Ratujmy Trójkę, czyli powstaje Radio Nowy Świat

poza dwoma kółkami
Awatar użytkownika
Artek
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2512
Rejestracja: 09.10.2011, 16:33
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: ZMY

Re: Ratujmy Trójkę, czyli powstaje Radio Nowy Świat

Post autor: Artek »

Old. Racja. Każde radio czy inne media ( tv, gazety lub czasopisma) są czyjąś własnošcią i są tubą właściciela. Pełna zgoda.

Nadal nie wiemy dlaczego zwolniono dziewczynę Mann-a. Faceci kochali jej odmienne "R", styl. Była świetną partnerką radiową dla dinozaura.
Potem wytoczono armaty na komara, nie przewidując konsekwencji. My-Polacy nie lubimy tak dużych zmian, nie akceptujemy narzucania przez żadne partie wolności, którą mamy we krwi. To radio przez wiele lat dawało tą normalność. Trzeba było dojrzeć do pewnego wieku aby je polubić za muzę, którą przedstawiało.



Kilka lat temu jeden z moich przełożonych ( jeden z głupszych, jakich spotkałem na swojej drodze) w ramach swoistej kary zakazał mi słuchania radia podczas pracy zabierając mały odbiornik. Ot, taki pstryczek w ucho. Moja odpowiedź była prosta: Nawet Murzynom nie zabierano muzyki!
Dominator.
Awatar użytkownika
tomekpe
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2476
Rejestracja: 30.07.2010, 11:40
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Milanówek

Re: Ratujmy Trójkę, czyli powstaje Radio Nowy Świat

Post autor: tomekpe »

old1977 pisze:ee tam popadacie w paranoję ,radio to normalna firma która ma przynosić zysk a nie być przechowalnią,idą wybory trzeba robić szum krzyczeć o wolności słowa itp,sam zainteresowany Kazik np. powiedział że mu to na rękę bo promocję ma za free,czy to będzie prawica czy lewica czy liberałowie czy inni kosmici każda władza będzie szukać tuby propagandowej,opozycja ma media prywatne po swojej stronie, temat rzeka,moim skromnym zdaniem nie ma nad czym płakać nie będzie taka to będzie inna trójka
Czasem lepiej zamilknąć w porę. Jeden patrzy w koryto i wszystko jedno co w nim, aby było pełne, inny ma pewne wymagania. I nawzajem się nie zrozumieją.

Jedno jest pewne nie rozumiesz sporej części zagadnienia, np. sentymentów jakie wiele osób ma z trójką, ale też kwestii misji radia publicznego. Kazik to tylko kamyczek, który przeważył szalę. Odejście znakomitej większości redaktórów, osób uznawanych powszechnie i przez lata za autorytety w swojej dziedzinie kwitujesz "nic się nie stało".

To tak jakby Tobie ukradziono motocykl, latami pieczołowicie restaurowany (czego nie życzę!!) a kumpel-idiota poklepałby po ramieniu i powiedział - kupisz sobie nowszy.
Awatar użytkownika
old1977
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 728
Rejestracja: 17.11.2017, 13:19
Mój motocykl: XL600V

Re: Ratujmy Trójkę, czyli powstaje Radio Nowy Świat

Post autor: old1977 »

tomekpe pisze:
old1977 pisze:ee tam popadacie w paranoję ,radio to normalna firma która ma przynosić zysk a nie być przechowalnią,idą wybory trzeba robić szum krzyczeć o wolności słowa itp,sam zainteresowany Kazik np. powiedział że mu to na rękę bo promocję ma za free,czy to będzie prawica czy lewica czy liberałowie czy inni kosmici każda władza będzie szukać tuby propagandowej,opozycja ma media prywatne po swojej stronie, temat rzeka,moim skromnym zdaniem nie ma nad czym płakać nie będzie taka to będzie inna trójka
Czasem lepiej zamilknąć w porę. Jeden patrzy w koryto i wszystko jedno co w nim, aby było pełne, inny ma pewne wymagania. I nawzajem się nie zrozumieją.

Jedno jest pewne nie rozumiesz sporej części zagadnienia, np. sentymentów jakie wiele osób ma z trójką, ale też kwestii misji radia publicznego. Kazik to tylko kamyczek, który przeważył szalę. Odejście znakomitej większości redaktórów, osób uznawanych powszechnie i przez lata za autorytety w swojej dziedzinie kwitujesz "nic się nie stało".

To tak jakby Tobie ukradziono motocykl, latami pieczołowicie restaurowany (czego nie życzę!!) a kumpel-idiota poklepałby po ramieniu i powiedział - kupisz sobie nowszy.
mam prośbę do Ciebie zachowaj swoje uwagi o korycie dla Siebie ja nikogo w tej dyskusji nie obrażam,każdy ma prawo do wyrażania swojej opinii i tyle,są tacy którzy będą pewnych spraw bronić jak niepodległości bo dla nich są ważne,co do porównania do kradzieży motocykla nie trafione w stosunku do mojej osoby,przeżyłem śmierć bliskiej osoby w armii PRL która zamiotła wszystko pod dywan,przeżyłem śmierć ojca który został potraktowany jak śmieć przez urzędasów nie będę mówił której opcji,trząsłem gaciami jak córka miała operację rekonstrukcji podniebienia i parę innych sytuacji w życiu mnie kopnęło ja mam inne spojrzenie na sprawy ważne i ważniejsze.Pozdrawiam
Było YAMAHA sr 125,AT750 RD04,WFM M06 58 r.TRIUMPH TIGER 955i 04r.YAMAHA TDM 900 5PS
JEST K750(Kaśka) 62 r.,TAXL600V PD06 88r.,SHL M17 GAZELA 175(WIATR) 68r. R1150GS.
Awatar użytkownika
sajmonwww
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 836
Rejestracja: 19.06.2010, 10:24
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Ratujmy Trójkę, czyli powstaje Radio Nowy Świat

Post autor: sajmonwww »

A tak OT... jakich kanałów radiowych słuchacie? pytam bo mam czasem problem i zostaje spotifity... - u mnie poranny piątek był z Manem w PR3, a tak w drodze do pracy RMF czasem Zet jak już mnie młockarnia przygniata... Bywa tez Antyradio ale naprawdę czasami... jakiego radia/audycji warto teraz posłuchać z muzycznego punktu widzenia?
Awatar użytkownika
Artek
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2512
Rejestracja: 09.10.2011, 16:33
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: ZMY

Re: Ratujmy Trójkę, czyli powstaje Radio Nowy Świat

Post autor: Artek »

Niedziela rano (aż do napierdalanki politycznej) to dla mnie czekolada w Radio Szczecin.
Generalnie bardzo dużo słucham tego, jak jestem w domu. Klasykę też lubię. Dwójka lub czwórka. Rzadko program pierwszy, chyba tylko aby poczuć TAMTE stare dobre czasy...
Jak słyszę hejnalistę to mi się system zawiesza :smile:
Co jakiś czas wrzucam na pendrive różne songi i odtwarzam sobie w drodze. Jedne, aby złapać rytm i chęć do pracy, inne aby po pracy mózg się zresetować...
Dominator.
Sylwek
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1528
Rejestracja: 13.03.2012, 11:08
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Lisków

Re: Ratujmy Trójkę, czyli powstaje Radio Nowy Świat

Post autor: Sylwek »

Jest nowy dyrektor PR3, jakoś tak cicho i bez rozgłosu: Strzyczkowski.
Kapitan Titanica :cool: ?
Awatar użytkownika
sajmonwww
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 836
Rejestracja: 19.06.2010, 10:24
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Ratujmy Trójkę, czyli powstaje Radio Nowy Świat

Post autor: sajmonwww »

Sylwek pisze:Jest nowy dyrektor PR3, jakoś tak cicho i bez rozgłosu: Strzyczkowski.
Kapitan Titanica :cool: ?
Osobiście słabo mi leży, jego "za, a nawet przeciw" jest :dupa: dawno przestałem tego słuchać... to tak merytorycznie, a czytam właśnie o jego zdolnościach z podawaniem godziny https://kultura.onet.pl/muzyka/wywiady- ... ma/51vbbxm :lol: ...
Mierny ale wierny
Awatar użytkownika
Żaki-Czan
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 69
Rejestracja: 18.05.2020, 12:47
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Maksymów
Kontakt:

Re: Ratujmy Trójkę, czyli powstaje Radio Nowy Świat

Post autor: Żaki-Czan »

Mierny ale wierny bo próbuje ratować jakąś część swojego życia? Nie popadajmy w skrajności. Pamiętam jak Kazik się wypowiedział kiedyś coś o nowej władzy (nie pamiętam dokładnie, ale że nie jest źle wbrew temu co wszędzie piszą), to go zajechali tekstami, że się sprzedał, że pisior, etc. Dzisiaj ci sami ludzie chcą go na rękach nosić za ostatnią piosenkę. Ot paradoks ludzi myślących zero-jedynkowo :D
Ja Kubę lubię, szczególnie jego rozmowy z Wałkuskim i z tego co wiem namówił już do powrotu Marcina Łukawskiego, który mi zawsze rano w drodze do pracy towarzyszył, Hanke, Rożek, Wyżga, Stelmach wracają. Niedźwieckiego też podobno kusi i jak Niedźwiecki wróci, to też będzie mierny ale wierny? :D
Ja mam nadzieję na szybki powrót, bo w chwili obecnej ciągła muzyka w tym radiu mnie przeraża, a nie potrafię po tylu latach przełączyć się na inną stację.
Awatar użytkownika
sajmonwww
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 836
Rejestracja: 19.06.2010, 10:24
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Ratujmy Trójkę, czyli powstaje Radio Nowy Świat

Post autor: sajmonwww »

Żaki-Czan pisze:Mierny ale wierny bo próbuje ratować jakąś część swojego życia? Nie popadajmy w skrajności. Pamiętam jak Kazik się wypowiedział kiedyś coś o nowej władzy (nie pamiętam dokładnie, ale że nie jest źle wbrew temu co wszędzie piszą), to go zajechali tekstami, że się sprzedał, że pisior, etc. Dzisiaj ci sami ludzie chcą go na rękach nosić za ostatnią piosenkę. Ot paradoks ludzi myślących zero-jedynkowo :D
Ja Kubę lubię, szczególnie jego rozmowy z Wałkuskim i z tego co wiem namówił już do powrotu Marcina Łukawskiego, który mi zawsze rano w drodze do pracy towarzyszył, Hanke, Rożek, Wyżga, Stelmach wracają. Niedźwieckiego też podobno kusi i jak Niedźwiecki wróci, to też będzie mierny ale wierny? :D
Ja mam nadzieję na szybki powrót, bo w chwili obecnej ciągła muzyka w tym radiu mnie przeraża, a nie potrafię po tylu latach przełączyć się na inną stację.
Mierny, bo jest cieniutki w mojej opinii (oceniam audycję - w szczególności za a nawet przeciw) , a co próbuje ratować jak powstaje nowe radio - nie wiem (chyba swoje krzesło...) a wierny, bo nadal tam jest - ci którym nie podobały się poglądy narratorów stacji odeszli, z dobrych rzeczy to został trójkątny kubek (mam taki jeden) i logo PR3 - nie wierzę w apolityczne radio czy telewizję za państwowe pieniądze... to nie ma prawa działać
Nie wiem czego tu nie rozumieć.
Wałkuski ok- to chyba jedyny pozytywny akcent, i za to duży plus, jego historie o napadach w USA i o mądrości tego narodu są :thumbsup: :haha:
marek79
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 463
Rejestracja: 29.06.2010, 11:05
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Ratujmy Trójkę, czyli powstaje Radio Nowy Świat

Post autor: marek79 »

sajmonwww pisze:A tak OT... jakich kanałów radiowych słuchacie? pytam bo mam czasem problem i zostaje spotifity... - u mnie poranny piątek był z Manem w PR3, a tak w drodze do pracy RMF czasem Zet jak już mnie młockarnia przygniata... Bywa tez Antyradio ale naprawdę czasami... jakiego radia/audycji warto teraz posłuchać z muzycznego punktu widzenia?
Zapomniałem już że istnieją takie rozgłośnie jak Zet czy RMF, maxx

Skoro mowa o Programie 3 Polskiego Radia
to polecam https://www.polskieradio.pl/9,Trojka/35 ... -od-angola

Radio WNET i Pana Krzysztofa Skowrońskiego www.wnet.fm

Pisząc jakich rozgłośni kto słucha warto w przypomieć i od czasu do czasu włączyć katolickie radio.
Wiem wiem nikt z nas przecież nie przyzna się że słucha takich audycji.
Awatar użytkownika
makumba
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 638
Rejestracja: 22.08.2013, 21:23
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kraśnik/Lublin

Re: Ratujmy Trójkę, czyli powstaje Radio Nowy Świat

Post autor: makumba »

marek79 pisze: Pisząc jakich rozgłośni kto słucha warto w przypomieć i od czasu do czasu włączyć katolickie radio.
Wiem wiem nikt z nas przecież nie przyzna się że słucha takich audycji.
Jak nie ja stale, przynajmniej tam nie ma wątpliwości kto i jakim jest dyrektorem :lol:
xl650v, drz 400
Awatar użytkownika
sajmonwww
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 836
Rejestracja: 19.06.2010, 10:24
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Ratujmy Trójkę, czyli powstaje Radio Nowy Świat

Post autor: sajmonwww »

Właśnie jest przy tablicy Strzyczkowski pyta Olszański, ciekawa rozmowa od 3ch dni słucham trójki "na próbę" ...
Sylwek
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1528
Rejestracja: 13.03.2012, 11:08
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Lisków

Re: Ratujmy Trójkę, czyli powstaje Radio Nowy Świat

Post autor: Sylwek »

Dużo okrągłych słów, wielokrotnie wypowiadane przez nowego naczelnego: nadzieja. Zręczne unikanie odpowiedzi na kilka niewygodnych pytań, ale generalnie mieszczących się w tamtejszej poprawności. Trochę kurtuazji i wyłapane między wierszami aluzje do dzisiejszej rzeczywistości społeczno-politycznej.

To moje spostrzeżenia po dzisiejszej popołudniowej audycji. Zgadzam się, że to ruina. Zgliszcza, z których, być może, nie uda się, w dalszej perspektywie, nic ocalić. Może również tak być, że i miejsce, podłoże, będzie na tyle zniszczone, że nic na stałe nie urośnie. Niemniej, dajmy czas. Natenczas, gdy słyszę wieczorową porą przesłodzonych: Owczarka i Stelmacha; no cóż: miód i kombatanctwo.

Z mojego, głębokiego pipidówa: tu internet nie hula w dziesiątkach Mb, radia internetowe nie zawsze sprawnie działają. W pewnym sensie, jestem skazany na tradycyjne fale radiowe i ograniczony dostęp do obfitości współczesności. Pewnie, m.in. dlatego też nie zapomnę (a wilq nie wytnie mi tego fragmentu), aktualnie rządzącym bolsze...om, że zniszczyli Trójkę i skutecznie podzielili ludzi.

I jeszcze jedno. Pamiętam, jako nastolatek, obrady okrągłego stołu. Niewiele mnie to wtedy interesowało, podświadomie czułem, ze coś się dzieje, zmienia. Dziś doznałem deja'viu. Jakby odbudowa tego radia, była na miarę prac Syzyfa, jakby nie do końca nawet naczelny wierzył w swoje zamierzenia i działania. Smutne, że 30 lat po znamiennych wydarzeniach, początkujących naszą normalność, inteligencka Trójka będzie próbować podnosić się po kilkuletnich działaniach usłużnych, tęskniących za czymś, o czym mieliśmy jedynie czytać w podręcznikach historii.
Awatar użytkownika
Tatq_kelob
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 164
Rejestracja: 13.11.2017, 20:30
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Głowaczów

Re: Ratujmy Trójkę, czyli powstaje Radio Nowy Świat

Post autor: Tatq_kelob »

I to jest trafne podsumowanie.
Nieważne dokąd jadę, grunt że wiem gdzie byłem.
- Złomek
plebi
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 213
Rejestracja: 02.10.2010, 16:07
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Ratujmy Trójkę, czyli powstaje Radio Nowy Świat

Post autor: plebi »

sajmonwww pisze:A tak OT... jakich kanałów radiowych słuchacie? pytam bo mam czasem problem i zostaje spotifity... - u mnie poranny piątek był z Manem w PR3, a tak w drodze do pracy RMF czasem Zet jak już mnie młockarnia przygniata... Bywa tez Antyradio ale naprawdę czasami... jakiego radia/audycji warto teraz posłuchać z muzycznego punktu widzenia?
RAdio Gdansk a szczegolnie Strefa Muzyczna Radia Gdansk - jakosc mysle ze dorownuje najlepszym audycjom muzycznym. Tyle ze lokalne radfio wiec odbior przez radio ograniczony - ale mozna z neta odpalac.
Poza tym jeszcze nie spacyfikowane do konca radio - audycje zrownowazone politycznie z przechylem na poprawną stronę lekką.
Awatar użytkownika
sajmonwww
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 836
Rejestracja: 19.06.2010, 10:24
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Ratujmy Trójkę, czyli powstaje Radio Nowy Świat

Post autor: sajmonwww »

Ponoć pierwsza audycja RADIO NOWY ŚWIAT będzie do wysłuchania 26 czerwca o godz. 7.45. czyli piątek. Czy zacznie się w stylu "Hot Blood - Soul Dracula"? - Zobaczymy
Ciekawe jakie będą częstotliwości radia i zasięg - bo o kwestiach technicznych nic nie słychać... :grin:
Awatar użytkownika
mr bulwa
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 624
Rejestracja: 26.09.2008, 10:44
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Poznań

Re: Ratujmy Trójkę, czyli powstaje Radio Nowy Świat

Post autor: mr bulwa »

sajmonwww pisze:Ciekawe jakie będą częstotliwości radia i zasięg - bo o kwestiach technicznych nic nie słychać... :grin:
Nie będzie częstotliwości, bo to radio internetowe.
_______________________________________________
Nie ma drogi do szczęścia. To szczęście jest drogą.
Budda Siddhartha Gautama
Awatar użytkownika
sajmonwww
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 836
Rejestracja: 19.06.2010, 10:24
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Ratujmy Trójkę, czyli powstaje Radio Nowy Świat

Post autor: sajmonwww »

mr bulwa pisze:
sajmonwww pisze:Ciekawe jakie będą częstotliwości radia i zasięg - bo o kwestiach technicznych nic nie słychać... :grin:
Nie będzie częstotliwości, bo to radio internetowe.
tak czytałem... informacje są dawkowane jak u hitchcock'a...
Awatar użytkownika
sajmonwww
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 836
Rejestracja: 19.06.2010, 10:24
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Ratujmy Trójkę, czyli powstaje Radio Nowy Świat

Post autor: sajmonwww »

No i jest ! https://open.fm/stacja/radio-nowy-swiat słucham od rana... jest apka open.fm na fona, więc z wrzuceniem na caraudio via android auto nie powinno być problemu... testujemy :thumbsup: :ok: :thumbsup:
Skjak
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 71
Rejestracja: 19.07.2013, 23:24
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Przedmieście Kielc

Re: Ratujmy Trójkę, czyli powstaje Radio Nowy Świat

Post autor: Skjak »

Słucha się :ok: :ok: :thumbsup: :thumbsup:


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ostatnio zmieniony 11.07.2020, 18:19 przez Skjak, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości