paulik obejrzy te zdjęcia i ten filmik... :lanie: :bija:
Honda Transalp XL 600 V
Awatar użytkownika
BlackGodiva
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 236
Rejestracja: 16.06.2008, 12:04
Lokalizacja: Duszniki Zdrój
Kontakt:

Re: Wypady, spotkania

Post autor: BlackGodiva »

burja pisze: Godiva.. Moja Droga.. wiesz już oczywiście że moje dni sa policzone... bo jak Paulik obejrzy te zdjęcia i ten filmik... :lanie: :bija:
już obejrzała.... i ... nic :smile6:
nix
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 104
Rejestracja: 12.10.2008, 15:21
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Wrocław

Re: Hyde Park - o wszystkim i niczym

Post autor: nix »

U mnie zatankowanie na takie kompletne full zajmuje dobre 8-10 minut :grin: z oczekiwaniem aż powietrze zejdzie z okolic korka i się poziomy wyrównają. Przesadzić nie można, bo się potem przez odpowietrzenie wyleje, ale jak kiedyś wlałem tak na 110% i zostawiłem go w pionie a potem od razu dalej jazda w trasę, to nie było problemu. No i wlazło chyba dobre 19 litrów do 600-ki. Żeby to jednak w całości wykorzystać to by trzeba Trampka faktycznie kłaść na lewą prawie do poziomu. W tej prawej "kieszeni" mieści się chyba koło litra...
Był TA '92 jest NAT '16
_______________________________________________
...We Are Marines - We Follow Orders...
...........We Go Where We're Told..........
.....and We Win When We Get There.....

245 Years & Still Kicking Ass
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości