Samsung i wyłączony GPS po zablokowaniu

Czyli co zrobić, żeby działało?
Awatar użytkownika
Tomek70
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 101
Rejestracja: 19.09.2017, 15:59
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: WPL :)

Samsung i wyłączony GPS po zablokowaniu

Post autor: Tomek70 »

Cześć.
Po zakupie itercomu i zestawieniu go po BT z Samsungiem chciałem przetestować GoogleMaps i Janosika
Gdy ustawię trasę i rozpocznie się nawigowanie, w kasku wszytko ładnie słychać. Ale telefon muszę włożyć do kieszeni. Wówczas włączam blokadę w telefonie ( przycisk zasilania jak to w samsungach ). Gdy ruszę za chwilę słyszę komunikat o utracie sygnału GPS. Blokada telefonu wyłącza GPS. Gdy go wyjmę z kieszeni i odblokuje - widzę przez chwilę "szukam sygnału GPS" i za kilka sek. mam swoja pozycję.
Może ktoś z Was wie jak ustawić telefon by po włączeniu blokady nawigacja nadal działała ? Szukałem, grzebałem, ale nic nie znalazłem sensownego.
Pozdrawiam
Tomek
RD15
Awatar użytkownika
Hawk1985
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 839
Rejestracja: 21.09.2015, 10:31
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Samsung i wyłączony GPS po zablokowaniu

Post autor: Hawk1985 »

Nie wiem jaki masz model Samsunga, u mnie w S7 jest coś takiego: Ustawienia > Konserwacja Urządzenia > Bateria
Tam masz "Tryb oszczędzania energii" albo go wyłącz albo dostosuj wyłączając "użycie sieci w tle"

Jeśli to nie pomoże to daj znać, nie pamiętam czy jeszcze nie zmieniało się ustawień aplikacji.
Jawa 20 -> ... -> KSL 125 -> XL650V -> DL650 -> XF650 -> DL650 -> Fuoco 500 -> F650+VX800 -> DL650+F650
Awatar użytkownika
Tomek70
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 101
Rejestracja: 19.09.2017, 15:59
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: WPL :)

Re: Samsung i wyłączony GPS po zablokowaniu

Post autor: Tomek70 »

(Galaxy S7)

No to zapewne będzie trzeba wyłączyć tryb oszczędzania baterii.
Czyli w trybie oszczędzania zawsze wyłączy GPSa, czy można ustawić dla niego wyjątek ?
Dziś sprawdzę.
Pozdrawiam
Tomek
RD15
Awatar użytkownika
tomekpe
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2476
Rejestracja: 30.07.2010, 11:40
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Milanówek

Re: Samsung i wyłączony GPS po zablokowaniu

Post autor: tomekpe »

Tomek70 pisze:(Galaxy S7)

No to zapewne będzie trzeba wyłączyć tryb oszczędzania baterii.
Czyli w trybie oszczędzania zawsze wyłączy GPSa, czy można ustawić dla niego wyjątek ?
Dziś sprawdzę.
Jeśli ustawiłes tryb oszczędzania baterii to on właśnie na tym polega, że odłącza wiele rzeczy w tle... :niewiem:
Awatar użytkownika
Tomek70
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 101
Rejestracja: 19.09.2017, 15:59
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: WPL :)

Re: Samsung i wyłączony GPS po zablokowaniu

Post autor: Tomek70 »

tomekpe pisze:Jeśli ustawiłes tryb oszczędzania baterii to on właśnie na tym polega, że odłącza wiele rzeczy w tle... :niewiem:
OK, ale jak i gdzie ustawić wyjątki aby przy trybie oszczędzania działał GPS i Dane sieci komórkowych ?
Pozdrawiam
Tomek
RD15
Awatar użytkownika
Hawk1985
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 839
Rejestracja: 21.09.2015, 10:31
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Samsung i wyłączony GPS po zablokowaniu

Post autor: Hawk1985 »

Szczerze to wyłączyłem ten tryb oszczędzania energii i tobie też polecam.
Przy korzystaniu z google map i yanosika - sam tak korzystam jadąc samochodem nawigacja z google a yanosik tle dla komunikatów - trochę zżera baterie i trzeba podpiąć ładowarkę.

Sprawdź na początek czy to rozwiązanie pomogło, jeśli nie poszuka się innego.
Jawa 20 -> ... -> KSL 125 -> XL650V -> DL650 -> XF650 -> DL650 -> Fuoco 500 -> F650+VX800 -> DL650+F650
Awatar użytkownika
tomekpe
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2476
Rejestracja: 30.07.2010, 11:40
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Milanówek

Re: Samsung i wyłączony GPS po zablokowaniu

Post autor: tomekpe »

Tomek70 pisze:
tomekpe pisze:Jeśli ustawiłes tryb oszczędzania baterii to on właśnie na tym polega, że odłącza wiele rzeczy w tle... :niewiem:
OK, ale jak i gdzie ustawić wyjątki aby przy trybie oszczędzania działał GPS i Dane sieci komórkowych ?
Nie wiem gdzie to można ustawić (mimo że mam samsunga) ale po prostu nigdy mi nie przyszło do głowy, aby próbować mieć jednocześnie tryb oszczędzania i działającą aplikację w tle. To nieco sprzeczne. Nie wiesz, ile usług pod spodem jest potrzebnych do działania, po prostu wyłącz tryb oszczędzania.
Awatar użytkownika
Tomek70
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 101
Rejestracja: 19.09.2017, 15:59
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: WPL :)

Re: Samsung i wyłączony GPS po zablokowaniu

Post autor: Tomek70 »

Przetestowane - działa.
Tak jak pisaliście - trzeba wyłączyć tryb oszczędzania baterii.
Dzięki :)
Pozdrawiam
Tomek
RD15
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości