Kupie Trampka 600 +-6,5k

Pegazz
Czytacz
Czytacz
Posty: 7
Rejestracja: 22.09.2021, 22:56
Mój motocykl: nie mam jeszcze TA

Kupie Trampka 600 +-6,5k

Post autor: Pegazz »

Witam wszystkich.

Po przywitaniu przechodzę do konkretów. Poszukuje transalpa 600, rocznik 92-96 Budżet +-6,5k. Odległość od Pajęczna/Bełchatowa: najlepiej najbliżej ale jak trafi się coś fajnego to podjadę 100-150km. Odwiedzam forum już dłuższy czas aż w końcu przyszedł ten czas aby poprosić Was forumowiczów o pomoc w znalezieniu Trampka w przyzwoitym stanie. W tym roku miałem już 3 wyjazdy po sprzęt ale niestety bez skutku. Jak trafiło się coś ciekawego to albo za późno wziąłem urlop i nie zdążyłem kupić, albo stan nieciekawy. Nie jestem wielkim znawca dlatego posiłkowałem się kolegą który zna się dużo lepiej ode mnie (okazało się że trampki które oglądaliśmy wyglądały przyzwoicie tylko na zdjęciach...:). Dlatego jeśli ktoś coś wie, słyszał, widział to proszę o kontakt na forum lub priv:)

Pozdrawiam
Matey
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 59
Rejestracja: 19.06.2019, 11:19
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kupie Trampka 600 +-6,5k

Post autor: Matey »

Jeśli chcesz coś znaleźć w przyzwoitym stanie to musisz zwiększyć budżet. Nikt raczej nie wystawi w pełni sprawnego i ładnego trampka za 6k.
Trafiają się okazje, ale na dzień dzisiejszy trampki drożeją z roku na rok i nie zapowiada się by było inaczej.
W każdym razie życzę owocnych poszukiwań. ;)
Awatar użytkownika
PawelD
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 115
Rejestracja: 21.04.2021, 22:15
Mój motocykl: XL600V

Re: Kupie Trampka 600 +-6,5k

Post autor: PawelD »

Temat rzeka: kupię solidnego trampka… Nawet pobieżna lektura sensownych portali z ofertami z Niemiec, Austrii pozwala na wysnucie łatwo sprawdzalnego wniosku: za motocykle w stanie przynajmniej dobrym, do jazdy trzeba zapłacić większe kwoty niż wynikałoby to z krajowych ogłoszeń od importerów. Widzisz „okazję”? Minę masz jak na dłoni, kwestia tylko czy aby na pewno chcesz być saperem…

Pół biedy jeśli sam się znasz lub masz znajomego speca. W przeciwnym wypadku lepiej powiększ budżet przynajmniej o rzetelną ocenę mechaniczną wybranego pojazdu. Bo znacznie większą kasę włożysz w zakupiony sprzęt krótko po jego nabyciu.

Wiem co piszę, kilkanaście miesięcy spędziłem na uczeniu się, zbieraniu ofert, czytaniu wątków zakupowych… Efekt zgodny z powyższym opisem: wydałem więcej niż krajowa średnia dla tego modelu ale od zakupu nie musiałem absolutnie nic dołożyć. Kolejny sezon prostu jeżdżę. I takiego obrotu spraw życzę każdemu poszukującemu :)
od 2012:Junak 123 w ciągłym, bezawaryjnym użyciu, od 2019:Honda XL600V też na razie bez awarii :)
Pegazz
Czytacz
Czytacz
Posty: 7
Rejestracja: 22.09.2021, 22:56
Mój motocykl: nie mam jeszcze TA

Re: Kupie Trampka 600 +-6,5k

Post autor: Pegazz »

Też czytam, szukam i wertuje portale ogłoszeniowe aby wybrać model do jazdy. Sukcesywnie zwiększam budżet bo rzeczywiście kupić trupa i go reanimować - szkoda nerwów. Mimo to temat nadal aktualny, ale budżet in + na zakup.
Pozdrowionka
Awatar użytkownika
Marcin-BB
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 845
Rejestracja: 13.09.2008, 07:56
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Bielsko- Biała

Re: Kupie Trampka 600 +-6,5k

Post autor: Marcin-BB »

Kolega z Bielska ma przyzwoitego TA600 na sprzedaż. Rocznik 1993- czyli jeszcze ten z prostokątną lampą. Stan techniczny dobry, wizualnie ma tam parę rys czy obtarć. Raczej nie katowany w lesie. Cena w okolicy 7500 zł. Jak będziesz zainteresowany to pisz priv?
Matey
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 59
Rejestracja: 19.06.2019, 11:19
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kupie Trampka 600 +-6,5k

Post autor: Matey »

Za jakiś czas będę wystawiał również swojego trampka, PD06 94r. za 8200zł. Stan bdb.
Gdybyś był zainteresowany to podeślę zdjęcia.
Pegazz
Czytacz
Czytacz
Posty: 7
Rejestracja: 22.09.2021, 22:56
Mój motocykl: nie mam jeszcze TA

Re: Kupie Trampka 600 +-6,5k

Post autor: Pegazz »

Ok. Narazie czekam na info od kolegi "jacuplacu" czy uda mi się go jego moto zarezerwować. Do Łodzi mam bliżej. Jak coś to odezwę się:)
Pegazz
Czytacz
Czytacz
Posty: 7
Rejestracja: 22.09.2021, 22:56
Mój motocykl: nie mam jeszcze TA

Re: Kupie Trampka 600 +-6,5k

Post autor: Pegazz »

Temat nadal aktualny. Nie zdarzyłem kupić od kolegi z forum.
Awatar użytkownika
Artek
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2513
Rejestracja: 09.10.2011, 16:33
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: ZMY

Re: Kupie Trampka 600 +-6,5k

Post autor: Artek »

Zadzwoń pod ten numer 50ostodziewieńcset

Da Ci wszelkie info.
Ostatnio zmieniony 07.10.2021, 21:38 przez Artek, łącznie zmieniany 1 raz.
Dominator.
Pegazz
Czytacz
Czytacz
Posty: 7
Rejestracja: 22.09.2021, 22:56
Mój motocykl: nie mam jeszcze TA

Re: Kupie Trampka 600 +-6,5k

Post autor: Pegazz »

Dzięki wszystkim forumowiczom za okazaną pomoc. Dziś udało mi się kupić trampka 600 z 1993. Po przejażdżce okazał się w dobrym stanie, co prawda plastiki dla niektórych byłyby przeszkodą w kupnie ale jak się już przekonałem -- nie kupuje się oczami a stanem silnika:)
Temat do zamknięcia.
Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości