Kurtka

Kurtki, kaski, buty, ochraniacze itp.
Awatar użytkownika
CUinHell
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 426
Rejestracja: 01.09.2009, 22:04
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa- Wesoła

Re: Kurtka

Post autor: CUinHell »

Hmm, właśnie zmierzyłem, rękaw ma długość 69 cm, rozmiar XL.
Teraz Africa Twin RD04 HRC, KTM 990 Adventure
Awatar użytkownika
Buba20
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 111
Rejestracja: 11.08.2008, 15:41
Lokalizacja: Wieruszów
Kontakt:

Re: Kurtka

Post autor: Buba20 »

Oglądałem ta kurtkę na alledrogo i nawet mi przypadła do gustu będę musiał sie gdzieś wybrać do naibliższego sklepu z ubiorami i przymierzyć sie do niej :egh:
"Patrz w lusterko, spójrz dwa razy - motocykle są wszędzie"
Awatar użytkownika
mad.dog
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 472
Rejestracja: 25.01.2009, 12:53
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kurtka

Post autor: mad.dog »

CUinHell pisze:zestaw już kupiony:
-kurteczka 350
-spodnie 150
wszystko na alledrogo- oczywiście....
Pierwsze wrażenie jak najbardziej pozytywne.... :ok:
Wąski, śmiem twierdzić, że zrobiłeś świetni deal. Oczywiście musisz się nam pochwalić tu na forum - najlepiej ze zdjęciami, oraz zdać relację jak ciuchy się sprawują :grin:

najlepszego!
one life. live it.

Tiger T709 '01
Awatar użytkownika
Scyzoryk
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 479
Rejestracja: 02.07.2008, 13:28
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: okolice Piaseczna

Re: Kurtka

Post autor: Scyzoryk »

A co myślicie o marce OZONE ? Całkiem fajnie z wyglądające (z opisu, czyli podpinka, membrana, sensowny materiał) kurtki mozna kupić za ok 300zł. Ktoś w tym jeździ?
Pozdrawiam
Scyzoryk


AT CRF1000
Awatar użytkownika
Buba20
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 111
Rejestracja: 11.08.2008, 15:41
Lokalizacja: Wieruszów
Kontakt:

Re: Kurtka

Post autor: Buba20 »

Scyzoryk pisze:A co myślicie o marce OZONE ? Całkiem fajnie z wyglądające (z opisu, czyli podpinka, membrana, sensowny materiał) kurtki mozna kupić za ok 300zł. Ktoś w tym jeździ?
Ostatnio trafiłem na kilka ciekawych ofert na alledrogo i mnie zaciekawiły ale nie wiem jakie są opinie
"Patrz w lusterko, spójrz dwa razy - motocykle są wszędzie"
Awatar użytkownika
tomasz
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 544
Rejestracja: 23.07.2009, 16:21
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Kontakt:

Re: Kurtka

Post autor: tomasz »

Scyzoryk pisze:A co myślicie o marce OZONE ? Całkiem fajnie z wyglądające (z opisu, czyli podpinka, membrana, sensowny materiał) kurtki mozna kupić za ok 300zł. Ktoś w tym jeździ?
Odpuść sobie
kolega ma Ozone Speed ale lipnie wygląda
cienka i wkłady-protektory trzeba sobie dokupic...
To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące.
— Paulo Coelho
Alchemik
miód jest dla mięczaków! prawdziwi twardziele żują pszczoły...
Awatar użytkownika
tropas
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 192
Rejestracja: 25.01.2009, 12:28
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Kurtka

Post autor: tropas »

Scyzoryk pisze:A co myślicie o marce OZONE ? Całkiem fajnie z wyglądające (z opisu, czyli podpinka, membrana, sensowny materiał) kurtki mozna kupić za ok 300zł. Ktoś w tym jeździ?
Ja będę sprzedawał swoją OZONE. Taki model:
Obrazek
http://www.scigacz.pl/Kurtka,tekstylna, ... ,8747.html
Rozmiar M. Ja mam 171 cm i 70kg
Jeździłem w niej od czerwca zeszłego roku, więc pół sezonu. Będzie w komplecie z protektorem na plecy (60 zeta za niego dałem). Na barki i łokcie ochraniacze były od razu z kurtką.
Fajnie wygląda i nie powiedziałbym że cieńki materiał, ale to moje zdanie...
Z podpinką ciepło, jechałem przy + 1st i było O.K.
W deszczu nie jeździłem dużo, ale tyle co jeździłem to nie przemokła.
Wadą jest brak możliwości wypięcia membrany, co przydałoby się w bardzo upalne dni - ale w tej półce cenowej to norma.

Będę chciał 200zł razem z tym ochraniaczem grzbietowym.

Powód sprzedaży: zamiast prezentu gwiazdkowego dostałem kasiorę, dołożyłem jeszcze trochę i kupiłem kurtkę Vanucci :grin:
Ostatnio zmieniony 06.04.2010, 21:02 przez tropas, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Driverd2
szorujący kolanami
szorujący kolanami
Posty: 1673
Rejestracja: 16.12.2009, 17:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Żyrardów
Kontakt:

Re: Kurtka

Post autor: Driverd2 »

Mi się spodobał komplet modeka finn ma wypinaną membranę, podpinkę itd Nie wiem czy ktoś to już ma bo to chyba jakaś nowość jest na ten sezon, ale jak bym się mylił i ktoś ma to poproszę bliższe info.
Awatar użytkownika
kuzi4
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 367
Rejestracja: 17.03.2010, 20:15
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Chrzanów/Łódź

Re: Kurtka

Post autor: kuzi4 »

Ja kupiłem fińskie MP-ASU Sportivo. Trchę przeszkadza mała ilość kieszeni, natomiast jakość :ok:
http://www.mp-asu.com/eng/
był XL 650V 2000 :( - został zabity...
ZIELONO MI
Awatar użytkownika
miroslaw123
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 3622
Rejestracja: 14.06.2009, 13:28
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Kraków

Re: Kurtka

Post autor: miroslaw123 »

Ja zastanawiam się nad letnia kurką, taką z siateczki z protektorami do latania po mieści, co WY na to?
Wpadła mi w oko kurtka TAICHI RSJ za 390 zeta z wypinaną membraną przeciwdeszczową ale robią do XL a że to japońska produkcja więc jest jak M...no może L
http://motocyklekrakow.pl/index.php?ids ... &o=739&k=2
Obrazek
poszperałem i znalazłem Richa Wind Mesh za 559 zeta (za drogo...)
http://www.richa.pl/index.php?option=co ... &Itemid=61
Obrazek
oraz Bering HYBRID za 499 zł też trochę za drogo ale cóż...
http://www.bering.pl/11-hybrid.html
Obrazek
Macie jakieś doświadczenia z kurtkami na LATO! Do latania po w upalne dni mieście, więc jakieś przewiewne ale z protektorami... taka alternatywa dla buzera i koszulki offroadowej.
Awatar użytkownika
jaro5000
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 215
Rejestracja: 05.02.2009, 15:55
Lokalizacja: Katowice

Re: Kurtka

Post autor: jaro5000 »

widziałem w zeszłym roku na bajzlu jakiś model HELDa- niestety nie pamiętam jaki, w którym odpinało się całe "panele przednie". Generalnie cały przód kurtki to jedna wielka siateczka po odpięciu tychże. Poszukaj w ich ofercie.
xl600v
Awatar użytkownika
miroslaw123
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 3622
Rejestracja: 14.06.2009, 13:28
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Kraków

Re: Kurtka

Post autor: miroslaw123 »

może coś takiego? HELD TROPIC za 428 zeta?
http://www.defender.net.pl/product-pol- ... ROPIC.html
Obrazek
albo racer COOL DOWN za 389 zł.
http://www.defender.net.pl/product-pol- ... DOWN-.html
Obrazek
może MODEKA Mesh Mistral za 350 zł.
http://www.defender.net.pl/product-pol- ... stral.html
Obrazek
Przepraszam że zarzucam linakmi i fotkami ale może ktoś coś podobnego ma i używa i może się wypowiedzieć szkoda mi 400 stówek...
Awatar użytkownika
jaro5000
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 215
Rejestracja: 05.02.2009, 15:55
Lokalizacja: Katowice

Re: Kurtka

Post autor: jaro5000 »

nie dam sobie paznokcia uciąć, ale wydaje mi się, że to ten HELD, o którym wspominałem. Swoją drogą sprawdź dobrze ofertę marki RICHA, wiem, że są droższe te ciuchy, ale często można dobry rabat na nie dostać (lepszy niż modeka daje). Ja mierzyłem w zeszłym roku ich kurtkę, co mnie zaskoczyło to fakt że była bardzo lekka (w porównaniu z moją modeką). Nie kupiłem bo nie było rozmiaru. Modele Airstrike lub Deep summer.

edit: a mesh mistral z Modeki to mam spodnie- i bardzo sobie chwalę, więc może i kurtka godna, tym bardziej, że cena zacna.
xl600v
Awatar użytkownika
Neno
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2484
Rejestracja: 15.03.2010, 18:37
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Zambrów

Re: Kurtka

Post autor: Neno »

jaro5000 pisze: Swoją drogą sprawdź dobrze ofertę marki RICHA, wiem, że są droższe te ciuchy, ale często można dobry rabat na nie dostać (lepszy niż modeka daje).
A gdzie te rabaty na Modekę można dostać i jakie ? Bo wszędzie widzę ceny katalogowe .
Awatar użytkownika
jaro5000
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 215
Rejestracja: 05.02.2009, 15:55
Lokalizacja: Katowice

Re: Kurtka

Post autor: jaro5000 »

Neno pisze:A gdzie te rabaty na Modekę można dostać i jakie ? Bo wszędzie widzę ceny katalogowe .
Ano jak się już wybierzesz do sklepu, żeby przymierzyć kurtkę to w dobrych sklepach zawsze możesz poprosić o rabat. Rabaty sklep przyznaje oczywiście indywidualnie, ale zależą one również od polityki głw. dystrybutora konkretnej marki. Modeka bardzo dba o to aby na polskim rynku ceny ich produktów były wszędzie takie same i można dostać teoretycznie max 5%, jak kupujesz więcej rzeczy na raz, to możesz jeszcze coś uszczknąć, ale to już raczej symbolicznie. RICHA natomiast w zeszłym roku dawała bezproblemowo 20%, ale podejrzewam, że było to związane z wejściem na polski rynek.
Tak czy siak, zawsze warto pytać sprzedawcy za ile sprzeda Ci kurtkę- twoje prawo jako klienta aby się targować. W tym temacie jakoś dość łatwo się można dogadać w- podkreślam jeszcze raz- dobrych sklepach z częściami i akcesoriami moto. Np Olekmotocykle.

Pozdrawiam
Jaro
xl600v
Awatar użytkownika
oresco
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 97
Rejestracja: 18.10.2009, 23:32
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Łosice

Re: Kurtka

Post autor: oresco »

Nie wszędzie z modeką tak jest.
Jak kupowałem spodnie w Siedlcach w salonie Yamahy, dostałem bardzo ładny rabat. Cena katalogowa 730zł a sprzedali mi za 620zł i to niedawno. W Warszawie nigdzie nie chcieli słyszeć o rabatach bo "Proszę Pana sezon się zaczyna, my na tym nie zarabiamy, marża jest niska" i tym podobne bzdury.

Kask uvex enduro też kupiłem ponad 200zł taniej niż w Warszawie, więc jak widać da się. :thumbsup:
Szanuj Transalpa swego jak siebie samego
Awatar użytkownika
ZiBi
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 44
Rejestracja: 07.08.2009, 11:02
Lokalizacja: POŁUDNIE

Re: Kurtka

Post autor: ZiBi »

jaro5000 pisze:
Neno pisze:A gdzie te rabaty na Modekę można dostać i jakie ? Bo wszędzie widzę ceny katalogowe .
Ano jak się już wybierzesz do sklepu, żeby przymierzyć kurtkę to w dobrych sklepach zawsze możesz poprosić o rabat. Rabaty sklep przyznaje oczywiście indywidualnie, ale zależą one również od polityki głw. dystrybutora konkretnej marki. Modeka bardzo dba o to aby na polskim rynku ceny ich produktów były wszędzie takie same i można dostać teoretycznie max 5%, jak kupujesz więcej rzeczy na raz, to możesz jeszcze coś uszczknąć, ale to już raczej symbolicznie. RICHA natomiast w zeszłym roku dawała bezproblemowo 20%, ale podejrzewam, że było to związane z wejściem na polski rynek.
Tak czy siak, zawsze warto pytać sprzedawcy za ile sprzeda Ci kurtkę- twoje prawo jako klienta aby się targować. W tym temacie jakoś dość łatwo się można dogadać w- podkreślam jeszcze raz- dobrych sklepach z częściami i akcesoriami moto. Np Olekmotocykle.

Pozdrawiam
Jaro

potwierdzam słowa Kolegi , w tej firmie :thumbsup: zawsze można się dogadać, trzeba tylko użyć uroku osobistego :grin:
Honda The Power of Dreams
KROL
Czytacz
Czytacz
Posty: 4
Rejestracja: 12.08.2011, 22:21
Mój motocykl: XL600V

Re: Kurtka

Post autor: KROL »

witam, czy może Ktoś używa kurtki /spodnie /rękawice - f.Wintex , model - Arctic
firma austryjacka, teraz ciuchy robione na Tajwanie :O)
prosze o SZCZERĄ opinię, wpadło mi TO w oko, podobno b.sensowne ciuchy i nie oklepane ...
Awatar użytkownika
Jola
romeciarz
romeciarz
Posty: 23
Rejestracja: 03.08.2011, 12:13
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kurtka

Post autor: Jola »

co do kurtki helda HELD TROPIC moja znajoma w niej jeździ i jest idealna na krótkie trasy to raz i nadaje się tylko na lato to dwa, sama się do niej przymierzałam ale stwierdziłam, że 3 kurtka to już przesada ;-)

http://www.defender.net.pl/product-pol- ... ROPIC.html
Awatar użytkownika
MANOS
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 244
Rejestracja: 15.04.2011, 21:39
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Lublin

Re: Kurtka

Post autor: MANOS »

a co myślicie o
http://ngt.pl/5-kurtka-m-65-garsc-informacji.html
zdjęcia
http://forum.rambo.pl/viewtopic.php?id=311

ktoś może w takiej próbował jeździć??
był TA 95r. był mr. V k6 jest FJR
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości