Kranik paliwa

Montaż i demontaż baku, kraników , gaźników, airboxa, tłumiki , filtry powietrza i paliwa, linki ssania/ gazu, pompy paliwa elektryczne i podciśnieniowe, ustawienia gaźnika, poprowadzenie przewodów.
Emil1988
Czytacz
Czytacz
Posty: 2
Rejestracja: 25.07.2020, 18:22
Mój motocykl: XL600V

Kranik paliwa

Post autor: Emil1988 »

Witam stałem się szczęśliwym posiadaczem od kilku lat wymarzonego Transalpa 600 1996r, mam problem bo nie wiem jak ustawić rezerwę w kraniku, teraz mam pokrętło przekręcone tak że strzałka wskazuje na prawą stronę proszę o pomoc bo jestem w trakcie sprawdzania spalania ile przejadę na pełnym baku i nie chce mieć takiej sytuacji że mi zabraknie paliwa bo czasem już rezerwa jest ustawiona xd Pozdro
Awatar użytkownika
Piter!!!
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 360
Rejestracja: 24.10.2015, 16:38
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Kranik paliwa

Post autor: Piter!!! »

Na prawo off

Góra normal

Dół rezerwa

Jak działa na off, to ktoś poszedł na skróty i wywalił membrany.
Emil1988
Czytacz
Czytacz
Posty: 2
Rejestracja: 25.07.2020, 18:22
Mój motocykl: XL600V

Re: Kranik paliwa

Post autor: Emil1988 »

Chyba tak bo mogę tylko w lewo kręcić więc teraz rezerwę też mi "wciągnie" ?
Szymdi
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 42
Rejestracja: 02.06.2022, 11:03
Mój motocykl: XL600V

Re: Kranik paliwa

Post autor: Szymdi »

Nurtuje mnie kwestia rezerwy.
Przy okazji litrażowania mojego Trampka (XL600V z '98 r.) dwukrotnie w powtarzalny sposób objawy kończenia się paliwa wymagające przestawienia kranika na rezerwę pojawiły się w momencie, w którym chwilę później tankując wlałem ca. 13,5 litra do pełna. Według instrukcji zbiornik ma 18 litrów pojemności, a rezerwa ma zawierać 3,5 l. W moim przypadku może różnica nie jest wielka, ale rezerwa wydaje się wyraźnie większa. Mam się cieszyć, że zostaje większy zapas do stacji, czy przy jakiejś okazji, kiedy będę miał znów ściągnięty bak, to warto do niego zajrzeć?
Awatar użytkownika
bialy
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 224
Rejestracja: 19.05.2018, 21:49
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Re: Kranik paliwa

Post autor: bialy »

Pamiętaj, że nie masz do dyspozycji 100% objętości paliwa.
Ta część po prawej stronie ramy, jest trudnoosiągalna. Można kłaść motocykl na lewym boku w sytuacji podbramowej ale to jest reanimacj trupa ;)
Szymdi
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 42
Rejestracja: 02.06.2022, 11:03
Mój motocykl: XL600V

Re: Kranik paliwa

Post autor: Szymdi »

bialy pisze: 21.06.2022, 17:28 Pamiętaj, że nie masz do dyspozycji 100% objętości paliwa.
Pamiętam. Zakładam jednak, że skoro Pan Hąda napisał, że rezerwa ma 3,6 l, to powinna mi wystarczyć na 60-70 kilometrów?
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości