Kolejna olejarka - nowa propozycja?

Akcesoria do motocykla, gmole, kufry, sakwy, grzane manetki, słowem dodatkowe wyposażenie.
bigroberto
Czytacz
Czytacz
Posty: 3
Rejestracja: 24.10.2009, 17:07

Kolejna olejarka - nowa propozycja?

Post autor: bigroberto »

Witam. Pojawiła się nowa olejarka - wydaje się być prosta i łatwa w montażu i dzialaniu, nie wiem jak z niezawodnością ale jeśli ktokolwiek stosował proszę o info. Cena z allegro 199PLN. Oferta dość konkurencyjna. Pozdrawiam
http://www.motofuria.pl/index.php/oliwiarka.html
Awatar użytkownika
pałeł
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1154
Rejestracja: 21.06.2008, 22:04
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: racibórz
Kontakt:

Re: Kolejna olejarka - nowa propozycja?

Post autor: pałeł »

a na forum masz kette power :) o generacje lepsza i tańsza o całe 9zł
a jak ci zależy na gwiazdkach z allegro to mogę i przez ten serwis sprzedać
gsm 512 242 193 najłatwiej jest zadzwonić
facebook prywatny
mój fejs firmowy
czołowki i latarki
Awatar użytkownika
sqmir
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 250
Rejestracja: 20.04.2009, 10:38
Lokalizacja: piastów pruszków centrum wawy

Re: Kolejna olejarka - nowa propozycja?

Post autor: sqmir »

tak to prawda. sceneria nie jest zbyt piękna. wierzę że nie bronisz swej produkcji w tak perfidny sposób?
Tu przynajmniej widać że na podwórzu chlop gnoju nie ma a Twojego podwórka nie widziałem więc i pewności nie mam.

za to sama olejarka wyglada na lepiej i staraniej wykonaną od tej Kette Power.
To jeżeli o estetykę i ogólne wrażenie chodzi.
Dla mnie ciekawe jest to:
Zawór kalibracyjny: jest urządzeniem służącym do precyzyjnego ustalenia dozowania oleju w zależności od potrzeb (rodzaj użytego oleju, warunki atmosferyczne, rodzaj terenu, temperatura itp.)

Zawór firmy „DANFOS" (lider w dziedzinie hydrauliki precyzyjnej) pozwala na dokładne ustawienie przepływu oleju. Ponadto jego konstrukcja uniemożliwia samoczynne przestawienie podczas jazdy spowodowane np. wibracjami.
prostota, prostota, prostota - genialene jeżeli tylko da się tym sterować, tzn świadomie dozować olej. Nie ma potrzeby ciagania kabli po całym moto do sterownika który zajmuje miejsce przy kierze.
także:
nie wiem jak z niezawodnością ale jeśli ktokolwiek stosował proszę o info
XL 1000- |'02| kiedy nie wystarcza siła argumentów - konieczny jest argument siły.
Awatar użytkownika
pałeł
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1154
Rejestracja: 21.06.2008, 22:04
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: racibórz
Kontakt:

Re: Kolejna olejarka - nowa propozycja?

Post autor: pałeł »

ja nie bronie niczego każda olejarka jest dobra
tego typu olejarki z zaworkiem precyzyjnym już była przerabiana ileś czasu temu
kette power jest porostu kolejna generacja tej olejarki
i przy okazji jest tańsza :) a co ciekawe to podzespoły w gruncie rzeczy są te same :)
gsm 512 242 193 najłatwiej jest zadzwonić
facebook prywatny
mój fejs firmowy
czołowki i latarki
Awatar użytkownika
sqmir
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 250
Rejestracja: 20.04.2009, 10:38
Lokalizacja: piastów pruszków centrum wawy

Re: Kolejna olejarka - nowa propozycja?

Post autor: sqmir »

no :ok:
XL 1000- |'02| kiedy nie wystarcza siła argumentów - konieczny jest argument siły.
Fryzjer
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 789
Rejestracja: 16.06.2008, 23:43
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kolejna olejarka - nowa propozycja?

Post autor: Fryzjer »

nawiercenie wahacza to kiepski pomysł... :banghead: bo przecież jego sztywność się zmieni w pewnym zakresie :hammer:

Co do właściwej olejarki to uważam, iż powinniśmy wspierać "swoich" :smile: a nie innych.
Capo RR "Wyzwanie jest dla tych, którzy wyruszają w drogę. Marzenia są dla tych, którzy zostają z tyłu" T.Sabine
Awatar użytkownika
Facio
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 40
Rejestracja: 03.07.2008, 09:50
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Wyszków

Re: Kolejna olejarka - nowa propozycja?

Post autor: Facio »

Dobra chłopy koniec kłótni...

Chcę na gwiazdkę od kobity taką oliwiarkę... który link mam jej zapodać

które są najbardziej popularne i w miarę niedrogie w użytkowaniu..

:wink:
Awatar użytkownika
pałeł
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1154
Rejestracja: 21.06.2008, 22:04
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: racibórz
Kontakt:

Re: Kolejna olejarka - nowa propozycja?

Post autor: pałeł »

obojętne co kupisz będziesz zadowolony
moich poszło około 30 w świat
w tymczasie dwie nawaliły wysłałem zaraz nowe podzespoły w ramach gwaracji
gwarancja jest 6 miesięczna raz wadliwy okazał sie elektrozawór a raz spalił się sterownik w wyniku odwrotnego podłączenia biegunów
więcej grzechów nie pamietam za wszystkie szczerze żałuje
gsm 512 242 193 najłatwiej jest zadzwonić
facebook prywatny
mój fejs firmowy
czołowki i latarki
Awatar użytkownika
Wolo
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3484
Rejestracja: 05.11.2008, 15:12
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Poznań

Re: Kolejna olejarka - nowa propozycja?

Post autor: Wolo »

sqmir pisze: prostota, prostota, prostota - genialene jeżeli tylko da się tym sterować, tzn świadomie dozować olej. Nie ma potrzeby ciagania kabli po całym moto do sterownika który zajmuje miejsce przy kierze.
także: nie wiem jak z niezawodnością ale jeśli ktokolwiek stosował proszę o info
Hej.
Używam Kette Power.
Przyjrzałem się olejarce z powyższego linka, cóż, dla mnie wybór jest prosty- Kette jest zasadniczo lepsza, bo można płynnie regulować przepływ oleju oraz włączać/ wyłączać urządzenie z kierownicy, w czasie jazdy, nie trzeba się schylać i szukać zaworka, żeby korygować smarowanie.
Kabli nie ma za wiele- jest jeden jednożyłowy, który leci przez motocykl.
Wszystko działa bardzo dobrze, moje zastrzeżenia- naużerałem się z dyszą, która ułamała się przy pierwszym użyciu (trochę w tym mojej winy, aczkolwiek nie jestem odosobnionym przypadkiem), druga sprawa to za krótkie kable- u mnie było naprawdę na styk.

Z mojej strony polecam tą olejarkę.
Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa.
grzegorzh
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 221
Rejestracja: 03.11.2008, 14:45

Re: Kolejna olejarka - nowa propozycja?

Post autor: grzegorzh »

Wolo pisze: Używam Kette Power.
Przyjrzałem się olejarce z powyższego linka, cóż, dla mnie wybór jest prosty- Kette jest zasadniczo lepsza, bo można płynnie regulować przepływ oleju oraz włączać/ wyłączać urządzenie z kierownicy, w czasie jazdy, nie trzeba się schylać i szukać zaworka, żeby korygować smarowanie.
Kabli nie ma za wiele- jest jeden jednożyłowy, który leci przez motocykl.
Wszystko działa bardzo dobrze, moje zastrzeżenia- naużerałem się z dyszą, która ułamała się przy pierwszym użyciu (trochę w tym mojej winy, aczkolwiek nie jestem odosobnionym przypadkiem), druga sprawa to za krótkie kable- u mnie było naprawdę na styk.
Ja też mam Kette od Pałeła.
I mimo tego, że ta nowa na pewno jest prostsza, bo nie ma nawet elektroniki, to wg. mnie jest dość upierdliwa w użyciu w porównaniu z Pałełową.
Wybrałbym Pałełową.
Aha, fajnie byłoby, gdyby do Pałełowej był dorzucony kawałek czarnego peszla na przewody. Ja najpierw miałem bez, ale jak potem dłubałem więcej przy moto, to prewencyjnie schowałem w peszla.
Ogólnie za olejarkę z fakturą, to naprawdę dobry deal.
I każdemu polecę używanie olejarki.
Łańcuch zawsze nasmarowany, a jak trzeba go wyczyścić, to nie ma z tym problemu żadnego.
Awatar użytkownika
wąski
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 159
Rejestracja: 09.08.2009, 09:53
Lokalizacja: Lubartów-Lublin

Re: Kolejna olejarka - nowa propozycja?

Post autor: wąski »

no i Pałeł dostałeś po uszach.... :lanie:

Co do oliwiarek....Ja kupiłem oliwiarkę od pałeła,co prawda jeszcze nie zamontowana na motorku bo zimno i nie chce mi się grzebać w garażu, ale sprawia wrażenie "pancernej", wygląda że sprawdzi się w naprawdę trudnych warunkach. Są w sprzedaży olejarki, które może i są wykonane estetycznej - ale czy o to naprawdę chodzi. Jeśli mam wybierać pomiędzy mega wypasioną olejarką z ładnym panelem sterującym, gdzie wszędzie jest logo, kolorowe naklejki itp. a solidną konstrukcją, prostą w obsłudze i najważniejsze sprawdzoną w ekstremalnych warunkach to wybieram to drugie rozwiązanie. Ponadto do kette powera przekonała mnie pozytywna wypowiedź Ramiresa na temat tej olejarki a On wie co mówi.....
By dojść do źródła, trzeba płynąć pod prąd.
— Stanisław Jerzy Lec (1909-1966)
Awatar użytkownika
KAPRAL
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 173
Rejestracja: 15.11.2008, 11:47
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Kolejna olejarka - nowa propozycja?

Post autor: KAPRAL »

witam,
....a ja tak przy okazji z innej troszkę beczki i zapytam kiedy jest sens założyć taka oliwiarkę? przy jakich przebiegach w sezonie warto zainwestować w to dobrodziejstwo? :grin: jaki jest koszt oleju i na ile starcza taki zbiorniczek? jaki to olej musi być? Przebiegi robię małe...więc się zastanawiam czy nie wystarczy mi smar w spayu :niewiem: dopiero sie rozkręcam w tym interesie :grin:
XL 650V 03/04

Prawdziwych przyjaciół poznaje się po tym że wiedzą o tobie wszystko i dalej nimi są...
Awatar użytkownika
grzesieks103
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 104
Rejestracja: 20.01.2009, 18:29
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Kolejna olejarka - nowa propozycja?

Post autor: grzesieks103 »

Kapral, sporo na forum jest do poczytania na temat tej olejarki. Z tego co się orientuje, jest to przydatna rzecz w trasie jak i w koło komina. Sam się przymierzam do kupna takiej olejarki, bo z tego co widze to wszyscy zachwalaja to urządzenie. Pozdrawiam
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
tomson
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 162
Rejestracja: 19.10.2010, 09:20
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: warszawa ( Ochota)

Re: Łańcuch- czym smarować?

Post autor: tomson »

A propos tego motooilera, to pytanie czy jest wart swojej ceny ? poważnie zastanawiam się nad zakupem tego wynalazku, ktoś go użytkuje na tym forum ??
tramp
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 242
Rejestracja: 21.01.2010, 20:11
Mój motocykl: XL650V

Re: Łańcuch- czym smarować?

Post autor: tramp »

tomson pisze:A propos tego motooilera, to pytanie czy jest wart swojej ceny ? poważnie zastanawiam się nad zakupem tego wynalazku, ktoś go użytkuje na tym forum ??
Zrobienie własnego motoilera to koszt 50pln i 2 godziny roboty.
Jak mi kumpel podeśle instrukcje to opublikuje - banalnie to proste. Nie ma co wydawać 500-600pln na fabryczne produkty.
W skrócie potrzebujemy:
pojemniczka na olej, zestawu do kroplówki, igły, elektrozaworka, tyrtytek i przewodu na olej. I to cały zestaw. Jak się trochę ociepli i najdzie mnie wena to zamontuje u siebie i wykonam dokumentacje fotograficzną.
Nie wiem tylko czy mi się zachce bo smarowanie łańcucha mi cholera nie przeszkadza jakoś;)
Awatar użytkownika
mad.dog
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 472
Rejestracja: 25.01.2009, 12:53
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Warszawa

Re: Łańcuch- czym smarować?

Post autor: mad.dog »

tomson pisze:A propos tego motooilera, to pytanie czy jest wart swojej ceny ? poważnie zastanawiam się nad zakupem tego wynalazku, ktoś go użytkuje na tym forum ??
Ja używam matjasowego produktu - V-oila i jestem zadowolonym klientem. Olejarka dobrze wykonana, obsługa posprzedażowa na poziomie.
Cóż więcej mogę powiedzieć? Polecam:)
tramp pisze: Jak mi kumpel podeśle instrukcje to opublikuje - banalnie to proste. Nie ma co wydawać 500-600pln na fabryczne produkty.
V-oila kosztuje sporo mniej niż 500-600 a i forum AT może liczyć na rabat. Warto spytać.
tramp pisze: Jak się trochę ociepli i najdzie mnie wena to zamontuje u siebie i wykonam dokumentacje fotograficzną.
Też tak myślałem, ale jak się zrobiło ciepło to miałem ochotę już tylko na jeżdżenie:) Więc póki zima w pełni, zabieraj się za konstruowanie, a później tylko do moto włożysz.
one life. live it.

Tiger T709 '01
Awatar użytkownika
Docent
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 365
Rejestracja: 20.06.2010, 08:43
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Łańcuch- czym smarować?

Post autor: Docent »

A ja powtorze pytanie co do czyszczenia łancucha przed smarowaniem ....
A co do olejarki selfmade to ja tez schemacik poprosze bo chetnie bym cos podłubał :) i jedno drugiemu nie przeszkadza ... stara szkoła mówi ze na mechanizmach nigdy za duzo smarowideł :ok: ... chyba ze stare i brudne :lanie: :dupa:
"MOTOCYKLISTA DOSKONAŁY" - lektura obowiązkowa przed wyjechaniem na drogę ...
W życiu pewne są tylko śmierć i podatki ...
Transalp '99 600V
tramp
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 242
Rejestracja: 21.01.2010, 20:11
Mój motocykl: XL650V

Re: Łańcuch- czym smarować?

Post autor: tramp »

Docent pisze:A ja powtorze pytanie co do czyszczenia łancucha przed smarowaniem ....
A co do olejarki selfmade to ja tez schemacik poprosze bo chetnie bym cos podłubał :) i jedno drugiemu nie przeszkadza ... stara szkoła mówi ze na mechanizmach nigdy za duzo smarowideł :ok: ... chyba ze stare i brudne :lanie: :dupa:
Co do pdf'a - czekam na odzew od znajomego - nie ja jestem jego autorem więc nie mogę bez zgody rozpowszechniać.
Tak na szybko znalazłem parę linków o samoróbach:
http://forum.yamahaxj.pl/viewtopic.php? ... 8efad941e9 - dokument który posiadam powstał na podstawie tego wątku.


A tu jakieś 2 inne:
http://falcone.com.pl/oliwiarka.html
http://zbyhu1.republika.pl/moto/scottoiler.htm
robertwwl
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 246
Rejestracja: 10.05.2009, 20:50
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Wołomin

Re: Łańcuch- czym smarować?

Post autor: robertwwl »

radekbrt pisze:Na bank nie jedna osoba by Ci :thanks: też zastanawiam się nad olejarką ale jakby była możliwość wykonania samemu to czemu nie:D
Proste jak budowa cepa, ale sprawdza się wyśmienicie.
viewtopic.php?f=14&t=4191&hilit=olejark ... C5%84cucha
dzekson
romeciarz
romeciarz
Posty: 34
Rejestracja: 09.06.2010, 00:04
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Łańcuch- czym smarować?

Post autor: dzekson »

Planuję wykonanie olejarki łańcucha, ale nie takiej "prostackiej" co to ma zawór cały czas otwarty po załączeniu moto :thumbsdown:
Mam dwa pytania do tych co już używają firmowych bądź forumowych rozwiązań:
1. jak jest dozowana porcja oleju przez sterownik - czy jest to stała porcja np. 3 kropli oleju co jakiś zmienny (ustawiany) czas
czy co stały odstęp czasu np. co 1 minutę kapie zmienna (regulowana) ilość oleju? Może ktoś wie jakie są dozowania najlepiej sprawdzające się w praktyce?
2. nie chcę robić klejonej butelki na olej bo nie lubię prowizorki, szukam jakiegoś sprytnego pojemniczka około 100...200 ml przeźroczystego z ujściem od spodu, coś jakby mini zbiorniczek wyrównawczy. Jest coś takiego do zdobycia? i gdzie? Chętnie zakupię...
3. czy elektrozawór benzynowy będzie ok? nie zatka się on gęstym olejem? są takie w serwisach aut za ca. 50 PLN

Tak sobie pomyślałem, że wypływ oleju mógłby być sterowany nie przez zawór założony na wyjściu zbiorniczka, ale na jego górze gdzie otwierał i zamykałby odpowietrzenie, a podciśnienie nie pozwalałoby na wypływ gdy zawór jest zamknięty. Elektrozawór mógłby być małych rozmiarów, przepuszczałby powietrze, a nie gęsty olej,,, Poproszę o wypunktowanie słabych stron tego pomysłu, bo muszą być, wszak tego nie stosuje się chyba w żadnym rozwiązaniu oliwiarek,,,
tramp pisze: Zrobienie własnego motoilera to koszt 50pln i 2 godziny roboty.
Jak mi kumpel podeśle instrukcje to opublikuje - banalnie to proste. Nie ma co wydawać 500-600pln na fabryczne produkty.
W skrócie potrzebujemy:
pojemniczka na olej, zestawu do kroplówki, igły, elektrozaworka, tyrtytek i przewodu na olej. I to cały zestaw.
...
Schemat będzie banalnie prosty, jeśli będę znał odp na pkt 1 to zamieszczę konkretny z wartościami elementów,,,
Docent pisze: ...
A co do olejarki selfmade to ja tez schemacik poprosze bo chetnie bym cos podłubał :)
...
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości