Suzuki DR650 RS

motocyklowo
Awatar użytkownika
gracek
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 205
Rejestracja: 24.06.2013, 10:55
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Tarczyn

Suzuki DR650 RS

Post autor: gracek »

Czołem grupa. Kumpel znalazł suzuki DR650rs 1992 rok w dobrym stanie wizualnym. Ja nie wiele wiem o tym motocyklu . Jeśli jest ktoś kto miał doczynienia, proszę o informacje. Na co zwrócić uwagę, bolączki , ogólne informacje eksploatacyjne , czy sprzęt jest godny zainteresowania. Będę wdzięczny za wszelkie informacje.
TT 900 RP.
Awatar użytkownika
Marcin-BB
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 845
Rejestracja: 13.09.2008, 07:56
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Bielsko- Biała

Re: Suzuki DR650 RS

Post autor: Marcin-BB »

Wrażliwe głowice. Sam nie miałem, ale tak głosi internet i znajomi, którzy jeździli. Generalnie fajny motocykl, ale trzeba uważać. Jeśli silnik umrze to nie ma szans na reanimację bo części używane nie istnieją a i o oryginały coraz trudniej. Niech sobie wpisze w wyszukiwarkę na allegro czy olx frazę silnik dr650 rs lub głowica dr650 rs i zobaczy czy w ogóle jest jakaś jedna do kupienia.
DR 650 se- to już całkiem inny motocykl i całkiem inny silnik
Awatar użytkownika
Hawk1985
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 839
Rejestracja: 21.09.2015, 10:31
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Suzuki DR650 RS

Post autor: Hawk1985 »

A czy to nie jest czasem ten silnik co w XF650 Freewind?

Wytapatalkowano

Jawa 20 -> ... -> KSL 125 -> XL650V -> DL650 -> XF650 -> DL650 -> Fuoco 500 -> F650+VX800 -> DL650+F650
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5549
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: Suzuki DR650 RS

Post autor: wojtekk »

NIe, inne silniki. SE i Freewend = to samo.

Gracku - Browar miał i zna bardzo dobrze. Z nim pogadaj (doktormoto).

Z tego co pamiętam wspomina bardzo dobrze.
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
Awatar użytkownika
Hawk1985
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 839
Rejestracja: 21.09.2015, 10:31
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Suzuki DR650 RS

Post autor: Hawk1985 »

wojtekk pisze:NIe, inne silniki. SE i Freewend = to samo.

Gracku - Browar miał i zna bardzo dobrze. Z nim pogadaj (doktormoto).

Z tego co pamiętam wspomina bardzo dobrze.
Właśnie coś mi grało, tylko nie w tym kościele ;)


Wytapatalkowano

Jawa 20 -> ... -> KSL 125 -> XL650V -> DL650 -> XF650 -> DL650 -> Fuoco 500 -> F650+VX800 -> DL650+F650
Awatar użytkownika
browar
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 371
Rejestracja: 04.08.2013, 21:38
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Pruszków

Re: Suzuki DR650 RS

Post autor: browar »

Miałem 3 egzemplarze-1 RSE(sprzęt w owiewkach,z rozrusznikiem) i 2 R-ki(bez owiewek i bez rozruchajki),trafiły mi się zadbane sztuki,niespodzianek nie miałem.
Jeżeli to RS to bez rozrusznika-trzeba kopać,nie każdy umi i lubi :grin:
Głowica a dokładnie panewki wałka rozrządu wrażliwe na brak oleju lub słabą jego jakość,częsta wymiana oleju (proponowałbym 10w/50 w dobrym wydaniu,zwłaszcza w maszynie dostającej w dupę w terenie) i dbanie o jego wysoki poziom to święty obowiązek właściciela.Jedno większe zaniedbanie w tej dziedzinie i głowica nie do uratowania (nie pomogą nadwymiarowe wałki od Świątka i rozwiercanie panewek,to dobre na krótką metę).
Druga mina-łańcuszek rozrządu,zbyt luźny piłuje sławetną rurkę,która dostarcza olej na głowicę.Skutek-jak wyżej,warto wykręcić napinacz łańcuszka i zobaczyć,na ile obrotów wystaje.
Przyda się też inspekcja łańcuszka balansera ,oraz dorobienie blaszanej flanszy na simmer wałka zdawczego(zdarzało mu się wylatywać).
Jeżeli to wszystko jest sprawne,to sprzęt daje radochę (zwłaszcza R-ka,tam jest tylko to,co niezbędne),jednak po tym,co widuje bałbym się kupić taki motocykl od kogoś przypadkowego,bo łatwiej spotkać dinozaura niż taką DR-kę nie grzebaną przez wiejskiego matadora.
Wersja SE to zupełnie inny silnik,brak łańcuszka balansowego,sławnej rurki,nicasil na cylindrze i większa chłodnica oleju.
Awatar użytkownika
gracek
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 205
Rejestracja: 24.06.2013, 10:55
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Tarczyn

Re: Suzuki DR650 RS

Post autor: gracek »

Dziękuję Panowie za odzew , szczególny ukłon do browara za rzeczowe wyłożenie tematu , myślę że to wystarczy
kolega zrobi co zechce.
TT 900 RP.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości