Czy jest różnica w kolektorach PD06, a PD10?

Montaż i demontaż baku, kraników , gaźników, airboxa, tłumiki , filtry powietrza i paliwa, linki ssania/ gazu, pompy paliwa elektryczne i podciśnieniowe, ustawienia gaźnika, poprowadzenie przewodów.
Kishon
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: 14.06.2017, 22:35
Mój motocykl: XL600V

Czy jest różnica w kolektorach PD06, a PD10?

Post autor: Kishon »

Witam!

Znalazłem sklep on-line, który ma w sprzedaży zestaw kolektorów z tłumikiem z nierdzewki do XL600. Zapytałem ich, czy ten zestaw pasuje do mojej PD10. Odpowiedzieli, że nie ma różnicy między PD06, a PD10. I trochę mnie to dziwi, bo w innym sklepie jak byk są dwa różne kolektory do tych modeli. Czy ktoś byłby tak uprzejmy i wytłumaczył mi jak to jest z tymi kolektorami? Wołałbym mieć pewność przed zakupem, bo potem jest problem z odsyłaniem!
Adampio
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 1945
Rejestracja: 21.10.2012, 17:32
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Środmieście

Re: Czy jest różnica w kolektorach PD06, a PD10?

Post autor: Adampio »

Ja kupiłem 600-kę z '89 czyli na pewno PD06 i kolektor drugiego cylindra w miejscu mocowania blaszki termicznej wyraźnie odstawał od tego cylindra i grzał włydkę. Kupiłem kolektor bardziej "wklęsły" na Alledrogo i podmieniłem. Czyli wszyscy mają racje. Kolektory są inne ale oba pasują.
Awatar użytkownika
grad74
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2687
Rejestracja: 23.06.2012, 07:09
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Siechnice

Re: Czy jest różnica w kolektorach PD06, a PD10?

Post autor: grad74 »

A mógłby się kolega pochwalić gdzie znalazł taki sklep, i zarzucić jakimś "sznureczkiem" do niego ? Bym był wdzięczny :smile:
Honda TransalpPD10-99r, Honda Revere RC33-96r, Honda Nx125-99r, SHL M11-62r, WSK Garbuska-68r,Skuterek Motobi 50 z Hondowskim silniczkiem ;).

Gdyby Transalp kardan miał, ideałem by się zwał :)
Kishon
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: 14.06.2017, 22:35
Mój motocykl: XL600V

Re: Czy jest różnica w kolektorach PD06, a PD10?

Post autor: Kishon »

No więc ja znalazłem tylko dwie opcje kupna kolektorów do xl600. Jedna niestety tylko do modeli PD06 firmy Predator: http://www.bits4motorbikes.co.uk/Exhaus ... torID=1297
Kiedyś takie kolektory robiła angielska firma Motad, ale padli niestety i nic już nie robią.
Ostatecznie zdecydowałem się na zestaw tłumik i kolektory od African Queens. Według opisu na ich stronie cały zestaw jest lżejszy od oryginału Hondy o 7kg! Ale ich strona działa kiepsko, kontakt też nie najlepszy. Oni właśnie twierdzili, że ich kolektory pasują do wszystkich XL600. Mam nadzieję, że będę zadowolony... bo cena nie należy do najniższych. http://www.africanqueens.de/EN/shop.html
Musisz poszukać pod parts@accsessories, potem honda a potem to już xl600 , bo link nie odsyła bezpośrednio to strony z kolektorami!
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości