Nowy układ wydechowy African Queens.

Montaż i demontaż baku, kraników , gaźników, airboxa, tłumiki , filtry powietrza i paliwa, linki ssania/ gazu, pompy paliwa elektryczne i podciśnieniowe, ustawienia gaźnika, poprowadzenie przewodów.
Kishon
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: 14.06.2017, 22:35
Mój motocykl: XL600V

Nowy układ wydechowy African Queens.

Post autor: Kishon »

Witam, jakiś czas temu pytałem się na forum gdzie kupić nowy wydech z nierdzewki do Transalpa PD10. Ostatecznie zakupiłem kolektory i tłumik od African Queens. Zakup był o tyle ciężki że średnio można się z nimi było skontaktować, a ostateczny termin dostarczenia towaru z 3 tygodni wydłużył się do jakiś 6. I oto przejeździłem już z tym wydechem tydzień i niestety mam już kilka uwag. Pierwsza sprawa, to źle dogięty tylni kolektor. Żeby go zamontować trzeba było mocno go naprężyć, a i tak ostatecznie dotyka śruby mocującej pokrywę sprzęgła. Jak widać na zdjęciu:
Obrazek
Ok, jakoś się z tym uporałem, i nawet delikatne przedmuchy na łączeniach mało mnie obeszły, ale spokój trwał do pierwszego deszczu. Gdy zaparkowałem Tronde, to trochę zdziwiony zauważyłem, że wydech ma ślady rdzy. Okolice wszystkich nitów pokryły się rdzą, a na spodzie tłumika całkiem spory nalot rdzy. Wygląda na to, że użyto stalowych nitów, które pod wpływem wody wywołują w nierdzewce korozje galwaniczną. Tak to wygląda:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ktoś jakieś podobne doświadczenia? MIeliście taki problem z tłumikami z nierdzewki?
Solidworks
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 731
Rejestracja: 03.02.2014, 22:09
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Trzebnica

Re: Nowy układ wydechowy African Queens.

Post autor: Solidworks »

Posiadam arrow i problemu żadnego. Także przykro mi że tobie tak się złożyło :egh:
CB500 97r. --> XL 650 V6 2006r. --> TDM 900 2008r.
kucyk
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 335
Rejestracja: 25.04.2016, 20:38
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Medyka

Re: Nowy układ wydechowy African Queens.

Post autor: kucyk »

Kishon pisze: I oto przejeździłem już z tym wydechem tydzień i niestety mam już kilka uwag. Pierwsza sprawa, to źle dogięty tylni kolektor.
:omg: Ja bym na twoim miejscu składał reklamację na ten tłumik u sprzedawcy.
Kishon
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: 14.06.2017, 22:35
Mój motocykl: XL600V

Re: Nowy układ wydechowy African Queens.

Post autor: Kishon »

Tak. Stephan Jaspers, jak sądzę właściciel African Queens twierdzi że wszystko jest OK, a ślady są po przedmuchach wywołanych wysoką temperaturą i w zasadzie teraz już powinno być dobrze. (sugeruje że materiał musiał się ułożyć) Mam tylko wyczyścić sobie tłumik. Pytanie oczywiście co to za tłumik któremu szkodzą wysokie temperatury? Załamka po prostu. Co do kolektora dotykającego porywy, powiedział że to nie możliwe!!! Bo on Sprzedaje wydechy 20 lat i nigdy nie było takiego problemu! Ta firma to jakaś parodia!
Awatar użytkownika
długi
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 343
Rejestracja: 14.09.2017, 15:00
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: LUBIN (ZdolnyŚląsk)

Re: Nowy układ wydechowy African Queens.

Post autor: długi »

Możesz napisać ile dałeś za ten układ?
Punk,Rock,Sex i......motocykle....Było:Jawa350TSx5,YamahaXJ900,SuzukiRF900R,YamahaFzs600Fazer,Transalp600+TriumphTiger955i,CBR 1000F Dual.Jest:Transalp 600+Bandit 650SA...
Kishon
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: 14.06.2017, 22:35
Mój motocykl: XL600V

Re: Nowy układ wydechowy African Queens.

Post autor: Kishon »

Z dostawą 700 euro.
Solidworks
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 731
Rejestracja: 03.02.2014, 22:09
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Trzebnica

Re: Nowy układ wydechowy African Queens.

Post autor: Solidworks »

Kishon pisze:Z dostawą 700 euro.
W podobnej cenie miałbyś arrow. Szkoda :niewiem:
CB500 97r. --> XL 650 V6 2006r. --> TDM 900 2008r.
Awatar użytkownika
emek
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 237
Rejestracja: 02.08.2017, 18:20
Mój motocykl: mam inne moto...

Re: Nowy układ wydechowy African Queens.

Post autor: emek »

Wydaje mi się że mogłeś go przepalić. W sensie za mocno wstawiłeś motocyklowi po założeniu puszki. Widziałem już takie przypadki. Odtłuściłeś wydech po montażu, przed pierwszym odpalaniem? Czasem tak się zdarza że tłuste ślady wypalają się na puszcze szczególnie jak moto mocno było kręcone. Dlatego producenci zalecają odtłuszczenie przed pierwszym odpalaniem oraz jazdę na średnich obrotach przez pierwsze kilkadziesiąt kilometrów.
For the first 50km/30mi. after installing the silencers, run the engine moderately (avoid using full throttle) and warm the engine
gradually.
Jeśli nic takiego nie miało miejsca to ja bym reklamował.
Awatar użytkownika
długi
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 343
Rejestracja: 14.09.2017, 15:00
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: LUBIN (ZdolnyŚląsk)

Re: Nowy układ wydechowy African Queens.

Post autor: długi »

Za takie pieniądze i jeszcze problemy....słabo,tylko współczuć koledze...
Punk,Rock,Sex i......motocykle....Było:Jawa350TSx5,YamahaXJ900,SuzukiRF900R,YamahaFzs600Fazer,Transalp600+TriumphTiger955i,CBR 1000F Dual.Jest:Transalp 600+Bandit 650SA...
kapsun
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 459
Rejestracja: 27.11.2017, 14:01
Mój motocykl: mam inne moto...

Re: Nowy układ wydechowy African Queens.

Post autor: kapsun »

Jeżeli by tak miało byc to producent powinien uprzedzić o tym w instrukcji, ja kupilem wydech mivv i w instrukcji mowi zeby pierwsze 500 km nie pałować i po tym dystansie podkręcać wszystkie śruby, i żeby co jakiś czas sam wydech z nierdzewnej przejechać np wd40 z szmatą
Kishon
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: 14.06.2017, 22:35
Mój motocykl: XL600V

Re: Nowy układ wydechowy African Queens.

Post autor: Kishon »

Może faktycznie panikuje z tym wydechem, i to tylko dopalił się smar użyty podczas montażu? Wyczyszczę i zobaczymy co się będzie dziać. Dodam, że nie pałuje motocykla, a że bierze sporo oleju staram się nie przekraczać 5tyś. obrotów. więc o przegrzaniu raczej nie ma mowy. A co do kolektora, to podczas montażu kumpel odginał mi go drewnianą listwą, żeby uzyskać chociaż 1 mm luzu. Więc tu nie ma żadnych wątpliwości. Pewnie dognę tą rurę sam, bo podejście African Queens do klienta jest żałosne. Najpierw brak odpowiedzi na maila, a w rozmowie telefonicznej stwierdzenie, że wszystko jest dogięte jak trzeba. Na pewno nic od nich już nie kupię i będę odradzał innym tą firmę.
Dzięki za porady użyje WD-40 i poluzuje śruby.
Co do Arrow'a to nie mają w swojej ofercie kolektorów do Transalpa, a to głównie o kolektory mi chodziło.
Solidworks
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 731
Rejestracja: 03.02.2014, 22:09
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Trzebnica

Re: Nowy układ wydechowy African Queens.

Post autor: Solidworks »

Kishon pisze:...
Co do Arrow'a to nie mają w swojej ofercie kolektorów do Transalpa, a to głównie o kolektory mi chodziło.
https://www.arrow.it/en/assembled/765/H ... NSALP-2000
Na pewno ? :grin:
CB500 97r. --> XL 650 V6 2006r. --> TDM 900 2008r.
Awatar użytkownika
Artek
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2513
Rejestracja: 09.10.2011, 16:33
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: ZMY

Re: Nowy układ wydechowy African Queens.

Post autor: Artek »

Trochę się różni 650 od 600 :wink:
Dominator.
Solidworks
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 731
Rejestracja: 03.02.2014, 22:09
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Trzebnica

Re: Nowy układ wydechowy African Queens.

Post autor: Solidworks »

Artek pisze:Trochę się różni 650 od 600 :wink:
Ojej trochę mi głupio. Cały czas byłem przekonany, iż wątek dotyczy 650. :blush: Sorki za off.
CB500 97r. --> XL 650 V6 2006r. --> TDM 900 2008r.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości