[p]Transalp 600, 1995, 49000km, 6500zł, Kłomnice

Kupić? Nie kupić? Porady odnośnie kupna, opinie o konkretnych egzemplarzach
MDdablju
Czytacz
Czytacz
Posty: 4
Rejestracja: 23.04.2017, 21:10
Mój motocykl: nie mam jeszcze TA

[p]Transalp 600, 1995, 49000km, 6500zł, Kłomnice

Post autor: MDdablju »

Witam Serdecznie,

Przymierzam się już jakiś czas do zakupu TA. Oglądałem już maszynę z aukcji:

https://www.olx.pl/oferta/honda-transal ... 0c0331f5f6

Oryginalny opis:

"Honda Transalp od motocyklisty w idealnym stanie.
Motocykl w pełni sprawny bez wkładu finansowego z nową tylną oponą (Metzeler) nowym akumulatorem w moim posiadaniu od trzech lat. Serwisowany w autoryzowany serwisie BB Serwis Radomsko.
Wyposarzenie: GMOLE, kufer, podgrzewane manetki, żarówka ksenonowa z przetwornicą w przedniej lampie.
Przebieg 49 800km"

Oglądałem i oglądałem, sprawdziłem malowanie w tym roczniku -OK, numery ramy zgadzają się dla rocznika, pracę silnika, odpalanie zimnego, jazda próbna, biegi, trzymanie toru hamowanie...słowem wszystko gdzie sięgała moja wiedza. Nie znalazłem nic niepokojącego. Na tłumiku widać brak tej ramki owalnej, podmalowane osłonka wydechu plus kolanka. Plastiki w całości bez znaków glebowania, mocowania Ok, ograniczniki skrętu nie tknięte, spawów podejrzanych też nie widziałem. Napęd, opony zupełnie do jazdy. Poci się uszczelka pokrywy zaworów ale tylko ona.

Teraz już na spokojnie w domu przed decyzją o zakupie proszę o konsultację bo trapi mnie bardzo kolor ramy! Czarna? Znalazłem może ze 2 fotki TA z czarną ramą z tych lat i szarym wachaczem. I jeszcze kolor osłony silnika tam za przednim błotnikiem, jest w kolorze owiewek? To skaładak jakiś czy jednak była taka wersja?

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
[imghttp://s1.tufotki.pl/2017/04/23/oMvK3-iTsrHE.jpg?v=2][/img]

Dziękuję
M
Awatar użytkownika
marecki999
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 543
Rejestracja: 08.09.2008, 18:14
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Węgorzewo-Kal-Giżycko

Re: [p]Transalp 600, 1995, 49000km, 6500zł, Kłomnice

Post autor: marecki999 »

Na moje oko - motocykl cały malowany- dobrze popatrz na oryginalne malowanie tego rocznika /. na 100 czarnej ramy nie było,brak wstawek lilaróż,przy kraniku brak "on" "off" "res" lusterka od skutera itp...
Właściciel wie coś na ten temat ??
jeżeli jedzie prosto , silnik ok , nie dymi itd,itp ... negocjować -
Nie zawsze malowany to składak - osobiście znam motocykle które były malowane a świetnie pracują,jadą i wyglądają :wink:
ps. Nie traktuj tego jako zachętę do kupna. Nie widziałem nie macałem :niewiem: takie moje przemyślenia... :drinking:
tu wydaje się poprawne malowanie -
Obrazek
Awatar użytkownika
ostry
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 3966
Rejestracja: 12.06.2008, 21:52
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kraśnik
Kontakt:

Re: [p]Transalp 600, 1995, 49000km, 6500zł, Kłomnice

Post autor: ostry »

Malowany. Na zdjęciach choć są niewyraźne to widać zapylenia farby na silniku. Leżał dość zdrowo na prawej str. Zakrętka od zbiorniczka wyrównawczego nieoryginalna.
Dowiedz się dlaczego był malowany. Sprawdź dokładnie, a najlepiej porównaj z innymi Transalpami numery wybite na główce ramy. Jestem uczulony na to gdy widzę malowaną ramę, bo się kiedyś naciąłem.
PD 06,RD 01,PD 06,PD 06,RD 04,PD 06,PD 10,RD 10,RD 13,PD 06,T7 ...
MDdablju
Czytacz
Czytacz
Posty: 4
Rejestracja: 23.04.2017, 21:10
Mój motocykl: nie mam jeszcze TA

Re: [p]Transalp 600, 1995, 49000km, 6500zł, Kłomnice

Post autor: MDdablju »

Bardzo Dziękuje za "szczegółową "rozkminkę". Rzeczywiście, za dużo tutaj niewiadomych jak dla mnie i odpuszczam sobie temat tego akurat motocykla. Szukam dalej pewniejszej sztuki.

Pozdrawiam
M
MDdablju
Czytacz
Czytacz
Posty: 4
Rejestracja: 23.04.2017, 21:10
Mój motocykl: nie mam jeszcze TA

Re: [p]Transalp 600, 1995, 49000km, 6500zł, Kłomnice

Post autor: MDdablju »

Właściciel sprawia wrażenie uczciwego bo sam za dużo z tego co wywnioskowałem przy moto nie miał okazji robić. Z tym malowaniem...rzeczywiście trzeba na każdy szczegół patrzeć. Fajnie, że do Was zajrzałem:)

Raz jeszcze Dziękuję.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości