Trampek przegrzewa się

Montaż i demontaż elementów układu chłodzenia: termostat, pompa wodna, wiatraki, chłodnice, prowadzenie przewodów
kondzio4x4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: 22.06.2008, 13:52

Trampek przegrzewa się

Post autor: kondzio4x4 »

Witam ,
Trampkiem śmigam 2lata.Od pewnego czasu mam problem z przegrzewaniem moto.Po przejechaniu 30-40 km temperatura rośnie i gotuje płyn.Problem pojawił się nagle.Wymieniłem 2 razy termostat i nadal to samo.(kupiłem od TICO).Czego się jeszcze złapać.Czy oryginalny termostat różni się czymś od ticowskiego (wizualnie takie same , temp. początku otwarcia też). Co jest grane? :mad: :mad: :mad: :banghead: :banghead: :banghead:
Awatar użytkownika
hynas
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 111
Rejestracja: 18.06.2008, 23:05
Lokalizacja: Poddębice

Re: Trampek przegrzewa się

Post autor: hynas »

Wypadałoby sprawdzic pompe
Triumph Tiger 955i
kondzio4x4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: 22.06.2008, 13:52

Re: Trampek przegrzewa się

Post autor: kondzio4x4 »

To co "mieszadełko" przestało by się obracać?jest tam jakiś klin czy coś , jak to jest osadzone na wałku
kondzio4x4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: 22.06.2008, 13:52

Re: Trampek przegrzewa się

Post autor: kondzio4x4 »

Z początku rozgrzewa się prawidłowo , Wskazówka lekko wychylona 3 mm poza min. Po około 30-40 km lewa chłodnica stygnie , temp. podnosi się i zaczyna gotować.Wymieniłem termostat , zamontowałem od tico to samo , druga wymiana termostatu też do tico tylko innej firmy i znowu to samo.Ale nadal podejrzewam termostat bo lewa chłodnica słabo się nagrzewa a po jakimś czasie jak wskaznik dochodzi do czerwonego jest prawie zimna. :banghead: :banghead: :banghead:
Awatar użytkownika
MiroMiro
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 83
Rejestracja: 14.06.2008, 08:10
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Ustrzyki Dolne
Kontakt:

Re: Trampek przegrzewa się

Post autor: MiroMiro »

Zagotuj wodę i wrzuć termostat do garnka i zobacz czy otwiera się.
BMW R1200R
kondzio4x4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: 22.06.2008, 13:52

Re: Trampek przegrzewa się

Post autor: kondzio4x4 »

Robiłem tak Mirku z każdym termostatem który montowałem i w garnku na kuchence ok.Trudno zmierzyć temperaturę ale poniżej wrzenia.Także każdy otwierał się.Problem pojawił się po ostatnim wypadzie na słowację , 2 osoby , bagaż i trampek dostał troszkę po garach
ArtiK
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 125
Rejestracja: 13.06.2008, 17:28
Mój motocykl: XL600V

Re: Trampek przegrzewa się

Post autor: ArtiK »

Miałem kiedyś podobny problem w innym moto. Winny był zepsuty korek chłodnicy.
Paweł
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 439
Rejestracja: 18.06.2008, 18:30

Re: Trampek przegrzewa się

Post autor: Paweł »

istnieje duza szansa, ze to wina korka w prawej chlodnicy
Konkretnie i merytorycznie Panowie, merytorycznie...
Nie dyskutuj z idiotą bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.
kondzio4x4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: 22.06.2008, 13:52

Re: Trampek przegrzewa się

Post autor: kondzio4x4 »

ale co ma korek do lewej chłodnicy
Paweł
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 439
Rejestracja: 18.06.2008, 18:30

Re: Trampek przegrzewa się

Post autor: Paweł »

nie wal tak uparcie głową w mur i nie wymieniaj koejnego termostatu, bo jak widzisz nie przynosi to efektu. :stop:
w korku chlodnicy jest zawor upostowy (cos w rodzaju termostatu), i to on mozy byc odpowiedzialny za przegrzewanie. :cup:
Konkretnie i merytorycznie Panowie, merytorycznie...
Nie dyskutuj z idiotą bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.
kondzio4x4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: 22.06.2008, 13:52

Re: Trampek przegrzewa się

Post autor: kondzio4x4 »

Ale zastanawia mnie fakt że lewa chłodnica przed zagotowaniem stygnie.Przy próbie na postoju wszystko jest ok.wskaznik wędruje na 3/4 , włącza się wiatrak , temp.spada i jest ok.i tak w kolo.
Dopiero w trakcie jazdy kiszka.
wojs
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 657
Rejestracja: 15.06.2008, 19:45
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Warszawa/Gdansk

Re: Trampek przegrzewa się

Post autor: wojs »

Glowy nie dam sobie obciac ...
ale wydaje mi sie ze lewa chlodnica pracuje w tzw malym obiegu a termostat otwiera przeplyw na duzy obieg po osiagnieciu odpowiedniej temperatury ... duzy obieg to prawa chlodnica z wiatrakiem.

Sprawdz prosze czy po tym jak wydaje Ci sie ze lewa chlodnica robi sie chlodniejsza .. prawa rowniez jest chlodna.
Moze masz cos w ukladzie co go blokuje.
--
pozdrawiam
Wojtek

BYL : TA XL600V
JEST : Triumph Tiger 955i
kondzio4x4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: 22.06.2008, 13:52

Re: Trampek przegrzewa się

Post autor: kondzio4x4 »

Prawa jest gorąca , lewa stygnie prawie do temperatury otoczenia i następuje gotowanie , płyn wrze i leje się z węża przelewowego.Tak zawsze jest po przejechaniu 30-40 km ??? :cup: :cup: :cup: Może to z tym korkiem na chłodnicy , być może tworzy się jakaś poduszka powietrza która nie puszcza płynu na lewą chłodnicę.
Awatar użytkownika
Kiku
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 117
Rejestracja: 20.06.2008, 08:48
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Stęszew (Poznań)
Kontakt:

Re: Trampek przegrzewa się

Post autor: Kiku »

Podejrzwam jakiś zator, może zmieszałeś płyny chłodzące i się zważyły, albo osiadł kamień w chłodnicy? A płynu jest do pełna?
Z tym termostatem: możesz jeszcze sprawdzić jak się motocykl zachowuje bez termostatu, znaczy sie z wyjętym. Będzie sie dłużej nagrzewał, ale prawdopodobnie nie będzie się tak przegrzewał
**Święty Krzysztof jeździ z Tobą tylko do 120 km/h. Przy większych prędkościach swoje miejsce oddaje Św. Piotrowi.**

moja strona: http://www.mzrider.republika.pl , skype: MZrider
Awatar użytkownika
sewer
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 181
Rejestracja: 16.06.2008, 19:16
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Siedlce

Re: Trampek przegrzewa się

Post autor: sewer »

kondzio4x4 pisze:Witam ,
Trampkiem śmigam 2lata.Od pewnego czasu mam problem z przegrzewaniem moto.Po przejechaniu 30-40 km temperatura rośnie i gotuje płyn.Problem pojawił się nagle.Wymieniłem 2 razy termostat i nadal to samo.(kupiłem od TICO).Czego się jeszcze złapać.Czy oryginalny termostat różni się czymś od ticowskiego (wizualnie takie same , temp. początku otwarcia też). Co jest grane? :mad: :mad: :mad: :banghead: :banghead: :banghead:
musisz sprawdzic czy termostat od tico ma taka sama wysokosc co orginal hondy domniemam ze nie bo tak bylo u mnie jak zakladałem verneta
musisz zeszlifowac gorny wystający czubek ,jezeli tego nie zrobiłes i skreciłes na siłe bez sprawdzania wysokosci to mogłesc zgniesc termostat i go zablokowac w jednej pozycji albo ograniczyc jego skok
pojezdzij bez termostatu i sprawdz jego wysokosc (czubek musi byc zeszlifowany na równo)
no i stało sie co się miało stać mam następce
3,3kg---55cm---27.09.2008r ---4,35rano
zapinajcie pasy mniej boli
był tampi jest super tenera
kondzio4x4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: 22.06.2008, 13:52

Re: Trampek przegrzewa się

Post autor: kondzio4x4 »

co do wysokości to ten od tico jest nawet niższy mierzłem kilka razy.Czego jeszcze się złapać ???
Awatar użytkownika
sewer
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 181
Rejestracja: 16.06.2008, 19:16
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Siedlce

Re: Trampek przegrzewa się

Post autor: sewer »

kondzio4x4 pisze:co do wysokości to ten od tico jest nawet niższy mierzłem kilka razy.Czego jeszcze się złapać ???
nie wiem czy masz od tico bo mój czy to brałem z verneta czy z wahlera czy to oryginał miał czubek mosiężny który zawadzał w obudowie górnej
a dobrze ty go wsadziłeś czasem nie do góry nogami
no i stało sie co się miało stać mam następce
3,3kg---55cm---27.09.2008r ---4,35rano
zapinajcie pasy mniej boli
był tampi jest super tenera
kondzio4x4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: 22.06.2008, 13:52

Re: Trampek przegrzewa się

Post autor: kondzio4x4 »

możliwość włożenia jest tylko jedna także pomyłka wykluczona
kondzio4x4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: 22.06.2008, 13:52

Re: Trampek przegrzewa się

Post autor: kondzio4x4 »

Kiku pisze:Podejrzwam jakiś zator, może zmieszałeś płyny chłodzące i się zważyły, albo osiadł kamień w chłodnicy? A płynu jest do pełna?
Z tym termostatem: możesz jeszcze sprawdzić jak się motocykl zachowuje bez termostatu, znaczy sie z wyjętym. Będzie sie dłużej nagrzewał, ale prawdopodobnie nie będzie się tak przegrzewał

płynu jest do pełna , płyn chłodniczy jednej marki od zawsze jak go mam (Fuchs Fricofin - 35) , bez termostatu nie próbowałem ale podejrzewam że nigdy sie nie dogrzeje jak pozostałe elementy układu chłodzenia są ok.
Paweł
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 439
Rejestracja: 18.06.2008, 18:30

Re: Trampek przegrzewa się

Post autor: Paweł »

zacznij dzialać wg. wskazowek forumowiczow. :lanie: samymi dywagacjami nie osiagniesz zamierzonego efektu.
Konkretnie i merytorycznie Panowie, merytorycznie...
Nie dyskutuj z idiotą bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości