problem: moduły zapłonowe transalp 600, nurtujące pytanie

Montaż, demontaż oraz kontrola elementów jak: alternator, akumulator, regulator napięcia, moduły CDI, okablowanie, światła, bezpieczniki, przełączniki, światła stopu, czujnik nóżki bocznej, wiatraki, klaksony, kontrolki, rozruszniki i kierunkowskazy.
Awatar użytkownika
m4i.pnowak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: 23.07.2016, 21:38
Mój motocykl: XL600V

problem: moduły zapłonowe transalp 600, nurtujące pytanie

Post autor: m4i.pnowak »

Witam Wszystich:)

Wiem wiem.... milion srylion razy temat wałkowany. Właśnie siedze na szukajce i czytam czytam tysiące wpisów... i już mnie oczy bolą:)

Ale i tak liczę na Waszą pomoc.

Zaczeło się od braku obrotów, palił na 1 cylinder. no to wiadome moduł zapłonowy padł z żółtym kablem.

Przełożyłem moduły, ( mam 2 transalp 600 94 rok.) to samo, brak obrotomierza pali na 1 cylek. Odpiąłem moduły i potrakotwałem je kontaktem do styków. Dalej to samo. Ruszyłem przewodem zołtym przy kostce i zaczeło działać na podmienionym module. Znowu przełożyłem moduł niby walnięty na swoje miejsce, nie palił na cylinder i brak obrotów. Tak samo ruszłem przewodem zoltym przy kostce i działa. Ponowiłem operację i tak samo pomagało ruszanie przewodami.

Wniosek moj taki, że moduły działają, tylko jest jakas przerwa przy styku( piny kostka modułu z żółtym kablem). No chyba, że się myle i 2 moduły są do wymiany. Ale skoro daję równą pracę ruszanie przewodem to hmm..

Moje pytanie jest takie? czy jest opcja jakoś to rozbebeszyć i sprawdzić, czy są spotykane zamieniki tych kostek? Niechce wydawać na nowe moduły, jeżeli będzie to problem tylko z przerwanym kablem lub nie stykającym pinem.

ps: Nie zlinczujcie mnie za te moje wypociny.

Pozdrawiam
Złom
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 90
Rejestracja: 20.04.2009, 20:31

Re: problem: moduły zapłonowe transalp 600, nurtujące pytani

Post autor: Złom »

viewtopic.php?f=169&t=23952&hilit=Regul ... i%C4%99cia

Uniwersalny regulator robi robotę.
Niestety widzę, że inż. Dudek aktualnie nic nie sprzedaje.
Next22
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1224
Rejestracja: 24.08.2009, 15:35
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: POLICHNO

Re: problem: moduły zapłonowe transalp 600, nurtujące pytani

Post autor: Next22 »

Wracając do tematu :)
na 99% to nie kostki lecz zimne luty pinów w modułach.
Poszukaj jest gdzieś w czeluściach forum manual jak odciąć obudowe i przelutować ścieszki
awe :)
Wszystko dobre ale Trampek najlepszy :)
Awatar użytkownika
m4i.pnowak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: 23.07.2016, 21:38
Mój motocykl: XL600V

Re: problem: moduły zapłonowe transalp 600, nurtujące pytani

Post autor: m4i.pnowak »

Złom pisze:viewtopic.php?f=169&t=23952&hilit=Regul ... i%C4%99cia

Uniwersalny regulator robi robotę.
Niestety widzę, że inż. Dudek aktualnie nic nie sprzedaje.

:)

Regulator wymieniony na nowy.
Sprawa mudułow zapłonowych:):)
Adampio
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 1945
Rejestracja: 21.10.2012, 17:32
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Środmieście

Re: problem: moduły zapłonowe transalp 600, nurtujące pytani

Post autor: Adampio »

Trzeba odciąć tylną scianke obudowy (tę najwiekszą, przeciwną do gniazda), wziać lupę i obejrzeć każdy drucik zalutowany w plytce drukowanej. Na 100% znajdziesz przynajmniej jeden ktory bedzie miał luz w stosunku otaczajacej go cyny. Przelutowujesz takie miejsce i cieszysz się działajacym modułem. Osobiście cos takiego w marcu zrobiłem ale bylo mi łatwiej bo moduł był już regenerowany i dupka była już odcieta i przyklejona na obwodzie na klej do szyb albo inny silikon (czarne cuś)
Awatar użytkownika
zimny
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2901
Rejestracja: 28.08.2010, 08:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Garwolin

Re: problem: moduły zapłonowe transalp 600, nurtujące pytani

Post autor: zimny »

Ja kiedyś na forum robiłem fotorelacje. Naprawiłem kilka modułów - u Ciebie na 99% obstawiam zimne luty przy gniazdku w module. Jak coś trzeba w szczegółach to pytaj - jak masz obycie z dremelem i lutownica to ogarniesz temat :smile:
Trampkarz emeryt.
DL1000 AL8
Awatar użytkownika
m4i.pnowak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: 23.07.2016, 21:38
Mój motocykl: XL600V

Re: problem: moduły zapłonowe transalp 600, nurtujące pytani

Post autor: m4i.pnowak »

zimny pisze:Ja kiedyś na forum robiłem fotorelacje. Naprawiłem kilka modułów - u Ciebie na 99% obstawiam zimne luty przy gniazdku w module. Jak coś trzeba w szczegółach to pytaj - jak masz obycie z dremelem i lutownica to ogarniesz temat :smile:

Dzięki Zimny za informację.

Wynika z tego, że w moim przypadku 2 moduły do regeneracji, skoro podmieniając je nawzajem są takie same objawy. Tylko przy gmeraniu kablami (żółtym) wraca do normy. Po pewnym czasie wraca do stanu uszkodzenia.
Awatar użytkownika
m4i.pnowak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: 23.07.2016, 21:38
Mój motocykl: XL600V

Re: problem: moduły zapłonowe transalp 600, nurtujące pytani

Post autor: m4i.pnowak »

m4i.pnowak pisze:
zimny pisze:Ja kiedyś na forum robiłem fotorelacje. Naprawiłem kilka modułów - u Ciebie na 99% obstawiam zimne luty przy gniazdku w module. Jak coś trzeba w szczegółach to pytaj - jak masz obycie z dremelem i lutownica to ogarniesz temat :smile:

Dzięki Zimny za informację.

Wynika z tego, że w moim przypadku 2 moduły do regeneracji, skoro podmieniając je nawzajem są takie same objawy. Tylko przy gmeraniu kablami (żółtym) wraca do normy. Po pewnym czasie wraca do stanu uszkodzenia.
Ale jest to możliwe, że nagle 2 moduły padły?
Awatar użytkownika
mr bulwa
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 624
Rejestracja: 26.09.2008, 10:44
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Poznań

Re: problem: moduły zapłonowe transalp 600, nurtujące pytani

Post autor: mr bulwa »

Ja miałem podobne objawy. Było przebicie na przewodach wysokiego napięcia (popękane mini fajeczki przy cewkach). Iskra sobie szła raz do świecy, a raz na bak (warto zajrzeć pod bak jak jest ciemno, przy odpalonym silniku czy nie harcują tam iskry). Ruszanie kablami przy modułach itp. pomagało na chwilę. U mnie głównie ten problem był przy 1-szym cylindrze (jak pojawiało się tam przebicie to siadał obrotomierz). Poprawiłem te połączenia na wszystkich 4. cewkach i od 2 lat mam spokój...
_______________________________________________
Nie ma drogi do szczęścia. To szczęście jest drogą.
Budda Siddhartha Gautama
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości