Wietnam kwiecień-maj 2024

Jedziesz gdzieś? Proponujesz spotkanie? Napisz o tym
marcopolo
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 212
Rejestracja: 07.04.2017, 08:01
Mój motocykl: XL700V

Wietnam kwiecień-maj 2024

Post autor: marcopolo »

Hej. 22.04-14.05.2024 planuję (bilety kupione) zrobić motorkiem północny Wietnam wzdłuż granicy z Chinami, start z Hanoi. Jakby ktoś był chętny dołączyć to zapraszam. Jadę z żonką 2up więc raczej on-road.
...jak nie teraz to kiedy?
marcopolo1
Czytacz
Czytacz
Posty: 2
Rejestracja: 19.12.2023, 08:01
Mój motocykl: mam inne moto...

Re: Wietnam kwiecień-maj 2024

Post autor: marcopolo1 »

Przejechane 2170 km w 3 tygodnie. Bez pierwszego i ostatniego dnia cały czas w górach. Między innymi dlatego średnia prędkość wyniosła jedyne 36 km/h. Drugim powodem był motocykl - przy pojemności 150 cc i dwóch osobach z bagażem na pokładzie długie podjazdy trzeba było pokonywać na dwójce, a czasami i jedynce.

Nie było łatwo ze względu na pogodę. Przez pierwszy tydzień temperatura była ekstremalna nawet dla tubylców i sięgała 45 C w cieniu. O dziwo dało się jechać ale nic poza tym. Zabrakło energii żeby gdzieś podjeść aby zobaczyć jakiś wodospad, jaskinię, nie wspominając o wejściu na jakąś górkę. Problem był żeby po prostu gdzieś po drodze odpocząć. Nie ma jakichkolwiek przydrożnych parkingów, bo wszędzie dżungla i pionowa skała. Na stacjach benzynowych jak sama nazwa wskazuje sprzedają benzynę a nie hot-dogi, zimne napoje i kawę mrożoną. W miastach trzeba było szukać jakąś czystą knajpę, a znalezienie takiej z klimatyzacją graniczyło z cudem.
Poza tym same plusy. Piękne krajobrazy, przemili ludzie, dobre noclegi i dużo "happy water" z ryżu. Ceny, takie jakby u nich nigdy nie słyszeli o jakiejś pandemii. Dla przykładu za wymianę oleju w autoryzowanym serwisie Hondy zapłaciłem... uwaga! uwaga! jedyne 26PLN w przeliczeniu, łącznie z olejem! I na dodatek jeszcze zostaliśmy poczęstowani kawą! Załatanie dziury w dętce u przydrożnego mechanika 8PLN, a to cena dla białych! Nocleg w dwuosobowym pokoju z białą pościelą, która raczej na pewno nie była przed nami używana, z przyzwoitą łazienką, ręcznikami i jednorazowymi szczoteczkami do zębów - 50-80PLN za dwie osoby (śniadanie wliczone). 5* hotel 160 PLN!

Warto tutaj przyjechać, chociażby po to aby zaoszczędzić, bo w tym samym czasie w kraju wydamy sporo więcej na zwyczajne życie.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości