Xl 600 V króciec ssący

Montaż i demontaż baku, kraników , gaźników, airboxa, tłumiki , filtry powietrza i paliwa, linki ssania/ gazu, pompy paliwa elektryczne i podciśnieniowe, ustawienia gaźnika, poprowadzenie przewodów.
kivi
romeciarz
romeciarz
Posty: 28
Rejestracja: 29.05.2021, 13:25
Mój motocykl: XL600V

Xl 600 V króciec ssący

Post autor: kivi »

Witajcie, Moja Honda trochę przerywa podczas jazdy na stałych obrotach , zauważyłem że jest wyciek na króćcu ssącym, pytanie czy wymiana jest skomplikowana , jak wygląda taka wymiana, czy można rozregulować gaźniki? , zawsze mogę udać się do warsztatu ale uwielbiam sam naprawiać moto ,jeśli jest taka szansa, Honda xl 600 v z 91 r.
Pozdrawiam
Sylwek
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1526
Rejestracja: 13.03.2012, 11:08
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Lisków

Re: Xl 600 V króciec ssący

Post autor: Sylwek »

kivi pisze: 17.07.2021, 12:18 zauważyłem że jest wyciek na króćcu ssącym, pytanie czy wymiana jest skomplikowana , jak wygląda taka wymiana, czy można rozregulować gaźniki?
Zakładam, że wygląda to jak zaciek żółto-brązowy pomiędzy króćcem a głowicą. Zobacz czy na opasce zaciskowej nie uchował się dystans ograniczający możliwość dokręcenia jej. Jeśli jest i króciec nie stwardniał na amen, wywal tę małą tulejkę i dokręć z czuciem nieco mocniej.

Wymiana tego elementu nie jest specjalnie trudna. Odkręcasz dolot powietrza, następnie gaźniki z króćców, podważasz je (wyjmujesz do góry) i masz ancymona na tacy. Musisz się mocno postarać, by rozregulować gaźniki przy tej operacji :cool: .
Przerywanie może być objawem wielu niedomagań, także nieszczelności w dolocie.
kivi
romeciarz
romeciarz
Posty: 28
Rejestracja: 29.05.2021, 13:25
Mój motocykl: XL600V

Re: Xl 600 V króciec ssący

Post autor: kivi »

Tulejka jeszcze jest, spróbuję delikatnie dociągnąć , Honda u poprzedniego właściciela przez ostatnie 11lat zrobiła 1000 kilometrów więc takie kwiatuszki będą powoli wychodzić, te króćce j to gdzie najlepiej kupić czy to nie ma znaczenia?
Dzięki za radę
Sylwek
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1526
Rejestracja: 13.03.2012, 11:08
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Lisków

Re: Xl 600 V króciec ssący

Post autor: Sylwek »

Zmyj zaciek, dokręć opaskę. Obacz, czy ma to wpływ na pracę silnika. Później pomyślisz o zakupie króćców.
kivi122
Czytacz
Czytacz
Posty: 5
Rejestracja: 06.06.2021, 12:35
Mój motocykl: XL600V

Re: Xl 600 V króciec ssący

Post autor: kivi122 »

tak właśnie zrobiłem , wyjąłem dystans , dociągnąłem i się uszczelniło , moto lepiej przyspiesza i ładniej pracuje , ale jeszcze coś tam go delikatnie szarpie .ustawię zawory i oddam na czyszczenie gaźników , z wywiadu wiem ,że poprzedni właściciel tego nie robił , tak że powolutku dopieścimy Niunię .

Pozdrówka
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości