Wyjazd na Południe Europy 25.07- 9.08.2020

Jedziesz gdzieś? Proponujesz spotkanie? Napisz o tym
Awatar użytkownika
Komar
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 288
Rejestracja: 24.08.2008, 16:31
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: warszawa

Wyjazd na Południe Europy 25.07- 9.08.2020

Post autor: Komar »

Witajcie.
Z uwagi na to, że panuje histeria koronawirusa i nie wiadomo, jakie kraje będą otwarte, planuję luźno wyjazd na południe Europy wraz z plecaczkiem.
Na dzień dzisiejszy może będą otwarte granice do Czech, Węgry, Słowenia.. Jeśli otworzą inne południowe kraje to można przekalibrować wyjazd i dostosować do preferencji. Jesteśmy otwarci na inne kraje. Wszystko do ustalenia.
Nie chciałbym jechać do Niemiec, Francji, Anglii z uwagi na tłok i mnóstwo ludzi.

- Czas trwania: 2 tygodnie w okresie: 25.07- 9.08.
- Jazda ~ 400km dziennie (w zależności od terenu, gdyż np. w górach zasięg spada, a na przelocie wzrasta)
- Prędkość przelotowa poza autostradami 80-90km/h
- Spanie na ciekawych i ładnych kempingach, a jak deszcz zmoczy to można wykupić jakiś pokój na przesuszenie. Czasami można rozbić się na niewielkiej i fajnie wyglądającej stacji benzynowej
- Drogi: kręte górskie i ładne widokowo, ciekawie wyglądające na mapie bądź polecane przez innych
- Śniadania i kolacje przygotowywane samemu na kuchence benzynowej. Można też czasami udać się na obiad/ kolację do lokalnej knajpy i napić się piwa.
- Wieczorem wino/ piwo/ ognisko
- Planowanie trasy dzień wcześniej, choć wszystko winno być na spokojnie, luźno i wesoło. Przed samym wyjazdem można zaplanować kilka fajnych miejsc do zobaczenia i je zaliczać.
- nie lubię zwiedzać dużych i zatłoczonych miast, preferowane również niewielkie miasteczka i ciekawe miejsca
- jazda na luzie, wesoło i bez spinania się
- 2-4 motocykle
- nasz wiek ~35
- wyjazd z kempingu/ noclegu o 8:00- 8:30
- nie umiem jeździć w ciężkim terenie z pasażerem, więc nie chciałbym tłuc dużych odcinków dziennych, choć jakaś dojazdówka do fajnego miejsca mile widziana. Wszystko do dogadania. Doświadczenie w jeździe po asfaltach i na długich dystansach mamy bardzo duże, więc nie ma obawy, że będziemy kotwicą.
- Nie jesteśmy konfliktowi, tylko cenimy fajną zabawę.

Jeśli ktoś ma ochotę na wyjazd na południe Europy w podanym wyżej terminie to dawajcie znać.

Pozdrawiam, Komar
... wolność i przestrzeń niczym nieograniczona ...
Sylwek
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1528
Rejestracja: 13.03.2012, 11:08
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Lisków

Re: Wyjazd na Południe Europy 25.07- 9.08.2020

Post autor: Sylwek »

Azje, Afryki i inne Antypody, to raczej mrzonki w tym roku. Przynajmniej na własnych kołach.
Naturalnym kierunkiem wydawałyby się Bałkany, ale i tam mamy niespecjalnie dobrą prasę. Wirusową konkretnie.

Krąży trochę informacji w Europie o sytuacji w polskich kopalniach i nie są one natenczas dla nas zbyt dobre.
(Ciekawe, co na to oficjalna propaganda cudu i świetnego radzenia sobie :lol: ?)
Myślę nad wypadem, jesienią gdzieś na południe. Jak zazwyczaj- bez większego planu czasoprzestrzenego. Póki co, czekam na rozwój sytuacji, aby nie być zaskoczonym przymusowa kwarantanną gdzieś tam lub po powrocie.
Awatar użytkownika
JanuszCh.
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 401
Rejestracja: 14.02.2009, 21:20
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Dubiecko

Re: Wyjazd na Południe Europy 25.07- 9.08.2020

Post autor: JanuszCh. »

Co z Waszymi planami? Mnie też chodziło po głowie południe Europy. W obecnej sytuacji sam nie wiem.... W moim przypadku sezon urlopowy to najlepiej lipiec, początek sierpnia.
Bękart
Czytacz
Czytacz
Posty: 2
Rejestracja: 06.07.2020, 12:56
Mój motocykl: XL600V

Re: Wyjazd na Południe Europy 25.07- 9.08.2020

Post autor: Bękart »

Cześć. Chciałam w tym roku pojechać do Czarnogóry, wprawdzie sama, ale z chęcią przyłączyłabym się do jakiejś grupy. Jestem niewymagająca i parametry, które przedstawiłeś bardzo mi odpowiadają;) Termin też. Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości