Filtr powietrza

Montaż i demontaż baku, kraników , gaźników, airboxa, tłumiki , filtry powietrza i paliwa, linki ssania/ gazu, pompy paliwa elektryczne i podciśnieniowe, ustawienia gaźnika, poprowadzenie przewodów.
Paweł 71
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 173
Rejestracja: 26.06.2021, 00:58
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Sosnowiec

Filtr powietrza

Post autor: Paweł 71 »

Jak w temacie zastanawiam się nad marką filtra powietrza.Jest w sprzedaży Hiflo filtro,M.line,Moto filtro,EMGO,Italy Racing,które to w zależności od wystawiającego mieszczą się w kategorii budżetowej.Czy przypadkiem nie są to te same produkty ale z innymi metkami?Może warto (w tej kategorii cenowej)wybrać produkt z marką czy tzw producent"inny"wkłada technologię nowszą i tańszą ale lepsza?
Przymierzam się do wymiany filtra powietrza .Chcę kupić dobry ale nie przepłacać za naklejkę firmową.Proszę o poradę.
Awatar użytkownika
dareckihdi
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 84
Rejestracja: 14.03.2021, 18:39
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Wrocław

Re: Filtr powietrza

Post autor: dareckihdi »

Witaj kolego,zazwyczaj montuję hilfo;filtry powietrza i oleju w GS 1200 i Hondzi robię w sezonie około 15 tys nigdy nie miałem żadnych problemów...ale ja nie mechanik :zabawa:
Darecki
Awatar użytkownika
zimny
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2901
Rejestracja: 28.08.2010, 08:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Garwolin

Re: Filtr powietrza

Post autor: zimny »

Generalnie z kilkunastu lat doświadczeń jakościowo moim zdaniem jest następująco:

1. OEM
2. Hiflo, MIW.
3. Reszta.

Przy czym reszta to już bardzo różnie z jakością.


Pozdrawiam
Zimny
Trampkarz emeryt.
DL1000 AL8
Paweł 71
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 173
Rejestracja: 26.06.2021, 00:58
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Filtr powietrza

Post autor: Paweł 71 »

Dzięki za szybką odpowiedź.W większości filmików z Y.T (które widziałem)z wymiany filtrów powietrza i oleju można podejrzeć markę Hiflo.Mimo to -właśnie doświadczenie praktyków jest najcenniejsze.Filmiki mogą powstawać na bazie marketingu.
Zamówiłem Hiflo :thumbsup:
Paweł 71
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 173
Rejestracja: 26.06.2021, 00:58
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Filtr powietrza

Post autor: Paweł 71 »

HFA 1705 dotarł do mnie.Planuję założyć go na wiosnę aby nie łapał wilgoci przez zimę.
Awatar użytkownika
zimny
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2901
Rejestracja: 28.08.2010, 08:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Garwolin

Re: Filtr powietrza

Post autor: zimny »

Paweł 71 pisze: 28.11.2021, 10:43 HFA 1705 dotarł do mnie.Planuję założyć go na wiosnę aby nie łapał wilgoci przez zimę.
Właściwe podejście :thumbsup:

Mała podpowiedź - ta gąbkę która jest na górze filtra, nie przy srobkach ale ta głęboko wchodząca w airbox - przy montażu nasącz ja olejem. Najlepiej takim do filtrów ale jak nie masz to choćby silnikowy. To istotne miejsce, mało kto zwraca uwagę, a jedyne przez które może przełazić pył.
Trampkarz emeryt.
DL1000 AL8
Paweł 71
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 173
Rejestracja: 26.06.2021, 00:58
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Filtr powietrza

Post autor: Paweł 71 »

Ok dzięki.Zamiast kupować olej do filtrów podjadę do serwisu moto i poproszę o parę kropli na gąbkę.
A jeśli mowa o gąbkach to widziałem na aukcjach filtry gąbkowe z przeznaczeniem do trampa?Jak domniemam gąbka nakładana na dedykowany filtr.Na innych prezentacjach (https://www.youtube.com/watch?v=kwcW-4CxsFk)jest instrukcja nasączania olejem.Nie wydaje mi się by w trampiszonie było to zasadne.
Awatar użytkownika
zimny
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2901
Rejestracja: 28.08.2010, 08:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Garwolin

Re: Filtr powietrza

Post autor: zimny »

Paweł 71 pisze: 28.11.2021, 23:17 Ok dzięki.Zamiast kupować olej do filtrów podjadę do serwisu moto i poproszę o parę kropli na gąbkę.
A jeśli mowa o gąbkach to widziałem na aukcjach filtry gąbkowe z przeznaczeniem do trampa?Jak domniemam gąbka nakładana na dedykowany filtr.Na innych prezentacjach (https://www.youtube.com/watch?v=kwcW-4CxsFk)jest instrukcja nasączania olejem.Nie wydaje mi się by w trampiszonie było to zasadne.
Filtr gąbkowy nakładany w trampie na papierowy ma dwa zastosowania:

- gdy non stop ryjesz w piachu po żwirowniach etc.
- gdy walisz dłuuugi trip po bezdrożach i chcesz znacząco wydłużyć żywotność filtra powietrza w trudnych warunkach.

W innych sytuacjach nie bardzo widzę sens...ale jak nigdy trampka nie używałem jak powyżej :wink:

zimny
Trampkarz emeryt.
DL1000 AL8
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości