Lofoty 2023 solo na dzikusa

Jedziesz gdzieś? Proponujesz spotkanie? Napisz o tym
Awatar użytkownika
Artek
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2513
Rejestracja: 09.10.2011, 16:33
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: ZMY

Re: Lofoty 2023 solo na dzikusa

Post autor: Artek »

Krzycho, Ty po prostu jesteś bardziej off, old scool :impreza:
Dominator.
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5549
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: Lofoty 2023 solo na dzikusa

Post autor: wojtekk »

Krzycho pisze: 07.03.2024, 11:33 wojtekk Sorki :blush: masz rację. Zresztą przepraszam wszystkich. Każdy podróżować może jak chce. Nie mi oceniać kto jest podróżnikiem a kto nie :smile:
Nie ma za co :)

I super, że piszesz! Ja milcząco obserwuję, czytam :)
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
Awatar użytkownika
Krzycho
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 278
Rejestracja: 14.09.2008, 19:46
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Kaszebe

Re: Lofoty 2023 solo na dzikusa

Post autor: Krzycho »

Artek pisze: 07.03.2024, 13:12 Krzycho, Ty po prostu jesteś bardziej off, old scool :impreza:
dokładnie :impreza:
Foto wycieczka na Krym 2001 . jeszcze Ukraiński :swieczki: Moja afra :smile:
Obrazek
Awatar użytkownika
Krzycho
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 278
Rejestracja: 14.09.2008, 19:46
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Kaszebe

Re: Lofoty 2023 solo na dzikusa

Post autor: Krzycho »

Hejka :smile:
Pierwszy raz byłem w Norwegii i na Nordkapp w 1997r . Od tego czasu zakochałem się w Skandynawii . Przez ostatnie 27 lat byłem wielokrotnie . Motocyklem , rowerem ,Kamperkiem , a i Smartem .
Krótki filmik Smartem na Trolltunge :wink: na moim starym koncie
https://youtu.be/jA2v9zRhIBE?si=KfX2CjJP-pM56TxV
Chciałbym podzielić moim doświadczeniem w podróżach po Skandynawii .
Spanie na dziko w Szwecji ,to nie to samo co np. na Mazurach.
W Szwecji mieszka Trzy tysiące niedźwiedzi . W Polsce jest sto .
Co obowiązkowo zabieram z sobą :
Gaz na niedźwiedzie minimum 200ml.
Sztylet ,nie zwykły nóż .
Petardy hukowe .
Gwizdek ratunkowy
Moskitiera duża minimum na głowę
Markowy środek na komary

Krwiożercze muszki – to są stworzenia 100 razy gorsze od komarów . Nie działają na nie żadne preparaty przeciw komarom . Są tak małe że przechodzą przez moskitierę . Jedyne co je odstrasza to dym z ogniska .

Żmije – Na północy Szwecji jest ich bardzo dużo . Ukąszenie może być śmiertelne .
Jeżeli dziabnie ciebie żmija . Od razu gnaj do lecznicy . Nie każde ukąszenie jest śmiertelne . Może była to żmija emerytka i miała jad kiepskiej jakości. Lekarz to oceni czy podać surowicę czy nie.
Surowica kosztuje około 3.000,- zł . Jest sprowadzana z Australii. Nie możesz ją sobie kupić . Musi być przechowywana w lodówce coś ponad minus 270 stopni
Jeżeli wykupisz ubezpieczenie PZU podróżnicze . To pokrywa koszty surowicy . Ja zawsze je mam.

Niedźwiedzie – Tego boję się najbardziej . Co robię żeby uniknąć spotkania z misiem .
Zawsze mam przy sobie gaz na niedźwiedzie . Jeżeli wiem że będę spać w lesie to :
Nigdy nie robię sobie wyżerki w miejscu gdzie będę spać . Robię żarcie gdzieś godzinę przed noclegiem . Potem jadę jeszcze z 100km i szukam miejsca na nocleg. Szukam zawsze miejsca z wodą Jezioro, rzeka .Rozkładam namiot mycie i spać nic więcej .Niedźwiedź ma super węch .
Potrafi wyczuć żarcie w odległości nawet pond 10km. Przed spaniem odpalam z dwie petardy. Tak profilaktycznie . Huk i zapach prochu jest wskazany . Na noc w przedsionku zostawiam petardy i zapalniczkę . Gaz i sztylet pod ręką . Parę lat temu w Estonii przy granicy z Rosją spałem w lesie.
W nocy usłyszałem charakterystyczne mruczenie . Rzuciłem w tym kierunku trzy petardy . Do rana była cisza jak makiem zasiał . Powiem tak jeżeli jesteś sam za kołem podbiegunowym i nocujesz gdzieś w lesie wśród niedźwiedzi ,to śpisz czujny jak ważka . Słyszysz każdy pękający patyk , czy mruczenie . Najbardziej kocham poranki tafla jeziora gładka jak lustro .Mgły unoszące nad wodą i ta niesamowita cisza coś pięknego .
Na koniec opiszę wam jedno moje nocne spotkanie.
Śpiąc w namiocie usłyszałem odgłosy dużego zwierzaka .Nie był to miś czy świstak ale łoś albo jeleń.
Słyszałem że zbliża się do namiotu . Musiał być duży . Czułem jak drży ziemia jak stawiał kroki
Zamarłem . Podszedł do namiotu obszedł go dookoła . Przystawił wielki nochal do namiotu i wąchał . Odgłos był jak z horroru . Bałem się wyjść z namiotu nawet go nie widziałem .Potem powoli się oddalił .

Szwecja jest pięknym krajem , zwłaszcza północ, ale niedoceniana .

Obrazek

Obrazek

To był cel wycieczki :roll:
Awatar użytkownika
tomek12
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 108
Rejestracja: 02.07.2017, 21:01
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Szczejkowice / SRB

Re: Lofoty 2023 solo na dzikusa

Post autor: tomek12 »

Jak pisałeś że napiszesz na co uważać jadąc do Szwecjii i Norwegi nie sądziłem że w grę wchodzą misie,i tak patrząc na mapę jest ich tam całkiem sporo,ale przedewszystkim dięki za info.
W garażu dodatkowo shadow 750 2004 r. i MZ ES 250 1966 r.
Awatar użytkownika
Krzycho
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 278
Rejestracja: 14.09.2008, 19:46
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Kaszebe

Re: Lofoty 2023 solo na dzikusa

Post autor: Krzycho »

Na północy Szwecji mieszka taka super dziewczyna . i zrobiła taki fajny filmik . To są właśnie te piękne poranki w lasach północnej Szwecji. Dla nich zawsze tam wracam :blush:
Chciałem poznać ją osobiście ,ale wyjechała kiedy ja byłem w Szwecji :swieczki: . Może następnym razem :wink:

https://youtu.be/UpmeswMK7cY?si=hA_7ae3esgyIdn5w
Awatar użytkownika
magneto
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 838
Rejestracja: 28.07.2013, 21:03
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Lofoty 2023 solo na dzikusa

Post autor: magneto »

Krzycho pisze: 16.03.2024, 13:28 (...) Obrazek

To był cel wycieczki :roll:
O, kurde, O kurde, O... :smile:
Też mi się kiedyś (tylko) marzyłO... Ale to było jeszcze w czasach, gdy z Droebak do Saetre (Oslofjord) tylko promem można było...
Krzycho pisze: 14.04.2024, 09:57 Na północy Szwecji mieszka taka super dziewczyna . i zrobiła taki fajny filmik . To są właśnie te piękne poranki w lasach północnej Szwecji. Dla nich zawsze tam wracam :blush:
Chciałem poznać ją osobiście ,ale wyjechała kiedy ja byłem w Szwecji :swieczki: . Może następnym razem :wink:

https://youtu.be/UpmeswMK7cY?si=hA_7ae3esgyIdn5w
To i dobrze, ze Jej nie było - bo to ewidentnie Pani Jeziora była, a z nimi to...
BTW... (do klipu) - nie wiedziałem, że na Północy tak dobrze nocą widać.... Oriona... (1:17) ... Bo u nas , latem, to.... dooopa. tylko zimą :omg:

Dzięki za relację :thumbsup:
Psy szczekają, a motocykl jedzie dalej...
RUSSIAN GO HOME !
Awatar użytkownika
Krzycho
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 278
Rejestracja: 14.09.2008, 19:46
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Kaszebe

Re: Lofoty 2023 solo na dzikusa

Post autor: Krzycho »

magneto bedziemy na Flosku ognisko itp zapraszam. Oczywiście wszystkich innych którzy lubią takie harcerskie klimaty też zapraszam 😊
Termin tak na 90% 11-12 maj potwierdzę ta na 100% 9 maja
https://maps.app.goo.gl/cT1aHHVm3UYXmSUaA
Awatar użytkownika
magneto
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 838
Rejestracja: 28.07.2013, 21:03
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Lofoty 2023 solo na dzikusa

Post autor: magneto »

Krzycho pisze: 19.04.2024, 12:27 magneto bedziemy na Flosku ognisko itp zapraszam. Oczywiście wszystkich innych którzy lubią takie harcerskie klimaty też zapraszam 😊
Termin tak na 90% 11-12 maj potwierdzę ta na 100% 9 maja
https://maps.app.goo.gl/cT1aHHVm3UYXmSUaA
Dzięki, postaram się być. Potwierdzę również :thumbsup:
( O ile "zdziadziałość" i pogoda pozwolą... SKS.... q..a :ysz: )
Psy szczekają, a motocykl jedzie dalej...
RUSSIAN GO HOME !
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości